Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 години [re: BBourgas]  
Автор dete (вълк)
Публикувано15.06.04 02:52



за химн май си говорехме

Какво имаш предвид? Трябва ли да звучи тържествено като българския химн?

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Поп-фолк?нови [re: eлия]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано15.06.04 19:48



Поп-фолк аз бих нарекъл например Нона Йотова, и отчасти Нина-Николина. Там има елементи от българския фолклор и поп такива :)

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind

Редактирано от WebMister на 15.06.04 19:52.



Тема Re: Нека поспорим малконови [re: eлия]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано15.06.04 20:35



Да елия има певци и певици които използват сръбската музика на Лепа Брена и Цеца Величкович и не знам още там какви сръбски фолк икони. Примерно първият албум на Валя беше такъв. Абсолютно всичките и песни бяха взаимствани/натъртвам взаимствани/, защото продуцентите и си бяха платили авторските права за песните:) Ще ти дам пример - последният албум на Глория.

"Е... ако е поп-фолк така както ти го обясняваш, къде са тези песни, които имат елементи на бългаски фолклор?"

Е не само от българския фолклор, а и от съседните на нас страни. Още повече, че поради една или друга причина м/у нашия и сръбския /примерно/ има някои общи неща.



Тема Re: Химнът е факт от има-няма 30 годининови [re: dete]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано15.06.04 20:47



ненене.
Просто да определим някоя песен за ''наша''. Песен, която да се харесва на по-голямата част от нас/разбира се не може да се харесва на абсолютно всички/



Тема Re: сведени поглединови [re: peter25]  
Автор Jockey (мечкадаря)
Публикувано15.06.04 20:48



Да, хора, сега като чета писаното от вас се чувствам... както казват американците been there - seen that.
Не ми се е случвало да ме подминават по улицата, защото се притесняват от мен, но... разбирам за какво говорите.
Но в крайна сметка причината за това поведение е не защото гей-хората са кофти (поне не по подразбиране), а защото ги е СТРАХ. Ама наистина ги е СТРАХ. А за страха си не са виновни само те, а основно обществото ни. Няма как човек да живее нормално, в общество изпълнено с войнстваща хомофобия, с невероятно дълбоко набити предразсъдъци и манталитет унаследен от доскоро продължила селско-общинна социална система.
Система, при която всеки на всеки наднича под чаршафите и всеки на всеки дава предписания как да си живее живота.
Ето как обикновено се обръщат из клубовете към някого, който посмее да изяви сексуалността си:
"Eh, za6to tolkova mnogo mrazq pedalite???
A setih se za6toto sum ot "селски беци". -HAHAHA i tva mi go kazva edin analno podatliv gey vul6ebnik koito se ebe s magareta.

NI6TO LI4NO KAKTO SE KAZVA, NO VSE PAK VSI4KI VI MRAZQ PO RAVNO ZA TVA NE SE OBIJDAI AMI SI VZENI EDNA KRASTAVI4KA (AMA PO GOLQMA) I SI Q ZAVRI OTZAD!!!"

Така че, ако искаме да променим нещо, трябва да надмогнем страха си.
И най-важно, да не проектираме горчивия си опит върху всеки нов човек, който срещнем, а да му позволим да ни демонстрира що за човек е, без да сме го "преценили" предварително.
Колкото и чудесни стрейт-хора да познаваме, те никога не могат да бъдат като нас, нито да ни разберат. Ние просто сме различни по самата си природа.
За това е хубаво да общуваме със себеподобни, да направим така, че да живеем комфортно сред себеподобни, защото само сред тях можем да намерим истинско разбиране, да говорим свободно.
Освен това много е различно отношението на хората към хомосексуалните жени и мъже. С един фашист си писах идвестно време, през което време той ми обясняваше колко била отвратителна хомосексуалността, какво страшно извращение била и колко мразел хомосексуални хора, а накрая каза "За сметка на това много се кефя на лесбийки". Виждаш ли, "лесбийките не са хомосексуални", а просто игриви мръсници.
Това го казвам в смисъл, че ти може да имаш добри хетеросексуални приятелки и те наистина да те подкрепят, но мога да ти гарантирам, че никое момче няма стрейт приятел, който да знае за него, да го цени и да го подкрепя.
За това и е трудно с отношенията хомо-хетеро хора. И такива контакти никак не са полезни за нас, за гей-общността, дори напротив, точно те подриват нейното съществуване.
Защото ако аз имам само гей-приятели и имам ново гадже, няма да имам проблеми да го вкарам в компанията си. Или дори просто да поздравявам на улицата хората с които съм спал снощи. Но ако приятелите ми са стрейт и не знаят за мен, това автоматично ме дръпва от гей-общността, започвам да се срамувам и притеснявам от гей-познатите си, защото "приятелите ми ще се усъмнят".

