Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 20.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гейове или ... просто странни?нови  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано24.04.04 16:41



Искам да ви питам нещо. Какво е хетеросексуален мъж/жена знам. Какво е гей/лесбийка - абе може да се каже, че също знам. Бисексуален - също. Дотук с класификацията.

Но има и травестити. Тук като че ли мъжете-травестити са по-популярни (може би защото са по-доходоносни??) Много е ми е интересно ... вижте снимки по Интернет - визуално е жена и половина докато не му/и видиш какво има между крачетата. Имаше и такъв филм по БНТ (не помня час на излъчване, но преди полунащ ... ) преди няколко години - ще ви разкажа откъси по памет, може и като в народните приказки при преразказа нещо да се измени. Двама приятели, единия загина ... не помня как, но преди да умре каза на другия "Ето снимка на приятелката ми, тя е фризьорка едикадеси. Моля те, отиди и и кажи, че съм умрял с мисълта за нея и, че съм я обичал безумно." Отива човека, запознава се, предава каквото трябва, честно и почтено, но с времето се залюбва с момичето. Ходят на срещи, целуват се, обичат се, при първия секс тя не му дава да и свали бикините, а му прави френска любов, той го приема за еротично... Докато след страстна целувка, при втория секс лъсва голата истина ... И младежа отива да повръща в тоалетната ...

За какво ви разказах тази история? За да ви попитам следното. Представете си мъж, и "съвършен", според вкуса на този мъж травестит, които правят секс/любов/"както го наричате" ... Представете си, че мъжа изпитва сексуално удоволствие ... Представете си, че този мъж, знаейки, че травестита е травестит се влюби ... Не забравяйте първата половина на максимата, че мъжа се влюбва с очите, а жената с ушите. Но пък травестита също е мъж ... Та, въпоса ми е какъв е мъжа нетравестит в тази двойка - гей, хетеросексуален или бисексуален? А един гей би ли спал с травестит?

ПП: Не искам да правя никаква асоциация гейове-травестити, да ви провокирам или обиждам по някакъв начин. Просто наистина ми е интересно ...



Тема Re: Гейове или ... просто странни?нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано24.04.04 19:28



Не съм сигурен, че съм съвсем наясно с правилните понятия.
Във всеки случай ми се струва, че терминът, за това дето говорш не е травестит.

Въпреки че понятията ми се мъгляви, със сигурност травеститите, кросдресерите и транссексуалните са хора с еднозначни полови белези -- или мъжки, или женски: не смесени.

Ти май говориш за смесени -- хермафродити, което на английски жаргон му викат "shemale".

Така че въпросът ти е по-скоро, какъв е мъжа, привлечен от хермафродит (а не от травестит). Според мен отговорът е много прост.

В представите си мъжът е смятал, че се свързва с жена. Значи, той е определено хетеросексуален. Още повече, че е отишъл да повръща в тоалетната, като е видял какво има между краката й.

Аз също съм гледал филм, в който беше въвлечен хермафродит. Беше криминале, полицията трябваше да разследва убийството на хермафродита. Между другото родителите му раказаха как се е получило -- детето просто се родило с мъжки и женски полови органи, така се и развило. Така или иначе това си било тяхното дете, те си го обичали и си го отгледали. За пред обществото просто избрали женския пол, не помня вече по какви причини, и го обличали като момиче. Вече пораснала, в нея се влюбва мъж, който не знае, че е такава. Влюбва се силно и дълбоко. Дори когато разбира какво е положението, макар и да се стряска в началото, постепенно свиква с мисълта и решава, че иска да продължат връзката си.
Едни негови приятели обаче ги хванаха на "калъп" и разбраха, че момичето е всъщност хермафродит. Почнаха да го подиграват, да ги обиждат, в края на краищата убиха момичето. Разбира се, всичко това излезе наяве чак като разкриха убийството...

А дали гей би спал с хермафродит, май си зависи от човека :-) Тук някой вече беше задал този въпрос и 1-2 души изразиха любопитство. Аз лично май не проявявам интерес. Тоест, няма общ отговор за гейовете.



