Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 26.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Лошата реклама  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано06.05.04 21:41



Какво ще кажете за лошпата реклама, която ни правят някои индивиди, не говоря само за интернет, а и за живота по принцип. Как да се преборим с това?



Тема Re: Лошата рекламанови [re: BBourgas]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано06.05.04 23:57



Веднъж като ходих на гей парад с бившия ми, и гледаме някакви отрепки се носят натам също. И той почна да пустосва - ама как разваляли имиджа на гейовете и ала бала.
Аз пък си мисля че всеки е това което е. Мен примерно не ме е срам че съм бял защото примерно има серийни убийци които са бели. Нито е гордея с това че първия човек стъпил на луната е бял (всъщност така ли е? предполагам ...). Защо тогава трябва да се вълнувам от това какво правят други индивиди само защото са гей?



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано07.05.04 00:54



Принципно си прав. За съжаление - само принципно. "Бял човек" не е нарицателно носещо отрицателен заряд. Докато "гей" (ако изобщо се употреби тази дума, обикновено се предпочита "педал") е определение (за много хора) за почти всичко лошо, за което се сетиш.

Наистина, за един расист "негър" звучи също толкова гадно. Както и циганин в България, да речем. Като се каже "циганин" веднага изплуват определенията "крадливо, мръсно, вмирисано и т.н. племе".

А този "имидж" трябва да се променя. Нямам свястна идея как "гей-обществото" би могло да се разграничи от някой свои "визитки" като онзи изрусен, затлъстял и престорен чалга певец, дето вече трети ден се мъча да се сетя как се казва (той си е известен и му знам името, ама нещо съм блокирал)... ААААААААА Азис имах предвид !!!

Ама трябва, според мен.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: BBourgas]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано07.05.04 01:08



Много е трудно, защото сме много различни един от друг. Единственото общо между нас е, че си падаме по мъже. Оттам нататък това, което е добро за един може да не е добро за друг. Това, което ни излага според един, не ни излага според друг... Аз съм малко песимист.



Тема уточенениенови [re: BBourgas]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано07.05.04 01:22



Нямах в предвид външния вид и феминизирания начин на държание. Говоря за хората които се опитват да извлекът активи от това че са или че имитират че са гей... Говоря за гей хората, които забравят че трябва да сме съпричастни към хората едни към други независимо от сексуалната им ориентация и третират другите като отрепки, дори и да са добронамерени. Говоря за хората които се забравят в стремежите си, самовлюбените и егоистично настроени към околните хомосексуалисти



Тема Re: уточенениенови [re: BBourgas]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано07.05.04 01:33



И аз съм песимист в това отношение. Гей или не, човекът си разполага с даденото му по рождение и след това като възпитание и среда... Не зная, дали в нашата среда има повече такива, отколкото изобщо като процент в обществото. Ама и да има... песимист съм.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано07.05.04 04:41



> "Бял човек" не е нарицателно носещо отрицателен заряд

Питай някоя чернилка или китаец по въпроса да видите как ви се различават мненията.



Тема Re: уточенениенови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (антисоциален)
Публикувано07.05.04 19:31



Мисля си, че разбирам въпроса ти. Няма по-гадни от обратните. Колкото и странно да звучи. Дори и най-злобните, предубедени, груби, жестоки, нахални и там всякакви "нормално" сексуално ориентирани индивиди(от тези които съм срещал де) не могат да се мерят с някои от ЛГТБ индивидите с които съм се засичал в живота си досега. Знаех как да реагирам когато някой в училище ми кажеше: "Хей, гей!", "Хей, мъъъж!" или "Педал мръсен/шибан!"(сори за думичките, ама...), или пък нещо още по-такова. Знам как да реагирам когато някой стрейт(и от двата пола)почне да ме обижда, да ми се подиграва, да се заяжда, да спори с мен за това какъв съм и защо съм. Но съвсем друго нещо беше когато разбрах, че и друг гей(лесбийка, бисексуален и т.н.) може да ми каже: Педал с педал.....шибано хомо.....отрепка и т.н. Знам какво е да гледат на теб отвисоко. За това, че ти не изглеждаш като тях, за това, че дрехите ти не са от точно този магазин с буквичката "Е", че нямаш гадже чужденец който да те издържа, да ти даде "подслон" да ти купува това онова. За това, че не спиш едновременно с трима, и не пресмяташ колко от кой ще изкараш. За това, че не ходя по "онези" заведения, че не ходя в "онези" организации, че не познавам този или онзи и, че не съм спал с всички присъстващи. В това отношение "обратните" са най-гадните. Мразя когато ми говорят/се обръщат към мен в женски рода, само защото "така са свикнали". Мразя да ме наричат "принцесо", "кукло", "сладурано", "скъпа" и т.н. Мразя да чувам неща от рода "този задръстен обратен от къде го изрови", и въобще мразя когато някой се мисли за по велик от мен само защото така е решил. Омразна ми е идеята да преспя с всички в компанията, само защото всички в компанията вече са преспали един с друг. Тъпо ми е, когато току що представен като гаджето на някой, наблюдавам как този с когото са ме запознали, най-безцеремонно пита: От съжаление ли ходиш с "това"(сочейки към мен), искаш ли да се видим утре вечер? Кога пак ще отидем там и там? ........ Не знам дали съм казал нещо "смислено". Казах просто това което ми дойде първо на ум, след като прочетох темата. Не може да се твърди, че гейовете са по-гадни от стрейтовете(въпреки думите ми по-горе). Хора всякакви, няма значение каква им е сексуалната ориентация. Човек си е такъв какъвто е. Но смятам за ужасно, когато хората като теб, те дискриминират. Достатъчно е, че ми се налага да понасям какво ли не от "нормалните", защо по дяволите трябва да търпя подобно държание и от "моите" хора??? А за това, че някои хора градят лош "имидж" и правят лоша реклама, че то си е повече от ясно. Толкова засега. Нямам време, но пак ще пусна нещо тия дни, само че по-формулирано. Сорри.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано07.05.04 19:54



