Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 22.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За мръсните думички  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано13.10.03 23:59



Стоя си пред РС-то и ви чета с голямо удоволствие, за разлика от някои, които ме четат мене , но както и да е. Никам е мъдър! И четейки Ви, все по-често си задавам въпроса, що бре братя, се срамите да назовете нещата с истинските им имена? Що така, м?
Че какво лошо има в това да напишеш кур, вместо пишка.
Ма тая думичка пишка е толкова невзрачна, че направо тръпки ме побиват.
Друг пример - тестиси и мъдница, ма леле, боже, както възкликва баба ти Пена от 5-тия етаж, че какво лошо има да напишеш например ташаци, мъдури - айде това е малко по-каруцарски, или пък дупенце - верно е, че звучи доста сладко, но пък какво влияние оказва гръмкото българско звучно слово задник,а за гъз,ай, не - то е малко по-тръпкаво.
И така - питам се аз, и веднага се сещам за нечутият снобизъм изразен чрез словосъчетанието полов акт, вай-блях! А колко яко и възбуждащо звучи само ебане, чукане, шибаненаправо е страхотно!

И що така се пристисквате, с оправдание, че сте културтрегери и спазвате добрия тон?
Едно е най-добро - давай воля на емоция и мисъл, и винаги си спомняй звучният ни български език, в който думи като посочените имат особена емоционална окраска на общуването, и в никакъв случай, преди да креснат госпожиците , не са признак на ниска култура. Стига културясвахме, че доста ще изпростеем накрая, като почнем да наричаме нещата с латиницата, например:
Обръщайки се към гаджето си, вместо да му кажеш:Набий ми якия си кур в моя задник, който те очаква, ще му речеш
моля - извърши emissio penis in anus - и той ще възкликне - нека те проверя, дали наистина си мъж, защото ние латините действаме на принципа - De omnibus Dubitandum!
Та, така, братя мои, и стига писахте за тия пишки, че лелелееее.....



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано14.10.03 00:22



Преполагам, че е въпрос на вкус :-)

На мен например "пишка" ми звучи много по-закачливо, ертоично и интересно от "кур", затова и предпочитам да употребявам именно нея като дума :-) Не знам за другите, но поне за мен тя не съдържа нищо невзрачно. Въпрос на вкус, дет се вика :-)


За "ташаци" и "мъдури" е същото -- предпочитам "топки", което и обикновено употребявам, ако се налага в частни разговори :-)


Според мен "задник" означава едно, "гъз" -- доста по-друго, а "дупе" ми се вижда най-яко и най-еротично. Примерно в 70% от случаите на устата ми идва думата "дупе", а в останалите 30 -- думата "задник".


Колкото до половия акт, обикновено го наричам секс. По-рядко -- ебане. "чукане" и "шибане" просто не ми се връзват някакси. Нещо не ми звучат, сякаш не улавят докрай нещата. А определено има какво да се улавя. Всъщност, "шибане" и "чукане" обикновено ги ползвам, когато искам да подчертая липсата на всякакво чувство и дори на страст. Без изобщо да става дума за някакво отрицателно отношение към тия неща.


Така че, преподлагам това е като тортите. Един куп хора около мен обичат шоколадови, но на мене ми дайте сметанови или плодови :-))) И то в мнооооого множествено число :-)

Редактирано от Hopтттчe на 14.10.03 00:24.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Hopтттчe]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.10.03 01:04



Честно казано, като чуя пишка, и винаги си представям клитор с хипертрофия, и нещо ми става - блях отврат!
Аха, а пък кур си е друго нещо.
А, ама аз не те питах за хуй и уй?



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано14.10.03 01:06



Ами, ако всички употребяваме еднакви думи, тогава как ще разбереш кой претендира, че е културен и кой не? Виж така колко по-лесно разпознаваш кой какъв е. ;-)

Конкретно по твоите предложения:

Защо забрави думата хуй!? Чудя се дали хуй не е русизъм...? Някой знае ли? Между другото пишка на мен много ми харесва, какво и има на думата?

