Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 20.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Среднощтни размисли  
Автор BBourgasМодератор ()
Публикувано21.08.03 02:27



В задачата е дадено:
А)красив, но тъп мъж
Б)грозен, но умен мъж
Наскоро гледах 2-3 серияла в тях беше повдигнат следният екзистенциален въпрос-кой от двамата бихте предпочели?
Вярно ли е, че красивият има по-голям шанс в живота от колкото умният?
Въобще как е устроен живота ни? Правилна ли е йерархията парите да властват над красотата, а тя над умствените способности на индивидите. Не е ли това нелепо и "малко" нечестно спрямо останалите?

Тъй като не вярвам, че двете качества са взиамноизключващи се изключително много се радвам на хората които ги притежават, но оттук идва и въпросът за красотата. Всеки човек е уникално различен и си има собствена ценностна система, следователно красотата не е една константна, а променлива зависеща от личните предпочитания на дадения човек... Май нещата станаха прекалено сложни. Някой ще се помъчи ли да ми обясни?



Тема Re: Среднощтни размислинови [re: BBourgas]  
Автор martyr (CyberShit)
Публикувано21.08.03 02:34



Аз ще предпочета грозния/умен мъж ...
1во - вследствие по-малкото контакти въз основа на вида му ще е по-страстен.
2ро - вследствие по-малкото контакти ще оцени връзката си с мене по-правилно .
3то - вследствие интелекта му няма само да се **ем ами и ще си намерим с какво да си пълним ... времето .

Това естествено е лична пиянска гледна точка .

Microsoft knows more than 1 way to shit on themselves !


Тема Re: Среднощтни размислинови [re: BBourgas]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано21.08.03 18:31



За мен идеалният вариант е красив и непредендиращ да е гений. Двама умни на едно място понякога са много.

Казано сериозно, понякога след като поговоря известно време с човек, който на външен вид изглежда супер, може много бъро да загубя интерес и дори да го намеря за грозен. И обратното. Но по-често ми се случва да харесвам физически хора, които ми допадат по характер. Мисля, че има някакво излъчване в очите, в жестовете, което не се улавя на снимка, например, и което ти подсказва, че с този човек си подхождате или не.

Et in Arcadia alto!

Редактирано от jaytee на 21.08.03 19:31.



Тема Re: Среднощтни размислинови [re: BBourgas]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано22.08.03 01:39



Нищо по-добро няма от това, да имаш до себе си умен партньор. Тогава живота върви.
За какво ти е тъпоглав красавец, който освен да стои пред огледалото и да се пудри друго не може?
Дори грозен привидно и от пръв поглед, умния човек те грабва със своята емоционалност, интелект, благост, страст, привързаност, ако щеш и вярност.
Това, че не си харесал някой първично, не значи че той няма качества, за да бъде достоен твой спътник в живота.
С умен, но грозен мъж - живота върви, защото до себе си имаш разум, премерен риск, и разбиращ поглед. Липсва злоба, надменност, подигравателен поглед и постоянната самозаблуда.
Така, че по-добре второто.
Не искаш предполагам, вечер да сте двама в леглото, но да нямате един свестен разговор, нали?.



Тема Re: Среднощтни размислинови [re: Nikam]  
Автор Гъзe (Дъвка turbo)
Публикувано19.09.05 21:37



Чудя ви се, убихте се да хвалите грозния колко бил страстен и интелигентен и всичко най само не и красив. Това ми напомня на американските филми, в който винаги нещата са черно-бели (само че тук малко чернобяло - бялочерни).
Мен пък до сега не ми се е случвало красив пич да има всички останали отрицателни качества като злоба, надменност, подигравателен поглед и постоянната самозаблуда пък и не разбрах много какво общо има това с красотата и интелигентността.
В този дух грозния пич например може да се мъчи постоянно да избива комплекси и интелигентността би му помогнала да се мъчи постоянно да е над другите, за да преживее факта, че е грозничък . Красивия пич пък може да бъде глупав, но възпитан, добър и тн. и тн.

Има много други качества освен интелекта. Макар че лично за мен най - лошото е един пич да е прост(ак), пък бил той и с много добри физически качества.

Иначе принципно за мен такива разграничения красив и глупав < - > грозен и умен няма. Не мога да погледна на един човек от толкова елементарно ниво. Мисля, че вкарването на хора в подобни квалификации би трябвало да е обидно за тях.



Тема Re: Среднощтни размислинови [re: Гъзe]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано19.09.05 23:01



Което пък лесно се връзва с темата, която ще е номер 1 за известно време поне, колкото и някои да са "интелектуално надрасли" подобен тип забавления - Биг Брадър 2.

Момчето по прашки е симпатично (е, не чак красиво), обаче само му вижте профила, маамудайба... :





Тема Re: Среднощтни размислинови [re: Sam]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано19.09.05 23:58



Братя и сестри: брад починал
Цвят на косата: кистинява

Защо реши да участваш в BB2?
Заради шоуто и тръпката и извесноста след това

Как смяташ да спечелиш зрителите на Big Brother?
като права това за което сметна,за хубаво и щесам себеси

ама това момче е напълно неграмотно!

---


искам да ме няма...

Тема Re: Среднощтни размислинови [re: Sam]  
Автор uncool (vanilla mean)
Публикувано20.09.05 02:58



"як като бик и почти толкова умен"

а може и да има...

ли беше, ли... като Джон Ленин?



Тема Re: Среднощтни размислинови [re: BBourgas]  
Автор redjeep ( новак)
Публикувано20.09.05 04:04



Как е устроен животът ни.
Аз не претендирам за интелегентен.
Но така разбирам нещата.
Природата на някого е дала,че се е забравила.
Някои са грозни,други красиви.
Едни са с малки пишки,други с големи.
Няма да продължавам,примерите са хиляди.
До там ние хората сме довели всичко това,че ако си красив примерно,шанса ти
да печелиш е по голям от този на грозният,например.
При животните е така например,най силното животно е вожд.Дивите коне например...
С моят партньор не сме красавци,нищо особенно около нас,но се обичаме и си живейме щасливо.
Сега по въпроса,все едно че съм ерген,кой бих предпочел:красив,но тъп,грозен,но умен?
Този който е с по голям кур.



Тема Re: Среднощтни размислинови [re: BBourgas]  
Автор Mъppp (ентусиаст)
Публикувано20.09.05 16:30



По-добре красив и умен отколкото грозен и глупав

Красивите смятат, че трабва да си благодарен, че ти
предоставят пишката си, и не правят нищо повече.

Какво мислите за момчето с прашките? Гледам, гледам - съвършено тяло. Но не ме привлича. пък и той каза, че безплатен секс би правил само с Азис.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.