Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 07.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Kak се чувстват би-момчетата  
Автор ciklist (непознат )
Публикувано29.12.03 19:23



Здравейте,

ами аз съм съвсем нов в този клуб и се интересувам от мнението на всички бисексуални момчета които влизат тук.

Аз също съм бисексуален и ми е интересно да разбера как се чувстват другите момчета като мен. Питам защото до сега не съм имал възможността да срещна такова момче като мен а и не съм се опитвал кой знае колко.

Как гледате вие на вашата двойна ориентация и кое е по важно за вас а също и кое ви доставя повече удовослвие: момичетата или момчетата? Мислите ли си от време на време, че не може то така и момичета и момчета. Аз да. Често съм срещал адски много критики от гей-момчета с които съм общувал или запознавал и това ме кара да се чувствам некомфортно от този факт.

Имате ли повече приятели (гейове) и въобще контактувате ли с такива и как се чувствате всъщност. Или предпочитате хетеро компания като мен. Как се чувставе в момент в които сте сред хетеро приятели и някое момче ви допадне? Ще се радвам да чуя вашето мнение!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: ciklist]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 10:08



След като съм висял в интертнет до 3-4 часа през нощта (сутринта?) не се чувствам в идеална форма за писане във форума, ама все пак ще опитам. Пък като се почувствам по-добре, може да добавя нещо.

От къде да го почна?! Например оттам, че се чувствам доста конфортно с ориентацията си и всъщност почти никога не ми е създавала проблеми. От разговорите ми с такива като мен (бисексуални) и с гей-момчета съм останал с впечатление, че съм от редките изключения, когато откритието, че си с различна сексуална ориентация се "преболедува" сравнително лесно и безболезнено.

В определени периоди от живота ми съм бил "само на една вълна" - тоест или само с момичета, или само с момчета, а в други - смесено и едновременно. Обаче пак не съм се тормозил от въпроса дали "не може то така и момичета и момчета". Важното за мен е било с партньора/партньорката ми или любимия/любимата да си доставим взаимна радост, удоволствие, да си дадем един на друг това, което търсим.

Добре де, търпя критика по отношение на така често споменаваната тук моногамност. Не съм точно моногамен тип, макар че и такива периоди от живота ми е имало (с продължителност между 2 и 10 години). Ама сега са ме хванали щурите и не съм.

Колкото до критиките от страна на гей-момчетата, че такава риба "бисексуален" няма и че си или нереализиран/латентен чист гей или заблуден хетеро, това е просто един от признаците на "би-фобията". Трудно е да разбереш някой, който е по-различен от теб, затова не им се сърди, но и не им се връзвай да си го слагаш на сърце. Случвало ми се е на мен. И какво от това - аз не се опитвам да "променям" сексуалната им ориентация. И ги моля и те да не се опитват да правят това с мен. Въпрос на разбиране - на разбиране, че сексуалната ориентация е това, което е. И че не се "лекува". Аз уважавам тяхната, нека и те да уважават моята, както и на "нещастните хетеровци" .

За приятелите и контактите с гейове и хетеро: Средата, в която работя е предимно хетеро. То не е за учудване де, при положение, че повечето хора се "декларират" хетеро, а пък голяма част от тях наистина са. Досадното и неприятното е, че от време на време ги избива на хомофобия (за би-фобия не говоря, защото май повечето от тях дори не знаят че има и такова чудо - "би"). Но не съм единствения, който се сблъсква с подобно отношение. Какво да се прави... Опитвам се да внушавам толерантност, да водя "ненатрапчива" "просветителска" кампания, но май без забележителни резултати.
За сметка на това, извън-служебната ми среда е наситена с хора с различна (предимно гей) сексуална ориентация. Освен че се разбираме това ми е полезно и за личното ми "равновесие".

И последно: "Как се чувставе в момент в които сте сред хетеро приятели и някое момче ви допадне?" - ами винаги съм се опитвал да правя разлика между желано и постижимо/реално. И по тази причина кой знае колко случаи съм изтървал. Снощи например ме бяха "хванали щурите" (пак) и споделих в съвсем прав текст с един приятел, когото винаги съм смятал за доста краен хетеро, че аз самият съм би. Той ме утрепа с отговора "ами и аз съм се замислял по този въпрос, ама до сега не съм успял да преодолея себе си" (каквото и да означава това).

В заключение, чувствай се добре в собствената си кожа. Твоя си е и засега по магазините не се предлагат други. Така, че ако я одереш, няма с какво да я смениш. Свиквай с нея!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: eлия]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 10:10



Какво те учудва, Елия?



Тема малцинства :)нови [re: eлия]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 12:42



Бе може и повече да сме бисексуалните, ама като си направя сметката, познавам повече гейове, отколкото бисексуални. Вероятно по причината, че бисексуалните са по-потайни, хехехе!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: eлия]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 14:19



Всъщност, какви са изследваниятапо този въпрос напоследък?