И какво ако вземем да ровим в детайлите и да "мерим"? Общата идея не е ли ясна?



Тема Re: уточенениенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано07.05.04 21:04



Заеби тези които гледат на тебе от високо. Животът е прекалено кратък за да им обръщаш внимание. Обръщай внимание на истинските си приятели и ги цени.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: BBourgas]  
Автор jism ()
Публикувано07.05.04 21:54



Ти пък!
При това питаш как да се преборим?!
С антипатия,сърказъм и отминаване като крайпътен камък...
Понякога се чудя на човешката ниска култура. Как се стига до алиенация на
духа,на човещината...
И се сещам за Лесинг:
"Достойнството на човека се измерва не с истината,която той обладава,а с труда,който той е приложил за добиването и"



Тема Re: уточенениенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано08.05.04 00:58



Уцели десятката



Тема Re: уточенениенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано08.05.04 10:48



Smahnata rabota :-(

Takawa kompaniq... Deto nqkoj si pozwolqwa da se dyrzhi taka kym tebe... I deto tozi, s kojto si, pozwolqwa takowa otnoshenie kym tebe... Kak da ti kazha... Spored men e za bokluka. Majnata im...

Wizhdal sym i takiwa tipowe, razbira se... No na praktika samo minawam pokraj tqh... Ne si zasluzhawa...



Тема Re: Лошата рекламанови [re: BBourgas]  
Автор mizrahi (непознат )
Публикувано09.05.04 11:39



абе какво да ти кажа, и аз се дразня, ама живеем в свободна страна и трябва да се научим да приемаме различното, дори да не ни харесва.
Колкото и да е смешно, най голяма дискриминация и нетърпимост има вътре в ЛГБТ общността - "стрейт лукинг" мъжете не харесват "швестерките", те пък не харесват травеститите, травеститите не харесват гейовете а изобщо никой не понася лесбийките :)/изброяването е примерно/. Така че и тука има какво да се желае. Колкото и да е трядно, трябва ако не да харесваме, поне да приемем тези, които са различни от нас



Тема Re: Лошата рекламанови [re: mizrahi]  
Автор Bekи (непознат )
Публикувано09.05.04 13:32



Съжалявам, но аз няма да приема който и да е, който не ме приема мен! едната половина от вината е у тези същите "принцеси" с богато гадже, дрехи от магазин "Е" и т.н., защото те са активната страна при рекламирането. Другата половина е на всички онези, които пасивно гледат отстрани и ги оставят да се разиграват и цялото общество да вижда само тях. Според мен, "стрейт" изглеждащите трябва да вземат нещата в свои ръце и да изтласкат крещящата и пищяща част в ъгъла, където им е мястото, ако поведението им надхвърля обичайното.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Bekи]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано09.05.04 17:36



Аз пък си мисля, че "оригиналните стрейт" (не стрейт-изглеждащите) си се справят достатъчно с изтикването в ъгъла, за да имат нужда и стрейт-изглеждащите да им помагат.

Всъщност миналия месец видях на автогарата в Русе един циганин с оранжева коса, дамски чехли на босо, кожен панталон и няк`ва жилетка... Не предизвика никакво внимание...

Де да знам...



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Bekи]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано09.05.04 20:42



Ъъъъ, извинявам се за неграмотността... Какво е магазин "Е"? "Бенетон" ('щото има много е-та)?



Тема Я ми кажете ...нови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (антисоциален)
Публикувано09.05.04 20:47



Я ми кажете дефиниция на "феминизиран". Сред гейовете съществува едва ли не общоприета дискриминация към така наречените "феминизирани". Аз такъв не съм срещал, най-вероятно защото тълкувам това понятие по мой си начин, а не по широкоразпространения. Интересно как почти във всяка обява описвайки "мечтания мъж" се споменава: "Да не е феминизиран!" или "Феминизирани да не ми пишат!". Бахти и глупостите. Едвали се очаква, че всички гейове са стрейт лукинг яки мъжаги с перфектни тела и мъжествени черти, яхнали по един Харли(може и Хонда, Ямаха, или нещо от тоя тип, лично аз това бих предпочел). Като цяло тези които са "стрейт лукинг" и изтъкват това(в обяви примерно) са ми малко неразбираеми. Да не би да се смущават от това какви са? Защото "стрейт лукинг" за мен значи "да не ти личи", тоест да се "сливаш с пейзажа". Такива работи.