Думите мъдница и мъдури ги чувам за първи път. В нашия край им викаме мъде. И какво лошо има ако говорим тук по медицински проблеми, например, да използваме думата тестиси. Защо трябва да караме хората да се притесняват да я използват? Защото щяло да прозвучи, че претендират, че са по-културни, отколкото са?

За задник съм съгласен с теб. Харесва ми. :-)

От думите за анален секс, сякаш чукане е тази, която най-ми допада...

ОК, т'ва е. Всеки трябва да си използва такива думи, каквито харесва.

P.S. Накрая да цитирам една известна сигнатура: "To be natural is such a difficult pose to keep up".

Редактирано от jaytee на 14.10.03 03:06.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано14.10.03 01:09



Понеже и аз попитах за "пишка" по-долу....

Има и дъъъълги пишки ;-))



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: jaytee]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.10.03 01:51



Преди години, в България нашумя една руска песничка "Зеленая ограда"
Та в нея се пееше нещо от сорта:
Детки в озере купались,
хуй резиновой нашли!
Целий день они ебались,
даже в школу не пошли!

Ако съм сбъркал нещо в руската граматика - поправете ме.

Но текста не е ли красноречив, за някои работи!




Тема Прав си...нови [re: Nikam]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано14.10.03 04:30



...но не всички мислим като теб. мнозинството е за добрият тон. един въпрос:
-да не би да се възбуждаш, докато ти говорят мръсотии?



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано14.10.03 09:47



"хуй", не знам защо, може би щото няма нито една твърда съгласна, ми звучи мнооого меко ;-))))) Дори малко им се чудя на руснаците. Като стане дума да кажат някое име с "х", те все го правят на "г". Да речем, казват Гюйгенс вместо Хюйгенс и куп други такива. А пък в същото време си кътат хуя :-)

Иначе обичам да използвам каламбури като "уйбаво" да речем.

Дали е русизъм не знам. Може да е общославянска дума, какъвто е например коренът "еб".

Иначе "пишка" изобщо не свързвам с нищо женско, напротив, с мъжко. И то със съвсем "палаво" мъжко :-)))



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано14.10.03 13:11



Някои се ебат, други правим любов... оттам и речника...

= TOILETTENPAPIER

Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Hopтттчe]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано14.10.03 14:23



Абсолютно...
Трябва да призная, че се оказах доста слисан като прочетох мнението си по въпроса в подробности в твоя постинг, Нортттче. Подписвам се...Употребявам точно споменатите от теб думички по абсолютно същите мотиви и емоции.

Добре, че все пак си споменал за тортата, че да се разсее слисването ми отчасти - аз обичам шоколадова...

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Прав си...нови [re: BBourgas]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.10.03 14:49



Стига с тоя добър тон, че ми става лошо и ме обливат горещи вълни, като климактеричка.
ААААААА
Какво толкова има лошо в това да си употребяваш думичките? А?
А и в сексуалната игра - всичко е позволено, нали?



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.10.03 14:54



Ооо, скъпи ми Юпи, дори и да правиш любов, ебането си е ебане.Моля те!
Айде стига уееееее.



Тема Re: Прав си...нови [re: Nikam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано14.10.03 14:57



Сексуална игра пахахаха Тва още по-дървено звучи...

= TOILETTENPAPIER

Тема Re: Прав си...нови [re: Nikam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано14.10.03 15:02



Играем си сексуално... имам един познат, който използва "пльокаме се" и "хлъзгаме се"

= TOILETTENPAPIER

Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано14.10.03 15:55



Ами няма нищо лошо да си пишеш "кур, вместо пишка" и т.н. Щом ти харесва, ОК. Не мисля, че това вреди толкова на "бонтон"-а. Но няма защо да го изискваш и от другите и да твърдиш, че това са "истинските имена" на нещата...
Работата не е там кои имена са "истински" или "културни" - всичко е въпрос на вкус за мен. И на лично усещане. И на асоциации.
Толкова ли е трудно да се повярва, че някой не употребява горните думи(които така художествено си оцветил) и въпреки това е не по-малко разкрепостен, готин или секси, например? Или че може да е супердив и страстен в секса и без да изреве "Набий ми якия си кур в моя задник, който те очаква!"?!

