Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема В коя графа?!?  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.07.04 22:19



Име един тип момчета и мъже, които опитват един или два пъти през живота си секс-а с мъж, или поне ако го правят с някой то е само с него и не биха го направили с друг. Те към кои групи спадат? С много мои познати сме обсъждали този синдром, но не стигаме до конкретни изводи



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано14.07.04 22:30



А защо ти трябва класификация и конкретни изводи? Според мен и едното и другото служат само за да ограничат, да сложат в някакви рамки неща, които нямат нужда от рамки. Вероятно, за да ги направят по-разбираеми?

Иначе, първият ми приятел, с който имах около двегодишна връзка (е, това не е наистина посоченото от теб един или два пъти в живота), беше точно такъв. След като си разделихме, повече не погледна на мъж сексуално. Приех тогава решението му с известно неудоволствие. Но никога не съм се опитвал да го вместя в някоя от известните ми категории. Не че не мога. Сега има повече "категории" от преди :)



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано14.07.04 22:48



Ами в коя група... в групата на хомосексуалните, осакатени от хомофобската култура на народа ни. Такива момчета осъзнават желанията си към собствения пол, правили са секс с мъж, харесва им, но не се чувстват комфортно да се поставят зад табелката "Хомосексуалист". Борят се сами със себе си.
Аз бях с едно момче три години. Бях му първият. Имахме съвсем пълноценна връзка, в смисъл че не е било някаква заблуда или моментно увлечение от негова страна, а съвсем истинска любов. Правили сме всякакъв вид секс, той беше от онзи тип момчета, на които все им се иска още и никога не им стига.
Но през цялото време на него му беше много трудно да приеме мисълта, че е гей, че има гей-връзка, че не е това което родителите му очакват от него.
Чувал съм от него изявления от типа: "Аз не съм обратен, просто много те обичам и ми е много хубаво с теб, ама само с теб, а други момчета не ме възбуждат". На мен това ми звучи като много сериозна криза на сексуалната идентичност. А такава криза знаем от какво се предизвиква.
И така, след три години съвместен живот, той се появи един ден усмихнат и каза: "Аз ще се женя, нашите много ще се зарадват..."
С момичето бяха колеги. Никога не са имали интимни отношения, никога не бяха правили секс...
Ожениха се и дотам приключиха отношенията ни. Повече не сме се чували, не сме се виждали, все едно никога нищо е нямало между нас. Аз се чувствах излъган.
Периодично от наши общи познати чувах, че той се оплаквал колко много му липсвам, как имал нужда отново да е с мен, как щял да умре без мен.
От друга страна всички мои опити да науча нещо за него от хора в "средите" завършват с неуспех - никой не го познава и не е чувал за него.
Значи той си живее с жена си, не дружи с гей-хора, не търси такива и вероятно не желае да се натъква, за да не заподозре някой от хетеро приятелите и роднините му нещо.
Мисля, че в подобно положение и по подобен начин у нас живеят огромното мнозинство гей-хора.
И това е единственият значим показател по въпроса: "Има ли сексуална дискриминация у нас и доколко".

Така или иначе, независимо дали тези хора го признават пред себе си или не, те са си гей (в това число и хомо, и би). Скрити, но все пак гей.

Искам свобода и справедливост ... за всички!

Редактирано от Jockey на 14.07.04 23:29.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Samolet]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано14.07.04 23:04



Споделям мнението на Samolet. "Графите" са напълно ненужни.

Освен това, на практика всички изследователи в областта са съгласни, че в определен период от своето детство децата (предимно момчетата) правят доста сексуални неща помежду си.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор Mustang (navitak)
Публикувано15.07.04 00:09



Според мен те са си от нашия отбор но не щат да си го признаят.
I've got the moves baby, you got the motion

Редактирано от Mustang на 15.07.04 04:58.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано15.07.04 13:06



За децата - сигурно е така. Но тогава и двамата бяхме на по 18. И правехме повече от "сексуални неща". Тоест - знаехме какво правим... Абе... шантава работа... Аз не съжалявам за тогава, а за него - наистина не знам. Дано се чувства добре в кожата си.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Samolet]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано15.07.04 22:36



Просто половата диференциация е причинена от обществото.

