Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 30.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Какво пиете  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано30.11.03 23:41



Като сме почнали с анкетите, да караме наред !

Та какво пиете?

Аз си падам най-вече по джин "Гордънс", а когато си почивам от твърди питиета - бяло сухо - върхът: "Тракия Шардоне". Няма да се отплесвам да обяснявам и коя година !



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Big and thick (queer)
Публикувано01.12.03 03:48



мускатова ракия и кабарне совиньон

THE BIGGER THE BETTER


Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано01.12.03 03:55



Бутилирана вода, най-често Crystal Geiser и много рядко чай,
а когато се прибирам в БГ - тогава поркам ракия (всякаква квалитетна), текила (обикновенно cuervo или Sauza - бяла), водка Финландия, понякога Джин, и естествено много бира (амстел или warstainer)

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано01.12.03 04:36



По принцип, джин "Bombay Sapphire", кампари, бира leinenkugel's red, oktoberfest и много кафе. Oт виното много харесвам едно унгарско червено вино "Bull's Blood".

Редактирано от Boian на 01.12.03 04:43.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано01.12.03 10:54



Eх, каква анкета Пресъхнаха ми устните...

Ами аз харесвам много бяло вино - Chardonnais, Traminer...
После съм фен на BACARDI (Breezer ми е слабост)

По-твърдият алкохол от известно време не ми е вкусен...Е, сега, пийвам по някоя хубава ракия при неизбежните "масови"(на маса демек) поводи, ама в по-краен случай.

"Още една бира, por favor!..."

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Какво пиетенови [re: eлия]  
Автор Shropshire (непознат )
Публикувано01.12.03 15:44



Всичко българско и родно - ракия Бургас 63 и Бургаска мускатова, Асеновградски мавруд и каберне от Дамяница. От чуждия алкохол - Metaxa, хубав скоч или ирландски уискита разни, мноого рядко водка (главно в коктейли).



Тема Re: Какво пиетенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано01.12.03 16:59



На въпроса ти - струва ми се, че най-напред трябва да уеднаквивам разбиранията си за "битов алкохолизъм". Под тфа разбира ли се всяка вечер чашка ракийца със салатката (в некои случаи) или чаша вино преди или след вечеря (в моя случай)?

П.П: Къде я намери таз домашна, пък 40-градусова пърцуца?! Веднъж като по-малък бях помолил баща ми да смъкне градуса на ракията до към 50 (той обича да вари), та да мога и аз да я опитвам от вреееме на време, и той взе, че склони. Пък после аверите му щяха да го линчуват.
Бтв, преди известно време имах тръпката да опитам домашна ракия от Трансилвания (Румъния). Скоросмъртница! Не знам дали я лови спиртомерът. Аз оживях след тфа силно усещане, за щастие или не, ама оттогава имам силен респект към жителите на Трансилвания...

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Какво пиетенови [re: pensif]  
Автор Guardian_Hearts (pulen idiot)
Публикувано01.12.03 17:38



Битов алкохолизъм:еми как да го обясня-чисто и просто употреба на алкохол всяка вечер,в някои варианти действието се развива в кръчма-тип квартален кимизарник(този случай се подразбира компания от други отчаяни от живота,оплакващи се и самосъжаляващи се индивиди),понякога пък в домашна обстановка(предполагаща излагация пред децата и жената освен ако и тя не участва),или пък сам самин у дома.Характерна и отличителна черта е че се пие по навик и не за забавление.Не е толкова сериозно като истинскиа алкохолизъм но все пак.....Предполагаема главна цел:да се забрави,кое и какво-по лична преценка.Жертви:Според моите лични наблюдения:по-голямата чат от родителите на днешната младеж,демек родителите на хората до 22-23.Лично за мен е странно всекидневното купуване на бира,водка,ракия,вино(на едно от тях или на няколко) и последвалото оплакване:Ах колко сме бедни.Елементарна сметка показва че при всекидневно купуване на бира на година се харчат около 500+ лв.Е май това ми е разбирането за битов алкохолизъм.Напиваш се но не се носиш безподобно пиян по улиците.Не си пристрастен а по-скоро не намираш какво друго да направиш за себе си.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано01.12.03 17:56



Чакай-чакай, че съвсем изостанах в терминологията...
Какво е "кимизарник" ?