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано14.10.03 16:46



Думичките според мен си носят емоционален заряд. И си има време и място за всяка. А времето и мястото се избират от изричащият ги. И зависят също от това, на кого и по какъв повод ги казваш. Щото си има хора, с които можеш да правиш любов, както и такива, дето и за ебане не стават.

Също така, като ми кажат мъдури, ми изплува асоциация за потури и съответно нещо космато, миризливо, спарено и сплескано, поклащащо се из тях... Е, на някой може и така да му харесва :)

С две думи, "истинските имена" на нещата е разтегливо понятие. Щото и нещата не са еднакви. И не на всяко му се лепи баш името, което предлагаш.

От друга страна, поздравления за интересната тема за обсъждане

Редактирано от Sam на 14.10.03 16:47.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Sam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано14.10.03 17:44



И аз правя подобна асоциация с "мъдури". Описанието ми хареса...

= TOILETTENPAPIER

Тема Re: За мръсните думичкинови [re: pensif]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано14.10.03 21:22



> Добре, че все пак си споменал за тортата, че да се разсее
> слисването ми отчасти - аз обичам шоколадова...

Значи идеално се съгласуваме дори в сладкарницата :-))) Шоколадова за теб, сметанова за мен... Пък после, знае ли човек ;-)



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Sam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано14.10.03 21:24



По повод мъдурите, мога да цитирам една приятелка, която казва така:


Мъжете едно време носеха потури
и имаха мъдури!

Сега носят дънки
И имат, трънки!




Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Hopтттчe]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.10.03 22:17



Май е права била, не е едно и също да те плесне по лицето едно яко мъдо - пак употребих такава думичка, и да ти се люлеят по брадичката две бадемки.
Професорката по Детски болести, ни казваше - колеги, като изследвате момченцата, никога не забравяйте да им видите мъденцата.
А между другото думата мъдур, мъдури, мъденца си е типично българска дума, известно е, че в медицината на скротума на български му викаме - мъдница!
Така, че асоциацията за мъдури-потури-селяндури и прочие е малко особена. Аз пък не бих си представил пот, чесън, оплетени косми щото има мъдури и потури.
Ако знаете, и без потури, като ти дойдат на преглед - какво си показват - думи нямам. И то в дънки, слипове на Калвин Клайн и колани с надпис Лаура Биаджоти - ама като ги свалят - въх - припаднах!



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано15.10.03 00:55



Тука си съвсем прав - простотията, чесъна и вонята и космалаците не са облечени непременно в потури - има ги и в слипове Кевин Клайн. Ма няма значение. Ставаше въпрос за асоциация - първична и естествена.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано15.10.03 00:59



Представяш ли си тогава, едно време, какво е било?
Когато не е имало интернет, дънки, к.клайн слипове - леле, България е била, според първичната асоциация - ...сещаш се.
Но пък, дали е имало гейове едно време?



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано15.10.03 01:10



Начи, за древна Елада и Рим сме се разбрали - имало е и още как... По-скоро се чудя, дали тогава е имало чисто хетеросексуални.

Ма ако говорим за Йовкова и Елин-Пелинова България - ще да е нямало. Има някви далеееечни намеци, ма са далечни както каза един провален и слава Богу бивш премиер "От Ванкувър до Владивосток".

Редактирано от Sam на 15.10.03 01:16.



Тема Re: Прав си...нови [re: Nikam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано15.10.03 01:16



А и в сексуалната игра - всичко е позволено, нали?
Aaa -eто го ключа за палатката. Тук не става въпрос само за сексуална игра. А дори и в сексуалната игра всичко е позволено, стига да се харесва на всичките партньори. За всичко си има място.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Sam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано15.10.03 01:20



А ти защо мислиш, че е нямало? Щото не сме чели за тях ли?



