Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 27.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Лошата рекламанови  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано06.05.04 21:41



Какво ще кажете за лошпата реклама, която ни правят някои индивиди, не говоря само за интернет, а и за живота по принцип. Как да се преборим с това?



Тема Re: Лошата рекламанови [re: BBourgas]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано06.05.04 23:57



Веднъж като ходих на гей парад с бившия ми, и гледаме някакви отрепки се носят натам също. И той почна да пустосва - ама как разваляли имиджа на гейовете и ала бала.
Аз пък си мисля че всеки е това което е. Мен примерно не ме е срам че съм бял защото примерно има серийни убийци които са бели. Нито е гордея с това че първия човек стъпил на луната е бял (всъщност така ли е? предполагам ...). Защо тогава трябва да се вълнувам от това какво правят други индивиди само защото са гей?



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано07.05.04 00:54



Принципно си прав. За съжаление - само принципно. "Бял човек" не е нарицателно носещо отрицателен заряд. Докато "гей" (ако изобщо се употреби тази дума, обикновено се предпочита "педал") е определение (за много хора) за почти всичко лошо, за което се сетиш.

Наистина, за един расист "негър" звучи също толкова гадно. Както и циганин в България, да речем. Като се каже "циганин" веднага изплуват определенията "крадливо, мръсно, вмирисано и т.н. племе".

А този "имидж" трябва да се променя. Нямам свястна идея как "гей-обществото" би могло да се разграничи от някой свои "визитки" като онзи изрусен, затлъстял и престорен чалга певец, дето вече трети ден се мъча да се сетя как се казва (той си е известен и му знам името, ама нещо съм блокирал)... ААААААААА Азис имах предвид !!!

Ама трябва, според мен.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: BBourgas]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано07.05.04 01:08



Много е трудно, защото сме много различни един от друг. Единственото общо между нас е, че си падаме по мъже. Оттам нататък това, което е добро за един може да не е добро за друг. Това, което ни излага според един, не ни излага според друг... Аз съм малко песимист.



Тема уточенениенови [re: BBourgas]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано07.05.04 01:22



Нямах в предвид външния вид и феминизирания начин на държание. Говоря за хората които се опитват да извлекът активи от това че са или че имитират че са гей... Говоря за гей хората, които забравят че трябва да сме съпричастни към хората едни към други независимо от сексуалната им ориентация и третират другите като отрепки, дори и да са добронамерени. Говоря за хората които се забравят в стремежите си, самовлюбените и егоистично настроени към околните хомосексуалисти



Тема Re: уточенениенови [re: BBourgas]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано07.05.04 01:33



И аз съм песимист в това отношение. Гей или не, човекът си разполага с даденото му по рождение и след това като възпитание и среда... Не зная, дали в нашата среда има повече такива, отколкото изобщо като процент в обществото. Ама и да има... песимист съм.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано07.05.04 04:41



> "Бял човек" не е нарицателно носещо отрицателен заряд

Питай някоя чернилка или китаец по въпроса да видите как ви се различават мненията.



Тема Re: уточенениенови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (антисоциален)
Публикувано07.05.04 19:31



Мисля си, че разбирам въпроса ти. Няма по-гадни от обратните. Колкото и странно да звучи. Дори и най-злобните, предубедени, груби, жестоки, нахални и там всякакви "нормално" сексуално ориентирани индивиди(от тези които съм срещал де) не могат да се мерят с някои от ЛГТБ индивидите с които съм се засичал в живота си досега. Знаех как да реагирам когато някой в училище ми кажеше: "Хей, гей!", "Хей, мъъъж!" или "Педал мръсен/шибан!"(сори за думичките, ама...), или пък нещо още по-такова. Знам как да реагирам когато някой стрейт(и от двата пола)почне да ме обижда, да ми се подиграва, да се заяжда, да спори с мен за това какъв съм и защо съм. Но съвсем друго нещо беше когато разбрах, че и друг гей(лесбийка, бисексуален и т.н.) може да ми каже: Педал с педал.....шибано хомо.....отрепка и т.н. Знам какво е да гледат на теб отвисоко. За това, че ти не изглеждаш като тях, за това, че дрехите ти не са от точно този магазин с буквичката "Е", че нямаш гадже чужденец който да те издържа, да ти даде "подслон" да ти купува това онова. За това, че не спиш едновременно с трима, и не пресмяташ колко от кой ще изкараш. За това, че не ходя по "онези" заведения, че не ходя в "онези" организации, че не познавам този или онзи и, че не съм спал с всички присъстващи. В това отношение "обратните" са най-гадните. Мразя когато ми говорят/се обръщат към мен в женски рода, само защото "така са свикнали". Мразя да ме наричат "принцесо", "кукло", "сладурано", "скъпа" и т.н. Мразя да чувам неща от рода "този задръстен обратен от къде го изрови", и въобще мразя когато някой се мисли за по велик от мен само защото така е решил. Омразна ми е идеята да преспя с всички в компанията, само защото всички в компанията вече са преспали един с друг. Тъпо ми е, когато току що представен като гаджето на някой, наблюдавам как този с когото са ме запознали, най-безцеремонно пита: От съжаление ли ходиш с "това"(сочейки към мен), искаш ли да се видим утре вечер? Кога пак ще отидем там и там? ........ Не знам дали съм казал нещо "смислено". Казах просто това което ми дойде първо на ум, след като прочетох темата. Не може да се твърди, че гейовете са по-гадни от стрейтовете(въпреки думите ми по-горе). Хора всякакви, няма значение каква им е сексуалната ориентация. Човек си е такъв какъвто е. Но смятам за ужасно, когато хората като теб, те дискриминират. Достатъчно е, че ми се налага да понасям какво ли не от "нормалните", защо по дяволите трябва да търпя подобно държание и от "моите" хора??? А за това, че някои хора градят лош "имидж" и правят лоша реклама, че то си е повече от ясно. Толкова засега. Нямам време, но пак ще пусна нещо тия дни, само че по-формулирано. Сорри.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано07.05.04 19:54



И какво ако вземем да ровим в детайлите и да "мерим"? Общата идея не е ли ясна?



Тема Re: уточенениенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано07.05.04 21:04



Заеби тези които гледат на тебе от високо. Животът е прекалено кратък за да им обръщаш внимание. Обръщай внимание на истинските си приятели и ги цени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.