Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 19.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Kak се чувстват би-момчетата  
Автор ciklist (непознат )
Публикувано29.12.03 19:23



Здравейте,

ами аз съм съвсем нов в този клуб и се интересувам от мнението на всички бисексуални момчета които влизат тук.

Аз също съм бисексуален и ми е интересно да разбера как се чувстват другите момчета като мен. Питам защото до сега не съм имал възможността да срещна такова момче като мен а и не съм се опитвал кой знае колко.

Как гледате вие на вашата двойна ориентация и кое е по важно за вас а също и кое ви доставя повече удовослвие: момичетата или момчетата? Мислите ли си от време на време, че не може то така и момичета и момчета. Аз да. Често съм срещал адски много критики от гей-момчета с които съм общувал или запознавал и това ме кара да се чувствам некомфортно от този факт.

Имате ли повече приятели (гейове) и въобще контактувате ли с такива и как се чувствате всъщност. Или предпочитате хетеро компания като мен. Как се чувставе в момент в които сте сред хетеро приятели и някое момче ви допадне? Ще се радвам да чуя вашето мнение!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: ciklist]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 10:08



След като съм висял в интертнет до 3-4 часа през нощта (сутринта?) не се чувствам в идеална форма за писане във форума, ама все пак ще опитам. Пък като се почувствам по-добре, може да добавя нещо.

От къде да го почна?! Например оттам, че се чувствам доста конфортно с ориентацията си и всъщност почти никога не ми е създавала проблеми. От разговорите ми с такива като мен (бисексуални) и с гей-момчета съм останал с впечатление, че съм от редките изключения, когато откритието, че си с различна сексуална ориентация се "преболедува" сравнително лесно и безболезнено.

В определени периоди от живота ми съм бил "само на една вълна" - тоест или само с момичета, или само с момчета, а в други - смесено и едновременно. Обаче пак не съм се тормозил от въпроса дали "не може то така и момичета и момчета". Важното за мен е било с партньора/партньорката ми или любимия/любимата да си доставим взаимна радост, удоволствие, да си дадем един на друг това, което търсим.

Добре де, търпя критика по отношение на така често споменаваната тук моногамност. Не съм точно моногамен тип, макар че и такива периоди от живота ми е имало (с продължителност между 2 и 10 години). Ама сега са ме хванали щурите и не съм.

Колкото до критиките от страна на гей-момчетата, че такава риба "бисексуален" няма и че си или нереализиран/латентен чист гей или заблуден хетеро, това е просто един от признаците на "би-фобията". Трудно е да разбереш някой, който е по-различен от теб, затова не им се сърди, но и не им се връзвай да си го слагаш на сърце. Случвало ми се е на мен. И какво от това - аз не се опитвам да "променям" сексуалната им ориентация. И ги моля и те да не се опитват да правят това с мен. Въпрос на разбиране - на разбиране, че сексуалната ориентация е това, което е. И че не се "лекува". Аз уважавам тяхната, нека и те да уважават моята, както и на "нещастните хетеровци" .

За приятелите и контактите с гейове и хетеро: Средата, в която работя е предимно хетеро. То не е за учудване де, при положение, че повечето хора се "декларират" хетеро, а пък голяма част от тях наистина са. Досадното и неприятното е, че от време на време ги избива на хомофобия (за би-фобия не говоря, защото май повечето от тях дори не знаят че има и такова чудо - "би"). Но не съм единствения, който се сблъсква с подобно отношение. Какво да се прави... Опитвам се да внушавам толерантност, да водя "ненатрапчива" "просветителска" кампания, но май без забележителни резултати.
За сметка на това, извън-служебната ми среда е наситена с хора с различна (предимно гей) сексуална ориентация. Освен че се разбираме това ми е полезно и за личното ми "равновесие".

