Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 25.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Кино вечери - всеки четвъртък 2  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано05.01.05 18:22



Отварям втора част на темата за кино вечерите поради обективни причини (оная стана "Под игото: Презареждане" ) Ето го и оригиналният текст с поправени правописни грешки :

Множество рецензии на филми с лгбт насоченост бяха публикувани по форумите, множество филми бяха обсъждани.
За съжаление доста хора нямат възможност да видят заглавията, за които става дума.
Затова всеки четвъртък след 19 часа в офиса на БГО Джемини желаещите ще могат да се запознават с различни заглавия.

Редактирано от Gnomeo на 05.01.05 18:31.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано05.01.05 18:45



Преди малко гледах един филм, който е от (вече) миналата година. Казва се

(Обсебваща любов) и е от така наречените психо трилъри.

Разказва се за един мъж, който е планирал романтичен пикник в предградията на Оксфорд с цел да предложи брак на приятелката си. Изведнъж от небето се появява балон, в който се намира малко момче и мъжът заедно с още няколко човека се втурват да му помогнат. Съдбата обаче е странно нещо... В много филмови плотове казват "и това променя изцяло живота на героите". Е тва изречение си е писано баш за тоя филм

Ще попитате каква е връзката с клуба... ГОЛЯМА



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано05.01.05 21:00



Ами щом е толкова хубав този филм,донеси го утре или някой друг четвъртък

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: borealiss]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано05.01.05 21:07



Момент, да се разберем-не съм казвал, че е хубав

Филмът е интересен, красиво направен и със чудесна актьорска игра. На мен ми харесва. Дали ще се хареса на другите обаче няма как да знам Все пак ви препоръчвам да го гледаме, ако не за друго да разнообразим малко сладникаво-романтичната линия която незабелязано се промъква от началото на кино вечерите



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано06.01.05 10:06



Еееее, "Drift" нали не беше чак "сладникаво-романтичен"? :-)



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано06.01.05 10:29



Има най-различни филми... без субтитри

Редактирано от prinyo на 06.01.05 10:32.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 10:29



"сладникаво-романтична линия" бяха думите ми И в Дрифт имаше такава, за целите на филма разбира се, но си я имаше. Поне аз така мисля.

А междувременно изникна проблем... забравих да ви кажа, че никъде не открих субтитри на филма, дори на английски Може би нямаше да е такава пречка ако говореха на американски, но филмът е на бритиш инглиш и е меко казано ужасен за слушане.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано06.01.05 10:36



Мен лично ме заинтригува... Може ли да помоля за него, дори и да не го носиш по четвъртъците?

BTW какво имаше предвид под "на british english и звучи наистина ужасно"?

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано06.01.05 10:39



Аз също съм намерил един пресен филм,

се казва, но и за него няма субтитри, а началото му хич не ме заинтригува, че да седна да ги правя.

Иначе ако няма друг филм със субтитри, мога да предложа "Мамбо италиано". Филмът не е безумно дълбок, но според мен хората, на които повече или по-малко им е интересен проблема за "излизането на светло", все пак ще намерят по нещо интересно за себе си. Освен това е комедия, така че ще се и посмеем . Субтитри за него в нета има, а аз съм ги и "ъпгрейднал" .

Редактирано от Hopтттчe на 06.01.05 10:44.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: WebMister]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 10:43



Имам предвид, че не мен британския английски ми звучи супер сложно за разбиране. Не мога да им чувам какво казват, а не че не мога да го преведа.

Ако някой има предложения относно субтитрите - фийл фри то сей дем



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано06.01.05 10:54



Аз нямам проблеми с британския английски, но имам проблем с времето което се изисква за да transcribe-неш филм и да напасваш субтитри след това. Така че конструктивно предложение нямам

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано06.01.05 10:56



Подкрепям идеята за Мамбо Италиано - наистина не е задълбочен, но мен лично много ме радва.
А и колкото и да не е задълбочен, не е и чак такава вятърничава комедия като "Friends & Family" например.

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 11:09



Ако още веднъж гледам този филм с танцова стъпка ще се метна от някой небостъргач!

Иначе филмът е много готин, ама след стотния път в коремчето ти става едно такова...

Редактирано от Gnomeo на 06.01.05 11:10.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано06.01.05 11:12





Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 11:28



Имам компромисно решение - един филм, за който предполагам всички са чували.

