Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 25.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ГейНюзБГ Предупреждение към всички!  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано21.09.03 13:55



Тъй като преди време направих грешката да пусна АйПи адреса на Супер Марио и много от вас ме обвиниха доста остро за това и се разбра, че държите АйПитата ви да не се показват и разбират от други хора, аз като заинтересуван за вашата сигурност ви предупреждавам за следното:

Щракайки върху банера "уеб кънтър" играещ ролята на статистика, пред вас ще изкочи страницата на сърч.бг със статистката на гейнюзбг.ком, включваща следните екстри- АйПи адрес,дата и час на посещение, използвани проксита, версия на Уиндоус-а, разделителна способност, референти и куп още, които могат да се окажат доста "подходяща" информация за някой "доброжелател".

Пример: знаейки АйПи-тата ви аз разбрах еди си кой в колко часа и колко мин е посетил страницата, какъв браузер използва, дали използва прокси, каква му е операционната система и прочие.

Надявам се от ГейНюзБГ да отстранят проблема и следващият път да внимават, за да не се получават подобни гафове!

Редактирано от BBourgas на 21.09.03 13:56.



Тема В отговор на Елиянови [re: BBourgas]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано21.09.03 14:58



Не ставаше въпрос само за това. От един елементарен днс на адреса пуснат в статуса на мирката могат да се разберат като за начало града и/или доставчика. Това е досатъчно за нарушаването на личните данни...
Все пак недей да пренебрегваш ролята на IP-тата.

Редактирано от BBourgas на 21.09.03 15:02.



Тема В отговор на BBourgasнови [re: BBourgas]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано21.09.03 19:37



Ти да не мислиш, че в Интернет има някаква анонимност? Някаква защита на личните данни?
Всеки web-сървър (може да) колекционира информация за посещенията. Това което си видял - браузър, операционна система, резолюция, ... как и защо мислиш отива на сървъра, където е качен сайта и на сървъра на search.bg? Ами нсеки браузър праща тези данни автоматично. Механизма в случая е следния: един скрипт праща данните които се получават на сървъра на гей-сайта (или произволен сайт) към друг изобщо казано компютър, който води статистика. Дали собственика на сайта ще ползва такъв брояч, който да препраща данни на трета страна, свой собствен, дали ще позволява да се показват тези данни или изобщо няма да ползва "брояч" (нещо немислимо за сериозните и поддържани сайтове в днешно време) си е негова работа - личните, както ги наричаш ти, данни браузъра ти ги праща ...
Прокситата също събират данни, та ако се наложи да ги предоставят на властите. В "SMS центъра" изрично е записано "Услугата не е анонимна!"

Но има и друго. Казваш "Аз, като ви знам IP-тата". Е, да ама досега ти моето не го знаеше и аз спокойно можех да си посещавам "педалски" (майтап, Уили) сайтове

Анонимност няма наистина, дори и за email-ите, някой ако иска да ти прочете любовното обяснение винаги може да го направи ... почти! Но въпроса е дали си струва времето и парите да шпионираме едикойси?




Тема Re: В отговор на BBourgasнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано21.09.03 21:09



Не говоря за анонимността по принцип, а за конкретният случай. Имайки предвид, че тези Айпи-та могат да се видят от всички и имайки предвид насочеността на страницата е напълно възможно някой хомофоб с малко повече познания да реши да се гаври. Не говоря за някаква фобия, говоря за данни които в случая се изнасят и то съм сигурен, че това не се прави нарочно а е пропуск на админа. Още повече, че в правилата на гейнюзБг-то има едно пасажче, за личната информация...ама айде няма да задълбочавам. Всеки си знае сам за себе си. Просто предупредих!



Тема Re: В отговор на BBourgasнови [re: BBourgas]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано21.09.03 21:45



Не съм чел пасажа за личните данни, но всичко е въпрос на дефиниция - какво е "лични данни" и в тях влиза ли и IP адреса на последния компютър от който си посетил сайта? И чии лични данни са неприкосновени - на регистрирани потребители или на всеки посетител на сайта? Защото брояча брои без да пита ...
Освен това ако собственика на сайта се задължава да пази личните данни на потребителите, това дава ли му право да ползва външен брояч, пък макар и скрит? А пък ако брояча е скрит как модератор на гей-клуб ще разбере, че го има та да протестира, биха се заяли злите езици ...

Абе нещата са малко ... дискусионни, да не ги наречем разтегливи

Но имайте предвид, че всички сериозни сайтове пазят статистика за посещенията и я използват за да подобрят услугите си, независимо дали потребителя вижда това или не. Въпроса е дали данните за посещенията излизат от сървъра на който е качен сайта или не. Предполага се, че ако направиш сайт със ... специфична насоченост няма да тръгнеш да се гавриш ти с посетителите си.


Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 21.09.03 21:50.



Тема Re: ГейНюзБГ Предупреждение към всички!нови [re: GayNewsBG]  
Автор BBourgasМодератор (дзверо)
Публикувано22.09.03 11:28



Toнът с който ти писах беше съвсем спокоен и не очаквах такъв отговор. Фактът си е факт. Може би те е заболяло от истината и затова реагираш така. Моето мнение беше препоръка и доказателство, че с теб не може да се води реален диалог.

Що се отнася до екзистенциалните ми проблеми, всъщност нямам такива, за сметка на теб може би...

"Клубчето" е най-големият форум в България в който се обсъждат цивилизовано въпросите които ни интересуват. ТОЙ за сметка на твоя форум и на всички други останали в българското интернет пространство ИМА РЕДОВНИ посетители и голям обем пишещи. Доказателство за това е агресивното рекламиране на страницата ти ТУК.



Тема Re: ГейНюзБГ Предупреждение към всички!нови [re: GayNewsBG]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано22.09.03 13:23



Ако това ви успокоява, не посещавам нито една от страниците ви.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.