Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 06.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: защо ?нови [re: Пepин]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано06.10.03 10:56



Егати дългия линк :)

Най точния превод на Български е ХИПОТАЛАМУС ... така се среща и в медицинската литература ... или малък мозък . И аз го бях чел някъде това ама като знам, че е вътре в черепа и няма начин да го видя за да разбера, дали новия ми комшия е гей го загърбих и забравих .

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: защо ?нови [re: Hopтттчe]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано06.10.03 11:07



Съгласен ! А и Никам пак излезе от релсите на добрия тон ...

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Чepнa_koтka (майка на олеле-)
Публикувано06.10.03 13:51



Никам,а дали ще намериш такава жена която да го роди и остави и да забрави за детето.Не става дума за тези които ги оставят когато са нежелани или болни или им е трудно да ги гледат.А и предполагам че и ти не би искал такава жена да ти роди детето.Или ти ще търсиш жена която ще иска да го роди по договор и да го гледа после?



Тема Противоречива теория?нови [re: Sam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано06.10.03 19:48



Май нищо не казахме за теорията за контролиращата майка и липсата на необходима комуникация с бащата. Бях чел нещо подобно, че момчето става хомосексуално, ако майка му е властна жена, а баща или няма, или ако има то той не успява да изгради необходимата връзка (да стане приятел) със сина си преди пуберитета. Например, бащата не се интересува от сина си или е прекалено жесток към сина си.

Тази теория не противоречи на генетичната теория, защото може нещо да е заложено у човек, но да не се развие, ако няма подходящите условия. Например, чел съм, че има определен интервал, през който, ако на едно дете не му се говори, то никога след това няма да се научи да говори нормално, независимо че има заложени генетични възможности да говори.

Теорията не противочоречи и на липсата на избор, защото детето не може да си избира родители.

Чували ли сте нещо за това? Знаете ли кой е оригиналният автор на тази теория? Познавате ли гей мъже, които са имали прекрасна връзка със своя баща, израстнали са с него, били са приятели, не са изпитвали страх от него и т.н.?

this machine will not communicate

Редактирано от jaytee на 06.10.03 19:52.



Тема Може ли и аз: *речникнови [re: Nikam]  
Автор Super Mario ® ()
Публикувано06.10.03 20:03



За термини като:
морфологичен телесен субстрат=
Индивид

биониката,
=Наукза за пренасяне на биологичната същност на живота върху изкуствени носители.

микрочипове,
=силициева пластина с P N дефекти, извършваща основните логични операции


електролитното равновесие,
=
Равновесието което съществува между, зарядите на анионите и зарядите на катионите в разтвор на електролити, подързащо го като цяло електронеутрален.


хормоналното, т.е.
Хормонален
=
Явление което се наблюдава, под действие на хормнони, (питай кво е хормон)

феромонното, т.е. Феромоннен

=Явление което се наблюдава, под действие на феромони (питай кво е феромон)

ревербериращи кръгове,
= Нервните окончания в кората на главния можък мозъка пазещи придобитата от индивида информация

(хардиска ти)



фалопиевата тръба,
=тръбата от яйчника до матката

Corona radiata
=най външната обвивка на яйцеклетката

Zona pelucida

?

мозъчна хемисфера

= полукълбо на главния мосък



Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Super Mario ® ()
Публикувано06.10.03 20:13



Никъм не е доказано...
До кой зародишен стадий се не съществува диференцияция на мъжките и женските полови органи?


Не говоря за човека.

А при хермафродитните животни???
Хомосексуалноста каква е Вродена?

А и като кажеш че се е доказало, баси, колко мозъка са били наблюдавани докато са се образували от Невралната Пластинка (а не от невралната тръба: тръбта е мястото дето се разполага пластинката), и колко време (минимум 17 г) са чакали да видят че на мъжа е обратен, и колко време евентуално са чакали, да видят, че на после едното му полукълбо е...?

Ето тук зациклих, По принцип полукълбата не са еднакви!, Какво значи разлика
в полукълбата?

Редактирано от Super Mario ® на 06.10.03 20:15.