Тема Какво имам предвиднови [re: Hopтттчe]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано24.04.04 19:53



Остави филма - беше по-скоро поясняващо отклонение
Какво имам предвид под травестит - мъж, който
* е роден мъж, само с мъжки полови органи и мъжка външност. Евентуално с (относително) лек хормонален дисбаланс. Евентуално с не толкова "мъжествено" телосложение и лице.
* носи женско бельо и дрехи
* гримира се и си прави прическа така, че максимално да наподобява жена
* прави си (евентуално серия от) пластични операции - най-малко силиконов бюст, с цел тялото му максимално да прилича на женско НО (!!) ...
*... НЕ СИ оперира половите органи
* поддържа лицето и тялото си по подходящ начин
* държи се като жена
* предпочита да се отнасят с него като с дама
* работи "женска" професия
* и т. н.
Това има предвид, като казвам травестит.

Е в някои случаи, (къде естествено, къде насилствено) съм убеден, че резултата е по-успешен - когато на стоящ насреща хетеросексуален мъж, който не знае за мъжките му атрибути биха му потекли лигите.

Значи интересува ме какво представлява мъж, който е привлечен от секси травестит (според горната дефиниция) ВЪПРЕКИ ЧЕ или ТОЧНО ЗАЩОТО знае какво се крие в бикините на "дамата"? Какво представлява мъж, който трайно изпитва удоволствие от секс с травестит и търси такива контакти?



Тема Re: Какво имам предвиднови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано24.04.04 20:20



Т`ва определено е философски въпрос. Обаче ми се струва по-скоро философски, отколкото на сексуална ориентация.

А ако все пак трябва да се напъна да отговоря на него... май ще трябва да отговоря като norttche - тоя, дето е привлечен сексуално от описания от теб "травестит" (не съм напълно съгласен и с определението дето го даваш), не ми прилича нито на гей, нито на би, нито на хетеро. Което не означава, че не съществува, естествено. Изобщо, както се казва в някой от популярните статии дето съм ги чел, лепенето на етикети за всичко (включително и за сексуалната ориентация на хората) е опит да се класифицира и подреди света. Който (свят) съвсем не е толкова прост и ясен и подреден.



Тема Re: Гейове или ... просто странни?нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор aпpил (/home/april)
Публикувано24.04.04 23:28



Главната героиня във филма, за който говориш (Играчка-плачка), е транссексуален мъж.

По въпроса, който задаваш, в първокласния учебник по психиатрия на Kaplan & Sadock може да бъде прочетено, че в DSM-IV (Diagnostical and Statistical Manual of Mental Disorders) на Американската психиатрична асоциация се разглеждат три подтипа транссексуалност според сексуалната ориентация: асексуални, хомосексуални и хетеросексуални субекти. Субектите от хомосексуалната група често отричат, че са хомосексуални, считайки, че принадлежат към противоположния пол. Така мъжът [при когото е налице сексуална активация от партньори от същия пол] счита, че не е хомосексуален, доколкото се чувства жена, и че следователно е хетеросексуален, тъй като принадлежи към другия пол. Но ако се съди по неговата анатомия и анатомията на неговия партньор -- мъже, той се явява хомосексуален [както и партньорът му, мисля си аз, освен ако транссексуалният партньор се е подложил на всички процедури, вкл. на операция по изменение на пола (50% от случаите), която е била успешна (70% от оперираните мъже били щастливи с резултатите от хирургичните интервенции, 2% извършвали (опит(и) за) самоубийство), и се е превърнал в същество, което практически не се отличава от представителите на противоположния пол]... Независимо от подробното подразделяне в DSM-IV, лекарите трябва да знаят, че огромното мнозинство от транссексуалните смятат себе си за хетеросексуални...

Редактирано от aпpил на 25.04.04 01:38.



Тема Re: Какво имам предвиднови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано24.04.04 23:54



Хората, които описваш, ги наричат трансексуални. Те се раждат с мъжко тяло, но се чувстват жени, затворени в мъжки тела и в един момент от живота си започват целенасочено да променят тялото си и поведението си на женско. Някои от тях, но не всички, стигат до операция на половите органи. Нямам първа ръка опит с подобни хора, но съм гледал няколко документални филма с подобни случаи.

