Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 28.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Провокация...нови  
Автор jaytee (fruit & nut)
Публикувано10.12.03 12:39



Представете си, че се събуждате утре сутринта и изведнъж това да си гей е станало нещо абсолютно нормално... никой не приема сексуалната ориентация за нещо по-различно от цвета на очите, няма гей организации, няма подмятания, няма недомлъвки, няма неизказани думи, няма "влажни" погледи и полуприкрити усмивки, няма тайни знаци. Гей браковете са част от живота, родители и роднини поддържат вашето гей семейство, колкото могат.

Ако всичко това стане реаност, няма ли да унищожи нещо от живота на гей хората: чувството, че си различен от сивата маса от хора, че виждаш неща, които не всеки друг вижда, че имаш опит, който не всеки друг може да има, че си надскочил нормите на обществото така, както не всеки е способен да го направи?



Тема Re:eh me4ti...нови [re: jaytee]  
Автор feever (непознат)
Публикувано10.12.03 20:29



prieti ili neprieti v obestvoto nie 6te si ostanem razli4ni,za6toto v nas naistina ima ne6to unikalno, razdelq6to ni ot triviqlniq zaobikalq6t ni svqt



Тема Re: Провокация...нови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано10.12.03 22:31



Всички тия спорове около гей и бисексуални имаха полза за мен - накараха ме да се хвана да чета разни неща по темата... И получих доста интересни отговори на въпросите, които съм си задавал... А и които сме си задавали всички... Захванал съм се с тази материя и когато приключа с привеждането й в читаем от всички български език, ще я споделя с вас. Пиша това тук, защото и зададеният въпрос и отговорите досега са част от митологията на хомосексуалността и бисексуалността, която почна да ми се избистря (поне така си мисля)...



Тема Re: Провокация...нови [re: jaytee]  
Автор Jupiter (Optimus Maximus)
Публикувано11.12.03 01:21



Ще съм много щастлив, ако това се случи някога.
Човек и като хетеро може да е различен от масата хора, да усеща нещо, което другите не, да надскача норми на поведение, да е екстраваганден и т.н.... Всичко е въпрос на лично усещане. Да си гей не значи несъмнено, да си различен по друго, освен сексуалната си ориентация от останалите.
Дразни ме това, че някои хора, като разберат, че си гей очакват някакво нестандартно поведение от теб (самия факт, че спиш с хора от същия пол като че ли не се възприема като достатъчно нестандартно вече). Едва ли не, като гей трябва да се обличаш и гримираш като Бой Джордж, да изненадваш, провокираш и просто да се държиш различно от останалите... Просто, веднъж "аутнал" се като гей, трябва да задоволяваш очакванията на хората за queer поведение, queer мислене, queer дрехи дори... Не можеш да бъдеш нормален повече... С различната си сексуална ориентация чупиш една норма на поведение в обществото и така, то очаква да направиш същото и с други негови норми. Това ме дразни и наистина би ми харесало сексуалната ми ориентация да се възприема така лесно като цвета на очите ми примерно. Въпреки че, веднъж превишил една норма, имаш повече смелост да направиш същото и с други, които не ти харесват.
Несъмнено чувството да си различен ще изчезне, но това би зарадвало много хора, които никога не са искали да са различни, а възприемани като "стандартни"... А който иска да е различен, винаги може да бъде.



Тема Re: Провокация...нови [re: jaytee]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано11.12.03 02:20



Izwinqwam se za latinicata, KREDOR na moqta sistema samo zaema mqsto i ne wyzshi nishto.

Ami spored men predpolozhenieto ti hem e prawilno, hem ne e.

Samo po sebe si towa che sme w "malcinstwoto" po orientacioq ne ni prawi po-razlichni kato hora.

Razlichawa ni wsyshtnost ostrata neobhodimost nqkaksi da nadskachame predrazsydyci... E, nqkoi ot nas otiwat w drugata krajnost i si syzdawat nowi predrazsydyci, koito se nadskachat oshte po trudno...

Nastina shte zagubim taq ostra neobhodimost, no pyk togawa shte mozhem da wlozhim syshtata tazi energiq za neshto mozhe bi oshte po-kreatiwno, oshte po-wazhno... I syotwetno da stignem oshte po-nadalech... Kolkoto mozhem...

Shte izgubim powoda, no togawa mozhe bi shte ima oshte po-interesni powodi, koito da ni predizwikwat... Znam li...



