Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 20.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема правопис и латиницанови  
Автор SamsonМодератор (като никой друг)
Публикувано03.01.04 15:11



Момчета, знам, че тези неща не са никак важни в случая. Много по-важно е, КАКВО искаме да кажем. Съдържанието е много, много по-важно от формата. От друга страна обаче формата е тази, която или ни помага, или ни пречи да стигнем до съдържанието.

Има много свестни постинги напоследък, които ми доставя удоволствие да чета, независимо дали съвпадат с мнението ми или не. Но ми създават трудности, защото формата (латиница и доста разместени букви) ми пречи да мисля върху съдържанието.

Знам, че някой нямат възможност да си инсталират кирилица на компютъра - да речем, защото пишат от клубен компютър. За тях е измислен т.н. KREDOR. Знам, че за други дори и употребата на KREDOR е невъзможна. Но тези, които могат, ще е хубаво да положат още малко усилия за да приведат формата в съответствие със съдържанието.

Ако не ви се занимава, здраве да е. Ще завърша с това, с което почнах - съдържанието е по-важно от формата. Ама все пак...



Тема Re: правопис и латиницанови [re: Samson]  
Автор SamsonМодератор (като никой друг)
Публикувано08.01.04 22:49



Маамустара изказал съм се мноомеко и никой не си взима белеШка. Абе я се стегнетеееее! [b/b] [i/i] [red/red] [green/green] [blue/blue] [orange/orange][black/black] [yellow/yellow][purple/purple] [пембе] и други такива, изразяващи разни неща...

Редактирано от Samson на 10.01.04 00:27.



Тема Re: правопис и латиницанови [re: Samson]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано09.01.04 21:56



Ами щото си много мек!
Бъди твърд, бъди мъж


Опппа, Чиччооооо !

Тема Re: правопис и латиницанови [re: Samson]  
Автор scooter (непознат)
Публикувано10.01.04 01:51



kredor opredeleno ne raboti dobre s Mozilla 1.6/Firebird
pone pri men



Тема Re: правопис и латиницанови [re: scooter]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано10.01.04 01:56



Да, някакви бози стават ако някой се пробва да го ползва поне под вин.

Hidden Treasures


Тема Re: правопис и латиницанови [re: scooter]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано10.01.04 14:07



Edin razbirach mi pushushna na ushe che winowen e Kredora.

Kredor naistina raboti s Mozilla 1.3 i ne raboti s po-wisokite wersii.



Тема Re: правопис и латиницанови [re: Samson]  
Автор aпpил (/home/april)
Публикувано10.01.04 16:36



Samson(M), прояви разбиране, че почти всички представители на сексуалните малцинства ползват Мас-ове, а операционните системи на Apple имат почти непреодолими проблеми с кирилицата, както става ясно от следния постинг, на който попаднах в клуб "Macintosh":

... vtoroto goliamo nеudobstvo e postoiannite problemi s kirilicata, nezavisimo ot OS-a; omraznalo mi e da se boria s Mozilli, Safarita i ne znam oshte kakvo. Opitaite se da vidite kolko vreme shte vi otneme da prochetete edin broi na capital.bg i da si otpechatate 2 - 3 statii - s PC i s Mac... da ne govorim za browsvane na BG sitove.

treto, nai-izvestniat fakt za Mac e, che 80% ot GLBT polzvat Mac, a az ne sam v taia kategoria...




А вие, приятели, които работите с РС-та и с по няколко клавиатурни подредби,
можете да погледнете за най-добрия (по мое скромно мнение) клавиатурен превключвател ето къде:





Тема Re: правопис и латиницанови [re: Samson]  
Автор monorex (непознат )
Публикувано10.01.04 17:17



protiv sum tova, da pisha na kiriliza. Ne znam zashto triabva niakoy da ni nalaga tova? V Jugoslavija otdavna polzvat latinica, v Makedonija ot dosta skoro, vupreki che poveche na kiriliza pishat. Da ne govorim za Hrvatska, Slovenia i t.n., koito prosto zabraviat kakvo e kiriliza. Za da varvim kum Evropa i sveta prosto triabva da pishem na latiniza! Ne mojem da napishem na kiriliza web-adres, nali? Nito arabite mogat na arabski, nito kitaycite na kitayski. I nie, i te pishat URL-to na latiniza!
Na GSMa kato si pishem SMSite pak go pravim na latiniza. V internet emailite...pak! Tezi na kiriliza moje da se chetat samo ot abv.bg, mail.bg i t.n....BG saitove, ne i ot Yahoo i t.n.
Na practivca...v jivota se sbluskvame postoyanno s latiniza, nezavisimo dali govorim za internet, GSM, reklami po ulicite ili kakvoto i da bilo.
Vseki da pishe koy kakto moje. Az sum sviknal da cheta na kiriliza dosta burzo



Тема Re: правопис и латиницанови [re: monorex]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано10.01.04 17:50



А според мен последното, което би ни направило повече европейци, е писането на латиница вместо на кирилица. И не само последното, ами оттатък даже.

Кирилицата отразява особеностите на езика ни и именно това я прави необходима. А това че създава технически трудности на някого, си е технически проблем на този някой. След като говориш на български, какво по-естествено от това да пишеш именно на кирилица.
Ако писането на латиница ни вкарвше в Европа, да минем направо на някой западен език?

Проблемите на пощата на яху.ком, са чисто технически и показва некомпетентността, и по-скоро, мързела на програмния екип, който стои зад яху. Дори проблемът за УРЛтата вече върви към решение. Мога да ти пратя страничка, пълна с УРЛ-та, написани с йероглифи, които даже работят :-)

Не споря, че латиницата е решение, но тя е само крайно решение в технически безпомощни ситуации.

Всичко това обаче са общи приказки.

Когато става въпрос за тези неща, предпочитам да изтъквам само най-практическите страни -- а именно, българският се чете много по-бързо на кирилица.

Също както английският се чете много по-бързо на латиница.



Тема GLBT [re: aпpил]  
Автор SamsonМодератор (като никой друг)
Публикувано10.01.04 17:51



80% ot GLBT polzvat Mac

това ми скри шапката. нямай никаква представа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.