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Boian]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано15.10.03 01:24



Точно това имах предвид - че не сме чели. Затова споменах и двама известни "душеведи" дето им викаше нашта даскалка като бях ученик. За елини и римлани дори сме чели. А за тогавашните "здрави, селски, български" нрави - не сме. Със сигурност е имало - нали четем статистиките, които показват и доказват, че процентът на хомосексуалните в едно общество е сравнително стабилен. Обаче по това време за обществото те просто не са съществували. Така си мисля.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано15.10.03 01:29



Това са думи като думи. Липсата на културата не е в използването им, а в неуместното им използване. За всичко си има място и време и компания. Един интелигентен човек се отличава точно с умението да се държи добре и "в ниско-културна" и във "високо-културна" среда. Както в местната кръчма, така и в 5-звездният ресторант.

Та и дали разни думи са български или не, не е критерий за истинност на имената. Всеки ден се ползват думи като оцет, оборот, компютър, бунгало, балама и др. Та значи да оставим произхода на думите настрана. М/у впрочем от социологична гледна точка (пак латинска дума) е интересно да се види, защо "културните" думи са обикновено на чужд език. Това е за нова тема.

Едно е най-добро - давай воля на емоция и мисъл, и винаги си спомняй звучният ни български език, в който думи като посочените имат особена емоционална окраска на общуването, и в никакъв случай, преди да креснат Това като аргумент е несъстоятелно. И да си биеш чекии е готино и приятно насаме, но на публично място дори и да мастурбираш не е добре. Същото и за публичния коитус спрямо ебането по двойки.

Оттам натътък, преценяй сам и не съди много различните от тебе.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Sam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано15.10.03 01:33



Или просто изисканите хора не са говорели за това
Може би трябва да се чете по внимателно. То и известният английски душевед Дикенс не говори много за хомосексуалност, но то много я е имало. Та, къде ни е нашият Уайлд?

А то би било интересно да се види по публичните домове дали са се предлагали хомосексуални забавления (ебане, чукане, шибане,.... ). Според мен просто никой още не е търсил сериозно. Защо никой не е търсил сериозно, е също интересен въпрос.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано15.10.03 08:17



Никъме, имаше едно изказване за девойките, но и ти да го знаеш, няма да ти е излишно...
Една жена трябва да е дама в обществото, домакиня вкъщи и курва в леглото. Лошо е като започнеш да бъркаш местата на изява. Демек, като говориш като курва във форумите, най-вероятно си дама в леглото, или още по-лошо - домакиня.

= TOILETTENPAPIER

Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Boian]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано15.10.03 11:11



Според мен, трябва да прочетете народната балада за неподбиращият партньори Кънчо Путкодеров ... ей тука на -- >

и да прецените, 'де е той ... българския Оскар Уайлд !?!?

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !

Тема Re: За мръсните думичкинови [re: martyr]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано15.10.03 12:01




жестока балада!!!
Ех, този Кънчо!;) Ама той май съвсем не е бил само ПУТКОдеров;) Любопитно ми е дали също като Алековия бай Ганьо и Кънчо си е имал прототип, реален?

Колкото до Пеньо Пенев, чувал съм за негови творчески "криввания" в този жанр, ама не бих го нарекъл точно "българският О.Уайлд"

"To be natural is such a difficult pose to keep up"

Редактирано от pensif на 15.10.03 12:24.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: pensif]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано15.10.03 12:37



Изобщо не се учудвай ако се окаже, че си е бил реален български манаф :) а Пеньо Пенев още като му видях снимката в учебника по литература някога и го заподозрях като наше момче

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: За мръсните думичкинови [re: martyr]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано15.10.03 14:34



Oucha Magoucha! Каква поема!

Още не съм прочел отговорите на другите.... това ми е първата реакция.

Авторът наистина ли е Пеньо Пенев???



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: martyr]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано15.10.03 15:03



Ще пусна нова тема за българска литература...