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Какво пиетенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.12.03 19:20



> Смятате ли,че българите страдат от битов алкохолизъм?

Не страдат. Кефят му се
Това в рамките на шегата.

Hidden Treasures


Тема Re: Какво пиетенови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано01.12.03 19:33



Бе, шега, шега, ама има много зрънца истина.
От друга страна, въобще не сме напред в световната класация по битов алкохолизъм. Ако си спомням добре, челните места бяха за руснаците и унгарците.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор jaytee (fruit & nut)
Публикувано01.12.03 19:49



Ами от вината: по принцип червено от средиземноморските региони. Вкъщи "Blossom Hill" (всички цветове) също много върви, може би, защото рекламата му върви заедно с "Уил & Грейс" :)



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.12.03 21:10



водка - абсолют, желателно смесена в някакъв коктейл или поне със сок или безалкохолно.
джин - бифитър, желателно с тоник може и друго безалкохолно.
вина - червени, умерено сладки. не сухи. не им помня имената.
текила не, маргарити - да, ма не от сладките.
ракията на дядо ми. сунгуларска.

Hidden Treasures


Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор jism ()
Публикувано01.12.03 21:26



Сутрин 7.00 - мляко от истинска крава!
Преди обяд 11.00 - фрешче...
По време на обяда 14.30 - чаша червено:Мавруд;ако е бяло:Керацуда/истинска от Гара Пирин,или Симитли/;много харесвам и Новоселска гъмза/позволявам си и по 2 чаши.../
Е,това не е ежедневие разбира се,понякога я карам само на любимия ананасов
сок!
През целия ден 2-3 бутилки минерална вода.
Вечер:без да е битов алкохолизъм,рядко ракия със салатка,ако е гости-скоч;бърбън;водка Финландия...
Ако за вечеря съм на пица,задължително чаша Мавруд!
На коктейл само червено вино,там поне винаги е отбрано...!!!




Тема Re: Какво пиетенови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано01.12.03 22:41



Бифийтър не е лош, но не може да се мери с Гордънс



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.12.03 22:58



Гордънс ми е много твърд на мене. Ако няма бифитър по-скоро бих склонил на Бомбай. Може и сапфир ама там вече се отдалечихме толкова много от целта че нямам думи.

Hidden Treasures


Тема Re: Какво пиетенови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано01.12.03 23:18



Ако знаеш целта, казвай!!! И аз искам да знам!



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано02.12.03 00:17



Целта е бифитър

Hidden Treasures


Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано02.12.03 00:30



Е ти пък. Разбира се, че Bombay e на първо място.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано02.12.03 00:34



Само ако няма Гордънс!!!!





Тема Re: Какво пиетенови [re: Boian]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано02.12.03 00:40



АААААААААААпсурт!!!

Няма начин фототапета да е по-хубав от оригинала!



Тема Re: Какво пиетенови [re: Boian]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано02.12.03 00:47



Абе не се карайте. Споко, в къщи от всичко има. Освен след особенно страшни партита, когато бутилките намаляват наполовина и отнема известно време да се възстановят запасите.

Hidden Treasures


Тема Re: Какво пиетенови [re: Пepин]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано02.12.03 01:23



Бе до Нова година не се чувствам неподготвен и за мноо яко парти. от 1.1.2004 ще му мисля пак !!!



Тема Re: Какво пиетенови [re: eлия]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано02.12.03 13:28



Всеки се напива в Мелник, особенно ако стигне горе до пещерата на митко шестака и след това слезне да вечеря в менчевата къща напиването е 101% гарантирано!