Тема Re: Стара теория.нови [re: jaytee]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано06.10.03 20:31



МОДЕЛЪТ НА БИБЕР

След като Фройд изказва мнението, че неправилните взаимоотношения родители-деца могат да доведат до хомосексуалност, психоаналитикът И. Бибер и негови колеги си поставят за задача (Bieber et al., 1962) да проучат семейния живот на свои пациенти, от които 106 са хомосексуални, а 100 - хетеросексуални. Оказало се, че много от хомосексуалните са имали твърде властни майки и слабоволни, пасивни бащи; при хетеросексуалните подобно съотношение на родителите се срещало сравнително радко. Бибер отхвърля концепцията на Фройд за психическата бисексуалност и изказва мнение, че хомосексуалността се поражда от страха от отношенията с лица от противоположния пол.

По нататъшните изследвания на тази "причина" за мъжката хомосексуалност водят до противоречиви резултати. По данни на Вене (Вепс, 1965), хомосексуалните мъже са имали относително по-малко близки отношения с бащите си, в сравнение с хетеросексуалните; те по-често са се изказвали за бащите си като за "празни" хора, неудачници, но пък не е имало никакви оплаквания от прекомерна властност на майките. Други са данните на Гринблат (Greenblatt, I966), според когото бащите на хомосексуалните мъже са хубави, добри и грижливи хора, а майките не се отличавали нито с прекомерна грижливост, нито властност. Зигелман (Siegelman, 1974) сочи липса на каквито и да е съществени различия между групите от психологически добре адаптирани хетеросексуални мъже и хомосексуалните, по отношение на отношенията в семействата им. Възгледите на Бибер не намират потвърждение и в капиталното изследване на Бела, Вайнберг и Хамерсмит.

В своя обзор, посветен на тази тема, Мармор (Marmor, 1980) пише следното: "Хомосексуални се срещат и в семейства, където майките са много недружелюбни и неласкави, а бащите - много близки с децата; и в семейства, в които отношенията с по-големите братя са били "двойнствени, и в семейства, в които майката или бащата постоянно са отсъствали, и в семейства, в които са идеализирали бащите, а на майката се е отреждала ролята на прислужница. Въпреки това, "независимо от високата вероятност за момчетата от неблагополучни семейства да станат хомосексуални", това се случва далеч не с всички.

Между другото, теорията за "високата вероятност за момчетата от неблагополучни семейства да станат хомосексуални" или тази за влиянието на неблагоприятните социално-битови условия също са отдавна отречени.

Редактирано от Sam на 06.10.03 20:57.



Тема Re: Стара теория.нови [re: Sam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано06.10.03 22:18



Sam, благодаря ти за подробния отговор!

this machine will not communicate


Тема Справканови [re: Nikam]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано06.10.03 22:29



Поровичках се из 2-3 учебника и 3 граматики, търсейки някои правила за произхода на думите, дразнейки се определения като бисексуал и хомосексуал и темп подобни, но не открих нищо. Попитах доцентката по български език в университета и тя ме света, че такива думи не съществуват/в смисъл че незавършената им форма е грешна/ . Нека не ги ушпотребяваме-примерно мен ме дразни бисексуал-звучи някак си архаично и тъпо. Има си точна дума-бисексуален. Същото е с хомосексуал - хомосексуален.



Тема Re: Стара теория.нови [re: jaytee]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано06.10.03 22:33



А, моля - просто бърз превод от компетентни източници. Мноо тъпа работа - българското нет пространство е бедно на такива материали като "зеле на калории" :) за разлика от руското. Пускаш две-три ключови думи и си готов да се правиш на професор :) Ама аз не ща. Медицината не ми е най-силната страна. Само дето, превеждайки подобни материали се натъквам на мнения, доста противоположни от изказаните от някой медицински светила във форума... Ще трябва да си помисля, на кого да вярвам. Във всеки случай, вече не съм готов да приемам на доверие някой неща.

Та може би на теб трябва да благодаря, че ме накара да поровя.

Редактирано от Sam на 06.10.03 22:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.