Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 11.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Характеропредсказване  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано18.10.03 18:31



Темата не е връх на оригиналността, което съм подчертал, избирайки заглавие близко до това на Нортттче.

Работата е такава, днес гледах по ТВ един ревнивец със "сключени" вежди - тоест - веждите му не са разделени, а свързани в една линия. Сетих се един израз, който съм срещал в някаква книга: "Мама ми е казвала, да нямам доверие на мъже със сключени вежди"- Тоя израз всъщност нищо не ми говори, защото не знам каква ли ще е връзката между формата на веждите и доверието или евентуално характера. А вие имате ли идея?

И изобщо, какво сте чували за подобни връзки - черти на лицето, тялото, - характер.

Сещам се например, че има разпространето мнение, че пълните хора са добродушни и с чувство за хумор.



Тема Re: Характеропредсказваненови [re: Sam]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано20.10.03 10:15



Аз съм чувал, че не трябва да вярвам на гора със сцепена брадичка

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: Характеропредсказваненови [re: martyr]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано20.10.03 13:10



Хихи, така може да "нарисуваме" облика на абсолютния измамник, абсолютния добряк и т.н.



Тема Re: Характеропредсказваненови [re: Sam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано20.10.03 16:26



Казват, че красивите хора са арогантни...ама аз съм изключение...познайте сега грозен и арогантен или красив и неарогантен съм искал да кажа...хихихи...



Тема Re: Характеропредсказваненови [re: Jupiter]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано20.10.03 17:07



Ей, не поставяй въпроса така, за да не чуеш неща, които няма да ти харесат!




Тема Re: Характеропредсказваненови [re: Sam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано20.10.03 18:07



Покрай толкова неща по мой адрес, едва ли ще ме трогне ако ми кажат арогантен или грозен, дори и красив. Все пак аз избирам на кого да вярвам и като че ли най-много на себе си.
По темата... човек, който не гледа в очите на събеседниците си, не е от най-честните, така казват. Това не е точно физически белег, a по-скоро поведенчески, но все пак издаен донякъде.



Тема Re: Характеропредсказваненови [re: Jupiter]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано20.10.03 18:23



О, за поведенческите белези самият аз мога да говоря доста - например само за жестовете на ръцете при разговор. Един пример - кръстосаните на гърдите ръце са жест, издаващ предпазливост, опит да се защитиш от събеседника.



Тема Re: Характеропредсказваненови [re: Jupiter]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано20.10.03 18:33



За това с гледането в очите не съм много съгласен... Според мен то е малко или много предразсъдък. Вярно, че обикновено ако искаш да излъжеш, да скриеш истината и т.н. да премълчиш нещо, избягваш да гледаш в очите, да си лице в лице дори с другия. Но това е най-вече в ситуация с по-специални обстоятелства. И не бива да се абсолютизира, както много често се прави по този повод.
Човек може да има различни причини, за да не гледа събеседника си постоянно в очите. На мен например ми се е налагало неведнъж да го правя, но не защото искам да излъжа или да скрия нещо. Понякога просто се разсейвам при продължителен контакт с очите, спирам да следя какво ми се говори (или си губя мисълта, ако говоря аз) и т.н и се налага да сведа или изместя поглед, най-малкото за да си върна концентрацията. Често ми се е случвало по време на лекции, например. Или пък има хора, които просто не мога да гледам в очите - остър поглед, студен поглед и т.н., и именно такива са ме питали защо не го правя - какво да им обясня?
А може пък да е просто някакъв комплекс, срам и т.н.
Ала има и друго - най-ловките манипулатори са точно тези, които те гледат право в очите и омайват ли, омайват...

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Кой от всичките - Нали сте много?нови [re: Jupiter]  
Автор °~џїџ~° (|)
Публикувано20.10.03 19:18



Май сте се събрали грозни и арогантни, щото с какъвто се сабереше такъв и ставаш?



Тема ооо ама компанията ти се е разкарала?нови [re: Jupiter]  
Автор °~џїџ~° (|)
Публикувано20.10.03 19:20



Жалко защо днес си сам? пак ли ще седиш и ше лапаш мухи? нали вчера беше собичайната ти компания, дето сте се помсилили за канарчета?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.