Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 28.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Какво пиетенови  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано30.11.03 23:41



Като сме почнали с анкетите, да караме наред !

Та какво пиете?

Аз си падам най-вече по джин "Гордънс", а когато си почивам от твърди питиета - бяло сухо - върхът: "Тракия Шардоне". Няма да се отплесвам да обяснявам и коя година !



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Big and thick (queer)
Публикувано01.12.03 03:48



мускатова ракия и кабарне совиньон

THE BIGGER THE BETTER


Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано01.12.03 03:55



Бутилирана вода, най-често Crystal Geiser и много рядко чай,
а когато се прибирам в БГ - тогава поркам ракия (всякаква квалитетна), текила (обикновенно cuervo или Sauza - бяла), водка Финландия, понякога Джин, и естествено много бира (амстел или warstainer)

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано01.12.03 04:36



По принцип, джин "Bombay Sapphire", кампари, бира leinenkugel's red, oktoberfest и много кафе. Oт виното много харесвам едно унгарско червено вино "Bull's Blood".

Редактирано от Boian на 01.12.03 04:43.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано01.12.03 10:54



Eх, каква анкета Пресъхнаха ми устните...

Ами аз харесвам много бяло вино - Chardonnais, Traminer...
После съм фен на BACARDI (Breezer ми е слабост)

По-твърдият алкохол от известно време не ми е вкусен...Е, сега, пийвам по някоя хубава ракия при неизбежните "масови"(на маса демек) поводи, ама в по-краен случай.

"Още една бира, por favor!..."

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Какво пиете [re: eлия]  
Автор Shropshire (непознат )
Публикувано01.12.03 15:44



Всичко българско и родно - ракия Бургас 63 и Бургаска мускатова, Асеновградски мавруд и каберне от Дамяница. От чуждия алкохол - Metaxa, хубав скоч или ирландски уискита разни, мноого рядко водка (главно в коктейли).



Тема Re: Какво пиете [re: Guardian_Hearts]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано01.12.03 16:59



На въпроса ти - струва ми се, че най-напред трябва да уеднаквивам разбиранията си за "битов алкохолизъм". Под тфа разбира ли се всяка вечер чашка ракийца със салатката (в некои случаи) или чаша вино преди или след вечеря (в моя случай)?

П.П: Къде я намери таз домашна, пък 40-градусова пърцуца?! Веднъж като по-малък бях помолил баща ми да смъкне градуса на ракията до към 50 (той обича да вари), та да мога и аз да я опитвам от вреееме на време, и той взе, че склони. Пък после аверите му щяха да го линчуват.
Бтв, преди известно време имах тръпката да опитам домашна ракия от Трансилвания (Румъния). Скоросмъртница! Не знам дали я лови спиртомерът. Аз оживях след тфа силно усещане, за щастие или не, ама оттогава имам силен респект към жителите на Трансилвания...

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Какво пиете [re: pensif]  
Автор Guardian_Hearts (pulen idiot)
Публикувано01.12.03 17:38



Битов алкохолизъм:еми как да го обясня-чисто и просто употреба на алкохол всяка вечер,в някои варианти действието се развива в кръчма-тип квартален кимизарник(този случай се подразбира компания от други отчаяни от живота,оплакващи се и самосъжаляващи се индивиди),понякога пък в домашна обстановка(предполагаща излагация пред децата и жената освен ако и тя не участва),или пък сам самин у дома.Характерна и отличителна черта е че се пие по навик и не за забавление.Не е толкова сериозно като истинскиа алкохолизъм но все пак.....Предполагаема главна цел:да се забрави,кое и какво-по лична преценка.Жертви:Според моите лични наблюдения:по-голямата чат от родителите на днешната младеж,демек родителите на хората до 22-23.Лично за мен е странно всекидневното купуване на бира,водка,ракия,вино(на едно от тях или на няколко) и последвалото оплакване:Ах колко сме бедни.Елементарна сметка показва че при всекидневно купуване на бира на година се харчат около 500+ лв.Е май това ми е разбирането за битов алкохолизъм.Напиваш се но не се носиш безподобно пиян по улиците.Не си пристрастен а по-скоро не намираш какво друго да направиш за себе си.



Тема Re: Какво пиете [re: Guardian_Hearts]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано01.12.03 17:56



Чакай-чакай, че съвсем изостанах в терминологията...
Какво е "кимизарник" ?

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Какво пиете [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.12.03 19:20



> Смятате ли,че българите страдат от битов алкохолизъм?

Не страдат. Кефят му се
Това в рамките на шегата.

Hidden Treasures



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.