Фройд има едно изследване, според което по-малките момченца, които са по-необременени от обществото, имат по-големи пениси от по-големите момчета, които значително се съобразяват с обществените норми. (Става дума за преди пубертета.)

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано15.07.04 22:38



Много интересно. Дори не ми звучи невъзможно.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Samolet]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано16.07.04 00:46



Ако се разтърся и ако се интересуваш, мога да намеря поне някаква публикация, свързана с въпросното изследване. Друг е въпросът, че Фройд е вече малко поостарял в повечето си идеи, особено след т.нар. Сексуална революция и либерализацията на нравите.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано16.07.04 01:40



Бих се радвал ако можеш да дадеш повече информация.
А за това колко е остарял Фройд ....всяка модерна теория стига до един момент в който си спомнят какво е казал Фройд. Има още хляб в него.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Пepин]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано16.07.04 02:25



Мисля, че беше в "Детската душа", която, поне в изданието, което аз имам, се състои от три части, едната от които е "Детската сексуалност". Някъде там трябва да е, но може съвсем маргинално да се споменава. Моето копие изглежда съм го дал на някого, даже не знам на кого.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано16.07.04 02:35



Колкото и да са ненужни класификациите, така или иначе момчетата отиват в графа "Загубени кадри"... И аз съм против този вид разделяне, но къде се пречисляват тези единични случаи? Като "хетеросексуален, но любопитен, опитал 2 пъти" нещо не ми се връзва. Все трябва да има някаква категория



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано16.07.04 03:00



Ами, не, просто се откажи да мислиш в категории и чрез стереотипи.

Или ако предпочиташ по този начин: остави всеки да си слага каквито иска етикети за себе си, така той/тя ще се чувства по-конфортно, и ако е спокоен, че е "хетеросексуален, но любопитен, опитал 2 пъти", може да се навие и за трети път.

Изобщо напоследък си мисля как в съвременното общество полът като обективност все повече и повече загубва своя смисъл. После се натъквам на разни постинги на разни сайтове, където хомофобия, сексизъм и расизъм (3 в 1) се сливат по един *очарователен* начин и имам чувството, че съм се върнал в най-лошите години на Инквизицията. Но това е от стерилната среда, в която съществувам. Като обективност.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: S©S]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано17.07.04 00:48



Мерси за информацията!



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: Пepин]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано17.07.04 01:31



А някой да е знае нещо за интимна връзка между Фройд и Юнг? От време на време чувам по нещо, но досега нищо не съм прочел.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: В коя графа?!?нови [re: BBourgas]  
Автор feever (неразбран)
Публикувано17.07.04 10:05



Според известния секслолог от отвд атлантика Алфред Кисни(незнам дали това име ти говори нещо)за геи мож да се смята човек,които минимум шест пьти е имал полов контакт с представтели на собствения си пол,не знам дали това определение ти помага,но според него не могат да се нарекат "наши"
а чувал ли си определението "хетеросексуален,но любопитен"



Тема В подкрепа на ...нови [re: feever]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано17.07.04 18:30



определението "хетеросексуален, но любопитен", ще цитирам две цифри. По скоро ще ги напомня - едно, че може би по-добре от мен ги знаете, а имам чувството, че вече съм ги казвал.
Преди доста години четох резултатите от проучване според което около една трета от мъжете са "го правили с друг мъж" поне веднъж в живота си. (За жените цифрата бе чувствително по-различна)
Малко по скоро една публикация в "168 часа" ако не се лъжа разбуни духовете, според която 10 на сто от хората (мъже и жени) в България са хомосексуалисти.
Ще ми простите - цитирах по памет и може да бъркам някъде, но цифрите са точни.



