Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 16.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Предизборна теманови  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано13.11.03 15:34



В тази тема, можете да коментирате всичко свързано с изборите за второто модераторско място в клуба. Може да давате предложения или пък да пуснете предизборната си кампания, НО В ТАЗИ ТЕМА НЕ МОЖЕТЕ ДА ГЛАСУВАТЕ !!!



Тема няколко неща [re: BBourgas]  
Автор jaytee (fruit & nut)
Публикувано13.11.03 19:26



Ето какво си мисля аз...

Първо, смятам че всички, които пишат в този клуб, с изключение на двама, са способни да бъдат модератори. Въпросът е кой иска да бъде? Ако има такива, нека те да се обадят и да кажат при какви условия биха искали да бъдат модератори.

Второ, ако ще има двама модератори, според мен е важно да могат да работят независимо един от друг и да не се изчакват за вземане на решения. Важно е и действията на единия да не дразнят другия, за да не се превърне клубът в място за битка на двамата модератори. Това е повече като препоръка към евентуалния бъдещ втори модератор.

На мен BBourgas ми харесва като модератор все повече. Може би има нужда от втори модератор, за да изтрие, например, всички обиди към BBourgas, с които е пълна първата страница на клуба в момента. И също да модерира тогава, когато BBourgas e offline. Евентуалният втори модератор трябва много ясно да разбира, че конфликт между него и BBourgas би бил изключително нежелан.



Тема Re: няколко нещанови [re: jaytee]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано13.11.03 21:40



jaytee, не мога да не се съглася с всичко от мнението ти. Освен това ми е и полезно, защото ми дава база да кажа следното:
1. Кандидатурата ми вече беше издигната. Нямам намерение да си правя "отвод", напротив.
2. Не поставям условия. Но съм готов да изслушам евентуални ваши условия за да знам предварително с какво се хващам. И ако някой от тях ми се сторят неприемливи (имам предвид сериозни неща) - едва тогава бих се отказал. Но не мисля, че ще има такива - за времето през което съм тук май се опознахме.
3. Аз самият харесвам модерирането на ББургас все повече. С него сме имали противоречия в самото начало на идването ми в клуба, но от тогава и двамата сме се променили.
4. Колкото до самостоятелните решения - това е нещо, което го мога. Няма да обяснявам защо. Само искам седмица срок за да превключа.
5. Конфликт с ББургас не мисля, че е възможен освен по много сериозен повод... Но го считам за достатъчно разумен, а познавам себе си добре, за да предположа с голям процент сигурност, че такъв повод няма да има.

6. Отговарям на въпроси.



Тема jayteeнови [re: Sam]  
Автор Jupiter (Optimus Maximus)
Публикувано14.11.03 08:34



Условието ми към следващия модератор, е той да е гей. Може и да е дискриминация, обаче форума е Адам и Адам, а не Адам и Ева и Адам. Не мисля, че бисексуален, женен мъж с дете, който не е открит, може да бъде представителна извадка за гей общество, още повече да модерира гей форум. Звучи ми като смешка. Иначе нямам нищо против бисексуалните и участието им в клуба, ама избора на Сам е неподходящ. Затова предлагам jaytee, aко е съгласен. Той не е имал конфликт с нито един посетител от форума, за разлика от Сам. Много уравновесен тип и мисля, че ще се справя добре, често е онлайн. Остава да каже дали е съгласен.



Тема Re: jayteeнови [re: Jupiter]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано14.11.03 09:08



С това че jaytee е по-добрият избор съм съгласен. но с първата част - че модераторът трябва да е гей - не.
Форумът наистина е Адам и Адам, но по определение е форума за хора с гей и бисексуална ориентация.
И още нещо много важно - споменал си една ключова думичка: представителна извадка. Знам, че ТИ знаеш какво означава. Но за тези, което не са наясно със статистическата терминология ще кажа, че представителната извадка за една група е по-малка група хора, която е подбрана така, че да отразява общо взето вярно стойностите на изследваните характерни черти на голямата група.
Наистина ли търсиш представителна извадка? Защото ако е така, във форум, където много от членовете са бисексуални, май точно бисексуален се явява представителна извадка от членовете на форума. Колкото до представителност по отношение на "открит гей" - и там си мисля, че попадам в "златната среда" - по-открит съм от доста други и много по-малко от заявилите сексуалната си ориентация пред всички.
Друг е въпросът, че разсъждението ти за това, че ако някой е "чист гей" това автоматически го прави по-добър модератор (само с едно име за пример бих те убедил). С това категорично няма как да се съглася. Аз бих гласувал за човека, който смятам, че ще модерира добре, независимо дали е гей или бисексуален.

а дали АЗ ще модерирам добре - точно там е питанката... ама докато не започна, няма как да разберете нито вие, нито аз !!