Това което съм чел аз (но то беше отдавна) беше (вече съм го казвал тук и се извинявам че се повтарям, но за пръв път срещам ясно изразено обратното твърдение) в термините на една 7-степенна скала от пълна бисексуалност до пълна хомосексуалност, със съответния процент хора за всяка степен. Степента се определя въз основа на някакъв тест.

Най-многочислени бяха "чисто" хетеросексуалните и чисто хомосексуалните, като процентът на хомосексуалните е десетина пъти по-нисък от този на хетеросексуалните.

Най-нисък беше броят на хората по средата на скалата (бисексуални със съвсем равнопоставено влечение към двата пола).

От средата на скалата към кой да е от двата края, броят на хората плавно расте.

Нещо като парабола с коремчето надолу, като едното й рамо е по-ниско от другото.

Някой попадал ли е вече на източници по въпроса?



Тема Re: Eliaнови [re: eлия]  
Автор ciklist (непознат )
Публикувано30.12.03 14:51



Tova e problemyt pone skojto az sum se sblyskval. te priemat svota seksualnost no ne i moqta koeto e mnogo stranno?



Тема Re: Eliaнови [re: ciklist]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 15:11



Според мен подобни твърдения от страна на гей към би са понякога (най-често?) рожба на широкоразпространената трудност на човек да надскочи собствените си представи. Геят по необходимост може да приеме собствената си ориентация, по принуда да признае, че хетеросексуалността съществува, но му идва твърде много да си представи че някой може да изпитва влечение и към двете неща.

Някога си мислех, че фактът, че вече е надскочил един обществен предразсъдък, прави гея по-способен да надскачва предразсъдъци по принцип. Но наспоследък вече не си мисля така. Изглежда много често предразсъдъкът на обществото не се надскачва, а се изгражда друг предразсъдък (или система от такива), чрез които първият се избива като клин, задушава се. Което означава всъщност дори обратното -- вместо да геят да е с по-отворено съзнание, той се оковава в по-здрава черупка.

Разбира се, слава богу, изглежда не при всички (при повечето не е?) е така.

Редактирано от Hopтттчe на 30.12.03 15:40.



Тема Re: Eliaнови [re: ciklist]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 15:24



Има изглежда и друга група хора (сещам се за поне двама), които имат някакъв негативен опит с бисексуални и са склонни да прострат негативизма си към бисексуалните изобщо.

Но аз не познавам личните им основания, така че го представям само като гол факт.

Аз (съм имал)/имам контакти с бисексуални, но засега не съм си направил някакви генерални отрицателни изводи.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: ciklist]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано30.12.03 18:37



мнението ми е положително! :) Тъй като и те ми вършат "отчасти" работа. Малко двулично ми изглежда с момчета и момичета, но всъшност всеки си знае сам за себе си с кой и как му е най добре, нали?!


Опппа, Чиччооооо !

Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: BBourgas]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 19:33



Това пък "двулично" от къде ти дойде на ума? Че има нещо, което започва с "две/дву" и от този род е ясно, обаче за лицето...???



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Samolet]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано30.12.03 19:45



защото когато си с нея си един, а когато си с него си друг...


Опппа, Чиччооооо !

Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: BBourgas]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано30.12.03 22:22



Да, ама не :) Все същия съм си. Обаче няма как да го разбереш, докато не опиташ !



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: BBourgas]  
Автор ciklist (ciklq nonstop!)
Публикувано30.12.03 22:27



Dvulichnost ima no tq e po-skoro pred sebe si, no na kogo mu puka vsushnost, vsichki hora na tozi svqt sa malko ili mnogo dvulichni. Osven tova tova e dobrosyvestna dvulichnost. Prosto nqma kak da q izbegnesh.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: eлия]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 01:57



Хич не обичам да споря с теб, защото си много убедителна, но се налага.

Според Фройд, всички хора са по природа бисексуални.

Според един от АБСОЛЮТНИТЕ авторитети в областта на сексологията - Алфред Кинзи:
"По отношение на сексуалното поведение е възможно ясното разграничаване на две групи, само при условие, че всички изключително хетеросексуални хора се сложат в категорията "хетеросексуални", а всички хора, които са имали какъвто и да е сексуален опит със своя пол, даже и тези, които са имали случаен или незначителен такъв опит - в категорията на хомосексуалните... Опитът за ясно разграничаване по този въпрос се сблъсква с традиционните предрасъдъци, които се проявяват всеки път, при класификацията на конкретния индивид като хомо- или хетеросексуален" (Кинзи и др., 1953, стр. 468-469). (и ти, Елия, страдаш от тях, традиционните)

Като казвам абсолютен авторитет, имам предвид, че той и създаденият от него институт и до сега работят много задълбочено по тези въпроси. И че изследването, което го е навело на тези мисли ("Сексуалното поведение на човека от мъжки пол" през 1948 г. и "Сексуалното поведение на човека от женски пол" през 1953 г.) и до сега е най-подробното и значително изследване на човешката сексуалност. То се основава на 16 хиляди!!!!!!!!!!!!!!! лични беседи с хора от максимално представителна извадка и съдържа в значителна степен това, което днес знаем за хомосексуалното поведение.

