Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 23.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хетеросексуалисти и хомосексуални  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.03.04 15:56



Винаги съм се чудел откъде идва тая дума "хомосексуалист"! Такава дума според правилата на българския език не може да има. Както и "хомосексуализъм" - това са думи носещи лошо отношение към хомосексуалните хора.

"Хомосексуалист" е от рода на "моторист" или "кариерист" което е абсолютно грешно защото това са професии, хобита и т.н. В този смисъл звучи на хората като нещо допълнително, някакъв "професионален" избор.

Някой беше казал, че няма значение каква дума използваш защото е важен смисълът който влагаш - така е, но това е за нас. Когато по телевизията кажат за парад на "хомосексуалисти" повечето хора го възприемат като сбирщина откачалки със странни "интереси" наречени "хомосексуалисти". А това са си най-нормални хора които просто имат различна сексуална ореантация.

От ясно по-ясно е, че правилната дума е хомосексуален както и хетеросексуален - нали всички знаем, че двете сексуалности са напълно равностойни, следователно и термините трябва да са сходни. Тогава защо толкова много гейове използват "хомосексуалист и хетеросексуален"?


Peace, Love & Understanding!

Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Gnomeo]  
Автор Jupiter (freaky)
Публикувано11.03.04 16:05



И аз се дразня на тая думичка и никога не я използвам... хомосексуализъм ми звучи като комунизъм, марксизъм и всякакви други изми... въобще маняшко звучи... не само като професия, ами и като принадлежност към някаква абсурдна идея...
А какво ще кажете за бисексуалист, транссексуалист или асексуалист?
Тва сексуалист... все едно освен секс друго нямаш в главата...
Между другото темата е разисквана преди да се появиш в клуба...



Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (2.0?)
Публикувано11.03.04 16:25



> Тогава защо толкова много гейове използват "хомосексуалист
> и хетеросексуален"?

Според мен -- по инерция.
Хомосексуалист предполагам по начало се е появило именно с идеята да се вложи отрицателност в него (като намек, че става въпрос за болест/поквара) и така си е останало.

Аз лично използвам "хомосексуален".



Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Hopтттчe]  
Автор pensif (замислен)
Публикувано11.03.04 16:50



Съгласен.

Откакто стана дума в клуба за тези неща, преди повече от половин година може би, за мен единственият термин, характеризиращ сексуалната ориентация на един човек, си е именно "(...)сексуален". Преди това не бях се замислял много, макар "хомосексуализъм" и "хомосексуалист" да са ми звучали винаги много гадно.

И имам чувството (дано е правилно), че тази езикова "промяна"(хомосексуалист->хомосексуален) е толкова обективна и приемлива, че се налага все повече и в говоримия език, добива все по-голяма популярност. Важното е поне веднъж човек да се сблъска с разликата. Аз поне сред познатите си успях да я наложа;-)

Vivre mes differences ou sauver les apparences?


Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Jupiter]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.03.04 18:47



Щом все още има хора които използват такива думи значи темата не е излишна


Peace, Love & Understanding!

Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Gnomeo]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано11.03.04 18:54



Темата не е излишна, разбира се, само че "масата" хора, които използват тази дума не са от клуба. И не четат в клуба. И на тях тази тема няма да им повлияе.

А тези от клуба, които използват думичката, всъщност са чели най-вероятно и предната тема, но това не им е повлияло. Както все още има такива, дори и от клуба, които казват "педал". За тях темата е излишна, нали?



Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Sam]  
Автор Jupiter (freaky)
Публикувано11.03.04 19:08



Ами да... тези хора смятат, че е важен смисъла, който влагаш, в думата... на мен ми омръзна да правя забележки като всеки път в клуба се спомене "педал, педераст..." и подобни гадни за мен думички, но с вложен много положителен смисъл в тях... Ето аз сега влагам положителен смисъл...
"Самчо, педерастче такова, малко педалче, друг път като видиш подобни думички що не ги триеш, манафче дупедавско, а?"
Малко като народна песен звучи, ама поне е изпълнено с положителен смисъл.



Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Sam]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано11.03.04 19:11



Никоя тема не е излишна,научава се по нещо.
Друг е въпроса да се правим на скромни и възпитани.
Аз си ги използвам думите,не сега разбира се,от съображения.
Има си думи точни и ясни,а дали я обичаш или не,това е друг въпрос.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: Jupiter]  
Автор jism. ()
Публикувано11.03.04 19:18



Колко хубава песен!!!
Мамка му,аз също по подобен начин понякога припявам!
Ама не е от липса на възпитание!Просто така си говорят 2/3 от хората....
И аз съм човек!
Провилно е да се казва :Изразено хомосексуално усещане/хомосексуална ориентация/ и изявено хомосексуално поведение.

Видях днес следобед над задрямалия снежен градец две двойки щъркели!
Иде пролет!!!!



Тема Re: Хетеросексуалисти и хомосексуалнинови [re: redsuzi]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано11.03.04 19:24



Не от възпитание - по-скоро от най-обикновено самоуважение


Peace, Love & Understanding!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.