Тема Re: В коя графа?!?нови [re: feever]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано18.07.04 09:11



Според мен определението "хетеросексуален, но любопитен" е абсолютен оксиморон.
Хетеросексуалният човек е такъв, който НЕ изпитва сексуален интерес към собствения си пол.
В самия момент, в който стане "любопитен", в този момент той и престава да е хетеросексуален, и става (най-малкото) бисексуален.
Хомосексуалността е система от възприятия, чувства, усещания, желания насочени към твоя пол. Това не е някаква проста практика, в стил "от три пъти педерас' не се става". Човек може да е нямал нито един сексуален контакт и въпреки това да си е хомосексуален. Хомосексуален си вътре в себе си, в желанията ти, в нещата които те възбуждат.
Как мога да се дървя от мъжки дупета и да се определям като "хетеросексуален, но любопитен"?!
Мисля, че такъв филм няма. Това определение най-често се използва, от гейове които се опитват да привлекат внимание или просто такива които все още не са имали полов контакт с мъж.
Нещо като модата на бисексуалните - от едно известно време насам, по гей-сайтовете всички които не са травестити започнаха да се пишат "бисексуални". Един вид синоним на "мъжествен гей", а колко са мъжествени повечето използващи такива трикове, знаем всички, но нейсе.

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: В подкрепа на ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.07.04 22:58



Хетеросексуалните любопитни са малко или много ясни.
Преди наколко дни реших да направя проучване за хомосексуалните, но любопитни.
След като един приятел гей направи 5 минутно изледване дали сервитьорката е с бельо или не (не се хили, майна )
Та ако някой има наблюдения, моля да ги сподели.



Тема Хихинови [re: prinyo]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано21.07.04 20:46



Интересни са ми две неща - методиката на изследването и дали младежа е познал ...
Егати развратните гейове се навъдиха - аз такива проучвания през ум не ми е минавало да правя.



Тема Аз пък мислянови [re: Meчkaдapя]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано21.07.04 20:52



че човек става хомосексуален не в момента в който прояви любопитство, а в момента в който започне да го влече собствения му пол.
Ако човек никога не е пушил и любопитен да опита не означава, че е пушач. Сега, като ви знам какви сте чувствителни, да не се засегнете от примера.



Тема Re: Аз пък мислянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано21.07.04 21:56



не, според мен си много прав



Тема Re: Аз пък мислянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано22.07.04 02:00



А ти преди да си "опитал" с жена какъв си бил? Асексуален? И като ти е ставала оная работа като си гледал съученичката на чина пред тебе като си бил на 12 това какво е било?
Сигурно си станал хетеросексуален чак след първия полов акт? Нещо не ти схващам мисълта ...
Не знам колко си чуствителен ама надявам се да не се засегнеш от примера

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Хихинови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.07.04 11:55



Методиката беше изследване на място - тоест взиране в полата на съответното място за да се разпознае наличието на гънки, които евентуално биха били причинени от наличието на някакъв вид бельо. Тъй като и аз се включих в изследването смятам, че бельо нямаше.

Не съм съгласен с идеята за това кога става човек хомосексуален. Всъщност самото любопитство и желание да се пробва с човек от същия пол вече е проява на сексуален интерес в някаква степен.



Тема Re: Аз пък мислянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано22.07.04 13:35



Ти хомосексуален ли си? Не съм забелязал, ако вече си казал.
Защото, ако не си, няма смисъл да даваш мнение по тези въпроси специално.
Не че не ме интересува мнението ти, просто нямаш капацитета

Пушач се става - въпрос на желание е, а хомосексуален не се става - ти си такъв по рождение, независимо от желанията ти. При хомосексуалността единственият избор е дали да си признаеш пред себе си и да се приемеш какъвто си, или да го прикриеш дълбоко в теб и да имитираш хетеросексуален.
Затова няма как да си хетеросексуален, но любопитен (към еднополовата любов). Или си хетеросексуален, или си любопитен. Ако си хетеро, няма как да те възбуди човек от твоя пол, ако те възбуди, значи просто не си хетеро.