"Чудовище" с прекрасната (и ужасно изглеждаща във филма) Чарлийз Терон, която за ролята си взе Оскар.

За него има и субтитри и всичко

истинското "чудовище"/Шарлийз в ролята си/истинската Шарлийз



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано06.01.05 11:45



Съгласни

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 12:00



Ама "Чудовище" наскоро мина по кината, доста се шумя и, предполагам, не малко хора са го гледали. Гарантирам за двама

Моята нагласа от самото начало за тия кино вечери беше, че ще се гледат филми на обединяващата ни тематика, които са малко достъпни (ясно защо) по кина и видеотеки. Ама пък за съжаление май проблемът със субтитрите е доста сериозен..

Иначе филмът наистина е много стойностен.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 12:07



Гледа ми се нещо свежо и отпускащо като начало на годината, затова съм за за комедийка днес....



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 12:42



И аз мисля, че идеята беше да се гледат филми на ЛГБТ тематика основно....а не просто филми...



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: ANEW]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 12:44



Филмът Е на ЛГТБ тематика. Пенсиф искаше да каже, че идеята е филмите да са трудно достъпни.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: ANEW]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 12:44



Че в "Чудовище" тематиката си я има, и още как!!

Друго имах предвид...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано06.01.05 12:59



Ако се правят събирания за кино вечери наистина е добре филмите да са на ЛГБТ тематика.Коклкото до субтитрите проблема е сериозен.Ако човек не разбира какво се говори филам просто се обезмисля.Едвали на някой му се гледат само картинки.А да се разчита на директно възприемане на чуждоезичен филм си е направо невъзможна работа дори и за прилично говорещите езика,а какво остава за аматьори(като мене например)

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Гъзe ()
Публикувано06.01.05 13:13



Като говорите за филми на ЛГБТ тематика просто няма как да минете без този

В отговор на:

LA MALA EDUCACION Испания, 2004
Режисьор и сценарист: Педро Алмодовар
С: Гаел Гарсия Бернал, Феле Мартинес, Даниел Гименес Качо, Луис Омар, Хавиер Камара, Петра Мартинес, Начо Перес
Драма,
За българите с добро възпитание и средно-до-високо нормален вкус би могло да се отбележи, че са склонни да харесат Алмодовар от първия негов филм, на който попаднат, независимо дали е стар или по-нов. Но щом така и така говорим за хора с поне средно нормален вкус, то подозираме, че евентуално от едно 7-8 години се запознават с Алмодовар по-отблизо, като се предполага също, че не започват чак с "Всичко за майка ми", а да речем с "Кика". След 2-3 филма, обаче, им става скучен, познат, лесно разпознаваем. Точно тогава следва големия удар - "Говори с нея", и си ням. После пак чакаш.
Е, добрата новина е, че дочакахте. И имаше за какво.
Но ще бъде проява на истински лошо възпитание, ако не ви кажа за какво си струваше чакането. "Лошо възпитание" не е филм за лошо възпитани хора. Той е много нежен и много тъжен. Като грим, който се размива от хубав дъжд, като коктейл някакъв, опияняващ, леко горчив.
Филм за всички онези неща, които се врязват в живота ни смъртоносно.
Съдържа експлицитни сцени на любов и сексуален акт между мъже.
Много разчорлен, момчешки, ама от тия, дето все пак момичетата ги разбират по-добре. Но ощетени няма да има - в много от главните роли изкусително травестира най-красивото момче на Мексико - Гаел Гарсия Бернал.
Годината е 1980. Енрике Годед, филмов продуцент/режисьор, търси своя нов проект. Игнасио Родригес, начинаещ сценарист и първото любовно увлечение на Енрике от католическото училище, се завръща неочаквано след 16 години с текст, който ще даде вдъхновение на режисьора да работи. Героите от сценария проговарят миналото на героите на филма - онези дни от училище, когато отец Маноло е прелъстявал момчетата, брутално. Игнасио (първата жертва) пораства като Захара, травестит, който бачка по клубовете и заедно с шумната си дружка Пака изнудват свещеника. Енрике решава да заснеме сценария с Игнасио в главната роля. Тогава реалност и фикция се смесват.

Един филм на Алмодовар, който самият Куентин Тарантино нарече "шибан шедьовър". Какво повече!?