Мога да те затрупам и удавя с материали по темата!!!!

И ако говорим за "свободни съчинения и стъкмистики", май така може да се класифицира твоята статистика.



Тема Re: poredniaнови [re: scooter]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 02:09



На това, дето си го написал, се вика "открит ръб". Ако не разбираш нещо, поне си мълчи. Защо си мислиш, че бисекс правят секс с жени заради някой друг освен заради удоволствието, което им доставя? Ако ТИ правиш нещо заради мама и тати, не прехвърляй този манталитет и върху другите.



Тема Re: poredniaнови [re: scooter]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 02:41



Темите не са ничии. Те само се започват от някого, а после стават на всички. На всички, които искат да си кажат мнението по повдигнатия въпрос. Второто ти мнение е доста по-различно от първото (или поне аз така го виждам). И различието е в това, че в него правиш разлика между сексуална ориентация и сексуално поведение - любимото обяснение на Елия. И правиш разлика, което е по-важно, между ХОРАТА. Има и такива, има и онакива. И това, че са бисексуални не ги класифицира автоматично в определено чекмедже. Да не би да няма случаи в които гей да се женят и да имат деца? Искаш ли статистика по въпроса? Имам.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: scooter]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 03:00



Ще почна с една немска поговорка, отнасяща се за граматиката на немския език: "Всяко правило си има изключения, които потвърждават правилото!".

И ще завърша с това, че трябва да допълниш образованието си както по отношение на Фройд, така и по отношение на Науката Статистика. Това е нещо, дето съм го изучавал и знам за какво става въпрос когато се каже "представителна извадка" и 16 000. Ти гледаш ли телевизия? Четеш ли вестници? Срещал ли си статистики? Знаеш ли, че за "представителна извадка" обикновено са достатъчно около 1200 човека? И че статистиката разполага с инструменти, с които да отстрани лъжливите отговори? Искаш ли цитат и по тази тема?



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: scooter]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано31.12.03 03:09



Че какво като не си падаш по жени. Това не значи, че други не си падат. Изобщо това дали ти лично си падаш по жени или не, няма никакво отношение към спора.
А това с 16,000 също няма много връзка.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Samolet]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано31.12.03 03:13



Какви пък са тези инструменти за отстраняване на лъжливи отговори? Аз такива статистически не съм виждал. Много зависи от въпросника. Ако е само с няколко въпроса, абсурд е това да може да стане.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Boian]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 03:21



Ами, първо, някъде по-горе споменах за лични беседи, а не за анонимни въпросници с няколко въпроса. Второ, за теб е смешно лесно да влезеш в сайта на института и да изровиш статистиката и методите, използвани при анкетирането. Оттам нататък до отговора на въпроса ти - една ръка разстояние.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Boian]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано31.12.03 05:45



По принцип не съм се занимавал със статистика от социологична гледна точка, но предполагам принципите са едни и същи.
Ще ти дам много, много прост пример - ако наблюдаваш че множеството (да кажем над 95%) от отговорите се подчиняват на някакво, примерно Гаусово, разпределение, и има малко (да кажем 5%) които рязко се отличават ги отрязваш като неправилни измервания.
Методът има смисъл да се прилага само ако знаеш че дадена величина трябва да има гаусово разпределение - например 200 пъти мериш времето за падане на стоманено топче от 1 метър височина. Т.е. става дума за измерване.
Когато изследваш дадено явление за което по начало не си сигурен какво разпределение има (примерно човешка сексуалност) методът е принципно безсмислен защото допускането за наличието на някакво конкретно разпределение е изначално необосновано.
Опити да се поправи този дефект се правят като се позлват подмножества на всички данни които се сравняват и се корелират с други измервани параметери (примерно ако изследваш човешка сексуалност и склонност към ракови заболявания, едновременно). Ама не съм много запознат как точно става.