човек става хомосексуален не в момента в който прояви любопитство, а в момента в който започне да го влече собствения му пол

Е добре де, като проявя сексуално любопитство към човек от моя пол, това не значи ли именно, че изпитвам влечение към собствения си пол?

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Добре казанонови [re: Пepин]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано22.07.04 13:59



Хетеросексуалистите изхождат от презумпцията, че всички хора по начало са си хетеросексуални, и хомосексуалността е един вид залитване, обръщане в друга посока.
Не могат да разберат, че се раждаш хомосексуален и за теб това е посоката по подраздбиране. И в началото, преди да го осъзнаеш, може би правиш някакви опити към хетеросексуален живот, но това е просто влиянието на обществения стереотип. Който успяваш да преодолееш с доста вътрешна борба пък и не всички успяват. Неуспелите са тези за които ББургас говореше в темата си - не успяват да преборят стереотипа си, автоцензора си и се поддават на очакванията на обществото, приятелите и родителите си да водят хетеросексуално съществование.
Мен ме вълнува въпросът доколко успяват.
Струва ми се, че след една възраст на всички така или иначе им избива и започват да търсят хомосексуални контакти. Или поне имат желание да го правят.
Вие познавате ли някой хомосексуален, който да е женен и примерно от 10-20 години да е нямал никакъв гей-секс и да няма желание за това?

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Аз съм хетеросексуаленнови [re: Пepин]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.07.04 18:08



не защото съм опитал с жена, а защото изпитвам влечение към жени. Правиш ли разлика между "опит" и влечение?
ПП: А ти от къде знаеш, че съм опитал с когото и да било, а? Ами ако съм девствен?



Тема Май опираменови [re: Meчkaдapя]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.07.04 18:13



до гледна точка. Според мен да се питаш "Абе що е то секс с човек от същия пол?" и да имаш влечение към хора от твоя пол не значи едно и също. Предполагам, че има хора след като са си задали въпроса са открили у себе си истинската си сексуалност. И тя се е оказала едната, или другата или средната.

А иначе - хетеросексуален съм и съжалявам ако съм смутил нечии сън с липсата си на квалификация.



Тема Re: Добре казанонови [re: Meчkaдapя]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано22.07.04 19:17



Ами всъщност според една от теориите, ставаш хомосексуалист заради средата/детството.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: Добре казанонови [re: S©S]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано22.07.04 20:29



А ти нали знаеш, че тази теория е отхвърлена отдавна? Средата със сигурност оказва влияние, но върху характера, а не върху сексуалната ориентация. Тоест може да ти помогне или да ти попречи (за по-дълъг период от време да се "самооткриеш", но едва ли повече.



Тема Re: Добре казанонови [re: Samolet]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано22.07.04 21:33



Ами всъщност не знаех, че е отхвърлена. Знам за поне още две теории, но така и никъде не съм прочел, че някоя от тях категорично е приета или отхвърлена.

Би ли ми дал някакъв линк или литература по въпроса. Благодаря предварително.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: Аз съм хетеросексуаленнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано23.07.04 00:25



Тук ще отговоря и на тебе и на Мечкадаря.
Прочетох поста ти още веднъж по-внимателно, и съм съгласен - правилно си казал че човек е хомосексуален когато има влечение, а не когато прояви любопиство. Това че някой се е напил и е решил да провери "Какво ще стане ако ..." нищо не значи. Освен това явно има голямо значение вида секс. Изглежда за някои хетеросексуални мъже не е от много голямо значение това от какъв пол е тоя дето им лиже оная работа.
Не съм и допускал че може да си девствен, щото си много осведомен .
Що се отнася до това дали се раждаш хомосексуален, или ставаш такъв, научният дебат далеч не е завършил. Проблемът е че този въпрос е силно политизиран и има голямо количество лъженаука от различни радикални (про-църковни и про-гей) групировки. Но очевидно е че хомосексуализма по никакъв начин не изисква хетеросексуално влечение в началото - т.е. да си бил хетеросексуален, и после да 'обърнеш' резбата.
Аз пък примерно съм бисексуален и изпитвам влечение и към двата пола. Когато се оженя/омъжа (или както се казва връзката която ще имам) няма да имам сексуални контакти с никой/я друг/а. Иначе познавам поне двама гейове които са били женени по 10+ години, имат деца, после се развеждат и се отдават на як хомосексуален разврат. До колкото съм разбрал от разговори с тях не става дума за обръщане - тях по принцип са им харесвали мъже, но са се оженили заради обществото, близките и не знам си още какво си.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Добре казанонови [re: S©S]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано23.07.04 00:33



