Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 01.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сетих се..  
Автор Caбaзий (масон)
Публикувано19.11.04 18:44



да ви питам.
Какво ви е мнеието за религите въобще. Щото поне 90% от тях се отнасят към хомосексуализма доста отрицателно и това не е плод само на някакви 2-3 юдейопроизводни религии, а на повсеместно възникнали култове и табута за спазване на някакви морални, сексуални и др. норми.
Изключая новите модерни религии.. ...на Хаоса-Бафомет, чийто образ си е едно рогато същество с хуй и цици.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Сетих се..нови [re: Caбaзий]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.11.04 20:15



Ето ти материалче за размисъл:



Като го прочетеш, пак се обади да питаш за тия "някакви 2-3 юдейопроизводни религии"

Относно "Хаоса-Бафомет" и привържениците му, питай в друг клуб. Тук рядко влизат почитатели на тази религия (всъщност досега броят им е 0). Дори предполагам, че си единствения писал в този клуб, който знае за него, ама предположението може да е изградено само върху моята неграмотност.



Тема Re: Сетих се..нови [re: Caбaзий]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано19.11.04 22:16



Моето отношение към религията е доста избирателно. Имам Вяра в една Разумна първопричина за възникването на Вселената, която можем да наречем БОГ, но оттам нататък, не се вмествам в канона или догмата на никоя религия. Взимам от всяка това, което ми звучи вярно. Така например, вярвам, че Христос е Божи пратеник на Земята и че дори може да е Божи син/то не сме ли всички ние такива/, но в същото време приемам и идеята за прераждането.

напълно неприемливи за мен са идеите на християнството за първородния грях, или че човек се ражда грешен. Много повече харесвам източната концепция, че животът е едно училище и ако не научиш това ,което трябва сега, ще ти се наложи да го научиш в следващия живот... Апропо, идеята за вечните мъки ми звучи абсурдно...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Сетих се..нови [re: Sam]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано19.11.04 22:50



Само не ми казвай, че си питал всеки поотделно каква религия изповядва. Всъщност не се учудвам... след анкетете с долните гащи.

Обаче ти си баси и наглото същество. Влиза някой, който пуска тема, по която нямаш какво да кажеш (не се говори за долни гащи все пак) и го гониш в друг клуб. И какво общо има неграмотността ти с това знаеш ли или не, дали има привърженици на Хаоса-Бафомет в клуба?

И нещо друго. Махнах си сигнатурата, щото на някой си Х от клуба не му било приятно да вижда къщата на приятел на брат си, която един ден щяла да е хотел и много хора щели да я посещават и можело някой от тях да направи връзка със снимката и това, че модератора на клуб "Адам и Адам" има хомосексуални наклонности. Сега обаче виждам твоя сингатура с окован човек с крила, който се мъчи на голяма нужда. Това държа да кажа, че е много по-неприятно.



Тема Re: Сетих се..нови [re: Caбaзий]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано19.11.04 22:55



Аз вярвам в Бог

Мисля също, че той няма нищо общо с религиите, които са измислени за да контролират хората - задават им правила, които улесняват, но и осакатяват живота им.



Тема Re: Сетих се..нови [re: Gnomeo]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано20.11.04 08:21



Аз съм атеист,но дълбоко вярвам,че не сме сами,че има други ,
извън земни,които просто не се интересуват за нас.
Всяка една религия е промиване на мозаците,и печелене на богатства.
Вижте Ватикана.



Тема Re: Сетих се..нови [re: redsuzi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.11.04 13:13



Мда, Религията е опиум за народите :)))

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема о, данови [re: Sam]  
Автор Caбaзий (масон)
Публикувано20.11.04 13:56



По всичко личи ,че писателя на тази статия е пристрастен към хомосексуалните обреди и много навътре в юдаизма. Само,че не е привел нито едно доказателство,че това е било именно догмата . Тоест за да извършиш ритуал е трябвало задължително да се сношаваш. Освен това практиката показва нещо съвсем друго. Че е имало здрави порядки в обществата , които са били разработвани от жреците за простолюдието. но дали самите жреци не са били хомосксуални незнам.
Поклонението на фалически божества е пред символа на мъжката плодовитост. Пред символа на мъжкото градивно начало, и не означава,че непременно ще да е точно със сексуален намек. Всъщност едно време хората са гледали доста по-различно на голотата.
Ама вземи пример древна Гърция.или Индия където всичките им божества са голи. Спартанските воини са имали ИНТИМНИ връзки помежду си но това не означава,че са се сношавали!!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Сетих се..нови [re: Gnomeo]  
Автор Caбaзий (масон)
Публикувано20.11.04 14:03



В общи линии съм съгласен с вас. Разбира се понякога си мисля ,че самата идея за Бог не е за всеки мозък. Някои я възприемат като натрапваща и ограничаваща догма , а други като сила от която не зависи нищо но кой знае какво е ?
Важното е че една система или религия когато работи за личността и обществото с мисли за бъдещето е значително по-добра отколкото някаква ограничаваща система от закони , която не търпи нито допуска развитието.
На кого и кога дължим обаче това погрешно разбиране за Бог? незнам.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема бог няманови [re: Caбaзий]  
Автор Aristipos (цинико-сиренаик)
Публикувано20.11.04 16:28



НЕ ВЯРВАМ в богове, религии, исусовци, врачки, гледачки, карти таро, хороскопи, астрални теми, утайки от кафета, въртящи се маси, призраци, вампири, таласъми, върнали се духове, животи след смъртта, извънземни и летящи чинии, като добавим и явявания на аллаховци и светата Дева, чудеса и възкресения. Предсказания на Нострадамус или вярвания в безсмъртия на душата, прераждания, превъплащения и други простотии и ирационалности от сорта. НЕ ВЯРВАМ
И когата вярата идва от страна на хомосексуалисти, ме боли.
Библията е хомофобска. Връзката между религиозност и хомофобия е правопропорционална. Всичката омраза към хомосексуалистите,в различните общества се е появила и зародила след появата и приемането на една от 3-те интегристки религии, които продължават и продълвават да насаждат омраза срещу нас (вижте днес САЩ и религиозния прозелитизъм на Двордж W Буш) Лошото е, че най-неукротимите хомофоби са най-често хомосексуалисти които не успяват да приемат хомосексуалноста си и трансформират тази енергия в хомофобия.

А настрана от това, не мога да разбера, защо вярвате в бог(тези к вярват), и за какво ви е този бог?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.