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: Какво пиетенови [re: pensif]  
Автор Guardian_Hearts (pulen idiot)
Публикувано02.12.03 13:30



кимизарник-нещо като много ос*ан кокошарник;може да бъде нарицателно за всяко тъмно,миризливо,мизерно,мърляво,пренаселено,лошо миришещо,отвратително място;обичайно се използва за да оипишеш място в което не би стъпил за нищо на света или за място което те отвращава;сравнително стар лаф.
А за "чурулинкане" чувал ли си?Това е едно от сравнително по-новите лафчета.Май ще взема да напиша един речник....



Тема Re: Какво пиетенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано02.12.03 14:23



Кой не знае "чурулинкане"

Мерси за цветистото и изчерпателно обяснение. Напомни ми на един уникален речник на френския жаргон, в който на една френска дума (или израз) съответстват средно по 10-ина еквивалента от българския жаргон, 6-7 от които или не съм чувал, или не съм знаел, че се използват в такъв смисъл, но във всеки случай болките в корема от смях са гарантирани... Понякога като ми е нещо тъжно, го отварям и моментално се развеселявам.

Ами дерзай с твоя речник!

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема неграмотеннови [re: pensif]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано02.12.03 17:35



Аз не знам. Обяснете ми да не се чувствам неграмотен !



Тема Re: неграмотеннови [re: Sam]  
Автор jaytee (fruit & nut)
Публикувано02.12.03 17:55



Ако става въпрос за думата "чурулинкам", това е дума от детството ми, което означава, че отдавна е в жаргона, въпреки че моето детство, всъщност, не беше толкова отдвана.

Да чурулинкаш означава да извършваш една такава дейност, която напомня течаща от чучур вода, а звукът който се издава от нея, напомня чуруликане.



Тема вече не чак толкова неграмотеннови [re: jaytee]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано02.12.03 18:20



Ндааа, това ли било значението? А аз си мислех, че се влага нещо друго... от контекста, в който съм го срещал не си личеше.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор lphigenio (новак)
Публикувано02.12.03 23:21



Ами, сигурно защото съм химик по професия, много уважавам най-старото химично изобретение - бирата. Каква марка точно - труден въпрос - харесвам "родното" производство при мен "Steel city", а също и Sam Adams става, но наистина не съм претенциозен.
Иначе водка "Столичная", която винаги ми напомня за доброто старо време. От сладките работи - Kahlua, макар че в случая трябва да кажа "от свръх сладките питиета".



Тема Re: Какво пиетенови [re: eлия]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано03.12.03 05:01



Значи имаме един общ приятел .

Аз даже в момента тъкмо обмислях дали да не му звънна да резервирам апартаментчето на първия етаж още от сега, щото ми дойде мерак да си отпразнувам именния ден в Мелник на 6 януари .

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: Какво пиетенови [re: lphigenio]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано03.12.03 06:09



А аз всеки ден ходя в магазина и малтретирам продавачите, защото ги питам дали вече са получили нормалния Амстел . КАК МОЖЕ в цяла Америка да се продава САМО амстел лайт беееее? Егати льохманското племе...

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: Какво пиетенови [re: Keфиc]  
Автор lphigenio (новак)
Публикувано03.12.03 17:08



Ти пък сега - капризи ;-)) То, нали знаеш - "гладно (в случая - жадно) гадно не гледа!" Всъщност аз също мърморех по адрес на бирата в Америка, ама човек свиква на какво ли не. Сега даже май я предпочитам пред нашенската или поне и БГ, и Американската бира ги толерирам еднакво...



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор CDV (pure evil)
Публикувано03.12.03 18:29



Аз пия най-често ракия и вИно.

Samo Rado Shou moy!


Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Jupiter (Optimus Maximus)
Публикувано04.12.03 00:39



Ква е тая тема пък?





Тема Re: Какво пиетенови [re: Jupiter]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано04.12.03 00:51



Тая тема миличък седи тук от 4 дена. И чака да се вкиснеш достатъчно за да запиташ "ква е". Че не я виждаш за първи път е ясно. Оставял си си мнението по нея и другаде. И то преди повече от 6 часа.