Да, теорията е била официално отхвърлена и решението е било обнародвано в държавен вестник.
По въпроса за сексуалната ориентация клкото учени толкова и теории. Болшинството от учените в днешно време са склонни да приемат че сексуалната ориентация зависи от много фактори, включително генетични, влияния по време на детството и т.н.
Сериозен проблем за развитието на науката в тази област е силното политизиране на въпроса. Гей общността иска да докаже че всичко е предпоределено, десните радикалисти искат да изкарат гейовете душевно болни. Някой от великите учени от времето на френската революция беше казал, че ако физичните и химичните закони бяха от интерес за някоя политическа фракция, те задължително биха били променени.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Май опираменови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано23.07.04 10:06



А иначе - хетеросексуален съм и съжалявам ако съм смутил нечии сън с липсата си на квалификация

Не бе, това нали е гей-клуб - тук са добре дошли всякакви хора, с всякаква сексуалност... и изобщо ВСЯКАКВИ. Светът е шарен и затова е красив.

Просто понякога не разбирам защо херетосексуалните хора тръгват важно да говорят за неща от които нямат никаква представа.
Често ще чуеш (гордото) изявление: "Аз изобщо не се интересувам от гейовете, нито искам да познавам, нито искам да слушам за такива", след което същият човек може напише половин дисертация на тема "Хомосексуалност - причини, прояви и проблематика"
Просто не върви да не се интересуваш, да не знаеш, а да даваш мнения.
Не казвам, обаче, че и в твоят случай е така, а говоря по принцип.

Та ти казваш си хетеросексуален, никога си нямал сексуален контакт с мъж, не си изпитвал влечение към човек от твоя пол ... е тогава на каква основа правиш разсъжденията си относно хомосексуалността?

Да, прав си - когато се чудиш какво е усещането, изживяването от гей-секса, още не си хомосексуален, но аз говорех за друго нещо. Аз говорех за случая, когато искаш да правиш такъв секс. Очаква се, че за да правиш такъв секс, ще трябва да получиш сексуална възбуда от човек от твоя пол. Е, ако това се случи, нима все още ще си хетеросексуален?!
Да речем, че имам желание да правя секс с жена. Аз наистина не съм правил и би ми било интересно да видя какво е. Но КАК, като първо не мога да получа ерекция от нея, второ ужасявам се от мисълта за разтворената й влажна вагина.

Такива неща.
Иначе, както казах, добре дошъл си в клуба, както и всеки друг добронамерен човек.
А може ли аз да те питам нещо относно хетеросексуалните, (по тези въпроси вече ти си капацитетът)?

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Аз не разбирамнови [re: Пepин]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано23.07.04 10:22



Какво изобщо значи някой да прави някакви си теории за теб. В повечето случаи на основата на едно голямо нищо.
А някой прави ли теории относно хетеросексуалността - от какво е придизвикана, дали не е психично заболяване и т.н.?
Истината е, че повечето хора които се занимават с изследване на сексуалността ни са хетеросексуални. По простата причина, че "нашите" специалисти се страхуват да не ги заподозре някой и изобщо не коментират този въпрос. Затова и общо взето всяка една теория отразява някакво субективно виждане, според това дали и доколко авторът й е хомофоб.
Ако стотици милиони гейове по света ежедневно крещят, че така са родени и така го чувстват, какви повече теории са нужни?!
На мен не ми трябва някаква теория, за да знам какъв съм.