Прочетох няколко неща тук, които ми направиха впечатление(все някакво, няма значение дали положително или отрицателно):

"изрусен, затлъстял и престорен"... Много интересно ми е. Нещо против изрусените ли има попринцип? Защото голяма част от гейовете рано или късно минават през русия си период. Няма сега да се впускам в философията на русите коси, някой друг път, но "изрусен" май винаги е носило негативен заряд. За "затлъстял" няма да коментирам. А пък "престорен" ми е съвсем мъгляво като значение в дадения случай.

Прочетох нещо за "изтикване в ъгъла"? Ъм, нетактично ли е да попитам това толерантно ли ви се вижда? Не се заяждам, но като потърпевш на изтикването в ъгъла нещо ме смушава подобно изказване. Не разбирам и негативното отношение към крясъците и писъците, които са си много смислен начин за изразяване на емоции в определени случаи. И най-вече никак не разбирам какво е "обичайното поведение".

Много неща не знам и не са ми ясни, затова и питам.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Hopтттчe]  
Автор Guardian_Hearts (антисоциален)
Публикувано09.05.04 20:54



Ъъъ, да не прозвучи като реклама... "Е" е "Енерджи"(на английски се пише по различни начини, в зависимост от степента на оригиналност на дрехата). Макар, че "Бенетон" е алтернатива на "Е", но нещата са по-безлични.



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано09.05.04 21:07



Според впечатленията ми, под "феминизиран" се разбира най-често жестомимика, която обикновено се свързва с жените -- кършене на китки, кълчеща се походка и съответните мимики и интонация, сходна на тази на някои от героините в латиноамериканските сапунки...

Повечето предполагат, че обикновено това е някаква насилствена игра, неестествено поведение, и затова най-често се възприема като "предвзето" или "престорено". Според мен тая квалификация е рожба на обикновена ограниченост. Аз например не си падам по жени, но това не ме води до омраза към тях, нито ме кара да ги "избутвам в ъгъла"...

Не мисля че има някаква връзка със "затлъстял".

Хетеросексуалните смятат за гей на практика всеки, който е с "феминизирана" жестомимика и е нормално ако не си "феминизиран", да се "сливаш с пейзажа". Може би някои точно затова търсят "нефеминизиран", но може би част от тези търсещи просто им допада "нефеминизирана" жестомимика -- просто защото им допада, а не защото е (между другото) параван.

Някога изпитва нерационална неприязън към такъв вид жестомимика, но в един момент осъзнах че се държа по същия идиотски начин, по който не ми харесва да се отнасят към мен хетеросексуалните. Така че (май съм го казвал и преди) просто се присмях на себе си и обърнах гръб на тези вътрешни мои призраци :-)



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано09.05.04 21:09



napulno sym syglasen s analiza.



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Bekи (непознат )
Публикувано10.05.04 16:34



Прекалената толерантност граничи с подчинение. Когато поведението на някои хора се приема за показателно за цялата група, ако останалите не искат да е така и ако са повече, то тогава те би трябвало да дават нейния облик. В този смисъл даващите лошата реклама ще останат в крайните части (ъгъла) на групата.
Нищо против емоциите, вкл.крясъците и писъците, които са си много смислен начин за изразяване в определени случаи. Но когато е във всички случаи и без повод - е, това вече е извън "обичайното поведение"



Тема Re: стрейтнови [re: Sam]  
Автор Bekи (непознат )
Публикувано10.05.04 16:38



Е, да тук вече е сложното - хем едните да са изтикани (правещите лошата реклама), хем да се пречи на "оригиналните стрейт" да изтикат всички ни в ъгъла, което го правят и то с успех



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано10.05.04 22:30



> Като цяло тези които са "стрейт лукинг" и изтъкват това(в обяви
> примерно) са ми малко неразбираеми. Да не би да се смущават от
> това какви са?

Обикновенно не. Просто са такива каквито искат да бъдат. То ако го правят за да "не им личи" никого не могат да заблудят. Аз не виждам причина ако си гей да изглеждаш по един или по друг начин.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано10.05.04 22:31



> изрусен, затлъстял

Нещо против затлъстелите и изрусените?



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано10.05.04 23:20



Ха ми много лесно бе пич. Хората си търсят нефеминирани, защото не ги харесват, просто не са техен тип. Ти би ли си легнал с някой, който не ти харесва? Далеч съм от мисълта, че при подобен тип обяви се търсят задължително "стрейт лукинг яки мъжаги с перфектни тела и мъжествени черти, яхнали по един Харли", просто не им харесва женското държание...
---Защото "стрейт лукинг" за мен значи "да не ти личи", тоест да се "сливаш с пейзажа". Такива работи--- Това е доста абсурдно и въобще защо се намесва това за "личенето"? Задължително ли на всеки гей трябва да му личи? Това е мноо тъпо. На хетеросексуалните личи ли им? По какво ги разпознаваш? По неизрусените коси, естествеността и слабите тела ли?