Тема И двамата модератори трябва да са гей!нови [re: BBourgas]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.11.03 09:18



И двамата трябва да са гей!
Не може бисексуален, да модераторства гей-форум.
Сто пъти Ви предложих, основете клуб на Би-любовта и там модераторствувайте колкото искате, налагайте ограничения, налагайте условия и каквото искате.
Но във форум АДАМ и АДАМ, да се ограничават гей-правата, от бисексуали си е чиста дискриминация.
Това е, модераторите трябва да са гей!



Тема Re: jayteeнови [re: Sam]  
Автор Jupiter (Optimus Maximus)
Публикувано14.11.03 09:37



Нямам желание и да разбирам, защото няма да гласувам за теб. Не говоря за представителна извадка на клуба, а на гей обществото. Средностатистическият гей мъж няма жена и деца. Нормално е бисексуалните да са с по-голяма активност в клуба, защото малко от тях движат в гей среди и тук единствено могат да контактуват с гей хора. Не смятам, че човек, който не е в гей обществото може да разбира проблемите му и още повече да ги модерира. Лесно е да стоиш и да наблюдаваш проблемите отвън и да казваш, че ги разбираш, обаче ти ги нямаш същите проблеми, следователно разбирането им се изчерпва само с това. Както един гей няма проблемите на бисексуален.
Никъде не съм споменавал, че "чист гей" автоматично значи по-добър модератор. Казах, че искам модератора да е гей. Намираш ли разлика? Това е твоя интерпретация, до която не знам по каква логика си стигнал. Колкото до това "чист гей", никога не съм го споменавал - или си гей или не. Аз също гласувам за човек, който смятам, че ще модерира добре - имено jaytee. Вече споменах защо.



Тема Защо?нови [re: Nikam]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.11.03 09:57



Защо е задължително модераторите да са задължително гей?



Тема Re: jaytee [re: Jupiter]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано14.11.03 10:01



ОК, на първо място, извинявай за неправилната интерпретация.

Но защо говориш за представителна извадка на гей-обществото, когато тук ще се гласува за модератор на форум аз гей и бисексуални, а не за президент на гей-организация? Между другото, с тази логика ме вкарваш в спор, който според мен е принципно сбъркан - аз самият съм много категорично против делението във форума на гей и бисексуални. В този форум се събираме заради общото помежду ни - това че харесваме хора от собствения си пол, а не заради различното. Ако исках да говоря, споделям, изслушвам въпроси и отговори за интереса ми към жените, щях да го правя на съответното място - АиЕ. А съм тук, именно защото ме интересуват отношенията А-А.

И още нещо. "Нормално е бисексуалните да са с по-голяма активност в клуба, защото малко от тях движат в гей среди и тук единствено могат да контактуват с гей хора." - това поне за мен не се отнася изобщо. Имам повече приятели гей и бисексуални (не онлайн приятели, а реални хора с които се виждам и общувам), отколкото хетеросексуални. Което трябва да ти говори нещо.

И последно - да си модератор според мен означава просто да си натоварен със задачата да следиш да се прилагат правилата на клуба и да се избягват грозни инциденти като този от преди 2 вечери, когато клубът беше залят с около 30 спам бележки. А ако не успееш да предотвратиш подобни инциденти, поне да "изнесеш труповете" след това. Та да си модератор не означава да даваш тон в живота на клуба, да налагаш мнения, да прокарваш гей или бисексуална или не знам си каква политика. В този смисъл, (подчертавам - чисто теоретично)добър модератор на АиА може да бъде и жена. А много калпав модератор, способен да съсипе клуба - гей.
Модераторът не "модерира проблемите на гей-обществото"!!! Той модерира само форума, придържайки се към правилата, приети от всички. Намираш ли разликата?



Тема Re: Защото [re: BBourgas]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.11.03 10:05



Геят познава проблемите на гейовете!
Това е.
Не може един бисексуален мъж, да вникне и да разбере, мислите на един гей! Просто защото стереотипа му на поведение и живот са коренно различни.
Едно е да живееш с жена и дете, и пред обществото да се правиш на нормален, както и да се криеш през псевдоними и да пишеш по форуми, като се изкарваш хипер-обратен! Друго е да живееш сред обществото като гей, щото наистина си хомосексуален.
Никак няма да е лошо - просто да се основе клуб на Би-любовта! Това е необходимо не само на вас - бисексуалните, но и на бисексуалните жени! Така ще имате общи теми, общи запознанства , общи идеи и др.
Но разберете, че гей- и лесбийство, като хомосексуализъм, не са еднозначни с бисексуалното поведение, мисъл и начин на живот.

Редактирано от Nikam на 14.11.03 10:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.