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: jaytee]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано15.10.03 15:04



Да бе, спомням си, още през края седемдесетте години се разпространяваше преписана в ученически тетрадки (за по-рано нямам спомени) :)



Тема Впрочем...нови [re: Jupiter]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано15.10.03 16:30



и аз щях да напиша нещо подобно.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Hopтттчe]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано15.10.03 16:50



>Пък после, знае ли човек ;-)

пък после по още едно парче :), с кола за теб, натурален сок - за мен:))

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: За мръсните думичкинови [re: jaytee]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано15.10.03 17:13



Като нищо :) но може и просто да седи в същата директория .

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: За мръсните думичкинови [re: martyr]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано15.10.03 19:26



Изглежда наистина се приписва на Пеньо Пенев, в Liternet го има в списъка на неговите произведения.

Прочетох и биографията на Пеньо Пенев и ми направи толкова силно впечатление, че реших да я копирам тук:

"Пеньо Пенев е роден на 7 май 1930 година в балканското селце Добромирка, Севлиевско, в многочленното семейство на Дора и Пеньо Пеневи. Преживява обременено детство в не особено щастлива семейна среда, за което свидетелстват някои непубликувани писма на поета от 1954 година.Това детство вероятно е сред причините за постоянната меланхолия, опитите за самоубийство, лечението в психиатрията, а може би затова и в последните мигове преди смъртта си той пише до своя приятел Митко Иванов: "Моля! Погребете ме навсякъде, но не там, където съм роден! Заклевам ви!!!!..."

Още в трети клас започва своите поетични опити, а като ученик в севлиевската гимназия "Цвятко Танев" продължава със злободневки, агитки и стихове. Пак там се изявява и като превъзходен рецитатор както на свои, така и на произведенията на Вапцаров, Гео Милев, по-късно - на Есенин и на Маяковски, върху чийто портрет в минутите преди смъртта си написва :

"Сбогом.
Идвам при теб, мой бог.
Аз"

Всички те оказват силно влияние върху първоначалното му творчество.

По момчешки немирен палавник, той обаче си спечелва славата на "буйна глава", с която пристига в София. Любен Георгиев, който прави подробно изследване на живота и творчеството на П.Пенев, разказва : "...помня го кротък, много смирен външно и мълчалив човек. Но съм чувал за негови буйства, побоища и скандали. Не съм го виждал никога в подобни сцени. Не съм го чувал дори да се заканва на някого. Единственият случай, когато го виждах да се горещи, ръкомаха, бяха литератулните четения - когато рецитира свои стихове." ("Пеньо Пенев - поетът с ватенката", Л. Георгиев, 1965 г, издание на БАН)

През 1946 година се полагат основите на младежките строителни бригади и П.Пенев едва дочаква края на учебната 1946/47 година и се включва в строежа на железопътната линия Ловеч - Троян, обявена за младежки обект. В младежката бригада той отново пише стихове, чийто пръв читател става Климент Цачев - също бригадир там, току-що направил първите си крачки в поезията. На същия обект се запозвана и с Асен Босев, който през 1948 година го представя на Елин Пелин.

Строителните обекти стават втори дом на поета. Негов труд е вграден в основите на язовир "Росица", а от 1949 година живота му се свързва изцяло с изграждането на Димитровград.Той обиква новия град с цялото си сърце, прекарва най-хубавите и най-плодотворни години от живота си в него, там слага край на дните си и там пожелава да бъде погребан. Подробно е разказан животът на Пеньо Пенев в Димитровград от Митко Иванов - един от най-близките му приятели, в "Повест за Пеньо Пенев", Профиздат, 1964год.

В периода 1949 - 1954 година много от Пеньо-Пеневите стихотворения са включени в литературни сборници. 1954 година е най-плодоносната за поета в областта на неговите хумористични и сатирични изяви. Много негови творби излизат на страниците на в. "Димитровградска правда" и "Стършел" в периода 1956 - 57 година, които обаче му навличат гнева на много хора, и той постепенно се превръща във "вреден за обществото човек", принуден е да напусне не само редакцията на в. "Димитровска правда", но и града, към който е така привързан.