Да не говорим всички съществуващи теории на какви аргументи почиват.
Един изследвал 100 души, друг 500, друг 1000 (в най-добрия случай) и ето ти готова рецепта за живот за всичките 10% от световното население.
Е, аз ако хвана гейовете от един затвор да ги изследвам, дали няма да се окаже, че 100% от изследваните ще са извършили престъпление? И това ще значи ли, че всички хомосексуални хора са извършили престъпления?


...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love

Редактирано от Meчkaдapя на 23.07.04 10:28.



Тема Re: Май опираменови [re: Meчkaдapя]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано23.07.04 16:34



Понякога сексуалната възбуда идва от факта, че правиш нещо "перверзно", "извратено", "забранено" или "нередно" (обърни внимание на кавичките). Някои хора примерно изпитват удоволствие, когато на купон или на работното си място го "правят" прави зад (отключената!!) врата и има вероятност да влезе някой.

Прав си, знам само какво означава хомосексуалист (жена или мъж), но какво става в главата, душата, сърцето и тялото на хомосексуалист представа нямам.

Питай за хетеросексуалните, няма проблеми. Не съм социолог, психолог или психиатър, но ще опитам да дам (макар и относително лично) мнение.



Тема Re: Аз не разбирамнови [re: Meчkaдapя]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано23.07.04 19:56



Теории относно сексуалното поведение има всякакви - и за хомсексуално, и за хетеросексуално. Не съм съгласен че теориите за сексуалното поведение се развиват само от хетеросексуални учени. Няма никакви причини да вярваме че сред психолозите има малък процент гейове, или че те поради някаква причина по-малко се занимават с проблемите на сексуалността. Поне в световен мащаб.
Казваш че всяка теория отразява субективно мнение. Това не трябва да е така. Една истинска и обоснована теория се базира на изследвания и опити, които са повторяеми. Уви, в областта на сексуалността (не само хомосексуалността) има намесени много политически интереси, съответно много хора създават лъженауска която да подкрепя това което на тях им се иска.
Казваш че стотици милиони гейове по света крещят че са родени така ... няма да оспорвам самата цифра и как си я получил. Само ще отбележа че те може както и да са прави, така и да не са прави, каквото и да казват. На времето (пък и сега) хората са вярвали че земята е плоска, че слънцето се върти около нея, че има духове и господ, че има НЛО-та, световна конспирация, гей мафия, върколаци, че Елвис е жив, че кръвопускането цери всички болести и т.н. Въпреки тяхната убеденост, съмнявам се че всички гореизброени твърдения са верни.
Посочил си един от начините за нагаждане на резултатите на статистическо изследване чрез нагаждане на представителната ти извадка (примерно подбиране на всички хора от затвор). Това е възможно да се прави, и се прави (уви). Това е лъженаука. Истинската наука се обосновава на факти и експерименти които могат да бъдат повторени и проверени.

Life has lots of twists and turns. Don't get too comfortable.


Тема Re: Май опираменови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано23.07.04 23:47



Разчитам да е лично.
Питал съм това и други хетеросексуални (изкуших се да напиша хетеросексуалисти*, но реших че няма нужда да се държа обидно към сексуалността ти ), но никога не отговарят директно.
Изобщо май се притесняват да коментират този въпрос.
Въпросът ми е: доколко хетеросексуалният човек оценява красотата у представител на собствения си пол.
Ще се опитам да го обясня просто, с пример. Примерно аз се ужасявам от идеята за секс с жена, НО имам критерии и лесно мога да посоча коя жена ми изглежда красива, с приятна външност и коя не. Чисто естетически.
По същия начин, моля те да ми обясниш доколко хетеросексуалният мъж забелязва красотата на друг мъж. Чисто естетически, без сексуален контекст. Вярвам, че всеки човек си има критерии за красиво и грозно и когато видиш красиво (по твоите критерии) момче, прави ли ти впечатление приятната му външност или абсолютно никакво внимание не обръщаш.
Примерно допада ли ти еди кой си какво тяло има, какви черти на лицето има, каква прическа си е направил, какви дрехи носи ... как мирише?
В този смисъл, ако оценяваш красотата на мъжете около теб, по-приятно ли ти е да общуваш, работиш и сприятеляваш със симпатични такива.
Клишето, което хетеросексуалните мъже обикновено използват е "Аз съм мъж и не мога да преценя дали друг мъж е красив, за това трябва да кажат жените". Но на мен такива изявления ми звучат като застраховка, да не би някой нещо да си помисли. Т.е. не вярвам че са искрени.
Та, ако можеш да бъдеш съвсем искрен, наистина ли изобщо стрейт мъжете са "оперирани" за усет към красивото в мъжката външност или само се преструват, в опит да декларират хетеросексуалността си?
И ти самият какво харесваш в мъжката външност, кое ти изглежда приятно и кое не?

