Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 30.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: заради един пълен член...нови [re: prinyo]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано25.08.04 00:56



> Това за хумора си не ми го разправяй. Виж си заглавието на постинга,
> после го прочети пак и ще разбереш зашо ти обясних, че в среден род
> пълен член няма. Не знам на колко си години, но ти е време да го научиш.

промененото заглавие цитира послеписа ми, 'пп. или ще кажеш "аз какви неща съм готов да направя за един пълен член"?! '
иди и намери някой друг пълен член в писаното от мен, моля :)

> А студената вода я дай на даскала си по български.

аз съвсем сериозно ти предлагах да пиеш студена вода, надали би писал толкова пламенно и заядливо, ако изчакаш пет минути след четенето. наистина! замисли се!

> С примера за секса обаче изби рибата. То е толкова страшно,че
> дори и да се заяждам не искам. Бързо обяснение, а на даскала
> си по-добре не давай студена вода, а нож. Ако е почитател на
> японските традиции трябва да си направи сепуко. Или поне да
> нареже даскалската си диплома.

хм, знаеш ли... предпочитам да се заяждам да речем с Грифон Кривоустич - той поне има някакъв талант в това. а ти... сляпа злоба. печелиш точки за омраза. а дали можеш силно да любиш, тъй както да мразиш? :)

>> ако не усещаш смислената разлика между определителен
>> и неопределителен член,

> Запиши - в българския език нямя неопределителен член!!!
> Неопределеността се представя чрез липса на определеност -
> тоест чрез липса на определителен член. В мъжки род
> определителният член може да е пълен или кратък.

знам. в английския и немския език обаче има неопределителен член и като казах "ако не усещаш смислената разлика между определителен и неопределителен член, бих си помислил че си руснак, на тях им е зор." имах предвид лингвистичните понятия за определителен и неопределителен член - то е ясно, че в българския няма неопределителен член, но семантичната разлика я ИМА, за разлика примерно от руския език.

> Иначе се радвам, че и ти демонстрираш как и по какъв начин
> юзърката, стартирала тази нишка, показа,че според нея сме
> ненормални. За себе си не се страхувам.

абе като зачекна темата за ненормалните, разгеле, точно за тебе се страхувам :-)

> П.С. Ако успееш да ми кажеш защо в примера се ползва пълен член,
> ще допусна, че си направил грешките с членовете по невнимание.

не мога. аз членувам по интуиция и да му ***ш майката, рядко бъркам. както примерно в "КембълА ръси простотии" чувството ми подсказва да не си слагам члена пълен :).

"- поручик Ржевский, а ви били членом суда?
- членом сюда, членом туда... куда ли я еще не бил!"

> Все пак е добре да кажа, че съм учил 5 години българска филология,
> за да не се опитваш да ми продааш още краставици.

за това изречение те уважавам! казваш "съм учил", а не "съм научил" - уважавам точния изказ. какво ли научава един средно_ _статистически студент за пет години, хм?



Тема Re: заради един пълен член...нови [re: uncool]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано25.08.04 03:51



След един особенно банален работен ден (дзверене в execution plan на една заявка с 50 таблици) тази дискусия ми беше особенно интересна и освежаваща. Нищо че не разбирам нищо от граматика. Само малко от членове.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Никога...нови [re: uncool]  
Автор speranza ()
Публикувано25.08.04 09:43



...не спори с глупак. Другите могат и да не забележат разликата. Същото се отнася и за хора, на които светът им е крив. Не си струва нервите :-)

What you do speaks so loudly that I cannot hear what you say


Тема Re: заради един пълен член...нови [re: uncool]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.08.04 09:58



Радвам се, че не те кефи да се заяждаш с мен. За мен заяждането е просто инструмент, а не самоцел или изкуство. Но пък и не съм чак такъв фен на Кембъла

Нещо не схванах какво означава променено заглавие - кога и от кого. Не виждам да е маркирана някаква промяна на мнението. А и да е, не можеш да очакваш хората да ти четат мислите за да разберат какво си искал да пишеш, когато си написал това, което реално си написал. Може би има хора, които разбират и оценяват хумора ти, а може и да няма - твояси работа.
Аз не виждам нищо смислено в постинга ти на което да може да се отговори. Затова се водя по старата мъдрост, че по-умният отстъпва и спирам да споря с празнодумства.



Тема Re: Никога...нови [re: speranza]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.08.04 10:02



Като изключим няколко човека с проблеми в нормалното общуване, светът ечудесен, вярвай ми!



Тема Вярвам тинови [re: prinyo]  
Автор speranza ()
Публикувано25.08.04 10:07



Вярвам на всяка твоя дума. За мен ти си извор на забележителни логически заключения и съм благодарна на съдбата, че пресече пътищата ни.

What you do speaks so loudly that I cannot hear what you say


Тема за хомосексуализма, Приньо и салатата от краставицнови [re: speranza]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано25.08.04 12:16



от време на време се замислям, че ако не бяха малкото АБСОЛЮТНО нормални педерасти които познавам, бих решил че хомосексуализмът е психичнеско заболяване - висок е процентът на психически лабилните индивиди.

не мисля, че има директна връзка между душевните заболявания и педерастията, налице е корелация обаче. също както е налице корелация между криминалните прояви и консумацията на салата от краставици - някой има ли тази статия от "Физиците се шегуват"? ;-)

проблемът? трябва да постигнем разбирателство между нежните си души




Тема Re: за хомосексуализма, Приньо и салатата от крастнови [re: uncool]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано25.08.04 20:21



Има много причини поради които може да съществува връзка.
От една страна стресът поради неприемане от обществото е по-висок.
От друга страна пък психически по-лабилните индивиди може би са по-склонни да си признаят какви са.
Може да съществуват и други причини за връзка които да не знаем.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.