разбирам и негативното отношение към крясъците и писъците, които са си много смислен начин за изразяване на емоции в определени случаи. И най-вече никак не разбирам какво е "обичайното поведение"
Ми кряскай и пискай и после се чуди що хората те гледат странно. И после недей да ми говориш, че било защото не разбираш какво било обичайно поведение



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (рус кат автобус)
Публикувано11.05.04 02:00



Ти би ли си легнал с някой, който не ти харесва?

Да, защо?

Тъй като досега май само Нортттче даде някаква версия за това какво фсъшност означава "феминизиран", ще коментирам въз основа на казаното от него. Не бих казал, че това са основателни причини, за да бъде определен някой като феминизиран. Смятам, че всеки в една или друга ситуация, по един или друг повод е склонен да използва подобен жест или мимика. А да не говорим, че някои(или всички) от тези черти може и да са си вродени, и по никакъв начин да не означават, че въпросното лице от мъжки пол е гей или дори би.
Колкото до личенето, ако не ме лъже паметта нещо нищо не беше изяснено. В смисъл по какво си "личи", по какво се разпонава, и въобще що е то гейрадар и има ли той почва у нас.

"Ми кряскай и пискай и после се чуди що хората те гледат странно."
Ми кряскам и пискам. При всеки удобен случай. Всъшност предпочитам да подскачам или да търча като обезумял наоколо, вместо да пискам и кряскам, ама както и да е. А "обичайно поведение" съвсем сериозно ми е неясно като понятие.

"Прекалената толерантност граничи с подчинение."
Това не го бях чувал и смятам да си помисля над него.
"Когато поведението на някои хора се приема за показателно за цялата група, ако останалите не искат да е така и ако са повече, то тогава те би трябвало да дават нейния облик. В този смисъл даващите лошата реклама ще останат в крайните части (ъгъла) на групата."
Кои са останалите? Стрейтлукинг момчетата и мъжете ли? Ми аз не съм видял стрейтлукинг да заяви открито сексуалността си в каквато и била обстановка или ситуация. Мой пропуск вероятно.
"определени случаи"
Ами и аз смятам, че в определени случаи човек би трябвало да бъде учтив, че в определени случаи трябва да си замълчи, че в определени случаи трябва да такова или онакова, но не принуждавам и не агитирам никого в нищо. Определените случаи се диктуват от самите нас. Това което за един е напълно нормално поведение и реакция в дадена ситуация, за друг е неприемливо.
"Но когато е във всички случаи и без повод - е, това вече е извън "обичайното поведение""
Трябва ли да има повод за всяко мое действие? Примерно ако ей така реша, че ми се подскача и почна да си подскачам по тротоара все едно играя на хаджилък, къде му е лошото на цялата работа? Никога не съм действал воден от идеята за повода. Като ми се приправи нещо-правя го. Прекалено ме е мързел да седя, да мисля и да размишлявам постоянно и за всичко.

Bekи, поради краткостта и съдържателността на изказването ти, се оказа, че имам какво да кажа почти по всичко което си казал/а. Тъй, че сори, не се заяждам, просто си пиша това което ми е дошло като мисъл в главата.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано11.05.04 09:03



Принципно - нищо. Само не са мой тип.



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано11.05.04 13:22



Аз пък не бих си легнал с някой койтоп не ми харесва. И не го правя, защото не ми харесва. Интересно ми е ти защо го правиш?!
Проблема не е в това да се даде някакво ясно обяснение на феминизираността, а в това че хората не я харесват-жестове, писъци, мимики, щом не ми харесва-не го правя, не харесвам такива мъже, не си лягам с тях. Може би ми приличат на жени, затова... За радара ти го казах, по-горе. Кряскането и пискането ти няма да останат незабелязани!

Напротив много добре ти е ясно какво е "обичайно поведение", само че се правиш. Що не се изсереш пред някоя спирка, посред бял ден, като не ти е ясно какво е обичайно поведение?