Hidden Treasures


Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: ciklist]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано31.12.03 06:33



Мнение за кое?
Ами за мен по-важно е да има човек който да обичам и който да ме обича. Дали ще е мъж или жена - както се случи. Не мисля че бих могъл да имам сериозна пълноценна връзка с двама души (съответно от различен пол) едновременно. Така че или ще е едното или другото.
За това какво ти говорятр другите да не ти пука. Гей момчетата не им харесвало. Хубаво да си гледат работата тогава. А да не би на момичетата да им харесва? Това е нещо ново за мен. Въпреки че имам една позната която е убедена че идеалният мъж за нея е гей. Което е ОК като идея и виждам предимствата, ама ми се губят подробности около правенето на секс. Както и да е.
Аз лично имам много и различни приятели - и гей и хетеро и бедни и богати и умни и не толкова и красиви и не толкова. Ако ще е компания обичам да е разнообразна. Ако хетеро компания подразнбира по някакъв начин разговори само за спорт, коли и жени (и политика?) то бих предпочел да съм встрани. Иначе хич не ме бръсне. Даже на скоро се запознах с транссексуален(на?).
Когато някой ми допадне, независимо дали мъж или жена съм много дискретен и потаен

Hidden Treasures


Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: scooter]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 10:41



Ако си си помислил, че се опитвам да ти кажа, че си бисексуален и не знаеш какви са сексуалните ти предпочитания, значи съм се изразил твърде неясно и съм останал неразбран. Нито Фройд, нито Кинзи биха те определили като бисексуален, най-малко пък аз. Всъщност моето мнение е, че човек е такъв, за какъвто се определя.

Ето ти нещо за статистиката:

"Самият Кинзи бил поразен от честото срещане на хомосексуално поведение в обществото и постоянно проверявал събраните данни. Накрая, той заключил:

"В продължение на няколко години ни обхващаха съмнения, дали нашите резултати не са били предопределени от разгледания"разрез" на населения или от подбора на индивидите. Само че опитът ни показа, че всяка нова група, с която сме започвали работа, дава почти едни и същи данни. Събирахме анкети и от мегаполисите и от големите градове, малките градчета и селца, изслушвахме хора от различни колежи, църковни училища, университети и частни учебни заведения, премествахме се от една част на страната в друга – и навсякъде данните за това колко често се среща хомосексуално поведения бяха повече или по-малко еднакви ".

"Въпреки, че нееднократно проверявахме и препроверявахме достоверността на всички данни, касаещи сексоложките изследвания, особено значение придавахме на проверката на данните за хомосексуалността " (Кинзи и др., 1948, стр. 625)



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: scooter]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 11:02



Къде пък видя, че в някое социологическо изследване се твърдяло, че всеки е бисексуален? Пълен абсурд. Такова нещо дори и с очите си да видя, няма да му повярвам. Единственото, която заявих още от началото беше, че всички хора се раждат бисексуални. И като го казвах, имах предвид не че аз съм го измислил, а е твърдение на Фройд.
Що се отнася до източниците на хомосексуално поведение, то Кинзи, както Фройд, е считал, че всички хора се раждат бисексуални и изборът на сексуалните им предпочитания и удоволствия зависи от много различни причини. Многобройните изследвания са показали, че всяка силна емоция може да послужи за източник на сексуално възбуждение. Той пише: "Психосексуалният образ възниква на основата на по-общия базов физиологически потенциал, който става сексуален, когато човек го опознае чрез опит и психологическа обработка" (Кинзи и др., 1953, стр. 165).


Между другото, годината да не те стряска - отогава насам не е правено по обхватно изследване. А направените по-късно само потвърждават данните на Кинзи. Които обаче въобще не се отнасят до това, че всички били бисексуални, хехехе. Май се получи някакво объркване.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: ciklist]  
Автор jism ()
Публикувано31.12.03 13:46



Не искам да повтарям когото и да било...
Просто ще се случи.
Родил съм се бисексуален,нямах никаква сексуална ориентация,не знаех почти нищо за секса.Бях на 13 и всяка сутрин нещо ми пречеше в гащите.
Отворих учебника по Анатомия на майка ми,този път гледах и четях раздел "Пикочо-полова система".Мъжката анатомия беше много проста,женската просто ме изненада..."дупка"за анус...ясно!"Дупка" за пикочо-полова система покрита със "срамни устни"...Въпрос,какво им е срамното?Клитор който наднича там...Като се възбуди,пак въпрос-защо на пишка пак прилича?Следва отвор,който вътре пак нещо като 2 "дупки" има...
Бях в стрес.Питах се как ще се справя с това "чудо"...Играех с голяма и шумна тайфа,реших да ги просвещавам...и да понауча нещо...
Стана много интересно,другите нямаха никаква представа за себе си...
Разглеждахме се...Пипахме се.Аз се надървих даже.Нито едно от момчетата и от момичетата не прояви свян,просто беше много интересно... Последваха откровения поединично.
Едно от момчетата ми сподели,че с по-големия си братовчед са си правили чикии и може да ме научи как се прави...Научи ме,но не ме събра с братовчед си...
Едно от момичетата сподели,че са се галили и пипали с приятелката и - било много хубаво...Пожела да опитаме и аз пак стигнах до оргазъм от галенето и пипането,вместо струйка сперма имах нещо като "силно тръпнене и някаква водниста капка"...
След някой ден баща ми-учител,донесе карти за белот с "голи сцени",конфискувани от "по-големите".Показах ги на най-добрият си приятел,стана тя каквато стана...Тогава за първи път и на двамата ни се случи "полов акт"...Той се похвалил на друг ...стана втори "полов акт"...Тия карти обиколиха гимназията!!!Бях много конфиденциален.Не събрах никого с друг!
Но аз натрупах опит колкото да се направи една "статистическа извадка".
Бях решен,че ще опитвам с момиче...Ама ,като не се даваше нито една...Какво ли не измислях....Не пускаха...Чак като студент си намерих "майсторката"...Ама нали не е лесно,момичета "трудно", с момчетата имах по-голям опит и саваше много "по-лесно"...
Минаха години!
Срещнах една жена.Тя ме пеобрази.Обикнах я!Оженихме се,роди ни се дете...
Пак минаха години и както Сам казва,нали си ме "хващат лудите"...тази харесам като физика,не остане безразлична..."преспя" с нея...
Това момче ми хареса,опитам да се съборим,случи ли се - пак "прелюбодеец"...
Пак минаха години...Измислиха компютрите...Сега е по-лесно да намериш и жена и мъж за секс повече от всякога!
ДА ЗАДАМ ЛИ ВЪПРОСА:
КОЙ МЕ ОБИЧА? и КАКВО ОБИЧАМ?



