Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 30.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема защо ?нови  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано04.10.03 01:38



Хайде една нова и стара тема. За всеки, както го разбира. Темата е "ЗАЩО СЪМ ГЕЙ" и за такива като мен - защо съм бисексуален. Кое ме е направило такъв? Кое е повлияло на избора ми. Имал ли съм избор? Кога и защо съм решил, че това е моят избор? Решил ли съм го? Окончателно ли? Може ли човек да променя сексуалната си ориентация? Това, че съм гей прави ли ме по-добър?
Отговорите и въпросите са Ваши! Има още въпроси. И всеки си има отговор.



Тема Re: защо ?нови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.10.03 01:54



Доказано е, че геят или лесбийката се раждат такива.
Така, че ние избор със себе си, не сме правили.
Яйцеклетката си е чакала някъде из фалопиевата тръба, и ето че се появили милиони сперматозоиди. Един от тях, обаче най-бързичко я стигнал, преминал през корона радиата и зона пелуцида, подпомогнат ензимно от своите събратя, които по-късно загинали, а двете клетки слели генетичната си информация. И ето, че не след дълго, някъде около 280 дни сме се появили на бял свят. Но, оказало се, че едната ни мозъчна хемисфера е малко по-различна, и тази разлика се срещала само при индивидите с хомосексуална ориентация. Това е. Природата е казала думата си, създала ни е и ни е предоставила възможността да опитаме от живота. Това правим.

И във връзка с това, смятам, че въпроса ти ЗАЩО СЪМ ГЕЙ - има само един отговор - и аз го дадох по-горе!
Не може и да става дума за избор, за окончателност, за решение.
Не можеш да променяш сексуалната си ориентация - в никакъв случай. Насладата я намираш по един начин и той винаги ти остава доминанта.



Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано04.10.03 02:00



Съгласен... донякъде. Сума ти хора се мъчат и мъчат хората около себе си, опитваъки се да преодолеят природата. Според мен, те грешат... Но се случва.



Тема Re: защо ?нови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.10.03 02:20



Разбирам хората, които имат някакъв физически недъг - да, те се борят за преодоляване, превъзмогване, оцеляване, щото понякога това е и въпрос на последното.
Но, за съжаление, останалите не могат да осъзнаят, че сексуалната ориентация има морфологичен телесен субстрат, който е неуправляем от самите нас! Все още не сме напреднали в медицината и биониката толкова много, че чрез микрочипове да променяме електролитното равновесие в мозъка, хормоналното равновесие, феромонното си състояние, че да можем да променяме и сексуалната си ориентация. Така, тя се явява чиста функция на психичния ни статус, което отново доказва, че е неуправляема. Известно е, че ние ползваме само 3% от капацитета на нашата мозъчна кора, останалите проценти се губят. Часто от тях обаче са заделени за т.нар. ревербериращи кръгове, които си съществуват нейде из недрата на мозъчната обвивка и под нея, там някъде става анализа на неосъзнатото и то донякъде става видимо в съзнанието, но за съжаление, отново не е управляемо от нас.
Природна му работа.



Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано04.10.03 03:10



това е едно от многото теоретични обеснения по въпроса. до сега никой не е доказал кои са факторите/ако има такива!!!/, които я определят и вродена ли е сексуалността или се придобива.

"Доказано е, че геят или лесбийката се раждат такива." - НЕ Е ВЯРНО /в смисъл, че не е доказано. това е хипотеза/

Редактирано от BBourgas на 04.10.03 06:48.



Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано04.10.03 03:28



Никам, хубаво си се изказал, ама айде приложи речник за тъпанарите като мен, а?! За термини като:
морфологичен телесен субстрат, биониката, микрочипове, електролитното равновесие, хормоналното, феромонното, ревербериращи кръгове, фалопиевата тръба, радиата и зона пелуцида, мозъчна хемисфера



Тема Re: защо ?нови [re: Sam]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано04.10.03 06:42



електролитното равновесие ???
ревербериращи кръгове ???



Тема Re: защо ?нови [re: Sam]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано04.10.03 10:40



Сексуалната ориентация не е нещо, което човек избира. Предполага се, че сексуалната ориентация има биологичен или генетичен компонент, който се детерминира преди или кратко след раждането. Единственият избор, който човек прави е пред себе си - дали да възприеме сексуалността си като даденост и да живее с нея или да отрича съществуването и. Хомосексуалността, както всякоя друга сексуалност, не се прихваща. Тя съществува и бива откривана.
Ориентацията е резултат от взаимодействието на много фактори - генетични, хормонални, обществени... Обаче никой от тези фактори поотделно не е отговорен за възникването на каквато и да била сексуална ориентация. Само психологическо и обществено влияние не може да причини хомосексуалност.
Опитите за промяна на сексуална ориентация досега са били неефективни и безуспешни, дори рискови за цялостното психическо състояние на подлагащите се на подобни експерименти.



