Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 19.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тука едни работи  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано30.03.04 01:02



ми се въртят из главата, взех нещо да се притеснявам. Какви са пораженията от тютюнопушенето върху половата система? Някой може ли да ми даде информация за простатната жлеза. От време на време мъжете трябвало да ходят на контролни прегледи, е аз съм още млад, но искам да съм запознат все пак. Как стоят нещата?

Още нещо ме тревожи. Днес гледах едно предаване, в което обесняваха колко много бактерии се седържат в правото черво. От някъде пък бях чувал за проблеми възникнали от секс без презерватив от някакви бактерии проникнали през пикочния канал. Имам ли основание да се тревожа? По принцип използвам презерватив само при връзки включващи "едно или двукратни преживявания", а без кондом със сериозния партньор. Знам че и това не е гаранция/за сериозността/, но знаете все пак каква е разликата със и без презерватив и при двамата...

Редактирано от BBourgas на 30.03.04 01:11.



Тема Re: Тука едни работинови [re: BBourgas]  
Автор aпpил (/home/april)
Публикувано30.03.04 17:20



Чакай да потърся в семейната библиотека учебник по урология...

Сега, понеже трябва да набирам текста, ще прескачам големи количества информация, ок? Още повече, че пиша само с 50 думи/мин. максимум...

Простатната жлеза... се разполага в малкия таз, под пикочния мехур, пред стената на правото черво и предния отдел на пикочо-половата диафрагма. Тя обхваща началната част на пикочния канал, семеотводните канали и ductus ejaculatorius.
Има формата на кестен с основа... обърната към и свързана с основата на пикочния мехур, връх... който сочи надолу... предна повърхност... обърната към лонното съчленение, и задна повърхност... която е обърната към правото черво.
По задната й повърхност минава бразда... която я раздела на два дяла – десен и ляв... Понякога между браздата и началната част на пикочния канал се разполага допълнителен трети дял... който нараства в по-напреднала възраст.
Към задния участък на основата й се разполагат семенните мехурчета.
Простатната жлеза е дълга 4 см, широка е 3 см и е дебела 2 см...
Простатната жлеза е допълнителна полова жлеза с външна секреция. Секретът, който до известна степен се складира в жлезата, при еякулация... се изхвърля в пикочния канал и съставя по-голямата част от еякулата. Той... съдържа калий, калций, хлор, бикарбонати, фосфати... протеини, в малки количества глюкоза и кисела фосфатаза, която достига най-голяма концентрация между 20-ата и 30-ата година, фибринолизин, фибриноген, амилаза, липоидни вещества под формата на гранули, известни под названието лецитинови телца.
Със секрета се елиминира също така част от евентуално приетите алкохол и сулфамиди.
Секрецията... се извършва в две фази: фаза на покой и активна фаза...
Активното секретиране се осъществява под въздействието на половите хормони и при стимулиране на парасимпатиковата нервна система. [Тоз секрет] съдържа всички съставни части... необходими за подпомагане на оплодителната способност на сперматозоидите...

Заболяванията на простатната жлеза са доста чести. Боледуват мъжете от младата до старческата възраст, като има известно диференциране – младите боледуват повече от възпалителни заболявания, а възрастните – от тумори...

ВРОДЕНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ

Аплазия на простатната жлеза

Това е рядка аномалия...

Хипоплазия на простатната жлеза

... Може да е налице пълна липса на полова възбуда и на възможност за извършване на полов акт. При средно изразена хипоплазия... ерекцията е налице, но еякулацията е много оскъдна... При туширане per rectum на мястото на простатната жлеза се намира много малко безформено възелче... Лечението... е трудно и много често безрезултатно...

НАРАНЯВАНИЯ

... могат да бъдат открити и закрити...

ВЪЗПАЛИТЕЛНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ

... чести са и се наблюдават предимно у... хора от 20- до 40-годишна възраст... могат да бъдат предизвикани от специфична... или банална инфекция. Баналните... могат да бъдат остри и хронични.

Остър простатит

Етиология. Причините... могат да бъдат общи и местни... Като местни... могат да служат възпалителните заболявания на уретрата (банален и гонококов уретрит)... също... инфекции вследствие на различни ендоуретрални и ендовезикални манипулации... Като причинители се приемат голям брой микроорганизми...
Клинична картина... След развитието на уретрит се появяват микционни смущения – често и трудно уриниране, тежест в перинеалната област и слабо повишение на температурата... болки в областта на простатната жлеза...
Диагнозата... се поставя въз основа на анамнезата и ректалното туширане... В зависимост от степента на развитие на заболяването се намират различни изменения при туширане per rectum. В началния стадий простатната жлеза е чувствителна, леко оточна и при натиск отделя секрет. При наличие на оформени абсцеси, особено когато са повърхностни,... се намира силно болезнено и флуктуиращо подуване... в единия или двата лоба. Когато е обхваната цялата простатна жлеза, тя е увеличена, болезнена, флуктуираща. При напреднал процес... находката прилича на неоплазма...

