Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 13.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Ще ти се обадя..."  
Автор Guardian_Hearts (Mahou vs. Mecha)
Публикувано22.07.04 19:12



"Ще ти се обадя."
"Ще се чуем."
"Ще ти звънна."

Какво им е на тези изрази, че ги използват толкова често? Никой от хетеросексуалните ми познати(и момчета и момичета), не използват и не са чували повече от веднъж-два пъти тези думички. А аз ги слушам откак се помня. Не ги използвам, защото смятам за безумно тъпо да казвам на някой, че ще му се обадя, при положение, че нямам намерение да правя подобно нещо. Но много други("много" е меко казано) го правят. Добре, не се е получило. Не са те харесали или нещо друго(какво друго?!?!?!). Защо просто не оставят нещата така? Смятат, че казвайки някое от гореспоменатите лафчета, или някое друго подобно на тях, "щадят чувствата ми" ли??? Ни нам, затуй и питам. Токувиж вие знаете.

Бележка: Настоящия ми постинг не е повлиян от някакво събитие или нещо подобно, просто отдавна си се чудя, и сега реших от нямане какво да правя да взема, че да попитам.



Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Mustang (navitak)
Публикувано22.07.04 23:32



Кво лошо има в това да кажеш на някого че ще му звъннеш? Нека се надява пича... ОК, по принцип не е много учтиво но едно "ще ти звънна" придава завършек на цялата история. Е, и да не е вярно, кво от тва? Иначе на раздяла какво ще си кажете: Ми чао. Хмф. Или пък: беше ми много приятно, успех в живота, да доживееш да дълбоки старини. Или пък, още по-лошо: ОК, пич, не очаквай да ти се обадя повече.

Естесвено, ако искаш да бъдеш "искрен" и да почнеш да се обясняваш, можеш да му кажеш, виж са, ти си чудесен човек и наистина ми беше приятно да се запознаем, но... бла бла бла. Аз лично съм използвал и двата метода и може би искреността печели по принцип, но трудно се изрича. Би ми се искало да съм искрен когато съм разочарован от дадения човек, за да са искрени и с мен, ама не винаги става така.

I've got the moves baby, you got the motion

Редактирано от Mustang на 22.07.04 23:36.



Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано23.07.04 02:05



Уф :) Бъркаш най-малко две истории (или аз ги бъркам, ама няма значение).

Чувал съм толкова пъти "Ще ти се обадя" от хетеросексуални във връзка с каквото и да е, без окончаващото обаждане... (това е първата история).

Аз самият съм го казвал обаче само в случаи като този, за който намекваш/натвърдваш ти и то само 2-3-4 пъти, но при това съм гледал събеседникът ми на остане без никакво съмнение, че няма да му се обадя. И обратно.

Ако някой го казва с "искреност", всяваща надежди - това е лошо. Ако някой не разбира от твърд намек - пак лошо. Но ако съм казал, че ще ти се обадя - ще го направя. Ако съм го казал от учтивост, ще го разбереш и ще знаеш, че няма да го направя.

Значи - наистина има известно "щадене на чувствата", което е по-скоро общоприета учтивост. Все едно вместо "да ти е** майката" да ти кажат - "не си прав". Ами аз предпочитам второто, макар да ми е ясно, че става въпрос за първото.

А ако не е това - тогава си е гадост и простотия.



Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано23.07.04 02:44



> Никой от хетеросексуалните ми познати(и момчета и момичета), не
> използват и не са чували повече от веднъж-два пъти тези думички.

Ако всички мадами които са ми обещавали да се обадят се обаждаха, да съм се разорил от телефонната сметка.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: Пepин]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано26.08.04 14:27



> Ако всички мадами които са ми обещавали да се обадят се обаждаха,
> да съм се разорил от телефонната сметка.

нека обясним, става дума за САЩ, където си плащаш "време в ефир" за клетъчния телефон, независимо кой кому звъни.

а ако бе в БГ и имаш Мобифон слушалка, щеше пари да печелиш, сега дават % ако ти звънят...



Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: uncool]  
Автор OpinionMan ()
Публикувано26.08.04 17:44



От къде тръгнахме - до къде стигнахме: реклама на Мобифон! (нали форумът не трябваше да се използва за комерсиални цели?!?)



Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: OpinionMan]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано26.08.04 20:20



често ли търсиш под вола теле?



Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: uncool]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано26.08.04 20:34



Ъъъ да може би трябваше да го уточня това. Аз всъщност в България мобилен си нямах та не знам как са точно нещата с тарифите.
А иначе с последната верно си надвиших лимита. Добре че процедурата по скъсването я проведохме в 12 през нощтта по телефона, та поне за това не трябваше да плащам.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: Samolet]  
Автор лaфчeтo (лафофски)
Публикувано28.08.04 20:30



Има и обратна страна на нещата.....като кажат "Обади ми се" и като звъннеш - "ГлоБул, ще предаде на абоната за вашето обаждане"



Тема Re: "Ще ти се обадя..."нови [re: лaфчeтo]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано28.08.04 20:35



още по-интересно е като ти кажат "ще ти се обадя, чао"... а после ти светва, че всъщност не сте си разменили нито телефони, нито други координати...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.