Гаел Гарсия Бернал
Роден в горещата Гуадалахара преди 25 години. Наистина талантлив и наистина изкусително красив. Последно го видяхме в "Престъплението на отец Амару" (който потресе Католическата църква), а малко преди това в "И твойта майка също" на Алфонсо Куарон (който после направи третия "Хари Потър"). Всичко обаче започва малко преди това, когато Бернал е едва на 20 - с изненадващия "Amores Perros" (за съжаление така и не излезе в България) на Алехандро Гонсалес Инярито (който после пък направи "21 грама" и ни хвърли в захлас). Изобщо най-чудесните мексикански режисьори и Гаел се намериха и made in Mexico започна да ни звучи някак по-различно. Вече звезда в Латинска Америка, Бернал продължи с филмите с нескрито провокативно съдържание - като този на Алмодовар и "The Motorcycle Diaries" (където играе - пак без забележки, младия Ернесто "Че" Гевара). Тези двата го отведоха на фестивала в Кан тази година и лицето му блесна на кориците на всевъзможни списания. Следва филм на Мишел Гонди (режисьорът на "Блясъкът на чистия ум" по сценарий на Чарли Кауфман).
Това вроятно е само началото.



Ако някой му намери субтитри просто ще съм му хипер благодарен тука с едни френдове намерихме на сръбски само



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Гъзe]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.01.05 13:21



Средно-нормалния българин познава Алмодовар от "Жени на ръба на нервна криза" и "Atame", най-вече от първия, още от 80те, другия май мина само по панорами и в Глобус.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Гъзe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 13:35



Аз много искам да го гледам!!!!



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: dexter_sum]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 13:43



Не съм съгласен с това твърдение.

Според мен "Кика", "Всичко за майка ми" и "Говори с нея" са доста популярни.
Първите 2 вървяха и по кабелните с успех.

другия май мина само по панорами и в Глобус.
"Ела, завържи ме" и в момента върви в ЕБКЦ в София, от доста време насам си е в афиша, заедно с "Говори с нея" и до много скоро имаше и другите споменати по-горе филми на Алмодовар.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 13:44



И аз!!
Да вземем да спретнем едни субтитри...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 13:53



Аз мога да го набавя на диск заедно със субтитри на английски

Ако някой има време и желание да ги преведе ще бъде страхотно



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.01.05 14:58



За ЕКБЦ знам:), говоря ти за 93та, в смисъл, че ми се върти в главата, че не го пуснаха по кината масово (Ела, завържи ме).

И нещо друго ми се върти в главата - не го ли бяха пускали с друг превод на заглавието?



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 15:32



А ОК, моя е грешката тогава, извинявайте....Еми според мене не е важно да са труднодостъпни, а да са що годе читави :-))) Защото труднодостъпни може да са някои филми със съмнителни качества. Може ли трябва да направим една класация на желаните за гледане заглавия и така да определяме кво да гледаме, а не да се чудим и маем всяка седмица... То че някой от присъстващите ще го е гледал си е винаги риск :-)) Ама какво от това, друго е в приятна компания да го гледаш :-))



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано07.01.05 00:05



Tази вечер киното си струваше.За другите не знам ама на мен филма ми допадна.Който не е дошъл само е загубил

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: borealiss]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано07.01.05 10:30



И на мен ми хареса :-) Беше много... човешки и прям... Е, може би малко силно го казвам, но ми хареса.

Редактирано от Hopтттчe на 07.01.05 10:32.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано07.01.05 11:06



Да... И мен ме изкефи.
Хем много се забавлявах, хем се позамислих над някои неща...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.01.05 11:38



Над кои неща се позамисли ако не е тайна?!



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано07.01.05 11:47



Само едно от нещата, сигурно не и най-важното, но хората сме странни животни -- нещо, което по принцип си го знаем и усещаме че трябва да го направим, докато нещо не ни раздруса яко и ни изтика навън от черупката.

Както например, че момчето реши тръгна с апарата си за Европа едва след като стария симпатяга получи инфаркт. Или се сети да направи нещо истинско за усещането си, че досегашния начин на живот не му е достатъчен и иска "нещо различно" едва когато стария симпатяга му каза две думи преди да си тръгне от купона.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано07.01.05 12:37



Ако перефразирам думите, казани в един друг филм, като умреш, мимолетните ти реплики почват да кънтят насам-натам. Затова ако даваш умни съвети, постарай се да ги подкрепиш със трогателна смърт .

Не знам защо така се заядох - харесвам филма.