Тема Re: защо ?нови [re: Jupiter]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано04.10.03 11:04



Единственият избор, който човек прави е пред себе си - дали да възприеме сексуалността си като даденост и да живее с нея или да отрича съществуването и.

За този избор говоря. Имам познати, които все още не са го направили. И други, които са го направили, но все още се чувстват "гузни", тревожни и т.н. от това.



Тема ДО Samнови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.10.03 11:13



Е, не съм ти написал, че си тъпанар! Нито пък съм искал да те изкарам такъв! Написаното показва какво е медико-биологичното обяснение на сексуалността. За хората, сексуалността е психична функция и изява. Но тя има своето обяснение, и то стои в нашите гени и химичната структура на нашето тяло.
Както и да разглеждаме човешкото тяло, то в своята основа е изградено от атоми, йони и молекули, които се обединяват в химични съединения, които натрупвайки се, и свързвайки се по различен начин, образуват структурите на клетката, а клетките от своя страна дават тъкани, които изграждат органи, апарати и системи. Това е човекът, една химия и съвкупност от химични реакции, които определят поведението му.
Ето защо написах онези работи по-горе.

Пояснение:
1. Сексуалната ориентация има морфологичен телесен субстрат - това означава, че тя също е вид психичен процес, както всички останали чувства, мисли, емоци и пр. Той се осъществява от някой - този някой е разположен в мозъка и неговите структури, между които става обмяна на информация посредством химични съединения. Това доказва материалното съществуване на сексуалността. Правени са доста проучвания, които търсят връзката между една система хипоталамус-хипофиза-надбъбреци-полови жлези - счита се, че те имат основна роля за сексуалното съзряване и сексуалните изяви и прояви. Допълнителни изследвания показват, че и други структури от мозъка обменяйки си химични съединения, се намесват в сексуалността - това са множество невротрансмитери, медиатори, посредници. Да не говорим, че ефектите на хормоните върху сексуалността - са повлиявани от редица стимулатори, рилизинг-хормони и инхибитори и пр. Голяма част от йоните - т.нар. електролити - натриеви, калиеви, хлорни, магнезиеви, цинкови, кобалтови и др. също се явяват участници в този процес.
Всичко това, показва, че сексуалността се подчинява на био-законите, това, че човекът още не е разгадал сигурният път на законите, е наш проблем, не и на природата.

2. Бионика - руска наука, която прехвърля човешката структура върху машинен израз. Т.е. одушевените машини - биологични процеси, функции и структури, се прехвърлят върху инженерни структури, които наподобяват човешкото тяло и неговите измерения. Когато биониката достигне своя разцвет, това означава, че ще имаме обратните структури, които ще могат чрез машинни елементи да моделират и нашето тяло. Примера с микрочиповете.

3. Електролитно равновесие - съвкупностто от химичните елементи , които функционират като йони, т.е. с определен заряд. Това са електролитите - катиони и аниони. В човешкият организъм равновесието им е един от най-важните компоненти за нашето съществуване. Ако се наруши този баланс - човек умира.
Почти няма химичен елемент, който да не се намира в човешкото тяло.
Така например кислорода се свързва за хемоглобиновата молекула към железния атом, който е лиганд-6, и всъщност, по този начин еритроцитите го пренасят до клетките и го отдават. Има и хиляди други примери.
Например, ДНК е изградена от бази, които са свързани помежду си с дисулфидни мостове, които дефакто са два серни атома ипр. А циркулирането на електролитите е важно за баланса на другите вещества в тялото ни, които дефакто подкарват процесите - както соматични, така и психични.

4.Феромоните, са вид химични хормоноподобни вещества, които се излъчват с телесните секрети в постоянни количества, и затова служат за сексуално разпознаване на индивида до нас. Техните рецептори се намират в т.нар. ромбенцефалон - част от предните голямо-мозъчни хемисфери - в областта на обонятелния мозък. Ето защо любовта, влюбването идват не когато ние пожелаеме, а когато тази мозъчна структура отчете съвместимост между моите феромони и феромоните на партньора ми.

5. Ревербериращи кръгове - това са невро-структури, които действат на ниво памет - и те осъществяват сигурността на спомена, осъзнаването въз основа на неосъзнат минал опит. И така, ние съществуваме и благодарение на тях, мозъкът ни е голям мързеливец и ползва само споменатите 3% от себе си.

Това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.