Тема Re: Провокация...нови [re: jaytee]  
Автор Guardian_Hearts (pulen idiot)
Публикувано11.12.03 16:41



Не знам дали тук му е мястото,но наскоро направо ме натириха в трета глуха съобщавайки ми нещо което и с цялото си нахалство досега не си бях си помислял.Става въпрос за подредба според еволюционното развитие.На най-ниското стъпало са мъжете,над тях жените,а над тях гейовете.Нищо не се споменава за лесбийките и лично аз не знам къде да ги поставя.
Та ако не се лъжа говорите за това какво ни отличава?С риск да ядосам някой бих казал:"Нищо".За другите не знам ,но аз лично не се възприемам по-различно от нормално човешко същество.Не се смятам за нещо уникално и неповторимо,несрещащо се другаде в природата,нито пък за мутант или нещо подобно.ДНК-то ми е като на всички останали хора по света,роден съм по същия начин като тях,живея по същия начин,ям,дишам и спя като всички останали.Не смятам че съм по-интелигентен от всички останали мъже(или дори жени) само защото съм гей.
Случайно давате ли си сметка че гейовете са всъшност мъже.Оставете настрана с кого и какво спят и погледнете чисто и просто устройството на тялото.Ние сме мъже и толкоз.Не съществъва пол "гей".Като се родим никой не може да каже дали ще си падаме по мъже,жени или животни.
Всички имат проблеми.Не знам дали сте забелязали,но има цяла нова вълна в съвременната литература,посветена на жените с техните проблеми-килограмите,стилът,проблема да си намериш партньор след като навършиш определена възраст,безпепспективния живот и така нататък.Но това са проблеми и на хетеро- и хомосексуалните мъже,въобще на всички.Не може да твърдиш,че само заради това че спиш с мъж ти си най-уникалното нещо на света.
Пример:
Гей и хетеросексуална жена си говорят.
Гея:Аз спя с мъже!
Жената:Голям праз-аз също!
Бих се съгласил с твърдението,че хомосексуалистите са нещо по-по-най само в случай,че абсолютно всеки един от нас беше невероятно интелигентен в сравнение с абсолютно всички останали мъже и жени,ако бяхме най-уникално красивите,ако се отличавахме с значително финансово и социално превъзходство.Статистики не се правят на принципа:Вземи всички положителни индивиди от групата,заебавайки неподходящите,и си направи изводи каквито ти се искат.Всеки е различен по един или друг начин.И от гей до гей има разлика.
В случай че някой ден се събудя в свят подобен на комиксите на Joe Phillips,където да си гей няма да е проблем,не смятам че ще съм загубил нещо от уникалността си.Аз съм различен от другите хора не поради това че съм гей,а поради това че съм човек различен от останалите човеци.Няма двама еднакви души според мен.И следователно всеки е уникален сам по себе си.

П.С:Много сериозна тема.Сигурно съм прекалено малък(млад) за да имам ясно и напълно обосновано мнение по въпроса,но това е засега.Ако някой се почувства лично засегнат от горенаписаното-негова си работа



Тема Re: Да си поиграем на логика :-)))нови [re: eлия]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано11.12.03 23:59



ООО, елия, никой не мисли за нищо. Логиката е само игра.



Тема Re: Да си поиграем на логика :-)))нови [re: eлия]  
Автор aпpил (/home/april)
Публикувано12.12.03 00:35



А на мен идеята за трети пол ми харесва... Предполагам, че нещо подобно би дало... щеше да даде на много от нас шанс да се самоопределят по-категорично/по-комфортно, а на много от онези, на които им е мъчно да ни възприемат/одобрят - по-лесно да ни намерят място в своето си лего на земния живот...



Тема Логиката на играта [re: eлия]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано12.12.03 09:20



Та ако приемем логиката на тази игра и странната класация, излиза, че бисексуалните мъже трябва да са някъде между жените и гейовете, а бисексуалните жени - някъде по-нагоре (нещо не съм се събудил добре и не мога да ги наместя в таблицата)...

Обаче това само от математическа гледна точка. Иначе, дълбоко вътрешно съм против подобни класации, слагащи знак за равенство между сексуална ориентация и "развитие", защото са абсолютно абсурдни. Ако се чувствам интелектуално или емоционално над/под някого, няма да е заради ориентацията ми, а заради качествата ми, които или имам или нямам.



Тема Re: Логиката на играта [re: Sam]  
Автор aпpил (/home/april)
Публикувано13.12.03 02:02



Обаче това само от математическа гледна точка.

А от гледна точка на етиката и естетиката?... Аз бих поставил бисексуалните мъже на най-долното стъпало...

Редактирано от aпpил на 13.12.03 02:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.