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Bekи (непознат )
Публикувано11.05.04 15:13



ОК,Guardian_Hearts, радвам се че изказването ми те е накарало да поразмишляваш малкоОбщо взето мненията ни се припокриват за "определените случаи", а обичайното поведение се дава от по-голямата част от хората (мнозинството). Така че като започнеш да подскачаш на тротоара по "Витошка", сигурно на почти всички няма да им хареса, "Като ми се приправи нещо-правя го"- чудесно! нека никой не те спира! Но тогава ставаш безотговорен по отношение на останалите /пояснявам - които не подскачат/. А те ще се отдръпнат от теб, и с право! Защото, ако ти се скача, отиди някъде из полята и си скачай на воля. като мен



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (рус кат автобус)
Публикувано11.05.04 16:37



Ми ще задоволя интереса ти. Въпросът ти беше зададен чрез "би ли?" което за мен означава някой ден в необозримото бъдеще. И аз ти отговорих-да бих. Като оставим времевото, което в случая не е важно, ето какво ще ти кажа. Мисля, че се разминават тълкуванията ни за "харесвам",а може и да не се разминават. Лягал съм си с хора които не харесвам. Не харесвам като характер, като начин на мислене, като отношение, и ей такива работи. Много ми дреме, че не ги харесвам по тези им "показатели". Секса си е секс, всеки избира сам степента на емоционалност която ще вложи. Един път може да си е чисто задоволяване на нагона, друг път да е "правене на любов". По моя логика и усмотрение съм си лягал и ще си лягам с хора които не харесвам, тъй като секса си е ........... ми секс. Да лягал съм си и с хора които не са ми били особено симпатични на глед, но пък са били с характер и половина. Общо взето или са с кофти характер и симпатични, или са страхотни и недотам симпатични. Глупаво е да се делят хората на подобни принципи, ама не помня да съм твърдял, че съм гений.

Може би ми приличат на жени, затова...
Това ми хареса. Ще поразсъждавам и над него.

Обичайно поведение. Мисля, че пак опира до личното тълкуване. За мен например е обичайно поведение да се прибирам в три и половина сутринта ядейки сладолед от кутия с миниатюрна пластмасова лъжичка. За мен е обичайно поведение да не си лягам преди 2 след полунощ и след това да ставам в 7 или 8 сутринта само след 5-6 часа сън. За мен е обичайно поведение да заобикалям каналите по пътя си или да скачам еди колко си пъти след настъпване на канал с определена форма(ако съм на кеф). За мен е обичайно поведение да дам всичките си пари и да изляза от магазина с една камара книги, или да престоя в интернет цяло денонощие. Но както се и предполага, за повечето хора това не е "обичайно поведение". Естествено, че има "класическо" обичайно поведение. Да не се ака по спирките, да не си чоплиш носа насред улицата, да не се чешеш по дупето или да се попипваш между краката, да не храчиш и плюеш, да не псуваш, да не одимяваш ден що има човек на улицата, да не си хвърляш фасовете ей така и т.н. Ясно за какво говоря, нали. Но това как се държиш, дали спазваш обичайното поведение си е твоя работа. За мен обиайно поведнеие е да не правиш гореизброеното. Примерно. Но всеки ден без изключение наблюдавам пълно заебаване на същото това обичайно поведение. Ако нещо пак съм сгрешил, поправи ме. Не помня някъде да съм чел "Закон За Обичайното Поведение. На гражданите се забранява следното: ... ; Гражданите имат право да: ... ; В случай на нарушение, санкциите са както следва: ..." . Ако си чел нещо подобно, пусни ми линк, да го прочета и аз. Не мисля, че обичайното поведение си има строго определени норми. Ако за двеста души е обичайно поведение да пикаят в НДК и по която им градинка падне, за двеста други души това не е обичайно поведение; обичайно поведение за тях е да не се пикае така и на такива места.




Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано11.05.04 17:18



говоря за външния вид на човека и дръжането му, не за неговия характер.Оттам нататък всичко, което си написал се обезмисля. Ако исках да си легна с жена бих препочел нея, вместо женствен мъж.

Аз те разбрах, но ти не си ме разбрал. не ставаше въпрос кой какво обича да прави. Дадох ти примера с срането, защото според мен няма да ти стиска да го направиш. Както и на мен не ми стиска да чупя китки и да кряскам,не защото не мога, а защото не ми харесва. Това са типични първосигнални женски движения на жена, а аз така като си гледам в гащите не съм такава.

Редактирано от BBourgas на 11.05.04 17:21.



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (рус кат автобус)
Публикувано11.05.04 18:16



Много мъжко изказване. Нещо против жените ли имаш, че ги определяш като "кряскащи и чупещи китки"? Явно познаваме различни типове момичета.

Не знам, защо смяташ, че не съм те разбрал. Всъшност какво точно трябва да разбера? Даде ми примера със срането и ми казваш, че няма да ми стиска да го направя. Не мисля, че е до стискане, а до елементарно възпитание. Теб какво те спира да сереш по спирките? Възпитанието ти, обичайното поведение, или? Разбирам стремежа към "мъжкото", все пак мъже сме. Но продължавам да твърдя, че нещата опират до личната преценка и усещане. Човек сам избира от какво да се обижда и сам си поставя ограниченията за нормално и ненормално, общоприето и извън стандартното. Bekи каза, че мнозинството определя облика на групата. Според някои(много) хора, феминизираните са мнозинство и определят негативния облик. Според мен, трябва да погледнете сайтовете за запознанства. То не са претенции то не са чудесии, но не сега за това. Там мнозинството казва, че не е феминизирано и не желае да има нищо общо с такива, или пък, че няма нищо против тях, стига да не им се пречкат. Да ти звучи познато? Абсолютно същото се чува от страна на хетеросексуалните по отношение на нас. Тоест имаме вътрешна дискриминация. Ще кажеш, че се отплеснах от темата. Но кажи ми, след като може да има обичайно поведение в обществото като цяло, значи имаме и обичайно поведение в гей обществото. И ако си говорим честно, това обичайно поведенеие е дискриминацията. Към "феминизираните"(ако приемем, че има такива), към по-нехубавите, към изрусените, към затлъстялите, към по-старите, към съвсем младите и т.н. Казваш, че говориш за външния вид, което в колкото и малка степен да е ме води на мисълта, че дискриминираш сексуалните си партниори по този показател. Сории ако съм казал нещо което да те обиди, но така виждам нещата.

