Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 30.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как мислите?нови  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано10.11.04 21:49



страдаме ли от предрасъдъци относно сексуалната си ориентация?

Говоря за момчетата и момичетата с хомосексуална ориентация. Много хора имат проблеми със собственото си Аз, от което идват останалите им проблеми. Въпреки това продължават да се самозалъгват, самоунижавайки се и непризнавайки дори пред себе си истинските си сексуални предпочитания, отричайки напълно или най-много покривайки, се определят като бисексуални, в което няма нищо лошо, стига да е наистина така...

Дали това обаче е "изгодно" наистина? Често ниското самочувствие се явява като следствие, а страховете им ги парират напълно и те са готови на ред компромиси, включително със себе си, и ограничавайки се до такава степен, граничеща с изолация и сексуални "пости".

Като цяло имам следните наблюдения, плод на житейския ми опит/доколкото те могат да бъдат обективни, заради възрастта ми, но все пак.../. Българите сме егоистични сеирджии. Нас ни вълнува кой колко има, къде живее, какво кара, какво направил, къде отишъл и т.н. и не на последно място с кой спал. Сексуалната ориентация не бива да се приема като критерий определящ същтността на човека. Защото не е важно с кой спиш, а що за човек си и какви качества притежаваш. Обществото гледа на нас като на някакви екзотични същества, защото не ни познава. Не ни познава, защото малко от нас имат "дръзкостта" ясно да кажат: "Да аз съм хомосексуален" пред себе си. Подчертавам пред себе си. Защото мисля, че трябва да сме наясно със себе си и след това да изясняваме кои сме.

А ако някой има наглостта да ви попита каква е вашата сексуалност, помислете дали всъшност това наистина го касае и дали е нужно да му отговаряте, залъгвайки "успокоително" за пореден път себе си.

Аз мисля, че страдаме от предрасъдъци.

Редактирано от jaytee на 19.11.04 04:27.



Тема Re: как мислите?нови [re: BBourgas]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано10.11.04 22:27



Мисля, че, за съжаление, до голяма степен си прав.

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: как мислите?нови [re: feever]  
Автор jism (39/би)
Публикувано15.11.04 19:05



Благодаря ти,че си го написал!
Всичко е страшно - и равнодушието към проблемите на хомосексуалните,и крайното отричане на всичко около тях,и неразбирането ни помежду си...
По-скоро е не страшно,а жестоко обидно когато Човек мърси друг Човек.
А това,че някой ти предлага секс, след като скоро сте си разменили снимки-ами нищо лошо май...Нали е било акт на "добра воля" помежду Ви...Лошото е,когато твоята снимка я модифицират и я пуснат по интернет като "продукт на изкуството", например от някой, както ти казваш "по-талантлив и чувствителен"!
Колкото до домашното възпитание и първите седем годинки - да отворим друга тема по-добре...
Не смятам да умирам сам и отхвърлен...Ще намеря някой друг дядо като мене като остарея и вместо да лъскаме бастуните,ще се подпираме на тях!!!!



Тема Re: как мислите?нови [re: jism]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано16.11.04 18:02



Айде сега "помежду ни", "наши хора" и дрън дрън. Когато женен мъж с дете, предлагащ секс на непълнолетни в бедна източноевропейска държава, стане "мой човек" ще ти се обадя.
За едно нещо елия е права. Мършата да стои далеч от стадото.

Редактирано от jaytee на 19.11.04 04:27.



Тема Re: как мислите?нови [re: BBourgas]  
Автор Пepин Aйбapa (овълчил се)
Публикувано17.11.04 02:46



