Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 21.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Тема Европейските ценностинови  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано28.10.04 23:26



Европейският съюз изпада във властови вакуум от 1 ноември, след като в сряда определеният за председател на новата Еврокомисия Жозе Мануел Дурау Барозу помоли парламента да отложи гласуването на неговия екип,съобщава в.Дневник. Случаят е без прецедент в досегашната история на общността, а в законодателството липсва хипотеза, която да решава подобна ситуация. Докато се разреши проблемът, досегашните комисари на Романо Проди, както и самият той ще останат в Брюксел като “изпълняващи длъжността”.


Екипът на португалеца Барозу беше заплашен от вето главно заради несъгласието на депутатите от социалистическата, либералната и зелената фракция в Страсбург с кандидатурата на италианския министър по европейските въпроси Роко Бутильоне за комисар по правосъдието. Причина за това станаха негови изказвания за хомосексуализма и брака. Новата комисията има проблем и с още няколко от членовете си, за които евродепутатите прецениха, че не са подходящи за определените им ресори.

текстът е от

, а коментарът ми е, че това е голяма крачка напред към спазването на правата на човека в Европа (и съответно в България, която се стреми към същите европейски ценности)- Ако Европейският парламент беше гласувал предложения състав на Европейската комисия (която е правителството на Европа), аз щях да гласувам против влизането на България в ЕС на евентуален референдум. Защото ако тук има тъпотии, поне са наши, мили и родни. Ама и европейски не ми трябват. Европа обаче показа, че е такава, каквато си мисля, и че и ценностите й заслужават да бъдат цел.



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Sam]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано29.10.04 00:02



За съжаление нашите ценности нещо липсват. Защото не чух някой (освен Кошлуков) от Народното събрание да изрази някакво мнение относно хомофобските садистични изявления на д-р Козовски. В една нормална държава поне щеше да се намери някой да каже публично на този човек, че поведението му не пасва на демократично общество от 21 в., а още по-малко на политик от такова общество.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: Европейските ценностинови [re: Meчkaдapя]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано29.10.04 00:11



Така си е. Затова се надявам някой насила да накара българските политици да станат човеци. Да им наложат закони, за които не са дорасли и да им наложат да ги спазват и прилагат.



Тема Re: Европейските ценности [re: Sam]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано29.10.04 14:46



Човешките права в Европа варират много от страна на страна. Например в Словакия се използват легла с решетки в психиатричните заведения, които са в противоречие с правата на човека, и заради които правителството им е критикувано не веднъж от правозащитни организации. Да не говорим за медикаментите, доказани като вредни и смъртоносни, които в Германия са забранени от години, в Унгария примерно все още се произвеждат и разпространяват без пациента да е информиран за действието им. Да не говорим за постоянните доклади за малтретиране на деца в домове за сираци. Това е един пример просто. Друг пример са правата на хомосексуалните. В Белгия им позволяват да сключват брак, докато в Гърция цензурират еднополова целувка по телевизията. Гърция и Словакия също са в ЕС, но не бх искал България да се стреми към техните ценности. "Общи Евопейски ценности" според мен е дума без никакъв смисъл. Какви са тези ценности?

Редактирано от jaytee на 16.11.04 00:46.



Тема Re: Европейските ценностинови [re: Jupiter]  
Автор Пepин Aйбapa (овълчил се)
Публикувано29.10.04 19:02



Мисля че става дума за най малък общ знаменател на всички ценности, т.е. неща с които всички са съгласни. Примерно че да се убиват хора не е хубаво, че не е хубаво да се краде.
Логично е че не може да има съгласие, поне на първо време, по всички въпроси, особенно толкова оспорвани, като правата на хомосексуалиситите.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Европейските ценностинови [re: Пepин Aйбapa]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано31.10.04 14:00



Аз не мисля, че става въпрос за най-малък общ знаменател.

Ботильони също е "европеец", както и много други хомофоби, привърженици на патриархата и турските маниери в семейното общуване, националисти, нацисти, ксенофоби и всякаква такава боза.

Общите европейски ценности за мен са точно ценностите, които не дават възможност на тоя боклук да изплува отгоре.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.