Жените в това отношение определено са по-разкрепостени - веднага си казват коя им харесва и коя не.

*Думата хомосексуалист е обидна, защото носи белег на клеймо, на категоризация. Тя произхожда от клеймото "хомосексуализъм", което подобно на комунизъм, нацизъм, расизъм, сексизъм, обозначава вид социално явление, идеология. А хомосексуалността не е такова. Тя е просто един от видовете човешка сексуалност, не някаква форма на избрано поведение, не политическа принадлежност, не нещо което може да бъде променено със смяната на личните ти възгледи. Наскоро в някаква статия видях изречението "... равен брой хетеросексуални, бисексуални и хомосексуалисти".

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: Май опираменови [re: Meчkaдapя]  
Автор S©S (запознат)
Публикувано24.07.04 00:36



Аз съм гей и мога да кажа дали едно момиче/жена е красива единствено ръководейки се от стереотипната представа за красива жена (90/60/90, руса, и т.н.). Скоро ме питаха дали една позната е красива и аз дори не се бях замислял за това и не можах да отговоря.

*Думата хомосексуалист е обидна, защото носи белег на клеймо, на категоризация. Тя произхожда от клеймото "хомосексуализъм", което подобно на комунизъм, нацизъм, расизъм, сексизъм, обозначава вид социално явление, идеология. А хомосексуалността не е такова. Тя е просто един от видовете човешка сексуалност, не някаква форма на избрано поведение, не политическа принадлежност, не нещо което може да бъде променено със смяната на личните ти възгледи. Наскоро в някаква статия видях изречението "... равен брой хетеросексуални, бисексуални и хомосексуалисти".

Не съм изцяло съгласен. Тони Морисон казва, че самият език е форма на опресия и насилие. Дерида казва, че "сексизмът е икономика на езика." Според мен зависи от контекста. По-важен е начинът, по който се казва даденото нещо, това, което се има предвид, и зависи от контекста, а не от лексиката. Примерно бих могъл да кажа, че съм "педал", което не би било обидно за мен. Нещо от сорта на това, че негрите могат да си викат "nigger", ама ако някой бял им го каже, се обиждат.

Whenever you find yourslef on the side of the majority, it is time to reform.
~Mark Twain


Тема Re: Май опираменови [re: S©S]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано24.07.04 09:28



Въобще не смятам да развивам философия по този въпрос, фактът е че мен и още много хора тази квалификация ги обижда и сме в правото си да обръщаме внимание на другите върху това, за да не ни обжидат повече.

Примерно бих могъл да кажа, че съм "педал", което не би било обидно за мен.

Е, щом ти харесва.
Аз не се чувствам като "педал" и никога не бих се нарекъл така. Също не съм и хомосексуалист. Хомосексуален съм.
Интересно, смисловото продължение на прилагателното "хетеросексуален" е "човек", докато "хомосексуалист" звучи някак достатъчно само за себе си. Един вид хомосексуалистът си е хомосексуалист и толкова, не е човек.
Пък и нарочно обърнах внимание върху цитираното изречение - трудно ли е да се напише "... хетеросексуални, бисексуални и хомосексуални"?! Дори говорната инерция го предполага. Но не би - защо да пропуснем да сложим етикетче на някого, нали
Другият вариант е и на хетеросексуалните да казват "хетеросексуалисти" - на мен лично много ми допада, звучи ми като диагноза ... хетеросексуализъм ...