(Перефразираната реплика беше от Fight Club. "When people think you're dying, they really listen to you instead of waiting for their turn to speak")

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind

Редактирано от WebMister на 07.01.05 12:38.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: WebMister]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано07.01.05 13:26



> Ако перефразирам думите, казани в един друг филм,
> като умреш, мимолетните ти реплики почват да кънтят
> насам-натам. Затова ако даваш умни съвети, постарай
> се да ги подкрепиш със трогателна смърт
>
> Не знам защо така се заядох - харесвам филма.

Ами не, така си е. Искам да кажа, когато човек слуша думи, те най-често си остават думи и хипотези. Докато не се случи нещо истинско.

Примерно, опяваш на някой с безразборни връзки да ползва презерватив. Но той си опява "точно на мен ли ще се случи", "ами то аз много рядко" и т.н.

Ама в момента, в който се окаже с венерическа болест, разбира се, че ще му закънтят прежните ти "мъдри думи". Какво остава, ако един от партньорите му се окаже със СПИН и почине.

Тфа играе много грубо по струните, но отразява характерна човешка черта.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано07.01.05 14:28



Даа...
Сатана съм и нищо човешко не ми е чуждо

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано07.01.05 14:44



И аз се замислих...

Най-силно ме "замисли" това за опита. Просто наистина не мога да го усмисля...

Иначе отдавна не се бях смял така! Тва с "Вагина, вагина, вагина!" направо ме размаза



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.01.05 17:25



Вагиналния монолог беше много сладък, май е разбираем само за гейове....Всъщност, това би могло да бъде своеобразен гей тест...ха ха (не смятам да го пробвам обаче на следващата ми среща с момче обаче :-)))



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: aпpил]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано10.01.05 10:23



Да, този филм е много добър.
Имам го и мога да го предоставя.
Надали някой ще се оплаче, че е сладникаво сантиментален.

И надявам се че в такава лъжа не живеят много от нас .

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.01.05 10:48



Докато разглеждах каталога на Съни филмс за януари попаднах на едно интересно заглавие - "Нещо розово" или "Touch of Pink" Филмът излиза на видеокасети на 31.01.

Това е нещо като гей римейк на "Моята голяма луда гръцка сватба" и изглежда много яко!

Дали в Джемини има възможност за гледане на касетка?



Тема Touch of Pink!!!нови [re: Gnomeo]  
Автор soldier of fortune ()
Публикувано10.01.05 14:33



Благодарение на Бърджъс вече го имаме и на CD

.....and let the sun shine....


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано10.01.05 15:03



Има видео плейр да, но аз го имам вече в divX формат, остава да намерим субтитрите :-)))



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Eлпидифop (sic transit)
Публикувано13.01.05 18:30



Днес, 13. 01. прожекция ще има ли или?



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Eлпидифop]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано13.01.05 18:37



не, за съжаление

но по обективни причини, доколкото разбрах

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор Eлпидифop (sic transit)
Публикувано13.01.05 18:40



така ли и какви са били по-точно тези обективни причини, не съм влизал в клуба от преди нова година
В тази връзка - Честита нова година на всички! Здраве, просперитет и щастие ви желая!




Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Eлпидифop]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано13.01.05 18:44



Честита и на теб!

Става дума само за този четвъртък.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: нови [re: pensif]  
Автор Eлпидифop (sic transit)
Публикувано13.01.05 19:13



Trиs bien! A plus...

Редактирано от Sam на 13.01.05 22:03.



Тема БГ субтитри за LA MALA EDUCACIONнови [re: Гъзe]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано13.01.05 19:57



Воала - да благодарим на жена ми, че е фенка на европейското кино и ме изръчка да търся из нета.
Филма е добър, но доста шокиращ за "неподготвени" зрители.





Тема Re: БГ субтитри за LA MALA EDUCACIONнови [re: Ahab]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано13.01.05 20:05



Страшно много благодаря/им!



Тема Re: БГ субтитри за LA MALA EDUCACIONнови [re: Ahab]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано13.01.05 23:30



Да гледах го, някои казват че е слаб филм, но на мен ми хареса...нещата от живота; такива, каквито са...понякога! Има обаче много красиви сцени, особено ми хареса тази със скока в басейна...мммм



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор prinyo ()
Публикувано14.01.05 00:28



За съжаление кино вечерите спират. Поне в този си вид.
Това се налага след заявеното днес намерение на Елия и ко. да търсят под вола теле.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано14.01.05 00:31



Какво имаш предвид, какво е заявила Елия????



