Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 24.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема химн на гей обществото  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано12.06.04 21:59



така и така си говорим за музика, доста често тук, ми хрумна, че може да измислим някоя песен, която да се превърне в химн за нас. Дайте някакви предложения/за изпълнител и/или песен/ и критерии на които трябва да отговаря песента



Тема гей-общество ?!? айде стига ;) чалга, чалга, чалга [re: BBourgas]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 11:52



За какво гей-общество говориш изобщо ? Какво значи за теб това понятие ?
Мисля, че това е един доста размит по съдържание термин и поради тази причина е нужно уточнение ;)
Според мен гей-обществото е сама по себе си лишена от смисъл дефиниция , защото основният белег, отличаващ едно развито общество са интензивните и разнообразни функционални връзки, съществуващи между членовете му поради разпределението на трудът и взаимната зависимост на членовете му един от друг.
Ако обаче имаш предвид гей-субкултурата , вероятно трябва да се ориентираме към някоя чалга / поп-фолк песен - това е най-слушаната музика
в България , а гей-хората в България също са българи най-вече ;))






Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: гей-общество ?!? айде стига ;) чалга, чалга, чалга [re: eлия]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 13:59



Здравей Eлия ;)
Не зная по каква причина си ме позиционирала в кварталната кръчма - за моя голяма радост съм живял в доста градове, работил съм на много места и имам широк кръг от познати с най-различен социален статут , не само по отношение на сексуалността им, но и по отношение на финансово състояние, музикални предпочитания, начини за прекарване на свободното време и т.н.
Написал съм едно обобщено мое виждане за т.нар. гей-общество- все пак не забравяй, че София не е България . Начинания като Queer Bulgaria и спортен клуб Тангра да речем са нещо много, много хубаво и съм сигурен , че след време ще успеем заедно да постигнем една по-висока степен на социална интеграция на гей-хората както помежду им, така и "навън".
Факт, който обаче едва ли можеш да отречеш обаче е, че за повечето хора в София и в провинцията единствената форма на "социализация" към "гей-обществото" са моментите , когато имат нужда от секс и когато посредством Интернет, или посещение на да речем паркове или плажове намират това, от което имат нужда.
За тези, които не са го чели , предлагам да прехвърлят един анализ точно по този въпрос, намиращ се на страницата на Queer - www.queer-bulgaria.org
Не случайно преди време написах Никога повече , надявам се , че си го прочела.
Според мен е много, много рано да говорим за гей-общество в България. Ще се радвам да поговорим за това и лично.

А по отношение на "химнът" ......аз не слушам чалга ;)

Но законите на статистиката са валидни навсякъде - така че щом в България се слуша чага масово от една страна , и щом от друга гей-хора има във всички райони и социални слоеве на държавата , логично е и очакването, че чалга ще бъде и избраният "химн" ;)

Благодаря ти за обрисуваната картина с човекът в кварталната кръчма с потник , ракийка и салатка .
Надявам се не сте забравили идеята за каране на колела ;)))

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема гей-общество у нас [re: peter25]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано13.06.04 16:11



Здрасти Петре, и ти си донякъде прав, но и Елия е донякъде права.
Да в България няма (поне не добре обособена) гей-общност. Има общество от гей-хора, но не и организирана форма, която да може да се нарече общност.
Обаче с това непрестанно подмятане и оплакване, че такава няма (и едва ли не НЕ може да има) ние сами убиваме възможностите за нейното създаване.
Но и в САЩ допреди Мартин Лутър Кинг е нямало добре организирана афро-американска общност. И на самите афро-американци им се е струвало невъзможно и ненужно от създаването на такава. Обаче появяват се хора като Кинг и Малкъм Х и ето няколко години по-късно черната общност в Америка е факт.
Всяко нещо се създава едва когато се заговори за него. Едва ли не, трябва да говорим за гей-общността като за нещо съществуващо, за да може гей-хората да свикнат с мисълта и идеята за нея и наистина в един момент да се държат като нейни членове.
Нещата се променят, ние се променяме, еманципираме се. Но това не е само инертен, независим от нас процес - и ние самите трябва да направим каквото можем.
Гей-общността ще се зароди тогава, когато се отърсим от страха, когато надживеем притеснението и срама, който ДРУГИТЕ се опитват (и често успяват) да ни внушат и наложат.
Много пъти гей-хора отказват съдействие на други гей-хора за различни неща, да не би НЯКОЙ да се усъмни (или да се досети) за тяхната сексуалност.
Ако искате да има някога гей-общност, замислете се върху някои елементарни неща: помогнали ли сте някога на някого, само защото е гей; предпочели ли сте да наемете някого на работа защото е гей (естествено ако има нужните способности и квалификации); ходите ли да пазарувате от магазини, чиито собственици са гей; продавали ли сте нещо с преференции на гей-хора; подбрали ли сте си личен лекар-гей; ходите ли в гей-заведения... На много от вас това ви звучи като утопия, като нещо излишно, но това е началото на раждането на гей-общността. Оформянето на гей-бизнеси, на гей-пазар (и предлагане и търсене) е основата на гей-общността. Това е обвързаността, за която говори peter25.
Но за съжаление много хора още ги тресе див страх - не ходят по такива места, не се срещат с никакви такива познати, не говорят за такива неща, защото някой можел нещо да се сети. А какво да кажа за хомофобията на самите гей-хора към други (по-явни) гей-хора?!
Ако мога така образно да се изразя - пътят към създаване на гей-общност минава през три спирки - солидарност, лоялност и най-вече самоуважение.
В България, в момента ние сме на фаза качване на автобуса

Жа ма зафтараш ли или да са огащвам?


Тема Re: гей-общество у нас [re: Jockey]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 16:47



Радвам се, че си направил това нужно разяснение, което аз не знам защо пропуснах да сторя.
Неслучайно пуснах анкетата "Заедно- какво друго, освен секс..." в този форум :)

И като си помисля само, колко много обичам да карам колело и как никак не обичам да се качвам на автобуси... :)

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 години [re: Jockey]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано13.06.04 16:49



Хей, това е една от любимите ми песни, ВСЕ пак в оригиналният й вариант, изпълнен от Глория . Много ми допадна направеният от теб превод :)

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: гей-общество ?!? айде стига ;) чалга, чалга, чалга [re: peter25]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 20:17



говоря за песен която да е химн на всички БГ гей момчета. ... може и на момичетата ако им допада...



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 години [re: Jockey]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.06.04 20:24



е то т'ва ясно ама не можем ли ние в БГ да си имаме някаква друга песен?



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 години [re: BBourgas]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано13.06.04 21:05



Ако искаме някога някаква общност да успеем да създадем, трябва да се научим да се интегрираме

Жа ма зафтараш ли или да са огащвам?


Тема Българска песен [re: BBourgas]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано13.06.04 22:28



Мастило - Памуковите облаци

Причини:
1) хубава и много нежна песен ;-)
"Ще се събуди преди теб..."
2) не знам дали някой е обърнал внимание на смяната на родовете в нея
- 1 куплет "А вие двама в меката трева..."
- 2 куплет "А вие двете ..."
- 3 - виж първи

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.