Тема abe scooterнови [re: scooter]  
Автор ciklist (ciklq nonstop!)
Публикувано31.12.03 14:13



mislish mnogo ogranicheno bre momko...

kazhi mi kat si tolkova erodirana lichnost, kvo losho ima da se sybiram s horata koito poznavam ot godini... trqbva li tova che s vyzrastta sym razbral che sum bi da me nakara da prekratq kontakta si s tqh??? osven tova men ne me e strah ot moite priqteli, zashtoto povecheto otqh znaqt, az nikoga ne sum im go kazval, no te prosto si go znaqt shtoto sae poznavame ot 100 godini det se vika i si znaem vsicgki kerluivi rizi.. fakta che i do den dnehsen sa do men kogato imam nuzhda ot tqh, oznachava, che za tqh moqta naklonnost ne e problem... a tva mozhe samo da me radva, che sym sreshtnla istinksi priqteli.

sushto taka ti v koi vek zhiveesh bre momche... tva za upluvaneto mozhe bi teb shte te upluqt nqkyde shtoto sigurno ima zashto. men nqma da me upluqt bydi spokoen, prosto nqma da ima zashto, az sum se dokazal pred mnogo hora koito me uvazhavat za tova koeto sum...

a tvoeto obshtestvo zhivee vyv vremenata na predrasydacite i porqdkite... krajno vreme da se zamislish za tova i da potyrsish novi kontakti..

oshte mislq che ne si prav da harakterizirash che edva li ne vischi bi momcheta sa putkoebachi samo za pred heterokompnaiite si. tva che ti (qvno) ne mozhesh da bydesh sred takava ili ne si imal kysmeta da q sreshnesh mozhe samo da te kara da syzhalqvash zashtoto sred hetero horata ima i mnogo qki pyrcheta koito ne stradat ot predrasydaci ot tipa na tvoite.

osven tova pyk men me vyzbuzhdat zhenite i kura mi se dyrvi ot kontakta s tqh.. ztrqbva li da se chuvstvam guzen za koeto?

Цикли денонощно!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ciklist на 31.12.03 14:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от ciklist на 31.12.03 16:56.



Тема Re: Не е вярно!нови [re: eлия]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 16:44



Нищо не разбирам. От къде се взеха затворниците пък сега? Цитирам ти автора на изследването. Ако той е излъгал, излъгал съм и аз и то неволно.

Иначе, поне аз вече го разбрах това за разликата между поведение и ориентация. Не че ми пречи да го чета пак и пак. То и хора с хомосексуална ориентация могат да имат хетеросексуално поведение де :)

Та за какво беше съгласна с Никам?



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: eлия]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 16:49



Ще е страхотно ако мога да прочета и тях ! Както виждаш - чета. А това, че не са правени други такива обхватни изследвания го прочетох в статия, издадена някъде през 2000 година или по-късно. Явно авторите на статията са пропуснали следващите обхватни изследвания и различните резултати. Веднага щом науча нещо за тях (за новите изследвания), ще им напиша гневно писмо (на заспалите автори)!!!

Иначе и аз не съм любител на дядо Фройд. Тука сме на едно мнение.



Тема Re: Спори... така се ражда истинатанови [re: Samolet]  
Автор jism ()
Публикувано31.12.03 17:28



Някой трябва да ми благодари за това ,че Ви подканих да спорите!
Да в спора се ражда истината,беше казал някой от древногръцките мислители,аз винаги добавям...."и умира понякога...".