И последно: "Как се чувставе в момент в които сте сред хетеро приятели и някое момче ви допадне?" - ами винаги съм се опитвал да правя разлика между желано и постижимо/реално. И по тази причина кой знае колко случаи съм изтървал. Снощи например ме бяха "хванали щурите" (пак) и споделих в съвсем прав текст с един приятел, когото винаги съм смятал за доста краен хетеро, че аз самият съм би. Той ме утрепа с отговора "ами и аз съм се замислял по този въпрос, ама до сега не съм успял да преодолея себе си" (каквото и да означава това).

В заключение, чувствай се добре в собствената си кожа. Твоя си е и засега по магазините не се предлагат други. Така, че ако я одереш, няма с какво да я смениш. Свиквай с нея!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: eлия]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 10:10



Какво те учудва, Елия?



Тема малцинства :)нови [re: eлия]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 12:42



Бе може и повече да сме бисексуалните, ама като си направя сметката, познавам повече гейове, отколкото бисексуални. Вероятно по причината, че бисексуалните са по-потайни, хехехе!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: eлия]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 14:19



Всъщност, какви са изследваниятапо този въпрос напоследък?

Това което съм чел аз (но то беше отдавна) беше (вече съм го казвал тук и се извинявам че се повтарям, но за пръв път срещам ясно изразено обратното твърдение) в термините на една 7-степенна скала от пълна бисексуалност до пълна хомосексуалност, със съответния процент хора за всяка степен. Степента се определя въз основа на някакъв тест.

Най-многочислени бяха "чисто" хетеросексуалните и чисто хомосексуалните, като процентът на хомосексуалните е десетина пъти по-нисък от този на хетеросексуалните.

Най-нисък беше броят на хората по средата на скалата (бисексуални със съвсем равнопоставено влечение към двата пола).

От средата на скалата към кой да е от двата края, броят на хората плавно расте.

Нещо като парабола с коремчето надолу, като едното й рамо е по-ниско от другото.

Някой попадал ли е вече на източници по въпроса?



Тема Re: Eliaнови [re: eлия]  
Автор ciklist (непознат )
Публикувано30.12.03 14:51



Tova e problemyt pone skojto az sum se sblyskval. te priemat svota seksualnost no ne i moqta koeto e mnogo stranno?



Тема Re: Eliaнови [re: ciklist]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 15:11



Според мен подобни твърдения от страна на гей към би са понякога (най-често?) рожба на широкоразпространената трудност на човек да надскочи собствените си представи. Геят по необходимост може да приеме собствената си ориентация, по принуда да признае, че хетеросексуалността съществува, но му идва твърде много да си представи че някой може да изпитва влечение и към двете неща.

Някога си мислех, че фактът, че вече е надскочил един обществен предразсъдък, прави гея по-способен да надскачва предразсъдъци по принцип. Но наспоследък вече не си мисля така. Изглежда много често предразсъдъкът на обществото не се надскачва, а се изгражда друг предразсъдък (или система от такива), чрез които първият се избива като клин, задушава се. Което означава всъщност дори обратното -- вместо да геят да е с по-отворено съзнание, той се оковава в по-здрава черупка.

Разбира се, слава богу, изглежда не при всички (при повечето не е?) е така.

Редактирано от Hopтттчe на 30.12.03 15:40.



Тема Re: Eliaнови [re: ciklist]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 15:24



Има изглежда и друга група хора (сещам се за поне двама), които имат някакъв негативен опит с бисексуални и са склонни да прострат негативизма си към бисексуалните изобщо.

Но аз не познавам личните им основания, така че го представям само като гол факт.

Аз (съм имал)/имам контакти с бисексуални, но засега не съм си направил някакви генерални отрицателни изводи.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: ciklist]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано30.12.03 18:37



мнението ми е положително! :) Тъй като и те ми вършат "отчасти" работа. Малко двулично ми изглежда с момчета и момичета, но всъшност всеки си знае сам за себе си с кой и как му е най добре, нали?!


Опппа, Чиччооооо !

Тема Re: Kak се чувстват би-момчетата [re: BBourgas]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 19:33



Това пък "двулично" от къде ти дойде на ума? Че има нещо, което започва с "две/дву" и от този род е ясно, обаче за лицето...???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.