Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 07.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано05.10.03 00:01



Нека да не бъркаме статистически закономерности с доказателства. Т.е. не е ясно кое е причина и кое е следствие. Да, установено е че при гейовете епиталамуса е с размер на женски, а не на мъжки (БТВ интересното тука е че поне физиологично геят не е по-малко мъж, но е повече жена, ако може така да се изразя). Също така установено е отклонение спрямо това на хетеросексуалните в дължините на пръстите. Но не може да се каже дали това са причини или следствия.
От къде пък следва че разликата се е получила още при ембрионалното развитие? И как пък от това следва че е именно генетично? Ами много навици на майката през периода на бременност оказват огромно вличние върху развитието на зародиша - без да има никаква генетична основа.

"Lie still and don't move and a bear won't hurt you" they said.


Тема Що е то?нови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано05.10.03 00:09



"локуса на генетичната информация" - ще прощаваш, че питам, ама ако не питам, за да разбера кво си написал, трябва да мина специализиран курс или да си купя медицински речник.

"известно, че У-хромозомата е носител на сексуалността, т.е. бащата определя сексуалността, изхождайки от факта, че У-пхромозомата е отговорна за детерминирането на пола у детето" - на мен пък не ми беше известно, че пол и сексуалност били едно и също. Сигурен ли си, че У-хромозомата е носител на сексуалността? Че е носител на пола съм го учил по биология в училище.
И защо казваш "детерминиране", а не "определяне"?



Тема Re: защо ?нови [re: Пepин]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано05.10.03 00:59



Такава структура - епиталамус - няма.
Дължината на пръстите също няма отношение към хомосексуалността и въобще към сексуалността, защото това зависи от ядките на вкостяване и тяхното узряване, което е зависимост или функция на растежния хормон, който също няма отношение към сексуалната ориентация и ефектите на витамините от група Д, както и пряката слънчева светлина преминаваща през кожата.
За да имаш някаква структура допълнително или не, това се определя още при сливането на генетичния материал на двете клетки - сперматозоид и яйцеклетка. Те носят информация какъв да бъде новият организъм.
А колкото до поведението на майката или допълнителните фактори на средата, много нови проучвания показват, че те нямат чак такова отражение върху сексуалността, в смисъл, че те само временно подпомагат или потискат изявата на заложената в нас сексуалност. Това е.
Както и да те възпитават, ако хормоните ти отчитат, че ти харесва мъж, нищо не може да го промени. Сексуалността не е волева функция на човешкия организъм.
Тя е детерминирана, сложно поддържана, предимно хормон-зависима организация на психичния афинитет към чуждото тяло по отношение на гениталии и пол. - това не съм го измислил аз.

А колкото до навиците на майката по време на бременност - нищо общо нямат с детето, което предстои да се роди. В 40% от случаите децата умират още през първата година от раждането си, да не говорим, че от тях 51л2% се пада на момчетата, тъй като е доказано, че като новородени, те имат по-слаб организъм (най-общо казано) в сравнение с момичетата.



Тема Re: Що е то?нови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано05.10.03 01:06



локуса на генетичната информация - т.е. строго определеното място и последователност на химичните съединения, образуващи генетичните преносители, които носят генетичната информация за бъдещия организъм.

У-хромозомата - да, определя и сексуалността, и пола, тъй като полът не е само мъжки и женски, тази хромозома не само че показва реда на образуване на телесните органи и преобразуването на зародиша в ебрион с мъжка или женска организация, а и показва и определя и другите типове пол - полът може да е генетичен, соматичен, психичен и т.н. Известни са девет разновидности пол, които играят роля в цялостното сформиране на индивида, вкл. и сексуалната му ориентация.
Пример - когато се формира зигота, която първоначално е била с основна хромозомна характеристика ХУ, то би следвало да се очаква развитие на момче, но при допълване на развитието и поява на агенезия на тестисите, което също е изява на пола и хромозомните преобразувания, то ще се развие индивид с вулва, матка, фалопиеви тръби и яйчници



Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано05.10.03 01:09



> Такава структура - епиталамус - няма.

Ами аз за това говоря -

. Не го знам как се казва на български. Бях чел изследване (мога да питам този който ми го даде къде може да се намери, в e-mail ми го беше пратил) че е по-голям при хомосексуалните мъже.

> Дължината на пръстите също няма отношение към хомосексуалността
> и въобще към сексуалността,

Ами всъщоност статистиката твърди друго -

> За да имаш някаква структура допълнително или не, това се определя
> още при сливането на генетичния материал на двете клетки -
> сперматозоид и яйцеклетка. Те носят информация какъв да бъде новият
> организъм.

Разбира се. Става дума не за нови структури, а в относително по-големия им обем или дължина.

