Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 19.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Какво става когато...нови  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано19.02.04 07:25



...гаджето е мааааалко по-голямо от вас

Ето какво се случва. Запознавате се със страхотен господин по средата на четирдесетте, но въпреки това иглеждащ все едно е в началото на трийсетте. Притежава перфектно тяло, което достта поддържа. Страхотен характер-голям веселяк и добряк. Материално преобезпечен. Живее в един град, работи в друг, а си намира гадже от трети. При което може да си позволи да е минимум 3 дни в седмицата около мен. Разведен, едното му дете е на моя възраст :) Великолепен любовник и секс магиосник или поне аз го определям така, доколкото мога да бъда обективен. :)

Е не всичко винаги е както в приказките. След около повече от 2 месеца и нещо половина "съвместен" живот се оказва, че картата има и друга страна. Чичкото има известни проблема с алкохола и след определена доза става неконтролируем/случвало се е два пъти и след раговор на висок тон обеща повече да не се повтаря/. Понякога се престарава в чувствата си и започва да дразни с обажданията през час. Когато не му се отговори на смс полудява, мисля, че скрито ме ревнува от най-добрите ми приятели и запознаването му с тях беше фатална грешка. Когато направя някой фал следва плеяда от поучителни конски в стил баща ми, опитва се да ме покровителства все едно съм му дете. Когато обаче той направи фал, проблема се финализира с фразата "е случва се". По-голяма част от разбиранията му са остарели и няма земна сила която да го накара да се промени.

Май минусите станаха доста повече пред плюсовете. Какво да правя? Приятелите ми напълно не го одобряват и казват, че не е за мен. Трябва да се съобръзявам кога и къде да излизам с него, заради останалите познати пред които номерът с "това е татко ми" не върви. Той си пада по по-спокойни и тихи места, аз по точно обратното. Когато отидем на дискотека е винаги настроен купонджийски, но виждам че всъшност не е много така и го прави само заради мен, като чака с нетърпение кога ще се прибираме. Виждам че е готов в някои отношение на компромиси и се опитва да се пренастройва. Казват, че любовта е низ от компромиси-аз съм готов да ги правя, до някъде и той, но едвали ще да издържим така дълго, което ме притеснява. Смятам в най-скоро време да говоря насериозно с него, но преди това искам съвет от вас.



Тема Re: Какво става когато...нови [re: BBourgas]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано19.02.04 07:46



Mnogo neshtta mogat da se kazhat, no mi se struva, che ako ne odobryava priqtelite ti/ne gi ponasq, az dosta bih se pozamislil dali e podhodyasht za men. Ne se spravyam dobre s prekomernata revnost. Obicham da sym nezavisim do golqma stepen i ne moga da ponasyam da me dyrzhat izkyso.

Spored men vsqka edna vryzka se bazira ne samo na kompromisi, no i na vzaimno doverie. Ako toj ne move da ti ima doverie, ne znam dokolko si struva da prodylzhish vryzkata. Sam preceni. Samo ti movezh da precenish kolko go iskash i kolko mozhesh da prostish.

Posleden vypros: toj otkrit li e? Ako ne tova bi moglo da dovede do problemi s prestruvane na "tatko".



Тема Re: Какво става когато...нови [re: BBourgas]  
Автор 3X (непознат )
Публикувано19.02.04 09:03



Какво да ти кажа пич... Аз когато ги избирам гледам да са +- 5 години по-големи или по-малки от мене, това предполага до голяма степен сходни интереси и разбирания. С един двадесет годишен би ми било скучно, с един 45-годишен бих се чувствал неловко. Какво ти очакваш от него и какво той може да ти даде? Би ли загърбил семейството си заради тебе? Незнам, нещата не могат да будат поставени под общ знаменател. Както е казал Толстой "Всички щасливи семейства си приличат, всяко нещастно семейство е нещастно по своему"



Тема Re: Какво става когато...нови [re: BBourgas]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано19.02.04 13:24



Няколко пъти прочетох историята ти... Първо, според мен ти трябва да седнеш и много добре да си помислиш какво ти самият искаш от една връзка в тоя момент? В каква посока искаш да се развива? Второ, направи един напълно откровен разговор с него, в който съвсем директно му обясни какво у него не ти харесва и какво ти очакваш от връзката. Трето, не му се доверявай, че е разведен. Провери сам дали това е вярно, ако това е от значение за теб.

Аз самият не съм имал връзка с мъж от друго поколение... но съм виждал примери на работещи такива връзки. Даже понякога си мисля, че известна разлика в годините никак не е лошо да има. Тя може да помогне за по-лесно разпределение на ролите в една връзка, кой какво да прави при съвместен живот, например... Освен това, по-възрастният партньор би трябвало да е наясно какво иска от живота и от партньора си и по-скоро да разрешава проблемите, отколкото да ги предизвиква, но.... това не винаги е така, наистина...

there, there...


Тема Re: Какво става когато...нови [re: BBourgas]  
Автор ivcho19 (8-))
Публикувано19.02.04 14:12



Zdrasti,

az mislja che sam veche si vzel reshenieto kakvo da pravish. Ako i da imate takava razlika mnogo jasno che nishto njama da se poluchi. Ti samijat v ramkite na 4-5 reda kazvash - prefektno tjalo, materialno obezpechen, strahoten seks - a posle se oplakvash ot vashata vrazka.

Zashto?

ne e che gadzheto e maaaalko po goljamo. Tova njama nishto obshto.

Zashtoto haraktera, estestvoto, ljubovnata vrazha, onva koeto pravi horata partnjori ... mi to ne sa teja neshta: 'prefektno tjalo, materialno obezpechen, strahoten seks'. Toest ti lud da stanesh njama badesh shtasliv s nego.

