Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 28.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема СПИНнови  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано17.03.04 01:52



Чета си аз в един клуб. И срещам мнение, написано от човек, претендиращ да е доктор. И ми стана страшно като го прочетох. Че лекар го пише. И то в страна, дето уж не е от третия свят. Дето утре влиза в НАТО, а вдруги ден в Европейския съюз. Лесно ще намерите и клуба, и автора, но не е това целта. Идеята е, да кажете нещо за отношението си към проблема.

Мдааа, да цитирам все пак мнението, едно към едно:

Да, има опасност!
СпИН не е болест на хомосексуалиста. така, че едно хетеро-общество по никакъв начин, не може да се предпази от това страдание.
Трябва да се хоспитализират (болните от СПИН да бъдат задължително на болничен режим, в болниците, бел на Sam) - особено във фазата на активната инфекция, защото те ръсят така вируси, образно казано.
Няма да ти е приятно, предполагам, да отидеш на ресторант и сервитьора да е с чума, холера, тиф, хепатит и прочие.
така, както се хоспитализират всички болни от инфекции - например хепатит, така и СПИН-болните също подлежат на това.
Всеки болен със заболяване, чиято фаза е заразителна и активна, без значение какво е заболяването, подлежи на хоспитализация.
Разбира се, че се прави разлика между ХИВ-носителство и заболяване, и боледуване, и т.н.
Просто защото поведението на лекарите в различните случаи е различно.
това е.
Не сме аборигени тук в България.



И извън цитата, аборигени ли сме, или не?



Тема Re: СПИНнови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано17.03.04 02:40



Хмм. Не съм чул някъде да се практикува. До колкото самият аз разбирам, болните от СПИН се разболяват от инфекции които изобщо не са проблем за здравото човешко тяло.
Но от друга страна, особенно в последните фази, най вероятно те наистина стават 'източник' на различни инфекции. Т.е. ако хванат грип примерно, той ще се размножи и логично следва да е по-заразен. Това така ли е?
Някой от докторите може ли да посочи материал по въпроса?

I think its kinda funny I think its kinda sad the dreams in which Im dying are the best Iv ever had


Тема Re: СПИНнови [re: Пepин]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано17.03.04 06:38



V tozi sluchai trqbva da se kave, bolnite ot grip, bolnite ot pnevmoniq, ne prosto bolnite ot SPIN. Dori i nqkoi da e bolen ot SPIN, ne e zadylzhitelno da e ochevidno "bolen".



Тема Re: СПИНнови [re: Sam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано17.03.04 06:39



Po otnoshenie na SPIN, BG si e dzhungla. Nai-silnite ocelqvat. Dokolkoto sym chuval nqma neobhodimite lekarstwa, lekarite se otnasqt s bolnite kato s chumavi....



Тема Re: СПИНнови [re: Sam]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано17.03.04 07:35



Ами аз докато работих в клиниката миналото лято, сигурно за един месец съм видял повече болни от СПИН и заразени с ХИВ, отколкото Никам е виждал през цялата си лекарска практика (ако е виждал в България такива въобще) и мога да кажа, че никой не ги хоспитализира само защото са носители на вируса. Дори напротив, има групи с анонимни ХИВ-носители и психолози, които им помагат да превъзмогнат обществените проблеми и проблемите в личния им живот, свързани с болестта. Т.е. помага им се да живеят нормален живот в обществото, сред хората, а не се затварят в болници, освен ако не е необходимо денонощно лекарско наблюдение. Не знам как е в България.


Leah LaBelle

Тема Re: СПИНнови [re: Boian]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано17.03.04 07:43



И аз съм чувал такива неща за България и е много жалко ако наистина е така.


Leah LaBelle

Тема Re: СПИН [re: Boian]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано17.03.04 07:54



Znam che za niakoi bolesti ima zadaljitelno hospitalizirane ako sa silno zarazni, pone v BG. No nikoga ne sam chuval SPIN da e sred tiah.

I think its kinda funny I think its kinda sad the dreams in which Im dying are the best Iv ever had


Тема Re: СПИНнови [re: Jupiter]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано17.03.04 07:55



T.e. bolnite sas SPIN sa ne po-zarazni ot bolnite ot grip?

I think its kinda funny I think its kinda sad the dreams in which Im dying are the best Iv ever had


Тема Re: СПИНнови [re: Пepин]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано17.03.04 08:13



ХИВ въобще не спада към силнозаразните вируси. Инфлуенца вирусите например са пъти по-зapaзни и можеш да ги пипнеш дори само ако пътуваш в метрото близо до някой заразен. Да пипнеш ХИВ е доста по-трудно и при обикновен контакт* напълно невъзможно.

*Не можете да се заразите чрез кашлица или кихане, чрез ръкостискане или чрез разговор със серопозитивен. Нито чрез комар, кърлеж или ухапване от друго насекомо. Нито чрез ползване на обществена тоалетна или от целувка.


Leah LaBelle

Тема Re: СПИНнови [re: Пepин]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано17.03.04 08:36



Da, HIV virusyt e dosta slab kato virus. Chuval sym, che izvyb choveshkoto tyalo, virusyt umira obhsto vzeto momentalno.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.