Онова за бизнеса е ужасно важно. Жалко че у нас много малко хора го осъзнават. Разберете, докато не се научим да консумираме неща и услуги предоставяни от гей-хора, няма да има продукти и услуги специално направени за гей-хора, за нас.
Ако не ходим редовно на гей-бар, няма да има гей-барове (каквото обикновено е положението в момента), ако не купуваме гей-книги и списания, няма да се издават гей-книги и списания, ако не ходим при свой познат фризьор-гей, няма да има гей-салони, ако не ходим в гей-френдли фитнес, няма да има гей-френдли зали и т.н.
Не подценявайте пазара. На него има всичко, за което има търсене.
Знаете как е в Западна Европа. Гей-ресторанти, гей-магазини, гей-сладкарници. Места, където сладоледът е както и онзи за хетеросексуални хора, но места, където можеш да хванеш любимия си за ръка или да го целунеш, без да те гледат като марсианец.
Това, както казах е основата на общността - местата където можете да ходите и да се срещате, местата които да ви обвързват.

От мъжа можеш да купиш няколко инча пенис, но нито секунда любов


Тема Re: Небивалицанови [re: BBourgas]  
Автор peter25 (непознат)
Публикувано15.06.04 21:20



Изкуствено да се търси "химн" е все едно да се съберем няколко човека и да измисляме нови думи- например пърмавункел, трофлопергатут, ажиша и т.н .... ще ги измислим, но те няма да значат нищо за повечето останали хора, на които ще ги кажем. Химните, както и думите се появяват в съответното общество СЛЕД, а не ПРЕДИ възникването на нужда от тях, по път на "естествен отбор" . Така че още от поставянето на тази тема тук, тя ми се струва малко изпреварваща събитията ;)
А и искам да попитам отново : на какво всъщност ще е химн този "химн" - на какви уникални качества, на какви уникални способности , които отличават драстично гей-"обществото" от останалите хора ?

Правилно дефинираната цел е 3/4 от правилното решение.

Колкото повече - толкова повече

http://free.hit.bg/foga/eeyore18.gif


Тема Re: Небивалицанови [re: peter25]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано15.06.04 21:45



може би използвах думичката химн неправилно. Химн в преносен смисъл. Идеята ми е просто да си имаме някаква песен. Много от хората тук, писали в темата за песните свързват дадена песен с някакви чувства свързани с лични моменти. Виждам, че други са им отговорили, защото същата песен ги кара да чувстват същото. Това ми е идеята...



Тема Re: химн на гей обществотонови [re: BBourgas]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано16.06.04 13:20



нещо като това?

Искам още щом го зърна,
от сърце да го прегърна,
че си знам, че си знам -
той ми носи дар голям




Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Небивалица [re: BBourgas]  
Автор dete (вълк)
Публикувано17.06.04 06:12



'Ти-ри-ри-рам' Рулс :)
А Памуковите наистина са много съмнителни!

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Бива -бивалицанови [re: dete]  
Автор SamoletМодератор (сини очи)
Публикувано17.06.04 10:20



Сега слушам "памуковите". Кефи !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.