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано14.01.05 00:50



Какво се е случило днес?Тази вечер на срещата с медийте ли е станало нещо и какво има то с киновечерите в четвъртък.Ако спрат-много жалко

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: ANEW]  
Автор prinyo ()
Публикувано14.01.05 01:43



Оказа се, че елия била с много ранима душа...
За съжаление в момента не мога да рискувам да стана жертва на нечия злоба.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.01.05 09:58



Защо, какво е станало?



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано14.01.05 10:20



Използването на клуб "Адам и Адам" за отправяне на клевети е недопустимо.

jaytee

Редактирано от jaytee на 14.01.05 15:12.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано14.01.05 11:15



Да,тук наистина някой сериозно търси под вола теле.Освен advocatte това се е представил като "добре познат" и сигурно е така,но едвали е познат с добро.....Винаги се намира някой ,който да опорочи нещо добро и да си покрие злобата с добри намерения и морални напъни.Киновечерите са много полезно нещо.Те не са просто забавления на някакви хора идеята е много по-дълбока.Те сближават и предразполагат много хора.Тези,които сме ходили там сме се чувствали добре и сред приятели.Една такава вечер е много по-добра агитация на идеята за равенството и сближаването между различните хора от десет глупави лозунга.

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано14.01.05 11:44



Едва ли на теб точно трябва да обяснявам.
Попитай приятелката си и нейния приятел.
Не си даваш сметка, че когато отглеждаш змия в пазвата си нямаш сигурност, че тя няма да се обърне и да те захапе и теб някой ден.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано14.01.05 11:54



Злобата не е довела до никъде! Може ли да си спесиш кометарите относно ЛГБТ организациите в този клуб, защото няма смисъл....

Ти само легален софтур ли ползваш на компютъра си?! Гледаш ли филми в divX формат?



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано14.01.05 11:56



Престъпното деяние (от елементарна морална гл.т., г-н "адвокат") тук е отнемането на нещо, което кара хора да се чувстват добре, без да пречат на някого в прекия смисъл...

Ебаси, като сте толкова загрижени за права и тям подобни щуротии, що не оставите на дузина и повече гей-хора правото да се чувстват добре?!

Е да, ама е трудно да надраснеш себе си и злобата си...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: ANEW]  
Автор prinyo ()
Публикувано14.01.05 12:17



Малко ми е смешна цялата работа и ако не знаех, че същнист става дума за пари щях да си помисл, че светът окончателно е полудял.
Значи приятелят на елия смята, че аз се държа грубо с нея във форумите и я обиждам(!?). И той ще отмъсти за всички поражения, нанесени върху крехката й душа като използва всички възможни средства в това число съдебни срещу Джемини. Например обжалване на решенията с които аз съм приет за член и след което съм избран за председател.
Аз и BBourgas като видни "обиждачи" на елия сме нарочени за "изчистване" от Джемини... Което беше казвано и в прав текст в няколко отделни постинга в другия клуб.
Стара традиция на елия и приятел е да действат с ***, нищо ново няма.
Истината обаче е, че стана ясно, че противно на очакванията Джемини няма да загине. И че ще продължи да работи по различни проекти. Както се стекоха обстоятелствата обаче, "славата и парите" няма да са за елия... Всъщност аз съм първата преграда,която дели елия от "славата и парите". Затова тя иска главата ми - без значение как и на каква цена.

Редактирано от jaytee на 18.01.05 12:21.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: borealiss]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано14.01.05 12:43



Използването на клуб "Адам и Адам" за отправяне на клевети е недопустимо.

jaytee

Редактирано от jaytee на 14.01.05 15:14.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано14.01.05 12:47



Еййй, че си смешен ама! Ти като толкова се оплакваш от Елия, защо не си изпипахте нещата ами стигнахте дотук - някой да Ви обжалва решенията! Ти си никой в Джемини от юридическа гледна точко - но нека изчакаме да свърши предстоящата съдебна битка!



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано14.01.05 13:12



По-добре да си никой от юридическа гледна точка отколкото от житейска.Да е подла може всяка мижитурка.Ама така е жиеота не е райска градина,не може само розови облаци да очакваме.Истината се ражда трудно

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано14.01.05 14:04



Е*аси и жалкия. Колко още по-долу можете да паднете Елия и Сие




Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: BBourgas]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано14.01.05 14:11



Важно е да се пречи, интриги да има, мръсно да си правим.....