Много съм съгласен с тебе. Това да се лъжеш себе си и да не се приемаш за това което си си има цена, и тя често е много голяма. Това човек да не приема и да се опитва да бъде някой друг е общочовешки проблем, който просто много често се среща при хора с хомосексуална ориентация заради отношението на обществото.
Ето един пример от моя живот. Неотдавна излязох на разходка с един пич с който се запознах в Интернет. Разхождаме се, говорим си, запознаваме се. Той се държи много "нефеминизирано", което по принцип е добре дошло, стига да не е игра и преструвка. Да отбележа, действието се развива в холивуд където май половината мъже са гейове, ако не и повече, и се държат много по гейски, знаете какво имам предвид. Т.е. не е "необходимо" да се криеш и т.н., може да се разхождате прегърнати, да се целувате и т.н. без никакви последствия. Още повече че пича е 2 метра, 120 кила, тренира кик бокс и т.н.
Разхождаме се и гледаме една мадама с куче, а той много си пада по кучета. И тръгваме да си говорим с нея.В общи линии той си говори с нея, аз блея. Говори си и по едно време той изръсва "Кучето на бившата ми приятелка ..." и там нещо си, не помня какво. Което и (на мадамата с кучето) дава да разбере че той си има "приятелки", а не "приятели", както моето присъствие би загатнало. И да ви уверя, не ставаше дума за неразбиране на езика от моя страна. Даже тя малко очудено ме погледна той като спомена за приятелка. А той с жена не е бил никога, нито е опитвал даже.
Защо го направи той си мисля. За какво да лъже жената? На нея ни най малко и пука той какъв е и какво прави в леглото. Кучето и според мен беше също напълно съгласно да го приеме като гей. За мен няма какво да говорим. Така че излиза че единствения пред когото той се "прави" е самият той. Говорихме си още малко след това и установих че по принцип много много не се харесва като гей, ами иска да е "по-мъжествен". Разбира се всякакво първоначално привличане към неговото "мъжко" държание вече се беше изпарило напълно, понеже ми беше ясно че това което виждам не е той, а просто добре изиграна роля.
Аз в началото на моя сексуален живот чуках само жени, и привличането ми към мъже съм го осъзнал доста по-късно. Не че не го е имало, но просто не е било осъзнато, до мисълта да правя секс с мъж. До голяма степен за това помогна и имиджа на "педерастите" в България, с който определено не можех да се асоциирам. Та си мислех че съм просто "странен". Винаги обаче при връзките ми от това време ме е глождела мисълта дали правя правилното нещо, ама да не би да съм гей (в по-късни етапи когато почнах да се светвам кое какво е) и всъщност с мъже да е някак си много по-готино и т.н. Сега вече като съм пробвал какво е с мъж и с жена, хич не ми пука и нямам никакви такива мисли. Отне ме време да се приемам такъв какъвто съм, но определено си струва. Бих го препоръчал на всички

There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.


Тема Re: как мислите?нови [re: Пepин Aйбapa]  
Автор Condor (непознат)
Публикувано17.11.04 09:48



razbiraemo e tva che povecheto se opitvat da skriat ot sveta i dori ot sebe si kakvi sa vsyshtnost,poneje oshte ot malki ot kyde li ne im se stovarva che "pederastiata" e losho neshto,bolest i t.n. i v edin moment ti reshavash da stanesh otkrit,ili pyk prosto si ti lichi i hodeiki po ulicata ili dvijeiki se sred hora niakyde chuvash zad tebe takiva gnusni podvikvania,za koito bi zavidiala i nai-goliamata selianka,trygnala s minipola iz centyra.....da ne govorim che sichki te gledat nakrivo,shushukat zad gyrba ti,a istinskite ti priateli sa se videli v chudo kak hem da ti ostanat takiva,hem da se preboriat s horskata prostotia...
e kak togava posle she iskash da go priznaesh tva.razbira se vinagi mojesh da kajesh mainata mu i da ne ti dreme,no neriadko ima takiva sluchai pri koito mojesh daje da si iziadesh i dosta zdrav perdah,samo zaradi tova che si po-razlichen.
taka che,tezi koito jiveete v chujbina za vas moje da e lesno,tam horata imat civilizovano mislene i nikoi ne se byrka v jivota na drugia,no tuk vse oshte mai sme v 15 vek



Тема Re: как мислите?нови [re: Condor]  
Автор Пepин Aйбapa (овълчил се)
Публикувано17.11.04 23:01



Ами точно това обяснявах - даже когато няма никаква практическа нужда да се крие, той го прави. Мисля че това е което ББургас имаше предвид - не дали се правим пред някого че не сме гей щото ще ни освиркат / набият / уволнят / престанат да бъдат приятели и т.н. А дали се опитваме да лъжем самите себе си. Това да се правим пред другите в определени случаи е много разумно поведение. Това да лъжем себе си е самоунищожаващо поведение.

There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.


Тема Re: как мислите?нови [re: Пepин Aйбapa]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано17.11.04 23:38



дали се опитваме да лъжем самите себе си

за кого става въпрос? мисля, че хората в клуба са наясно със себе си. или говорим по принцип?



Тема Re: как мислите?нови [re: Sam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано17.11.04 23:43



гузен негонен бяга. никъде не сме засягали бисексуалните!

Редактирано от jaytee на 19.11.04 04:28.



Тема Re: как мислите?нови [re: BBourgas]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано18.11.04 00:09



не разбрах кой бяга и от какво? и кой (не)засяга бисексуалните? това няма връзка. зададох съвсем прост въпрос и дадох съвсем ясно твърдение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.