Drugi sa kriteriite, i imenno po tjah toj ne e 'tvoja chovek'. A obratnoto e vjarno. Ako namerish tezi neshta koeto te pravjat shtasliv - te togava vazrastaa prosto ne igrae.



Тема Re: Какво става когато...нови [re: ivcho19]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано19.02.04 16:02



........нищо не става.
Оставай го,
да ти трови живота,в името на един секс.
Лайняр,че какво иска той,вместо ти да си лидер,ти да си движещата страна.
Извенявай, но говори каквото ще говориш с него и го оставяй.
Какво ще се обвързваш с него,един секс и това е,ти ще му диктуваш играта.
Я го гледай отворения,и още, като си има семейство да си гледа семейството
Чак да се чудиш,как ги правят тия неща?
Ама и ти си виновен,виновен си ,че си му разрешил да ти постави рога.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Какво става когато...нови [re: BBourgas]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано19.02.04 16:25



Възрастта е проблем... Алкохолът е проблем... Ревността е проблем... Но мисля, че истинският проблем е в теб. И то не е точно проблем а факт - просто не го обичаш.

Влюбеният човек обича и приема, а не прави непрекъснати компромиси. Той приема партньора си такъв какъвто е защото именно заради това се е влюбил в него - не само заради качествата, но и заради недостатъците му. И ако той има някакви сериозни проблеми като алкохола, това единствено би трябвало да те накара да го обичаш още повече и да направиш всичко по силите си за да му помогнеш. Защото да обичаш означава да забравиш за себе си и да изпитваш неудържимо желание да го правиш много много щастлив. Разбира се, че компромисите са важни, но за един следващ етап. Ако след само два месеца вече си се уморил от неща с които трябва да се примиряваш - примири се и с факта, че той не е за теб.

Чувствата са си чувства и когато ги няма всичко друго се обезсмисля според мен :)

Peace, Love & Understanding!


Тема Преди време...нови [re: BBourgas]  
Автор florian_bg (непознат )
Публикувано19.02.04 18:47



BBourgas, помниш ли, преди време, тук имаше един юзър, който добре беше описал какво се случва, когато насреща ти стои бисексуален мъж, но тогава го награбихте, и направо беше бой с камъни. Ето, видя ли, че е бил прав!
Винаги за такива мъже - бисексуални, женени или разведени, или ергени ако щеш, на първо място ще бъде живота им заради обществото, жена им - бивша или съществуваща, и децата им. Така, те тровят живота на хомосексуалистите.
Но в крайна сметка тва си е твое решение. Дано не страдаш и успееш да се справиш с положението.
Аз лично смятам, че единственият начин за това е да го зарежеш! Не мисля, че той страда! Ако се наложи да избира между теб и неговото семейство - съществуващо или не - като разведен, той никога няма да предпочете теб!
Това е истината, жалкото е, че ти си поредната им жертва на такива кретени, които освен да мислят за себе си, друго не знаят.
Тегли му чертата и поне така ще бъдеш доволен, че не си ти зарязаният! Какво ли друго ти остава? Ония приказки за принцовете са нереални! Такива няма, когато се касае за връзка от този тип!



Тема Re: Какво става когато...нови [re: BBourgas]  
Автор Balkan_BEAR (възБУДИТЕЛ)
Публикувано19.02.04 22:52



Рядко драсвам някой ред, но сега съм изкушен да го направя, защото ситуацията около мен е подобна, що се отнася до възрастовата разлика.

Най-добре би потръгнало ако си запазите свободата и никой от двамата не се намесва в териториите на другия, които могат да се определят като лични или даже неприкосновени. Знам че е трудно, но вече година и половина с възходи и спадове успяваме да си бъдем интересни и пазим това, което сме създали. А то, не само според мен и него, но и според приятелите ни, е хубаво. Не казвам прекрасно, защото звучи твъъъъъърде крайно.
Разликата ни е около 10 години. Той е по-големият. И ако в началото имаше твърде много "ако", напасване, взаимно изучаване, опити и леки провали, сега се познаваме твърде добре, за да си позволим да НЕ си признаем, че ни е добре. Просто спазваме неписаното си споразумение никой от двамата да не се намесва в решенията на другия. Достатъчно е.
Имам същия проблем - от различни градове сме. И двамата сме "би", с което частично мога да опровергая твърденията в някои от по-горните постинги, че не сме способни на истинска и трайна връзка. И двамата сме наясно кое е "само секс" и кое е това, което задължително включва секс, но е много повече :) Само да уточня, макар и грубо, че първото е нещо като мастурбиране не със собствената ръка, а с чуждо тяло

Това е.
Дано не е прозвучало като откровеничене. Просто исках да ти посоча пример със себе си (с нас), че ако си запазите личните територии, всичко ще изглежда много по-хубаво.

Според мен истинският проблем, както беше споменал Gnomeo, е да си дадеш сметка дали това, което наистина искаш или търсиш в тази връзка, е това, което на практика се получава.

Късмет! Заслужаваш го!

BEAR


Тема Re: Преди време... [re: florian_bg]  
Автор feever (непознат)
Публикувано20.02.04 09:05



podkrepqm kazanoto ot teb,vapreki,4e tuk pove4eto sa to4no ot tazi kategoriq..
a na BBourgas iskam da kaja,da razgleda mnogo vnimatelno plusovete i minusite na tazi vrazka,vsi4ko,koeto tq mu dava i vzima i sam 6te stigne do pravilnoto re6enie..

Редактирано от feever на 20.02.04 09:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.