Да оставим сега ДървенияФилософ да отговори на въпроса ми, че много ме вълнува. Все нямат смелост да говорят за това хетеросексуалистите

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Re: Май опираменови [re: Meчkaдapя]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано24.07.04 16:48



Директно на въпросите ти.
Да, можем да оценим външността на човек от собствения си пол.
Да, има критерии, предполагам индивидуални, за това дали човека от собствения ти пол е хубав или не.
(Лично предположение - хегеросексуалните оценяват хората от собствения си пол не само физически.)
Да, общуването с умни, симпатични, дружелюбни, усмихнати, с чувство за хумор и разбира се хубави хора, независимо от пола им винаги е приятно.

НО!!!! Отговора на въпроса
Примерно допада ли ти еди кой си какво тяло има, какви черти на лицето има, каква прическа си е направил, какви дрехи носи ... как мирише?

е:
Да, мопада ми, но не еди КОЙ си, а еди КОЯ си
Да обръщам внимание на такива неща у един мъж би било живя п.......ия



Тема Всъщностнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Meчkaдapя (aka Jockey)
Публикувано24.07.04 21:51



и хомосексуалните хора оценяват представители на собствения си пол не само по външността. Особено в някои случаи външността е най-маловажното нещо относно съответния човек.
Например повечето ми близки хетеро приятели, не са ми допадали сексуално.
А и дори да ми е харесвал някой, в момента в които се сприятелим съм преставал да го възприемам като сексуален обект.
Момчета, забелязали ли сте как един тип стрейт мъже говорят за "гейовете" така сякаш последните са склонни да се одупят на всичко живо що има пенис?
На мен ми е много смешно, като вземат да се притесняват някой от познатите им да не е гей, щото можело да ги бройка или да им се слага. Все едно всичките са Мистър Вселена. А всъщност повечето мъже, които срещам в ежедневието си, са твърде грозни (или неподдържани, или нечистоплътни) за да си представя да правя с тях каквото и да било.

От друга страна повечето секси пичове с които съм се запознавал, след петата минута разговор стремително са падали в очите ми и съм загубвал интерес. Все се дървя от някакви прости парчета
Много е гадно, когато се сближим с някое добро, приятно, интелигентно момче, с което имаме много общи теми за разговор и общи интереси, и тъкмо започнем да се сприятеляваме, той да извади богат набор хомофобски възгледи и коментари... С такива хора спирам да контактувам, но понякога е доста неприятно - ако много ми е допадал като човек.

Ами ти, ДървенФилософ, сега не се ли притесняваш, че като си говориш с нас тук, може нещо да ти стане, да се заразиш, да ти промием мозъка, та да се изпедерастиш ... или гей-мафията да те открие, да те отвлече и насилствено да ти смени пола?

...don't you want somebody to love... don't you need somebody to love


Тема Разбира се, че не ...нови [re: Meчkaдapя]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано24.07.04 22:15



... не ставай смешен - аз съм умен човек и знам, че по интернет се разпространяват само компютърни вируси, човешките - само в личен контакт

А сериозно - нали пуснах тема за гей-заведения. Да му се не види макар, няма хетеросексуален мъж който да иска да дойде с мен Нито с мен, нито с гаджетата си, макар и те да са искали ... Няма такива - и в склада няма. Или поне аз не познавам.



Тема Re: Всъщностнови [re: Meчkaдapя]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано24.07.04 23:36



Отвратително вярно наблюдение в основната си част. Досадно, но факт. Като ме фане пак музата да пиша дълго, ще ви разкажа за такива случаи.

Единственото с което не съм съгласен е всъщност въпрос на субективна преценка и реакция, така че няма значение.



Тема Методиката ви се опира на ...нови [re: prinyo]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано25.07.04 16:24



... факти от преди мнооооого години, ма нали не разбирате - простено ви е. Едно време трябваше да свалиш гащите на жената, за да и видиш дупето. Сега трябва да и отвориш дупето за да и видиш гащите ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.