Към Bekи. Ако обръщах внимание на останалите и ме беше грижа само за тяхното спокойствие и кеф щях да се заключа в къщи и да не излизам въобще. Какво е това "безотговорен по отношение на останалите"? Ако имат проблем, да си го разрешат, аз проблем нямам в случая, така, че не виждам защо трябва да се впечетлявам. Или искаш да кажеш, че щом съм гей, трябва да съм пример за обществото, пасващ във всяко едно отношение?



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано11.05.04 18:57



Щом опира до личната оценка и усещане, не можаш да кажеш че феминизираните са дискриминиране, защото опира и до личната оценка и усещането на човека-ако не му харесват ги избягва.

А това със сравнението за хетеросексуалните е много неуместно. Все едно някое хетеро момче да напише, че не желае дебели момичета в обява в някой сайт? Тогава той дискриминира ли дебелите жени, като цяло?

Дискриминацията взе много често да се използва, при това неподходящо, защото тя няма нищо общо в случая.

И за последно никой не може да ти забрани как да се държиш, но също така и ти не можеш да се сърдиш за това, че някой те избягва или не те харесва!



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (рус кат автобус)
Публикувано11.05.04 20:34



Тропам с крак и се тръшкам на пода.

А това със сравнението за хетеросексуалните е много неуместно. Все едно някое хетеро момче да напише, че не желае дебели момичета в обява в някой сайт? Тогава той дискриминира ли дебелите жени, като цяло?
Да. Ако си по-пълна дама и прочетеш: "Търся готини мацки, които да не са дебели! Дебели да не ми пишат!", няма ли да се почувстваш засегнат(в случая засегната, само за примера, сори)? Естествено това да се почувстваш дискриминиран може да трае и само секунда, а после да се пробуди АЗ-ът и да си каже: "Бе що не си го натакова тоя, бахти и кретена!". Но не всички са се преборили с комплексите си, с хорското неодобрение(не, че им е работа на хората да се месят ама нали сме си такива), със самите себе си, за да могат да не се засегнат, даз не изпитат обида, прочитайки това. Защото биват пратени в девета глуха не защото нещо не им е наред като хора, а защото просто не ги харесват ВЪНШНО. Нещо свързано с диетите и фигурата от един друг постинг. Казват, че трябва да се промениш заради самия себе си. Но в някои случаи нещата не са толкова прости. налага се да се промениш индиректно. Ще обясня. За да бъдеш щастлив и да ти се оправи всичко, трябва да отслабнеш. Така казват къде ли не. Правиш го за себе си1-казват ти още. Но какво ако ти самият/самата нямаш проблем с това? Но пък непрекъснато те пренебрегват, отблъскват и ти се подиграват? Искаш малко щастие и топлинка, искаш някой до теб. Но дебели и грозни не се котират. Дреме им на хората за характера ти. Затова ти го правиш индиректно за себе си. Променяш се според вкусовете на другите, за да можеш да бъдеш щастлив/щастлива когато те те приемат "като един от тях".

Колкото за дискриминацията, мисля, че е хубаво да си изясним как стоят нещата с "вътрешната дискриминация" защото такава има.

И за последно никой не може да ти забрани как да се държиш, но също така и ти не можеш да се сърдиш за това, че някой те избягва или не те харесва!
Що пък не? Мога да си се сърдя(и дразня) колкото си искам. И да се ядосвам. И да си изливам гнева когато му дойде времето. Имам краткотрайна памет за неща които не ми допадат, и въобще са в негативната графа. Така, че някой ме избягва или не ме харесва токувиж ме довело до звръхзабавното занимание да си разплитам чорапите. Един по един...



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано11.05.04 21:17



Ами не би трябвало да употребяваш изрази от рода на "грозен затлъстял изрусен" и подобни. Съгласи се нетолерантно е.



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано12.05.04 00:32



ее сега пък
не съм ги измислил аз критериите за "красота", макар че и тук може да се спори на длъж и на шир какво означава седембуквието.

А да забравиш за нещата не е решение на проблема, рано или късно пак някой ще ти го напомни. Дано да имаш много чорапи...