Към проблемите на поета, причинени от доносници, се прибавят и личните му брачни тревоги. Преди да влезе в казармата П.Пенев сключва прибързан брак, който при скандални обстоятелства е разтрогнат и който е причина за първия му опит за самоубийство (12 септември 1950г). През 1955 година в Димитровград той се жени за Мария Господинова, през февруари 1956 год. му се ражда син - Владимир. Семейният им живот е изпълнен с безумни лишения, белезите от които са в неговата поезия. В същото време работи като сътрудник на в. Стършел и като такъв пътува постоянно по строителните обекти - Батак, Пещера, Мадан, Рудозем, Кърджали.

Многолетните грижи и безперспективността го смазват и обезверяват, временните затруднения го карат да губи равновесие, почти постоянната меланхолия, породена от грубостта и незачитането, и алкохола го лишават от сила за противодействие. През 1957 година при поредното му влизане за лечение в психиатрията за алкохолизъм, тъстът му прибира жена му Мария и детето в Тополовград.

В началото на 1959 година се връща отново в Димитровград, дълбоко огорчен от живота и неразбирането, което среща в столицата. Още с пристигането си прави пореден опит за самоубийство с луминал, но успяват да го спасят навреме.

На 27 април 1959 година след погълната смъртоносна доза веронал той написва своите предсмъртни редове, между които и тези до неговия приятел Митко Иванов:

"Митко!
Приятелю стари и насъщни!
Омръзна ми да бъда бездомен, безработен, необичан..."

... И заспива завинаги."

Редактирано от jaytee на 15.10.03 20:22.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Boian]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано15.10.03 22:40



Някъде четох, че теляците в турските бани в Османската империя са извършвали такива услуги.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Sam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано15.10.03 22:56



Виж ти... много интересно, и аз така предположих, че се е разпространявала. Митът за балканския е*ач, изразен по един невероятен начин. И финалът е направо забележителен.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано16.10.03 00:24



Ох, Юпи, пак си станал с глутеусите нагоре и май си започнал да развиваш синдрома на Хетерокукумицина.



Тема Re: Впрочем...нови [re: BBourgas]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано16.10.03 00:27



Подобно лииии??? Ще наточа тестисната ножица, Бургазинио!



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: jaytee]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано16.10.03 00:50



И все си мисля, че това не е на Пеньо Пенев.
По негово време имало ли е идея за водородната бомба?



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано16.10.03 10:47



Може и да не е на Пеньо Пенев, но се приписва на "перото му" от десетилетия насам. Поне аз така знам. Колкото до водородната бомба, тя не е ново изобретение. Има и още нещо - огромната вероятност, при начина, по който се разпространяваше навремето подобна литература (почти като народното творчество) - с преписване от тефтерче на тефтерче или тетрадка с омачкани корици, и някой друг да е дал приноса си, "дописвайки", "поправяйки" и изобщо нагласяйки нещата съгласно собственото си виждане... За водородната бомба не знам, ама интернет със сигурност нямаше в Бг през 70-те години. Че и през 80-те.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Sam]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано16.10.03 11:18



Абсолютно съм съгласен с теб, особено в частта за "дописването", "преправянето" и т.н. Забелязват се "кусури" в някои от стиховете (нарушение на ритъма, стъпката и т.н.), което ми изглежда странно, при положение, че очевидно има по-добри варианти... А и стилът като че ли на едно-две места се променя...

"To be natural is such a difficult pose to keep up"

Редактирано от pensif на 16.10.03 11:31.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Daniel Kueblboeck (Superstar)
Публикувано16.10.03 12:15



защото всеки има скруполи или робува на такива. иначе не мисля че са културни



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Daniel Kueblboeck]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано16.10.03 12:36







Тема Re: Впрочем...нови [re: Nikam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано16.10.03 17:03



Както се казва, изказване на мъдър човек.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано16.10.03 17:04



Отивам да си донеса семките и идвам да ви гледам. Кат на кино.


Ееедър пеечен за забаафка.



Тема Re: За мръсните думичкинови [re: Nikam]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано16.10.03 17:10



Не само, че е имало идея, а дори и бомба май е имало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.