> Както и да те възпитават, ако хормоните ти отчитат, че ти харесва мъж,
> нищо не може да го промени. Сексуалността не е волева функция
> на човешкия организъм. Тя е детерминирана, ....

Разбира се. Въпроса е в кой етап точно е детерминирана, хормонална или генетична и т.н.

"Lie still and don't move and a bear won't hurt you" they said.

Тема Re: защо ?нови [re: Пepин]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано05.10.03 01:23



Да, явно има разлика в терминологията на латинско-терминологичните учебници, с англо-езичните. Добре - съгласен съм за това.

Но за статистиката - не мога да се съглася, това са малко безпочвени писания. Статистиката винаги е била стъкмистика, в полза на провеждащият. Не приемам твърдението за пръстите. Сега като направих сравнение на гаджето с моите пръсти - вярно е, че мойте са по-дълги, но не значи, че той като е с по-къси не е гей. Просто това е нещо относително. На една от доцентките ми по гинекология много добре помня, че пръстите и бяха въздълги, и когато тушираме, тя без проблем определяше през вагината Conjgata diagonalis interna на малък таз, т.е. напречната диагонална дължина - една от дължините на таза при родилките, а тази дължина започва от долния ръб на симфизата, и завършва до най-изпъкналата точка на промонториума на таза, прави сметка - това са средно за една жена около 12.5 сантиметра дълбочина на напречно сечение в таза, а аз също го определям. Имам обаче колеги, единият знам че е хомосексуалист със сигурност, който не може да го стигне, щото е по-скоро с дебели пръсти, отколкото с дълги. Относително е.
А доцентката ми не е лесбийка.



Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано05.10.03 01:41



Статистиката си е съвсем точна наука. Това дали изследователите натъкмяват данните или не, т.е. дали лъжат или не, има много малко общо с валисността на науката.
Ставаше дума за относителна дължина на показалеца и безименния пръст, а не на дължината на пръстите спрямо общата дължина на тялото.

"Lie still and don't move and a bear won't hurt you" they said.


Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано05.10.03 01:44



БТВ ето го използвано и в българоезичен текст -

- пише че е част от междинния мозък, където и да е това. Проектът е по темпус обаче, което може да предполага англоезично влияние.

"Lie still and don't move and a bear won't hurt you" they said.

Тема Re: защо ?нови [re: Пepин]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано05.10.03 02:34



Аз точно тези два пръста имах предвид, и затова ти дадох и примера с измерването на тази тазова дължина при родилката. Тя се измерва с 2 и 3 пръст на ръката. Винаги 3 пръст е най-дълъг от останалите, тъй като той се явява осево продължение на целия свободен горен крайник, а не само на ръката.



Тема Re: защо ?нови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано05.10.03 16:36



>> Чepнa_koтka: Никам,а може ли да се разбере какво ще бъде
>> примерно синчето на гей,който се оженил само заради
>> родителите си и заради тях е създал дете?
>
> Nikam: Е, това ще е синчето на бисексуален, а не на гей. Освен това може
> и да е дъщеря.

Предполагам, че това за бисексуалността е по-скоро шега :-) А ако все пак не е:

Не мисля. Доколкото знам, фактът, че даден гей е спал веднъж с жена не го превръща в бисексуален. Така както ако гей никога не е спал с мъж, не означава че не е гей.

Сексуалната ориентация се издава от сексуалните желания, интереси, въжделения, а не толкова от реалните проявления.

Един изнасилен от мъж хетеросексуален мъж не е гей, не е бисексуален. Както тук неведнъж се е споменавало, човек може само да избере дали да прояви сексуалната си ориентация, но не и да избере смата нея. Сексуалната ориентация е по-скоро даденост, а не избор.

Колкото до въпроса на Чepнa_koтka, според това, което съм чел (може би е повече от 10-тина години давност), разлика няма. В смисъл, поколението на хомосексуален не е по-хомосексуално от това на хетеросексуален.

В същия източник беше изказана хипотеза, че ако изобщо има някакъв ген, който да обуславя хомосексуалността, той се предава:

(1) на детето от майката (не от бащата), и освен това
(2) се предава непряко. В смисъл, самата майка, която предава съответния ген, го е носила в себе си, но той не е проявен в нея. Тоест, тя самата не е хомосексуална.

Доколкото си спомням, имаше някаква съществена разлика в аналогичните изводи за хонмосексуалността при жените, но това вече ми се губи от паметта.

За всеки случай да повторя: Това е взето от книга, която градеше хипотезии и теории и излагаше поредица от изследвания, посветени на въпроса има ли ген на хомосексуалността или не. На няколко места в нея беше подчертано, че нищо не е доказано окончателно и това са само хипотези, недостатъчно подкрепени от фактите.

Редактирано от Hopтттчe на 05.10.03 16:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.