Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 14.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано20.01.04 00:19



Хммм... не мога да коментирам темата за моногамността коректно, защото аз самият не съм такъв напоследък, а май съм по природа такъв... Абе шантава работа...

Нито пък сравнението на хората с животните ми се струва особено неправилно или особено правилно...

Обаче защо питаш що е туй "турчин" или "арабски манталитет"? Не си срещал?



Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jaytee (fruit & nut)
Публикувано20.01.04 00:29



Вместо "безразлично" трябваше да напиша "неприятно".

Хмммм, на мен ми се струва, че изневярата предизвиква ревност, неприятни емоции, чувство на дискомфорт... поне у мен...

Какво е изневяра?... Бях чел, че всяка гей двойка рано или късно се споразумява за това нещо и решава кое е позволено и кое не. Абсолютно си прав, че всеки от двамата в една връзка си мисли, че за него е много по-приемливо да изневери, отколкото за партньора му.

Впечатлението ми е, че между мъже също има голяма ревност и връзки се разпадат не защото няма противодействие между двамата и те хвърчат необезпокоени от партньор към партньор, а може би защото противодействието между техните егота е прекалено голямо... А защо мъжкото его е толкова голямо?... Дали наистина е по-голямо от женското? Ако да, дали мъжът се ражда с това его или то се възпитава от обществото? Дали с все по-голямото отдалечаване от патриархалните традиции дългите връзки между мъже ще са все по-възможни? Не знам...

Все пак ми се струва, че и жените са способни да имат голямо его и хетеросексуалните връзки са по-стабилни (дали наистина са в днешно време?) просто защото са приети като нещо нормално, конвенционално, традиционно... Защото и мъжът и жената са възпитани по този начин и чувстват, че трябва да следват този модел...



Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано20.01.04 00:39



Според мен отговорът на почти всички въпросителни в постера ти имат един отговор:КУЛТУРНИ ТРАДИЦИИ.

Имам предвид, не че са "възпитани", а че са традиции породени от културата. И с отдалечаване от определени дивотии, наложени от традициите, нещата ще се опростяват.



Тема Re: Няколко интересни текста/мисли...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Jupiter (inviter)
Публикувано20.01.04 00:46



НИЩОТО е тоталното отсъствие на НЕЩО. Без присъствието на отсъствието няма НИЩО.



Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: Пepин]  
Автор Guardian_Hearts (jabche)
Публикувано20.01.04 00:54



Първо за сравненията ми с животните."Мъжът като рогат добитък" е книгата от която черпя,хммм наречете го вдъхновение.Не рекламирам книгата и не задължавам някой да я прочете.През целия си живот се опитвам да разбера другите мъже,включително мен самия и по-точно хомосексуалните мъже, и защо се държат "така".Какво е да се държиш "така"?Защо казват "Ще ти звънна",когато знаят,че няма да го направят,или "Няма значение как изглеждаш" когато има.Няма,или поне аз не съм попадал на книги които да обясняват тези действия при гейовете,но пък това държание е същото като при хетеросексуалните мъже,а за тях книги има.И тук идва гореспоменатата книга.Защо сравнявам мъжете с животните?Ами защото сме същите.Научни изследвания от водещи учени по цял свят са го доказали чрез множество опити.Или искате да ми кажете,че теорията за Новата и Старата крава е нещо което не може да бъде сравнено с начина на протичане начовешките срещи и връзки.Да бе да.
Колкото до индивидите със силно развитото собственическо чувство-ако не сте срещали такива,мога само да ви кажа,че сте щастливци.
"Обаче защо питаш що е туй "турчин" или "арабски манталитет"? Не си срещал?"Въпроса към мен ли е?И въз основа на какво?Не зацепвам-централата дава заето....Вероятно пак нещо съм изпуснал и не съм разбрал.....въх....

Hopli,hopla,tarapata!
DoReMi the TV series


Тема Техника на форуманови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано20.01.04 01:08



Значи, ще са необходими няколко досадни, но необходими технически подробности. Форумът има два режима на разглеждане. "Дървовиден" и "плосък". Предполагам, че гледаш форема в плосък режим, щом не можеш да разбереш към кого точно се отнася репликата "Обаче защо питаш що е туй "турчин" или "арабски манталитет"? Не си срещал?"

Макар че и в този режим може да се разбере - просто поглеждаш в горното оградено поле - там пише, в отговор на кого е мнението.

В дървовиден режим, мнението което е в отговор на първото е изместено леко вдясно.

Та мнението не се отнасяше за теб, а беше в отговор на... познай на кого.



Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: Sam]  
Автор jaytee (fruit & nut)
Публикувано20.01.04 01:08



Дано да си прав!



Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано20.01.04 01:11



Ами много силно се надявам. За сметка на това не съм сигурен, че ще доживея да видя това време .



Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: Sam]  
Автор jaytee (fruit & nut)
Публикувано20.01.04 01:52



Ами трябва да се опитваме да откриваме хубавото в живота, такъв какъвто е, и да не се тревожим кога ще дойде светлото бъдеще.



Тема Re:още няколко интересни текста/мисли...нови [re: jaytee]  
Автор Guardian_Hearts (jabche)
Публикувано20.01.04 02:01



Че такова има ли?

Торти,пасти,курабийки,сладки и бонбони,пайове и шейкове,сладкиши,желета и прафета...мммм...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.