Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 16.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема От три денанови  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано09.10.04 22:48



От три дена на където и да се обърна, все Азис виждам. То не бяха вестници, то не бе ТВ. Не че гледам много ТВ, ама като намина случайно през хола и попадна на някое от периодичните предавания, все плакатът на Азис се обсъжда. Или го обсъждат разни умни глави, начело с водещата/водещия, или улична анкета - "дали мястото на задника на Азис е точно под носа на Апостола?".

Между другото ми хареса едно изказване, ама убийте ме, не се сещам кой го каза: "Апостолът се е борил за свобода. А свободата има различни лица. Едно от тях е правото този плакат да стои там".



Тема Re: От три денанови [re: Sam]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано10.10.04 18:44



Я разкажете кво точно е станало/става за тези, които са извън България.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: От три денанови [re: Sam]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано10.10.04 21:26



Абе господин модератор, нали свалиха и съседната на Азис реклама с голия женски задник, какво се пенявиш?
Чувствай се отмъстен

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: От три денанови [re: METHOD]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано10.10.04 23:09



Пич, вече съм обяснявал, че тук не пиша като модератор, а като член на клуба. Ама ти си нов, та няма как да знаеш как да се обръщаш към мен - Сам стига.

Сега по въпроса: Дали са свалили женски или мъжки задник, не е важно. "Пенявя се" (не ми се вижда точен израза, ама нейсе) за това, че медиите го лапнаха този случай като топъл хляб и го сдъвкаха и оплюнчиха от всякъде.

Ама има и още нещо, тебе май не те сърби точно там. Питаш за личното ми мнение за случката. А то е следното:

1. Това си е полицейщина. Бойко Борисов няма право да сваля плакати - нито му влиза в правата, нито в задълженията.

2. Азис не е гей, та не е чак толкова присърце на общността. Гледах една вечер някакво клюкарско предаване, където на шиш го въртяха за сексуалната му ориентация, ама той не призна нищо, като същий комунист.

3. Ще повторя, въпросът е принципен. Докато полицията не се научи да си върши НЕЙНАТА работа, както и всички отстанали, бахти и демокрацията, бахти и правата на човека, бахти и корупцията и пилетата и овцете и кравите (в преносен смисъл, щото нямам такива сексуални мераци).

Има ли нужда от още подробности?



Тема Re: От три денанови [re: Sam]  
Автор MushRooM^KiD ((дете))
Публикувано10.10.04 23:54



2.Азис Е гей...



Тема Re: От три денанови [re: MushRooM^KiD]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано11.10.04 00:24



Може и да е. Ама не вярвам - досега няма доказателства, подкрепящи тезата. Че се заиграва с травестизъм (трансвестизъм? - бе как се пише тая дума маамудайба?) - е очевидно. Ама това няма много общо с гей - поведение.



Тема Re: От три дена [re: Sam]  
Автор MushRooM^KiD ((дете))
Публикувано11.10.04 02:57



Термина е трансвестизъм, но да бъдем патриоти и да махнем "нс"-то като всички в БГ.
А доказателства има и то много, но не е моя работа да ги изваждам на бял свят.



Тема Re: От три дена [re: METHOD]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано11.10.04 05:26



METHОD,тебе нещо да те засяга относно това?
Ти се пеняваш доста често не само тук.



Тема Re: От три дена [re: S©S]  
Автор jayteeМодератор (разсеян)
Публикувано11.10.04 05:47



И аз съм далеч, но добих известна представа какво е ставало. Ще се опитам да обобщя. Значи на площада, където е паметникът на Левски има някакво заведение на Азис, пред което той си окачвал рекламен билборд. На последния билборд бил в хоризонтално положение със задника нагоре. Задникът му бил загатнато гол, зад него имало изправен мъж в кожени дрехи, а надписът на плаката гласял "Как боли" (или нещо подобно), което било и заглавието на последния сингъл на Азис.

В един момент телевизионното толк-шоу Сблъсък решава да направи предаване, в което да обърне внимание на неморалния плакат в близост до паметника на Левски. В това ТВ шоу зрителите гласуват с СМС в отговор на въпрос, зададен от предаването. Във въпросното предаване въпросът относно плаката на Азис бил "Одобрявате ли хомосексуалната реклама около паметника на Левски?" и над 80% отговорили "не". Няколко часа/дена след предаването шефът на МВР издава заповед за сваляне на плаката и пожарникарите отиват и го свалят. Свалят и плакат на гола жена до него, в който се рекламира кафе, ако не греша. :-)

Целият проблем е свързан с въпроса, зададен от Сблъсък. Вместо да попитат "Одобрявате ли еротични реклами около паметника на Левски?", например, те използват директно думата "хомосексуални", от което се долавя предразсъдъчно приравняване на понятията "хомосексуалност" и "сексуална перверзност". Освен това в самото предаване имало и интервю с възмутена от рекламирането на хомосексуализъм гражданка.

"Джемини" изпрати отворено писмо до Сблъсък и БТВ (каналът, който го излъчва) с протест срещу елементите на хомофобия във въпросното предаване на Сблъсък. Доколкото схванах от дискусията в клуб ЛГБТ и Куиър България са на същото мнение, но не знам дали имат официална позиция.

Т.е. проблемът не е в това дали гей организациите застават зад Азис или не и каква е сексуалната ориентация на Азис. Проблемът е в начина на интерпретиране на плаката на Азис от Сблъсък. Ако греша някъде, поправете ме.



Тема Re: От три дена [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано11.10.04 12:26



Общо взето това е ситуацията покрай предаването.
Всъщност свалянето на плакатите не е предизвикано от Сблъсък (както те самите спекулираха вчера), а от протестите на "група интелектуалци", които вече няколко седмици се тиражират в националните медии.
Предполагам, че резултатите от гласуването в Сблъсък са дали кураж на Бойко Борисов да тръгне на такава акция, но той или някой от МВР е бил достатъчно умен да махне и двата плаката.
Цялата седмица националните медии се занимаваха с Азис,плаката и гъза му,което е наистина доста досадно. Върхът беше в Шоуто на Слави,когато разказваха как се е уголемил пишката 20 минути със специален репортаж от клиниката. По принцип аз се изкефих на предаването не за друго, а за начина по който Азис си върна на всички, които се занимават с неговата сексуалност. Няма по-сигурен начин да унижиш един мъж от това да го атакуваш на тема "големина". И това как "изрусения педерас", "смотания травестит", "мазният гей" стои в най-гледаното тв предаване и всички обсъждат колко му е голям ми се стори направо гениално.
Не знам кой е новият ПР на Азис, но това предаване, както и успешното "наемане" на Бойко Борисов за шефна рекламата на Азис са много добри попадения.
В това предаване сценаристът Росен Петров каза думите, цитирани от Сам, което от една страна го подложи на презрение от страна на всички хомофоби - комплексари,ноот друга страна му спечели уважение в моите очи (и не само в моите).
А що сеотнася до Азис - аз съм сигурен,че той е гей. Но засега не виждам причина ЛГБГТ организациите да вземат отношение спрямо него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.