С графиката "закла петела"...
Наистина има разлика от ориентация до поведение,но моят отговор е:

"Чужд сред свои и свой сред чужди"



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Samolet]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано31.12.03 19:30



Винаги съм казвал, че като твърдиш нещо трябва да можеш да се аргументираш. Препратката към сайт на някакъв институт не е аргументация. Той и Никам така се аргументираше с дебелите томове.

По-горе ти твърдиш, че статисчески можело да се отстранят лъжливите данни. Това и с добър въпросник не е автоматично, щото може да се лъже систематично. А и съставянето на добър въпросник не е статистика. Статистиката се занимава с числа. За нея те не са нито истински, нито лъжовни.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Samolet]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано31.12.03 19:43



По принцип се счита, че няма избор на сексуални предпочитания. Иначе бихме могли да изберем да не сме обратни. Дълга история със семантиката.....

А иначе изследвания от 1953, колкото и да са били най-доброто тогава, ми се виждат остарели.



Тема Статистикънови [re: Boian]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано31.12.03 19:59



Препратката към института не е аргументация разбира се, а само показва от къде съм взел данните, на които се базирам, така че всеки да може да ги прочете. Не те пращам в библиотеката на медицинския институт в София за да ги прочетеш, нали? Ако тебе не те кефи института, аз какво да направя?

Съставянето на въпросника не е статистика, това също е ясно. Но обработката на данните става със статистически методи. В случая, ето как:
След края на беседата информацията от кодовата таблица (кодова, за да се гарантира анонимност на анкетираните, така че да отпадне смисълът да лъжат) та информацията се е пренасяла върху перфокарта. На снимката - Клайд Мартин (един от основните сътрудници на Кинзи) при сортировъчната машина на Института - единственото средство за автоматизация, което е било достъпно за изследователите по това време.

"We are the recorders and reporters of facts - not the judges of the behaviors we describe." - Alfred Kinsey

Редактирано от Samolet на 31.12.03 20:10.



Тема Re: Eliaнови [re: eлия]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано31.12.03 21:21



Разбира се, че всеки е имал негативен опит :-)

Въпросът е че мнозина са склонни да разпростират отрицателно качество от единични представители на дадена група, към цялата група.

Аз не казвам, че одобрявам това (дори напротив), а само че го има. Дори в обикновеното ежедневие, и то за съвсем други неща.

Бъркаш 4 пъти в чувала, вадиш 3 черни топки и една бяла. Приемаш бялата за изключение, а черните за правило и лепваш табела на чувала. Мнозина ще признаят, че при наличие на такъв опит, човек основателно се изкушава да направи обобщението. Но тук се намесват и неща като собственото влияние за възникване на негативи във връзката, способността за трезва преценка и т.н.

Да не говорим, че има хора, които бъркат само веднъж, вадят една черна и пак са готови да лепнат табела.

И такива, дето топката само им се вижда черна, обаче пак лепват табела.



Тема Re: poredniaнови [re: scooter]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано31.12.03 21:53



Мисля, че неправилно използваш израза "двуличност".

Човекът търси отговори на въпросите, които го вълнуват, и ако не може да ги намери на едно място, ще ги търси на друго. Човекът може да има хетеросексуални приятели, които да го подкрепят, но това не значи, че те могат да му помогнат за отговорите.

После, бисексуалният по начало има нужда от хора от двата пола. Това че с хората от единия пол може спокойно да се разкарва пред обществото, а с втория не може, изобщо не значи, че яде от разрешения плод само защото е разрешен.

Ето, аз посягам само към забранения плод. Защо? Защото нямам потребност от другия.

По същия начин той посяга към двата, 'щото има потребност и от двата. А не за да се прави на не-знам-си-какъв пред не-знам-си-кой.

Напротив, човекът постъпва честно спрямо природата си. А това че само на някои хора споделя едновременно двете късчета истина -- ами не го ли правим всички ние?!

Разбира се че ще подбира на кого какво да каже. И аз подбирам на кого да кажа. Казал съм на майка ми, но на баща ми не съм. Казал съм на момиче, което ме е обичало, но на брат ми не съм. Ако това по нечии критерии ме прави двуличник, мога само да повдигна рамене и да му пратя много здраве на критериите.

То наистина се опитва да разкъса живота ми на две. И никак не ми е лесно (все още?) да го удържам в цялост. Но нали затова се борим срещу предразсъдъците (си) и се палим.

Като говорите за двуличност, посочете какво и защо имате предвид.



Тема Re: Hej Hopтттчe,нови [re: Hopтттчe]  
Автор ciklist (ciklq nonstop!)
Публикувано01.01.04 15:59



Abe ne znam na toq Klubar kyv mu e problema ama maj toj se nuzhdae poveche ot psihoterapevt, ot men.