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано14.01.05 14:12



Претендираш за права ли? Ти мислиш ли, че някой би си позволил да урежда авторските права на тези филми? Та те и телевизиите не могат да си го позволят...

Проблемът тук не се отнася до спазването на законите и авторските права. Опира до морал, а явно някой има пищяща нужда да му бъде налят в кратунката. Сега киновечерите биват опропастени, събирания като идея доста добри пропадат. На кой лично трябва да се благодари?!




Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано14.01.05 14:15



незнам само кой е смешен? щеше някакво писмод да публикуваш... или то е плод на амортизираната ти фантазия?




Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор Hopтттчe (Unhandled event)
Публикувано14.01.05 14:27



> Ти като толкова се оплакваш от Елия, защо не си изпипахте
> нещата ами стигнахте дотук - някой да Ви обжалва решенията!
> Ти си никой в Джемини от юридическа гледна точко - но нека
> изчакаме да свърши предстоящата съдебна битка!

Тези няколко изречения, заедно с удивителните, прекрасно и ясно показват истинската мотивация за поредното грозно лаене.

В тях има поне 3 неща, които нямат абсолютно нищо общо помежду си като проблематика.

Това, което ги свързва е злобата на 1-2 души.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано14.01.05 15:45



Ако този цитат си го отнесал до мен не мисля ,че съм оклеветил някого-тук или другаде.Не ви познавам лично за да си позволя да клеветя.Не ми е и работа.Говоря по принцип не споменавам нищо конкретно.Ако някой е припознал в думите ми собствената си гузна съвест това си е негов проблем.

P.S. И дявола има нужда някой да му защитава правата,advokatte

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: borealiss]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано14.01.05 16:02



Не, това беше модераторската намеса. Съжалявам за объркването.

Редактирано от jaytee на 14.01.05 16:03.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор Eлпидифop (sic transit)
Публикувано14.01.05 19:04



Много жалко, че се прекратяват четвъртъчните киновечери! Наистина жалко!
Един приятел и аз се каним от преди Коледа да започнем да ги посещаваме и винаги се натъкваме на някакъв организационен проблем, който ни възпрепятства.
Тази сезмица бяхме вече в приятно очакване, когато се натъквам на поредната грозна кампания за уреждане на междуличностни проблеми на няколко души в този форум.
Не ме разбирайте грешно, моля. Не обвинявам никого, защото не ви познавам. Причини и основания да съществува този конфликт, убеден съм, има. Сигурен съм, също така, че и двете спорещи страни са "прави".
Само че моля ви, призовавам ви, уредете проблемите си, ако е възможно, другаде. На разговор в някой активистки офис, на масата пред чаша питие или пък на някоя поляна (както в доброто старо време, ееех!) със избрани от двете страни оръжия. - Изборът си е ваш.
Но моля ви, не ни лишавайте нас, които сме, подозирам, мнозинство, от тази наистина рядка възможност да се събираме, да гледаме приятен филм, да побъбрим, да се позабавляваме и да си отидем...
ПРИЗОВАВАМ КЪМ РАЗУМ И КЪМ ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ НА КИНОВЕЧЕРИТЕ!

С уважение към ВСИЧКИ

Редактирано от Eлпидифop на 14.01.05 19:07.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано15.01.05 10:13



Щом те питам, значи не знам. Аз естествено ще я попитам, но пък не пречи и ти да ми кажеш. Може и на лични съобщения, ще си останат между нас.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Eлпидифop]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано15.01.05 11:52



Sam вече веднъж каза: Няма да допусна клубът да стане цирк, в който ЛГТБ организациите да си решават междуорганизационните проблеми и спорове. В този клуб можете само да се хвалите какво сте направили за общността. Нищо повече. Дъвчете се другаде.

Редактирано от Sam на 15.01.05 13:20.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: advocatte]  
Автор Eлпидифop (sic transit)
Публикувано15.01.05 15:06



Забалежката и молбата ми се отнасяха И до теб, защото очевидно си предизвикал по-горе в клуба доста негативни емоции. В никакъв случай нямах предвид гей и Лб организациите, нито пък тяхната дейност, а прости призовах по всякакъв начин да се ИЗБЯГВАТ личностни конфронтации в пространството на този клуб.
А също апаелирах и към ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА КИНОВЕЧЕРИТЕ!