А за вътрешната дискриминация, пак не мога да те разбера... Нека и другите се включат, може и да греша, но мисля че такава не съществува



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано12.05.04 08:36



Искам да ми обясниш, защо искаш да нарека Азис "красив, строен и тъмнокос" като не е. Поне за моя вкус си е грозен, с доста наднормено тегло, а че е изрусен или поне е с руса перука (не съм му дърпал косата за да знам със сигурност) - това се вижда.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано12.05.04 10:47



Спрямо кой е нетолерантно използването на тези изрази?
. Спрямо грозните ли?-ми сега грозното не можем да кажем хубаво, което си е така си е така, апък и освен това не знаеш какви са неговите критерии за грозно-това което не се харесва от него може да допада на теб и обратното.
. Спрямо затлъстялите ли?- той не написа дебел или пълен или нещо от рода, а затлъстял, което се пада нещо като степенна форма на първите 2. Аз си мисля, че той го използва, не за да обиди някои от хората които имат проблеми с килограмите, а защото самата дума излъчва неприязън, метаморфизира нечистоплътност и гнусотия/вероятно свързани с лицето Азис/.
. Спрямо русите ли?-тук не виждам нищо смущаващо

Като комбинация става фрапираща, но тя е използвана по адрес на Азис. Какво токова те смущава след като той си е такъв? Или не по добре би било да се нарече нелицеприятен, закръглен и изсветлен, просто се губи ефекта...



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано12.05.04 19:54



Отговарям и на двама ви. Темата беше - кои ни правят лоша реклама. Темата не е кой е красив и кой не е. Примери за лоша реклама:

- Арогантни хора
- Нарушаващи обществения ред
- Престъпници

Не примери за лоша реклама:

- Грозни хора
- Хора които чупят китки щото така им е кеф.



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано12.05.04 20:46



> Не бих казал, че това са основателни причини,
> за да бъде определен някой като феминизиран.

Какво значи "основателни причини"? Това са си просто съвкупност от белези, обществен стереотип, обществена представа, обозначавана с думата "феминизиран". Не обозначава някаква задълбочена връзка с женското начало. Нещо повече, подобно поведение дори не е характерно за повечето жени. Ако някоя жена се държи така (има такава жестомимика), вероятно биха я нарекли "фльорца" или "префърцунена".

Положението с "личенето" е съвсем просто. Повечето хората живеят с идеята, че феминизираната жестомимика издава хомосексуалност. Реално това не е 100% вярно, но такава е представата на хората.

Някои хомосексуални не харесват феминизираната жестомимика по същия необоснован, емоционален начин, както хомофобите не понасят гвйовете като цяло. Необоснована омраза.

Други хомосексуални не я харесват по същия начин, по който, да речем, човек не харесва къдрава коса да речем :-)

Разликата между двата типа е, че вторите не правят проблем от това. Не харесват -- не харесват, но не го изтикват в ъгъла и не го изолират от общуване. Мисля, че тази разлика дори е лакмусът, по който могатр да се различат едните от другите.

Гей радарът не мисля че се основава на забелязването на някаква феминизираност. Тоест, може да го има и това, но то вече не би било точно гей радар.



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано12.05.04 22:43



Не ме задоволява отговора ти. Наистина, описанието, което направих на Азис не беше пълно. Но който го е виждал и като външност и като поведение, знае за какво става въпрос. Лоша реклама в чист вид. При това, дори не се знае, дали е гей или би. Тоест - прави си сценичен имидж на гърба на гей. Наистина привлече внимание към себе си, но нанасяйки щети на "образа" на гей и за наша сметка. Така разбирам нещата.



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Hopтттчe]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано12.05.04 22:55



От тези, които познавам, в двама (или трима) има едва доловима женска "жестомимика", както си се изразил. Тя е много ... как да се изразя... "фина" и непресторена. И това изобщо не ме дразни, дори ми харесва. В останалите няма абсолютно нищо такова, дори и при внимателно наблюдение и дори и дето се вика, да търсиш под вола теле.

Изводът, който мога да направя на базата само и изцяло на личния си опит е, че "гей" не е равно на феминизираност. Поне не и в общия случай. Знам, има и такива, за които това е естествено поведение. Но така или иначе, не са в кръга на познатите ми.

Какво се получава на практика обаче - сред стрейт, представата за гей се свързва основно, ако не и изцяло с типажа "Азис". Ми не ми се струва правилно, и туй то. Защо малка групичка трябва да дава облика на цяла една сравнително голяма общност?

То пък и отговорът излезе лесен - защото тази групичка всъщност е лицето на гей-общността. Не съм аз, не си и ти. Те са под прожекторите, те са и тези, които незапознат или дори непредубеден човек "открива" от пръв поглед. Когато ме види мен, не си казва - "я! видях един би!". Като види теб, не казва: "Я! Видях един гей". Защото, няма как да ни различи. То ние един друг се откриваме сравнително трудно, пък какво остава за "невъоръженото око" на хетеро. Ама като види Азис, няма как да не си каже - Я!!!! Жив гей !!!

Я, май стигнах и до извода, кога представата на хетеро за нас ще се промени. Кога няма да ни свързват само с Азис. Тогава, когато аз и ти станем лицето на тази общност (нямам предвид конкретно теб, а по принцип).