Един благожелателен съвет: Като ти е криво, не си го изливай във форума. Имам предвид последните ти 3 (три) мнения, написани през последните минути в три теми.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Jupiter (Optimus Maximus)
Публикувано04.12.03 01:00



Това обръщение "миличък" сигурно е отговор на моето "модератора"...very cute
Що пък да не изказвам мнение по която и да е тема, когато си искам? Хубаво проучване си направил, ама като нямаш друго кво да правиш така е...как е жената?
Между другото съм в много добро настроение, ама няма да ти обяснявам сега защо...



Тема Re: Какво пиетенови [re: Jupiter]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано04.12.03 01:05



Радвам се за теб. Като ти мине кризата, пак ще ти обърна внимание.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Jupiter (Optimus Maximus)
Публикувано04.12.03 01:09



Нямам търпение, ама каква криза? Семейна?



Тема Re: Какво пиетенови [re: Jupiter]  
Автор SamМодератор (като никой друг)
Публикувано04.12.03 01:26



От къде да знам каква ТИ е кризата Jupiter. Дали е семейна или друга е твоя работа. Само не си решавай личните проблеми във форума. Ако търсиш съчувствие или съвет - ще ги намериш. Но вместо да изливаш недоволството си от положението си като цапаш форума, просто кажи за какво става въпрос.



Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор Jupiter (Optimus Maximus)
Публикувано04.12.03 02:27



Проблеми имам много - проблеми с алкохола, с жените, мъжете, наркотиците, цигарите, имам и сексуални проблеми, безсъние, хронични заболявания, психози, неврози, шизофрения, имам и проблеми с храненето, с килограмите, клептоман съм, късоглед плюс това, започвам да оплешивявам, без виагра не ми става...бе труден ми е живота...и да споделя, не можеш ми помогна...



Тема Re: Какво пиетенови [re: Jupiter]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано04.12.03 07:25



Хедонистична.

Hidden Treasures


Тема Кефаруваш ме Юпитер!нови [re: Jupiter]  
Автор CDV (pure evil)
Публикувано04.12.03 19:31



Ти просто ма Кефаруваш!

Samo Rado Shou moy!


Тема Re: Какво пиетенови [re: Sam]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано06.12.03 08:20



не съм близвал алкохол от месеци.Преди време имах неприятни спомени от серия препивания и сега съм въздържател. Пия много минерална вода и натурални сокове, а лятото се опикавах от студени чайове



Тема Re: Какво пиетенови [re: BBourgas]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано06.12.03 23:33



Няма да забравя как преди около 5 години си поръчах студен и чай и ми беше донесена чаша студена вода с пакетче чай в нея.....



Тема Re: Какво пиетенови [re: Boian]  
Автор Stepper (Sly)
Публикувано10.12.03 15:14



Хихик

Ама плодов или билков?

Всъщност аз съм голям манияк на тема чайове, опитвам се да си направя нещо като колекция... ама все ги изпивам, преди да е наедряла. А студения чай определено си е благинка през лятото.

А откъм алкохолни..

Ми виното за мен е само червено, което, естетвено е въпрос на личен вкус. (Май бяло не пия от една определна вечер, но и преди това не ми беше любимо.) Предпочитам Мерло. Но обикновено съумявам да се боядисам до ушите, та затова го избягвам на силно обществени места.

Чист твърд алкохол не пия. (Текилата си е натурално изключение.)

Скоч (любим - Passport, а и като цяло май ми е любим в тази група) с кола
Ром (на каквото предимно го карам напоследък и съвсем наскоро, пък и доста случайно опитах някакъв непознат "Ел Дорадо", който се оказа зашеметяващо добър, но в положителен смисъл) пак с кола
Джин (тук подкрепям Сам) с Фанта лимон

Мартини бианко и роси също са ми слабост (за разликаот Dry-a, който изобщо не понасям). Не отказвам и всякакви нeщица от калибъра на Бейлис, Каула, AFTER SHOCK... коктейли, шотове... ама да се поспра, преди да съм се катурнал от стола. Явно имам професионално изкривяване от тапията ми за барман.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.