С уважение



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: prinyo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано18.01.05 11:37



И какво сега, свърши се с тази славна епопея.....много жалко, така ми харесваше да си "плачем" в дружелюбна атмосфера.....

Дайте да измислим нещо?!!!!



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано18.01.05 12:14



още не си станала членка и взе да си гиннарежда наща 'убусница.

мноо ми е интересно как лично ти ще изхвърлиш някого от Джемини?

или просто рискуваш да си първата хладнокръвно застреляна нова членка от бивш член на организацията?!



Редактирано от BBourgas на 18.01.05 12:23.



Тема предупреждениенови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано18.01.05 12:14



Моля ви, не пренасяйте личните си конфликти и неприязън в клуба и не използвайте обидни квалификации един/на към друг/а. Никой в този клуб не е длъжен да се товари с вашите проблеми.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: eлия]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано18.01.05 12:14



т.е. няма проблем да си продължим кино вечерите?



Тема Re: предупреждениенови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано18.01.05 12:32



"тренажор" не е обидна квалификация. Това е учебно средство. Както "преграда" е преградно средство.
Не съм обидила никого.

Редактирано от eлия на 18.01.05 12:32.



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано18.01.05 12:43



Да, всяка дума може да бъде обидна квалификация зависи как е употребена. Мога да ти дам много примери с обидни обръщения, които са съвсем невинни думи иначе...

Преиначаването на виртуалните никове е също обидно.



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.01.05 14:48



Политиката "това тук да остане" е главен виновник за извращението на всички идеи. Това не е и няма да бъде политика на нещата с които се занимавам. Както вече казах - врагове нямам, нямам от кого какво да крия.
Разговорът е бил не предупреждение, а класическа първа фаза на "разделяй и владей" - ясно дефиниране кой е "лошият"и кой е "добрият" и какво да направят "добрите" за да се оттърват от обещаваните проблеми. Това се казва изнудване, а не "честно предупреждение". Какво има да си "подреждаме"? То подреждането си тече от няколко месеца, ако си мислиш, че вас ще чакаме ...
Когато мине регистрацията в съда ще ви приемем за членове и ще можете да си обжалвате двамата докато свят светува. И да мислите как да се оттървете от тези, които не сати приятни. Аз лично нямам никакви притеснения относно законността на нещата в последните месеци или относно собственото си участие където и да е.
Както казах и преди, аз съм готов да се среюна и да говоря сериозно с всеки, който има честни и ясни намерения. Фактът, че подетата от теб студена война остава на студения фронт вече доста време е доста показателен.
Относно киновечерите - имаше няколко постинга,които изясниха този казус, а в един от тях дори се говореше, че това, че вече нямало кино не било пречка да се даде на съда Джемини, защото имало свидетели. Спирането им е пряко и абсолютно следствие от отправените от теб и Иво закани.



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано18.01.05 14:57



Дам интересно! Въпросът тук не е как?/да изгоним някой/, а защо?/да го изгоним/.

Интересното в случая е следното - ти искаш да изгониш някого, заради това че не го харесваш и така да му отмъстиш, още преди да си станала членка на организацията, в която той членува и още преди да си заела някаква ръководна длъжност в същата организация. Продължавай смело тъй напред! Лудницата е пред теб!




Тема Re: предупреждениенови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано18.01.05 15:05



не е ли крайно време въпросната дамичка елия да бъде наказана по някакъв начин, заради нарушаване на правилата или да се примирим като членове на клуб, за който в последно време забелязвам, че жените се позлват с приоритет, да търпим още до безкрай и да бъдем модерирани по правила важащи за нас, но не и за нея /пример гласуването ми, в което част от текста беше изтрит?!?/ . Чувствам се обиден



Редактирано от BBourgas на 18.01.05 15:09.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано18.01.05 15:22



Не мисля, че Павлин заплашва и плете интриги, като се има предвид колко добре си прекарваме всички там....но хайде, няма значение, почерпи се едно от мене и тържествувай, че си причината за стопирането на нещо толкова хубаво



Тема Re: предупреждениенови [re: BBourgas]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано18.01.05 15:26



На Елия съм дал вече две предупреждения за нарушаване на правилата. При трето е възможно да взема по-сериозни мерки. Това се отнася и за всеки друг.

