Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 12.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Не е ли парадоксално?!?нови  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано04.10.04 19:01



Една от главите за приемането на нашата мила рфодина в рамките на Европейския Съюз е свързана с намаляването нивата на дискриминацията, включително и тази свързана с хомофобията. Спред нашето любимо правителство тази глава вече е почти затворена...Но пгледнете какво се случва в клуб България! Не само, че дискриминацията върлува в нива почти толкова страшни, колкото са били по тоталитарно време, но ние си говорим дали ни ТЪРПЯТ или не! Това е повече от отвратително!

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: Не е ли парадоксално?!?нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано04.10.04 19:25



Как да не е парадоксално.
Тия хора,толкова проблеми имат,а с какво се занимават.
Много е жалко.
Напълно съм съгласен с теб.
Не,не,това не може да се промени,каквото и да споделиш
те си знаят своето.
От хиляди години е така.



Тема Не е парадоксално!нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано04.10.04 22:10



Ами не е парадоксално. И главата не е почти затворена, а е съвсем затворена. И съвсем правилно. България отговаря на всички изисквания на ЕС в тази област - имаме си антидискриминационен закон, имаме си законодателство по въпроса, на което дори западни държави биха завидели (съвсем отделен въпрос е прилагането му - ненапразно тази година България ще бъде яяяяяяко критикувана за провал в реформата в съдебната система. Ти обаче засягаш съвсем друг въпрос - въпроса за отношението на хората към "различните". Този въпрос обаче не се разрешава със закони (или поне не само). Ненапразно Мойсей е развеждал еврейския народ 40 години из пустиня, голяма колкото носна кърпичка - докато умрат всички, живели в египетско робство. Та и при нас така - докато не си отидат задръстените, които възпитават задръстени...

Да се върнем към нашите овни, както казвали римляните. ЕС иска от нас да си оправим законодателството - това сме го направили. Хомофобията обаче не се премахва с декрет или закон. Това е състояние на духа, това е промит мозък, това са клишета, забти с пирони в гладки и неизползвани мозъци.

И още нещо: така наречената дискусия в клуб България доказва само едно - нивото на търпимост в Бг е много високо. Срещу нас реват и псуват едва 2-3 идиота, макар и под няколко ника повече. Останалите или не се интересуват или са на наша страна.

Та - не си прав приятелю. "Когато животът ти предложи лимони, направи си лимонда" .



Тема Re: Не е ли парадоксално?!?нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор soldier of fortune ()
Публикувано04.10.04 22:19



Законите не променят обществените нагласи...
А относно редовния доклад има и друг "алтернативен", който скоро ще види бял свят и изразява становището на правозащитните организации в България - не на правителството.

.....and let the sun shine....


Тема Re: Не е парадоксално!нови [re: Sam]  
Автор divicil (непознат)
Публикувано04.10.04 22:51



Да не говорим, че за дискриминация може да се говори едва в случай, че някой е уволнен от работа или принуден да напусне с мотива, че е гей, или не му е дадено право да получи нещо друго, което законът му дава. Това, че някой си говори врели-некипели срещу гейовете, все още не е никаква дискриминация. Просто такива идиоти биха говорили същите неща и срещу евреите, циганите, дори срещу бременните жени или примерно - срещу глобалното затопляне на климата. От това не следва, че срещу тези четири неща има дискриминация. Виж, ако някой циганин иска да си купи жилище, а бъдещите му съседи направят така че да провалят сделката, това вече си е дискриминация. Същото ще е и ако така бъде постъпено срещу някой гей. Така че да не се жалваме и да наричаме дискриминация самото наличие на болни мозъци. Такива неща умните хора просто ги подминават, защото си е чиста загуба на време, а времето все пак е пари. Друг е въпросът, че трябват много хитрини за да накараш този, който те уволнява да напише черно на бяло истинската причина. Ако това стане, който и да е съд, включително и българският, ще присъди в твоя полза, а не в негова.



Тема Re: Не е ли парадоксално?!?нови [re: soldier of fortune]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано05.10.04 01:46



Надявам се да е така, Солджър, иска ми се, когато се връщам в страната си отново и отново, да се чувствам там също толкова добре, колкото се чувствам и в западна Европа. В моя квартал в София например има едни копеленца, които ме нарочиха за гей просто, защото ме видяха на улицата с клоширан панталон! Както знаеш, не ми личи особено, освен ако не го поискам. Та същите тези ми напраиха живота черен с подвиквания от рода:"Ей, педал, ша ти е.. майката!" и ей такива, а даже в деня преди заминаването си получих една синина след дъжд от павета зад гърба си! Тогава бях щастлив, че на другия ден заминавам надалеч! Не искам това да се поватря никога и не го пожелавам никому. Искам да е както тук, познавам много хетеро момчета, които знаят много добре, че съм гей и това за тях дори не стои като въпрос!
Такова нещо в България е нечувано чудо, поне според мен!

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: Не е ли парадоксално?!?нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор MushRooM^KiD ((дете))
Публикувано05.10.04 02:17



Искам да те опровергая...Аз също познавам много хетеро момчета които знаят за мен и за това тях не е нито проблем нито тема на разговор, те също така познават приятеля ми и това също не е проблем. Обаче за разлика от теб аз съм в България, в София, и вместо да се оплаквам от положението като повечето хора тук, аз се опитвам да го променя...Защото смея да твърдя че съм променил хомофобското мислене на супер много хора. И съм сто процента убеден че те никога отново няма да обидят някое момче или мъж само защото е с по-меки китки, просто защото имат представа че и ние сме личности също толкова колкото и те. Така че драги вместо да се цупиш на "малките копеленца" вземи поговори с тях (ако ти стиска), и виж дали всъщност българите сме такива лайна каквито сами се изкарваме...



Тема Re: Не е ли парадоксално?!?нови [re: MushRooM^KiD]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано05.10.04 02:21



Бих искал, ама не ти вярвам.



Тема Re: Не е ли парадоксално?!?нови [re: Sam]  
Автор MushRooM^KiD ((дете))
Публикувано05.10.04 02:25



И да вярваш и да не, факт е...И вместо да вярваш, вземи пробвай пък да видим...



Тема Re: Не е ли парадоксално?!? [re: MushRooM^KiD]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано05.10.04 03:00



Много интересно как се говори с някой, който само псува крещейки с камък в ръце, пробвай, надявам се да имаш възможността да се насладиш изцяло на една такава ситуация поне.

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.