Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 23.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: ANEW]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 12:44



Че в "Чудовище" тематиката си я има, и още как!!

Друго имах предвид...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор borealiss (Хей:))
Публикувано06.01.05 12:59



Ако се правят събирания за кино вечери наистина е добре филмите да са на ЛГБТ тематика.Коклкото до субтитрите проблема е сериозен.Ако човек не разбира какво се говори филам просто се обезмисля.Едвали на някой му се гледат само картинки.А да се разчита на директно възприемане на чуждоезичен филм си е направо невъзможна работа дори и за прилично говорещите езика,а какво остава за аматьори(като мене например)

borealiss: Не се бой,че ще те стъпчат,стъпканата трева се превръща в пътекa!


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор Гъзe ()
Публикувано06.01.05 13:13



Като говорите за филми на ЛГБТ тематика просто няма как да минете без този

В отговор на:

LA MALA EDUCACION Испания, 2004
Режисьор и сценарист: Педро Алмодовар
С: Гаел Гарсия Бернал, Феле Мартинес, Даниел Гименес Качо, Луис Омар, Хавиер Камара, Петра Мартинес, Начо Перес
Драма,
За българите с добро възпитание и средно-до-високо нормален вкус би могло да се отбележи, че са склонни да харесат Алмодовар от първия негов филм, на който попаднат, независимо дали е стар или по-нов. Но щом така и така говорим за хора с поне средно нормален вкус, то подозираме, че евентуално от едно 7-8 години се запознават с Алмодовар по-отблизо, като се предполага също, че не започват чак с "Всичко за майка ми", а да речем с "Кика". След 2-3 филма, обаче, им става скучен, познат, лесно разпознаваем. Точно тогава следва големия удар - "Говори с нея", и си ням. После пак чакаш.
Е, добрата новина е, че дочакахте. И имаше за какво.
Но ще бъде проява на истински лошо възпитание, ако не ви кажа за какво си струваше чакането. "Лошо възпитание" не е филм за лошо възпитани хора. Той е много нежен и много тъжен. Като грим, който се размива от хубав дъжд, като коктейл някакъв, опияняващ, леко горчив.
Филм за всички онези неща, които се врязват в живота ни смъртоносно.
Съдържа експлицитни сцени на любов и сексуален акт между мъже.
Много разчорлен, момчешки, ама от тия, дето все пак момичетата ги разбират по-добре. Но ощетени няма да има - в много от главните роли изкусително травестира най-красивото момче на Мексико - Гаел Гарсия Бернал.
Годината е 1980. Енрике Годед, филмов продуцент/режисьор, търси своя нов проект. Игнасио Родригес, начинаещ сценарист и първото любовно увлечение на Енрике от католическото училище, се завръща неочаквано след 16 години с текст, който ще даде вдъхновение на режисьора да работи. Героите от сценария проговарят миналото на героите на филма - онези дни от училище, когато отец Маноло е прелъстявал момчетата, брутално. Игнасио (първата жертва) пораства като Захара, травестит, който бачка по клубовете и заедно с шумната си дружка Пака изнудват свещеника. Енрике решава да заснеме сценария с Игнасио в главната роля. Тогава реалност и фикция се смесват.

Един филм на Алмодовар, който самият Куентин Тарантино нарече "шибан шедьовър". Какво повече!?


Гаел Гарсия Бернал
Роден в горещата Гуадалахара преди 25 години. Наистина талантлив и наистина изкусително красив. Последно го видяхме в "Престъплението на отец Амару" (който потресе Католическата църква), а малко преди това в "И твойта майка също" на Алфонсо Куарон (който после направи третия "Хари Потър"). Всичко обаче започва малко преди това, когато Бернал е едва на 20 - с изненадващия "Amores Perros" (за съжаление така и не излезе в България) на Алехандро Гонсалес Инярито (който после пък направи "21 грама" и ни хвърли в захлас). Изобщо най-чудесните мексикански режисьори и Гаел се намериха и made in Mexico започна да ни звучи някак по-различно. Вече звезда в Латинска Америка, Бернал продължи с филмите с нескрито провокативно съдържание - като този на Алмодовар и "The Motorcycle Diaries" (където играе - пак без забележки, младия Ернесто "Че" Гевара). Тези двата го отведоха на фестивала в Кан тази година и лицето му блесна на кориците на всевъзможни списания. Следва филм на Мишел Гонди (режисьорът на "Блясъкът на чистия ум" по сценарий на Чарли Кауфман).
Това вроятно е само началото.



Ако някой му намери субтитри просто ще съм му хипер благодарен тука с едни френдове намерихме на сръбски само



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Гъзe]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.01.05 13:21



Средно-нормалния българин познава Алмодовар от "Жени на ръба на нервна криза" и "Atame", най-вече от първия, още от 80те, другия май мина само по панорами и в Глобус.



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Гъзe]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 13:35



Аз много искам да го гледам!!!!



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: dexter_sum]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 13:43



Не съм съгласен с това твърдение.

Според мен "Кика", "Всичко за майка ми" и "Говори с нея" са доста популярни.
Първите 2 вървяха и по кабелните с успех.

другия май мина само по панорами и в Глобус.
"Ела, завържи ме" и в момента върви в ЕБКЦ в София, от доста време насам си е в афиша, заедно с "Говори с нея" и до много скоро имаше и другите споменати по-горе филми на Алмодовар.

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: Gnomeo]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано06.01.05 13:44



И аз!!
Да вземем да спретнем едни субтитри...

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2нови [re: pensif]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано06.01.05 13:53



Аз мога да го набавя на диск заедно със субтитри на английски

Ако някой има време и желание да ги преведе ще бъде страхотно



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2 [re: pensif]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.01.05 14:58



За ЕКБЦ знам:), говоря ти за 93та, в смисъл, че ми се върти в главата, че не го пуснаха по кината масово (Ела, завържи ме).

И нещо друго ми се върти в главата - не го ли бяха пускали с друг превод на заглавието?



Тема Re: Кино вечери - всеки четвъртък 2 [re: Gnomeo]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано06.01.05 15:32



А ОК, моя е грешката тогава, извинявайте....Еми според мене не е важно да са труднодостъпни, а да са що годе читави :-))) Защото труднодостъпни може да са някои филми със съмнителни качества. Може ли трябва да направим една класация на желаните за гледане заглавия и така да определяме кво да гледаме, а не да се чудим и маем всяка седмица... То че някой от присъстващите ще го е гледал си е винаги риск :-)) Ама какво от това, друго е в приятна компания да го гледаш :-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.