Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема В коя графа?!?нови  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.07.04 22:19



Име един тип момчета и мъже, които опитват един или два пъти през живота си секс-а с мъж, или поне ако го правят с някой то е само с него и не биха го направили с друг. Те към кои групи спадат? С много мои познати сме обсъждали този синдром, но не стигаме до конкретни изводи



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано14.07.04 22:30



А защо ти трябва класификация и конкретни изводи? Според мен и едното и другото служат само за да ограничат, да сложат в някакви рамки неща, които нямат нужда от рамки. Вероятно, за да ги направят по-разбираеми?

Иначе, първият ми приятел, с който имах около двегодишна връзка (е, това не е наистина посоченото от теб един или два пъти в живота), беше точно такъв. След като си разделихме, повече не погледна на мъж сексуално. Приех тогава решението му с известно неудоволствие. Но никога не съм се опитвал да го вместя в някоя от известните ми категории. Не че не мога. Сега има повече "категории" от преди :)



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано14.07.04 22:48



Ами в коя група... в групата на хомосексуалните, осакатени от хомофобската култура на народа ни. Такива момчета осъзнават желанията си към собствения пол, правили са секс с мъж, харесва им, но не се чувстват комфортно да се поставят зад табелката "Хомосексуалист". Борят се сами със себе си.
Аз бях с едно момче три години. Бях му първият. Имахме съвсем пълноценна връзка, в смисъл че не е било някаква заблуда или моментно увлечение от негова страна, а съвсем истинска любов. Правили сме всякакъв вид секс, той беше от онзи тип момчета, на които все им се иска още и никога не им стига.
Но през цялото време на него му беше много трудно да приеме мисълта, че е гей, че има гей-връзка, че не е това което родителите му очакват от него.
Чувал съм от него изявления от типа: "Аз не съм обратен, просто много те обичам и ми е много хубаво с теб, ама само с теб, а други момчета не ме възбуждат". На мен това ми звучи като много сериозна криза на сексуалната идентичност. А такава криза знаем от какво се предизвиква.
И така, след три години съвместен живот, той се появи един ден усмихнат и каза: "Аз ще се женя, нашите много ще се зарадват..."
С момичето бяха колеги. Никога не са имали интимни отношения, никога не бяха правили секс...
Ожениха се и дотам приключиха отношенията ни. Повече не сме се чували, не сме се виждали, все едно никога нищо е нямало между нас. Аз се чувствах излъган.
Периодично от наши общи познати чувах, че той се оплаквал колко много му липсвам, как имал нужда отново да е с мен, как щял да умре без мен.
От друга страна всички мои опити да науча нещо за него от хора в "средите" завършват с неуспех - никой не го познава и не е чувал за него.
Значи той си живее с жена си, не дружи с гей-хора, не търси такива и вероятно не желае да се натъква, за да не заподозре някой от хетеро приятелите и роднините му нещо.
Мисля, че в подобно положение и по подобен начин у нас живеят огромното мнозинство гей-хора.
И това е единственият значим показател по въпроса: "Има ли сексуална дискриминация у нас и доколко".

Така или иначе, независимо дали тези хора го признават пред себе си или не, те са си гей (в това число и хомо, и би). Скрити, но все пак гей.

Искам свобода и справедливост ... за всички!

Редактирано от Jockey на 14.07.04 23:29.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Samolet]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано14.07.04 23:04



Споделям мнението на Samolet. "Графите" са напълно ненужни.

Освен това, на практика всички изследователи в областта са съгласни, че в определен период от своето детство децата (предимно момчетата) правят доста сексуални неща помежду си.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор Mustang (navitak)
Публикувано15.07.04 00:09



Според мен те са си от нашия отбор но не щат да си го признаят.
I've got the moves baby, you got the motion

Редактирано от Mustang на 15.07.04 04:58.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано15.07.04 13:06



За децата - сигурно е така. Но тогава и двамата бяхме на по 18. И правехме повече от "сексуални неща". Тоест - знаехме какво правим... Абе... шантава работа... Аз не съжалявам за тогава, а за него - наистина не знам. Дано се чувства добре в кожата си.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Samolet]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано15.07.04 22:36



Просто половата диференциация е причинена от обществото.

Фройд има едно изследване, според което по-малките момченца, които са по-необременени от обществото, имат по-големи пениси от по-големите момчета, които значително се съобразяват с обществените норми. (Става дума за преди пубертета.)

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано15.07.04 22:38



Много интересно. Дори не ми звучи невъзможно.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Samolet]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано16.07.04 00:46



Ако се разтърся и ако се интересуваш, мога да намеря поне някаква публикация, свързана с въпросното изследване. Друг е въпросът, че Фройд е вече малко поостарял в повечето си идеи, особено след т.нар. Сексуална революция и либерализацията на нравите.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано16.07.04 01:40



Бих се радвал ако можеш да дадеш повече информация.
А за това колко е остарял Фройд ....всяка модерна теория стига до един момент в който си спомнят какво е казал Фройд. Има още хляб в него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.