E az pone ne kriq che chesto ze zamslqm da posetq takyv. V tova nqma nishto losho!

Цикли денонощно!

Редактирано от ciklist на 01.01.04 17:21.



Тема Re: Hej Hopтттчe,нови [re: ciklist]  
Автор jism ()
Публикувано01.01.04 16:26



Ще посетиш психотерапевт...
Все едно се при него , да опитаме!
От какво се оплакваш?



Тема Re: Hej Hopтттчe,нови [re: jism]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано01.01.04 17:06



Boq se che momcheto imashe predwid che nqkoj drug se nuzhdae (poweche) ot psihoterapewt...

Редактирано от Hopтттчe на 01.01.04 18:40.



Тема Re: Doktore,нови [re: jism]  
Автор ciklist (ciklq nonstop!)
Публикувано01.01.04 17:25



ela po dobre v postinga s kazarmata da vidq kak shte zashtitish tvoite kolegi, che mi stana interesno ako naistina si doktor i si v chas s komisiite... a za oplakvaniqta mi drug pyt!

Цикли денонощно!


Тема Re: Doktore,нови [re: ciklist]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано01.01.04 18:42



Mislq che e qsno, che ot daden lekar, bil toj i jism, ne zawisi powedenieto na sistemata.

Neshtata zawisqtotgore nadolu i dori da ima swesten lekar, toj mozhe samo da nabljudawa sistemata, no ne i da wliqe na powedenieto i.

Редактирано от Hopтттчe на 01.01.04 21:51.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Samolet]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано01.01.04 21:44



От къде знаеш, че не съм опитвал?
П.С.:Сега да не тръгнат приказки, че съм бисексуален. Просто съм опитвал няколко пъти, беше добре, но предпочитам мъже пред жени... Съдейки по своите "впечатления" написах по-горните си думи.


Опппа, Чиччооооо !

Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: BBourgas]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано01.01.04 22:23



Виж, не споря за да налагам своето виждане по въпроса. Споря единствено, за да отстоявам правото си да имам свое виждане. И ако някой не разбира "ама как може така - хем с жени, хем с мъже", да се сети, че подобен въпрос си задават и другите за него. Хетеросексуалните не разбират как може така със своя пол, гей не разбират, как може да се харесва някой от противоположния...

И си мисля, че всички трябва да се опитат да направят нещо такова - не е необходимо да разбираш, достатъчно е и просто да приемеш, че има и по-различни от теб. А ако случайно или неслучайно започнеш и да разбираш - още по-добре.

Това което си правил ти е "опити". Това което ми се случва на мен е ежедневието ми. Това съм си аз. Ти правиш изводи върху опит, за който сам предупреждаваш, че останалите от форума не трябва да вземат насериозно. Как да взема изводите ти насериозно?

Не съдете за да не бъдете съдени...



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Samolet]  
Автор jism ()
Публикувано01.01.04 23:04



Така е Сам!
Който му се иска,опитва!
Ако му харесва повтаря.Ако не му харесва,продължава да прави това,което му се нрави!Защо трябва да казва,да търси съчувствие за това ,което е направил...в секса, имам впредвид!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: Samolet]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано02.01.04 00:47



Съвсем в друга посока тръгна разговора...Разбра ме погрешно.


Опппа, Чиччооооо !

Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: BBourgas]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано02.01.04 01:02



ОК, сори, случва ми се понякога да не разбирам.

Сетих се за вица, дето една котка пресичала улицата, а една баба й викала "Пис-пис-пис".
А котката отвърнала "Peace, бабо, реасе!!!", вдигайки лапа със знака "Виктори" :)



Тема Re: Eliaнови [re: Hopтттчe]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано02.01.04 09:06



Уви това е така. Това е психологически феномен както ми го обясни един познат (гей, учи психология). Ако някои бъде подложен на някакво лишение от обществото (примерно инвалид, гей, от друга раса и т.н.) т.е. е дискриминиран, той/тя самият/самата не стават по-толерантни към другите. Дори обратното, опитват се да дискриминират други групи към които не принадлежи.
Има още един ефект който до някъде обяснява подобно поведение. Когато дискриминираният принадлежи на дадена група, заради което е дискриминиран (примерно гей) той си изгражда противоположно дискриминиращо мнение за групата към която не принадлежи. От тука до голяма степен идва широко разпространеното и укоренило се сред някои гей среди мнение че гейовете са по-добри от хетеросексуалните защото ала бала ала бала.
Разбира се гей или хетеро, човек на който първите 7 години от живота му не са минали безследно и е запомнил по нещо от това което (да се надяваме) са му набивали в главата, е способен да анализира поведението си и да има нормално поведение спрямо различните към него. Уви първите 7 години на повечето хора май някъде им се губят.
Пожелавам ти много здраве!

