Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 25.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Относно казармата  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано29.12.03 10:40



Понеже аз още не съм отбил военната си служба може ли някой да ми каже дали има нещо по-различно когато си гей? И трябва ли да го казвам на военната комисия?



Тема Re: Относно казарматанови [re: Gnomeo]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано29.12.03 14:00



Опитай се да се поразровиш из архивите (например като използваш функцията за търсене в клубовете по думата "казарма"). Тук вече е ставало въпрос за тази тема и може дапотърсиш някакви по-обширни коментари, ако има.

Накратко, отношението на военните към проблема не е много ясно. От една страна те сякаш имат някаква практика на освобождаване на гейове от казармата, когато представят "бележка" или нещо от сорта от БГО "Джемини". От друга, изглежда процедурата не е ясна и невинаги става от раз, може да се наложи няколко години да се явяваш на военни прегледи с неясен резултат и с неясно отношение към теб. От трета, няма ясна правна основа, на която да те отстраняват от казармата дори и да си гей. Изглежда, че те го въртят и сучат и накрая те изкарват с някакво психологическо отклонение, за да си намерят основание да те отклонят. Но тогава дали тая глупост няма да влезе в медицинския ти картон или нещо такова? Доколко ще запазят тайната ти? Но може пък да решат, че не е така.

Най-добре питай в "Джемини". Надали някой знае по-добре от тях.

Лично аз не казах нищо на никой и си изкарах казармата. В момента мой приятел също кара по този начин казармата. Но не претендирам, че това е най-доброто решение.



Тема Re: Относно казарматанови [re: Hopтттчe]  
Автор SamoletМодератор (като никой друг)
Публикувано29.12.03 16:34



Туй с търсачката хубаво, ама само дето работи когато си поиска. В момента например е в коледна ваканция !



Тема Re: Относно казарматанови [re: Samolet]  
Автор redsuzi (непознат)
Публикувано29.12.03 16:48



драги приятелю,препоръчвам ти да отидеш войник,
от войнишките години по хубави няма.
но ако ти личи не ти препоръчвам ще ти съкратят живота.
не е нужно да споменаваш ,когато се явяваш на комисии че си гей.много объркана ситоация ,трябва да мислиш много и да се консултираш
с гей приятели.
аз лично когато бях войник просто не знаех кой съм,нямах понятия от тия неща
и спокойно без никакви проблеми ми минаха двете години.и се научих на много неща.
на добър път!



Тема Re: Относно казарматанови [re: eлия]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано29.12.03 18:47



Не ставаше въпрос за бележка за членство в "Джемини". А за бележка, издадена от "Джемини". Аз нарочно се изразих доста несигурно и мъгляво и посочих самата "Джемини" като най-добрия и сигурен източник на информация, който мога да предложа. Независимо има ли бележка или не.

Иначе формално погледнато, няма никакви правни и медицински основания за особено отношение към гейовете в казармата. Обаче формалните положения често се отличават достаот реалността.

Ако си спомняш, за тази бележка се спомена и предния път като говорихме по темата, и тя така и си остана неизяснена, а предното ми мнение беше просто опит закомпресиране на старата тема, според каквото ми е останало в главата :-)

Редактирано от Hopтттчe на 29.12.03 18:55.



Тема Re: Относно казарматанови [re: Hopтттчe]  
Автор aпpил (/home/april)
Публикувано30.12.03 00:32



Изглежда, че те го въртят и сучат и накрая те изкарват с някакво психологическо отклонение, за да си намерят основание да те отклонят.

Личностово разстройство. Поне аз съм с такова.

Gnomeo, ако ще прилагаш тази тактика, трябва да си готов да се простиш с тайната си (ако я пазиш): докато не стигнеш до ВМА, няма гаранция, че ще се радваш на интелигентно отношение.



Тема Re: Относно казарматанови [re: aпpил]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 00:45



Април, а вписват ли го някъде това? Медицински картон? Завеждат ли те на "учет"?

Човек като му трябва медицинско за работа например, трябва да си извади и бележка от местния психодиспансер, че "Не се води на учет".

Да си забелязал нещо такова?



Тема Re: Относно казарматанови [re: Hopтттчe]  
Автор aпpил (/home/april)
Публикувано30.12.03 01:08



Във военната книжка. На едно място пише "Неслужил по болест", а на друго едно -- "НГВС по р. 302 гр. I от РБФН" (нямам идея какво стои зад последната абревиатура). Това е, мисля.

Редактирано от aпpил на 30.12.03 01:09.



Тема Re: Относно казарматанови [re: aпpил]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.12.03 02:14



Ако това наистина е единственото книжно последствие... не ми звучи никак зле. Поне откъм книжните последствия :-)



Тема Re: Относно казарматанови [re: Gnomeo]  
Автор Guardian_Hearts (pulen idiot)
Публикувано30.12.03 18:53



"Субекта е с изявен и неприкрит хомосексуализъм.........".Нещо от тоя род пише в моята биала книжка.Не помня какво точно пишеше но помня че умрях да се смея и това беше нещо като лафа на годината в класа ми.Констатацията е в следствие на психологичния преглед.След интересните въпроси от рода"Напикавате ли се нощно време?"последва разпит дали си имам приятелка и след отрицателния отговор дали си имам приятел-с положителен отговор(позволено ти е да лъжеш-кой ша вземе да проверява)."Психоложката" ме изгледа сякаш съм извънземен и почна да ме пита колко пъти съм правил опит за самоубийство и т.н.Абе беше много досадна а на мен ми беше много смешно и въобще много се забавлиавах през циалото време на таз комисия.Да не говорим че гледката на побелели от шубе хетеро-изродчета(ама тъпи си бяха какво да кажа) гузно мъкнещи се покрай стените с чашки с урина в ръка,или треперещи от ужас пред прегледа на половите органи направо ме довърши от смях.Препоръчвам мъкненето поне на 1 приятел или приятелка за компания-да има с кого да се смееш да не ти е тъпо.С компания е далеч по-поноисимо.Иначе от 2 години ме мотат по болест(да живее астмата и тем подобните).Иначе най-доброто което можеш да направиш е да влезеш да следваш и да се надяваш в следващите няколко години нещата да се променят към по добро.

Редактирано от Guardian_Hearts на 30.12.03 18:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.