Хроничен простатит

... Боледуват най-често мъжете в млада възраст... през последните години... значително се увеличава. Нерядко заболяването протича безсимптомно или дава незначителни смущения, но най-често... предизвиква постоянни неприятни усещания с отражение върху нервната система с развитие на тежки неврози... и отражение върху половата функция. Всичко това предизвиква големи страдания на болния... последица е от недобре лекуван остър простатит, на съществуващ уретрит или се дължи на... общо септично заболяване... най-често след прекаран банален или гонороичен уретрит. Причинители... могат да бъдат всички микроорганизми, които причиняват възпаление на уретрата: гонококи, стафилококи, стрептококи и др....
Клинична картина... Симптомите са общи и местни. Местните са... чувство на тежест, на пълнота в перинеалната област, болки в сакро-кокцигеалната област, във вътрешните... части на бедрата и в ингвиналните канали. Болката ирадиира към пикочния канал, към главичката на половия член, към правото черво и ануса. Тя най-често не е силна, но е постоянна и крайно неприятна за болния. При наличие на хроничен уретрит е налице и сутрешна гнойна капка... често пъти дава простаторея – изтичане на простатен секрет на края на уринирането и при дефекация [което] прави особено впечатление на болните. В началото... не дава отражение върху половата функция, но постепенно... оказва влияние и върху нея. В началото... е налице даже честа ерекция, понякога болезнена, но след това постепенно ерекцията... става недостатъчна, с... невъзможен или непълноценен полов акт... При напреднало заболяване ерекцията и възможността за полов живот могат напълно да изчезнат... Получава се един затворен порочен кръг – простатата оказва влияние върху нервната система [и обратно]... общи симптоми: отслабване, астения, психастения, малки температури, в редица случаи токсични смущения и др.
Еволюция... продължително заболяване с периоди на ремисия. При нелекувани и неправилно лекувани болни се получават редица усложнения и редуващи се епидидимити... може също така да бъде, макар и рядко, едно инфекциозно локално огнище за метастатична разсейка, особено в ставите и очите. Когато се получат напреднали склеротични изменения на шийката на пикочния мехур с развитие на застой и възпалителни изменения в горните пикочни пътища, се развива бъбречна недостатъчност.
Диагнозата... се поставя лесно. Наличието на предшестващо възпалително заболяване на пикочния канал, простаторея, болки в перинеалната област, полови смущения ясно говорят за възпаление на простатната жлеза... При ректално туширане в зависимост от степента на заболяването се намира различна находка. При начално... заболяване простатната жлеза е леко едематозна, с увеличена чувствителност и след масаж тя хлътва, а от уретрата се отделят няколко капки мътен белезникав секрет. При по-напреднало заболяване единият или и двата лоба се намират с неправилна форма, с по-мека консистенция и с наличие на твърди ръбцови възли. След масаж се отделя... много простатен секрет. При наличие на перипростатит измененията са по-големи. Простатата е с по-големи размери, с неправилна форма и нееднаква консистенция, с наличие на по-твърди участъци...
Лечение... продължително и сложно... индивидуално и комплексно... Първото нещо, което трябва да се изясни, е има ли или не възпаление на пикочния канал... също така да се установи дали партньорът има възпалителен процес, който трябва паралелно да се лекува... антибиотично лечение... поливалентна или автоваксина... физиотерапевтично и балнеологично лечение... Добро въздействие оказват топлите седящи бани и топлият анален душ. Препоръчват се микроклизмите с топла вода – обикновена или с антибиотици... калолечение. Калта се прилага повърхностно – кални гащета, или ректално... йонофореза... на кръста, перинеума и над симфизата... ултразвук – обикновен или чрез него се вкарват различни медикаменти в простатната жлеза...

Везикулит

Възпалителното заболяване на семенните мехурчета много рядко е самостоятелно...

Атония на простатната жлеза

Камъни в простатната жлеза

НОВООБРАЗУВАНИЯ

Аденом на простатната жлеза

Кисти на простатната жлеза

Рак на простатната жлеза/Сарком на простатата/Рак на семенните мехурчета


Да не дава господ!

Вкратце: който не ползва презерватив(и) винаги, рискува да пипне възпаление на уретрата, което може да хронифицира и/или да засегне други органи (вкл. да се качи до бъбреците), а и да се отрази на половия му живот. Да не говорим за останалите рискове, които поема.

Хубавото е, че за една гей двойка, да съчетае приятното с полезното (фелациото и ректалното туширане), би могло да се очаква да бъде по-лесно, по-естествено, така да се каже, отколкото за една хетеросексуална двойка, така че действайте в Бургас!

Край на лекцията.

Редактирано от aпpил на 30.03.04 23:18.



Тема Re: Тука едни работинови [re: BBourgas]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано31.03.04 01:54



Мисля че неведнъж и не от един човек тук се е отбелязвало няколко пъти, че флората и фауната в дупето не са добра среда за вкарване на незащитен пенис вътре и носи рискове от инфекции, които могат да станат и хронични.



Тема Re: Тука едни работинови [re: Hopтттчe]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано31.03.04 03:51



Хм. На мен пък нищо ми няма от това. Явно съм излязъл късметлия.

It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it


Тема Re: Тука едни работинови [re: Пepин]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано31.03.04 15:01



Аха, много зависи от флoрата и фауната в дупето на "приемника" и от организма на проникващия. Аз съм имал подобен проблем "само" веднъж. И познавам още един, на който му се е случвало поне веднъж.



Тема Re: Тука едни работинови [re: Hopтттчe]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано31.03.04 21:58



Мдам. Късметлия съм значи.

It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.