Hidden Treasures


Тема Хайде по-кротко, а?нови [re: scooter]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано02.01.04 11:42



Вземи да прочетеш темите и по-назад във форума. Въпросът чий е форумът АиА е предъвкван нееднократно. И ако не друго, поне езно нещо ми се струва,
е изяснихме - че няма да гоним хора от форума заради сексуалната им ориентация, пола и цвета на очите. Не подхващай тази тема, моля те.

Най-отгоре на форума е закована една тема "Правила". Ще припомня какво пише там:
Клуб "Адам и Адам" представлява форум за всякакви дискусии между мъже с хомо, би или транссексуална ориентация. Добре дошли са хетеросексуални жени и мъже стига да спазват добрия тон и мненията им да не съдържат обиди накърняващи личността на другите посетители тук.

Ако на някой не му харесва форума го напуска (или си прави собствен форум), а не гони останалите от него.



Тема За някои неща, които не ми харесватнови [re: Samolet]  
Автор Shropshire ()
Публикувано02.01.04 12:02



Може би това мнение е малко встрани от темата, и все пак - репликите на scooter ме подтикнаха да ви разкажа нещо.
Значи - Нова година е, а ние празнуваме в един много добър мой приятел (хетеро). Изведнъж пристигат два абсурдни образа (гей), които е извикало едно от момичетата на купона, без да пита домакина обаче. Единият решава, че тъй като съм "от боята" може цяла вечер да ми говори глупости и да показва колко е над нещата. Всички останали гости се дразнят от поведението на тази своеобразна двойка (докато единият прави опити да ме хване за ръка, другият си гаси фас в салатата).
Гоня ги. Та на въпроса - НИКЪДЕ не пише, че да си гей означава да търпиш простотиите на други хора гей, НИТО да спиш с всеки друг гей, ОЩЕ ПО-МАЛКО да живееш в затворена общност от хора, които не винаги ти допадат. И е крайно време да забравите за някаква абсурдна "солидарност", комбинирана с изолационизъм. Аз поне не мисля, че така ставате по-пълноценни, scooter. И се гордея, че имам много и всякакви приятели.



Тема Re: Виж каквонови [re: ciklist]  
Автор SamsonМодератор (като никой друг)
Публикувано02.01.04 15:59



Междуличностните спорове не са добри за клуба. Спорете по теми, а не за хора.

Редактирано от Samson на 02.01.04 16:03.



Тема Re: Хайде по-кротко, а?нови [re: Samolet]  
Автор Valdes (необходимият)
Публикувано02.01.04 18:23



Sega se zadarliajte kato krastavi magareta i raz4ertajte kato minno pole klub4eto gotino!!!
Ama sam bil sapior,6te vi sloja mini i kato se zakarate koi stapi na mina 6te hvar4at ta6aci!!!



Тема Re: Виж каквонови [re: Samson]  
Автор ciklist (ciklq nonstop!)
Публикувано02.01.04 19:18



Аз не споря с никогo, просто изказах мнение относно думи на друг клубар! Повече няма да се обаждам по тая тема...

Цикли денонощно!


Тема Re: Виж каквонови [re: ciklist]  
Автор SamsonМодератор (като никой друг)
Публикувано02.01.04 19:24



Спорът е хубаво нещо, аз обичам да споря. Става кофти само когато вместо да се спори по темата, нещата се отплеснат в посока "ти си такъв, а ти си инакъв, абе я се ***" и т.н. Тоест вместо да се обсъжда въпроса, се обсъждат личностите, дето го водят тоя спор.



Тема Re: Хайде по-кротко, а?нови [re: Valdes]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано02.01.04 21:11



Под мостовете ми сложи тротил ... така ли беше?

Hidden Treasures


Тема Бум Бум Бум...нови [re: Valdes]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано03.01.04 02:15



Бум Бум Бум...
Ще си купя автомат...
Ля ля ля ля лалала тра!


Опппа, Чиччооооо !

Тема Re: Бум Бум Бум...нови [re: BBourgas]  
Автор Valdes (необходимият)
Публикувано03.01.04 11:17



Adski me kefiat vratka6ti se, tancuva6ti kiu4ek dupeta!!!
Davaj, be, 4i4ooooo!!!



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: ciklist]  
Автор redsuzi (непознат)
Публикувано03.01.04 16:50



както и да се чустват,щом имат романс с мъж те са също педерасти.
не се обиждайте това е положението.
а дали ще си признайте или не това е ваш проблем.



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: redsuzi]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано03.01.04 16:54



Какво значи всъщност "педераст"? :-)



Тема Re: Kak се чувстват би-момчетатанови [re: redsuzi]  
Автор SamsonМодератор (като никой друг)
Публикувано03.01.04 17:10



Тотално погрешно като концепция и като израз.
почти подлежащо на модериране.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.