Тема Re: Лошата рекламанови [re: Sam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано13.05.04 00:27



Аз чета из И-нет, че Азис е народен любимец, т.е. кара хората да ни обичат.

Всъщност, и аз не си падам по чалга... и откакто се появиха тия разголени безвкусни певици повече не признавам хетеросексуалните жени за нормални. No way!



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Sam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано13.05.04 00:45



В отговор на:

Я, май стигнах и до извода, кога представата на хетеро за нас ще се промени. Кога няма да ни свързват само с Азис. Тогава, когато аз и ти станем лицето на тази общност (нямам предвид конкретно теб, а по принцип).




Да, абсолютно си прав. Хората трябва да виждат повече гей-мъже, които не са шоумени непременно, за да си изградят представа за средностатистически гей. Разбира се, лесно е да се дава акъл и трудно е да се направи нещо. Аз мисля, че това постепенно ще стане, рано или късно... Вече го бях казал някъде, че никой не бива се чувства насилван да бъде публична личност. Трябва да е по собствено желание.

Все пак, аз не виждам нищо лошо в т. нар. елементи на феминизирано поведение. Когато е с вкус за мен е много секси, когато е прекалено е доста забавно.

Така като съм тръгнал да пиша да кажа и за килограмите... ами който се чувства нещастен от факта, че е дебел или да отслабне или да се самовъзприеме като дебел човек! Аз не бих издържал дълго време да живея в състояние, в което ще мразя сам себе си... Вижте, например, Дани де Вито, който е дребен и затлъстял и невероятно жизнен, излъчващ толкова много енергия... Проблемът не е нито в размера, нито в килограмите, а в характера на човека...



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано13.05.04 01:37



Напълно съм съгласен с последните ти две мнения (това и отговора на моето).



Тема Re: Я ми кажете ...нови [re: Sam]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано13.05.04 09:52



Аз затова казах, че става въпрос за обществена представа и стереотип. А не толкова за реалности.

Разбира се, че гей не е равно на феминизираност.
Дори и да е вярно, че 90% от "феминизираните" мъже са гей, все пак от гей мъжете само 10% са "феминизирани".

Числата ги казвам напосоки, сигурно са по-различни реално, но надали съществено.



Тема Re: Я останалитенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Bekи (непознат )
Публикувано13.05.04 13:12



Абсурд! Откъде накъде пък да те е грижа само за спокойствието на всички останали! Напротив, аз смятам, че особено хетеросексуалните трябва да бъдат провокирани постоянно - и няма прошка за това, че те не "знаят какво вършат". Ставаше дума за останалите, които са около теб и биха ти били истински приятели - понякога класическото поведение предпазва от нежелани гафове, не че аз съм привърженик чак толкоз на такова поведение. Ама и ти си като махалото - от единия край в другия. Пък поразмисли и над въпроса дали умерените неща към средата /незадължително на средата/ не са по-удачни.
А за рекламата тип Азис - жалко е, че доста хора се увличат по това кичозно и лицемерно поведение. Добре би било наистина други да са под прожекторите и да се види най-после, че качествени и стойностни хора и според наложилите се хетеросексуални представи има и при групите с друга секс.ориентация (хомо и би).
А що се отнася за нарушения и санкции, то те могат да са минимум за т.нар. дребно хулиганство -"непристойна проява, изразена в употреба на ругатни, псувни или други неприлични изрази на публично място пред повече хора, в оскърбително отношение и държане към гражданите, към органите на властта или на обществеността или скарване, сбиване или други подобни действия, с които се нарушава общественият ред и спокойствие"

Don't worry, be happy



Тема не е ли ...нови [re: BBourgas]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано20.05.04 17:31



лоша реклама, примерно ако ви бот и пусне линк в гей канал на айерси, към "голите снимки на Анна?"Ако пожелаете да ги видите, трябва да последвате връзката

Редактирано от BBourgas на 20.05.04 17:35.



Тема Re: не е ли ...нови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (с глазура :"))
Публикувано21.05.04 08:53



...лоша реклама да си признаеш, че влизаш във въпроснаия калнал на айерси-то? Не се заяждам, ако тръгна да се заяждам ще сложа заглавие "ЗАЯЖДАМ СЕ". Мен ако питаш тоя канал от години все надолу върви и колкото и да кисиш там съмнявам се да присъстваш на групово пречистване от греховете. Все пак ботовете там са от гъз надолу и направо не ми се коментира. И без това съм им набрал.....



Тема Re: не е ли ...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано21.05.04 11:29



не съм уточнил мрежата и канала



Тема Re: не е ли ...нови [re: BBourgas]  
Автор Guardian_Hearts (с глазура :"))
Публикувано22.05.04 00:58



...ама нали айерсито просто бъка от гей канали. Да речем, че и условието "око да види, ръка да пипне" е частично изпълнено. Е, уточненията са по желание, но не пречи да се достигне да дадено заключение и без тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.