Единият случай беше с пенсиониран американски офицер със съпруга и голяма дъщеря, който реши да си осъществи мечтата на живота. Мина през дълъг период на приемане на разни хормони, започна да се облича като жена и т.н., докато накрая стигна и до операция. При това жена му беше с него през цялото време и накрая след тоя процес бяха семейство от две лелки с дъщеря.

Друг случай, който си спомням, беше с един млад и много добре изглеждаш американец, пак женен и с дете, който започна процеса на трансформация. Той беше доста мъжествен и ходи на уроци, за да почне да се държи като жена, да има подходящата интонация като говори, походка и т.н. Него жена му го наусна.

Трети случай беше с чернокож американец, който беше стигнал до крайната фаза, имаше си женски полови отгани и хетеросексуален приятел.

Според мен, сексуалните партньори на трансексуалните (с мъжки или женски полови органи) са хетеросексуални мъже, т.е. мъже, които си падат по жени. Може би тези, които си падат по трансексуални с мъжки полови органи са по-скоро бисексуални, но не съм сигурен. Във всеки случай има такава категория мъже, които си падат специално по трансексуални.

Редактирано от jaytee на 24.04.04 23:57.



Тема Re: Какво имам предвиднови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано25.04.04 10:24



Може би тези, които си падат по трансексуални с мъжки полови органи са по-скоро бисексуални.

Може, обаче явно не е правило. Или аз съм изключение от правилото?! (имам предвид, че и аз съм би, ама не ме влекат)

Във всеки случай има такава категория мъже, които си падат специално по трансексуални.

Че има - има. Обаче "етикета" каква е сексуалната ориентация на тази категория за мен все още е философска загадка.



Тема Re: Какво имам предвиднови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано25.04.04 11:19



Мда, наистина съм те разбрал погрешно.

В такъв случай, отговорът ми е в съзвучие с предишния:

Ако е мъж привлечен към тъй дефинирания от теб "травестит", "ВЪПРЕКИ ЧЕ" знае какво се крие в бикините му, тогава си е хетеросексуален. Това между крайката, макар и преодолима за него пречка, все пак си е пречка а не стимул.

Ако е мъж привлечен към тъй дефинирания от теб "травестит", "ТОЧНО ЗАЩОТО", тогава не знам какво е :-).

По принцип понятията се опитват да сведат огромното разнообразие до няколко категории. А когато явленията са сложни, неминуемо ще има редки случаи, които ще изпадат от категориите. Сигурно може да се измисли категория и за най-редките случаи, но се съмнявам да има полза от гледане толкова на дребно.

Може би тези случаи по-скоро би трябвало да се изучава конкретния индивид, отколкото да се търси някаква група с етикет, към която да бъде причислен.



Тема Филмът е "Играчка-плачка"нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Jockey (непознат )
Публикувано25.04.04 15:00



Английски. Беше много готин.
Преди се намираше във всяка видеотека, т.е. не не нещо "ъндърграунд".
Сега може би ще се намери на някой от свободните сървъри.



Тема Re: Гейове или ... просто странни?нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Jockey (непознат )
Публикувано25.04.04 15:08



Според мен мъжът в гореописанат ситуация си е стрейт, просто има малко по-свободно мислене. Защото в крайна сметка травеститът има всички външни белези на жена. Т.е. мъж който се възбужда от травестит, се възбужда от женственото в него, от образа на жена. Значи е хетеросексуален.
Виждал съм интересни анкети, където голяма част от хетеросексуалните мъже казват, че никога не биха правили секс с друг мъж, но биха опитали с травестит.

А за гей - да прави секс с травестит... аз това не си го представям.
Да речем, че съм с травестит - ами то е все едно да съм с жена. За какво ми е?
Хомосексуалните мъже харесваме МЪЖЕ. Привлича ни мъжкото - визия, поведение, излъчване, анатомия.
Аз дори нямам желание да правя секс с момче, което е твърде нежно (женствено), а какво остава за травестит.
Друг е въпросът, че познавах едно момче, което денем си беше много готино, държеше се съвсем мъжки и пр., но вечер понякога се преобличаше като женем заради забавата.
Е, виж с това момче, когато е облечено с мъжки дрехи, не бих имал нищо против да се "овъргаляме"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.