От мнението с гласа ти изтрих частта, в която беше написал, че хора, които не могат да присъстват на срещите не бива да гласуват. Това е подвеждащо твърдение. Всеки с 25 мнения и 1 месец в клуба има право да гласува. Това е правилото. Никой не може да знае кой къде ще бъде след няколко месеца, къде ще се организира среща и кой ще има физическата възможност да присъства на нея.

Редактирано от jaytee на 18.01.05 15:28.



Тема Re: предупреждениенови [re: BBourgas]  
Автор half_educated (в отпуск)
Публикувано18.01.05 19:51



А така! НИкакви приоритети, на ни-как-ви жени!! Всъщност "закачих" се точно на този постинг, за да попитам:"Гражданино, ваша ли е колата?"

"Не всичко, което минава през разума си заслужава опознаването"К.Кастанеда


Тема Re: предупреждениенови [re: half_educated]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано18.01.05 20:39



Мила халфке,
нямам нищо конкретно против теб, а против жентите в този форум, които ни обиждат, нарушават правилата ни и се държат неадекватно. Както се сещаш тио не си от тях




Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано18.01.05 22:04



Елия, имаш жълт картон и от мен. Спорове, критики, обяснения за ЛГТБ организациите тук са ЗАБРАНЕНИ. Още едно такова и имаш бан от мен.

Тук може да се публикуват само похвали за която и да е ЛГТБ организация, постижения, кой какво е направил. Сещаш ли се разликата?

В този клуб тези войни няма да се водят!



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано18.01.05 22:33



Ами нека е така... онеправдана си.

обаче много ми стана интересна една думичка, по-скоро местоимение: "ВИ".
Ще обясниш ли на НАС, кого точно имаше предвид в това изречение:

Когато аргументите мълчат - шамара затваря усти... това го знаем, че ви е верую.

А клубът си се справя достатъчно добре и без клепаниците, с които така изобилства клуб ЛГТБ. Ако на някой му се четат такива неща, да ходи там.



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано19.01.05 01:45



Елия, никой няма намерение да затваря устата на никого заради аргументи. Проблемът не е в аргументите а в обидните квалификации. Разбирам, че имаш някаква позиция и се чувстваш засегната, но можеш да си изложиш аргументите спокойно, без да наричаш опонентите си с думи като "тренажьор" и някои доста по-тежки, които не искам да споменавам. Ако следиш внимателно какво става, аз се старая да цензурирам и всяко обидно обръщение към теб. Но, казано честно, не винаги мога да ви насмогна на скоростта, с която се обиждате един друг!

Редактирано от jaytee на 19.01.05 01:46.



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано19.01.05 04:00



Все тая....

Редактирано от eлия на 19.01.05 05:37.



Тема Re: Ти се оказваш и *** човек...нови [re: eлия]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано19.01.05 04:52



В отговор на:

А ти като модератор си по средата и приемаш това като просто един виртуален клуб. Но той не е просто виртуален клуб, защото всичко от този клуб се отразява на реалността където се предприемат реални стъпки и действия, мероприятия и дейности. [...] от този клуб тръгнаха много сериозни неща и много сериозни стъпки, които преначертават за години напред развитието на организациите... а за теб просто това са драсканици и обиди и дрън-дрън.




Напротив, напълно ми е ясно каква може да бъде ролята на един такъв форум. Затова се съгласих да съм модератор за известно време. Не можем да сме съвършени, но можем поне да се опитаме да ги правим тези стъпки с уважение един към друг! Не е толкова трудно, колкото изглежда. С емоции не се постига много.

В отговор на:

Разбери... за много неща аз държа оправдания и обяснения пред хора разни. Дай ми ги!




Тук нещо не разбирам. Какво искаш да кажеш?



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Гъзe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано20.01.05 20:25



Намерих субтитри на бг за "Лошо възпитание"!!!



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.01.05 11:35



"Sugar" e praven po razkazi na Bruce LaBruce (pisatel, fotograf, filmadjiya i fenomenalna otkachalka, http://www.brucelabruce.com/ )

zasega samo nabqrzo sqm prehvqrlil "No Skin of My Ass", koyto vazbudi interesa mi... priznavam, haresvam otkachalki. v momenta svalyam "Raspberry Reich".



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Hopтттчe]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано21.01.05 11:41



neka da poznaya, "Broken Hearts Club"?!

dobre che opisa neshto, inache kak da razbere chovek koyto ne e bil tam kakvo ste gledali?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.