Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано30.07.03 09:59



Транссексуалността, се нарича още интерсексуалитет.
Представлява нарушение на половото детерминиране и диференциране, като може да бъде вродено и наследствено заболяване по своя път на предаване в поколението.
Нарушението на половото детерминиране се изразява в различен, от нормалния брой хромозоми, които получава оплодената яйцеклетка (както по брой, така и по вид - У или Х). Така всъщност нарушението е на ниво оплождане, което води до нарушение на възникването на т.нар. генетичен пол на индивида. Генетичният пол на индивида определя насоките на половото развитие на човека, което започва винаги от индиферентен, амбисексуален стадий.
Нарушението на половото диференциране, се изразява в нарушение на етапите на полово развитие, което започва още в бременната матка, продължава след раждането и завършва с формирането на репродуктивната спосбност у индивида. Т.е. нарушават се процесите оформящи бъдещите полови органи, вкл. първичните и вторичните полови белези), както и психосексуалната ориентация на индивидите от мъжки и женски тип.
Като цяло, се появява и оформя индивид, който е с патология на пола. Т.е. нарушени са типовете на развитие и оформяне на пола - генетичен пол, гонаден пол, вътрешен генитален пол, външен генитален пол, хормонален пол, герминативен пол, соматичен пол, психичен пол. Тези 8 вида пол са нарушени, а оттук се разрушават и крайните типове пол - мъжки и женски, с което определянето им, може да стане само с изследване на вида, типа и броя на хромозомите на човека.
Накратко, това е съвсем не простия път за развитие на това състояние. Макар, че процесите са доста по-сложни, докато се стигне до това преобразуване - подробни описания на етапите на нарушенията са описани в учебниците по патологична анатомия, патологична физиология, сексология , ендокринология, съдебна медицина, андрология, гинекология.
В крайна сметка се оформя индивид, който може да бъде с:
-развити мъжки белези, но женски полови органи;
-развити женски белези, но мъжки полови органи;
-развити мъжки белези, мъжки полови органи, но женски хромозомен набор;
-развити женски белези`, женски полови органи, но мъжки хромозомен набор;
-типовете супер-мъж и супер жена, които имат в повече по една полова хромозома. При нормален хромозомен набор от 46 хромозоми + ХХ или ХУ, те имат по още една Х или У-хромозома. Външно и вътрешно като органи са развити като нормални мъже или жени, само, че в клетките си носят по още една хромозома.
-развити мъжки белези, но едновременно носят мъжка и женска полова система
-развити женски белези, но едновременно носят мъжка или женска полова система.
Днес т.нар. тренита, са по-скоро вид сексуални атракции, но е факт, че те съществуват.
Въпрсче:
-Какво смятате за тях?
-Бихте ли се влюбили в транссексуален индивид?
-Бихте ли живели с транссексуален индивид?
-Бихте ли поддържали сексуални отношения с транссексуален индивид?



Тема Re: До Jupiter!!!нови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано30.07.03 13:19



1. Благодаря, но нямам нужда от твоето признание.
2. В реалния живот съм го получил, доста отдавна. Удовлетворен съм от живота си, и не го сменям за нищо.
3. Ти не водиш спор. Когато искаш да се изкажеш по една тема, ти трябва да пишеш по нея, а не да оставяш бележки с отнесени неща и необосновани, присмехулни, безпочвени изрази - такива, които аз прочитам в бележките ти оставени до мен, относно моите постинги.
4. Не желая да доказвам на някого , че съм велик учен. Чета, но прочетено си остава за мен, трупам знания за собственото си израстване, а не заради някой.
5. Това, че съм прочел нещо интересно, и съм го написал, означава, че искам то да стане достояние на повече хора, които със сигурност си задават въпроса - какво е това?, но по една или друга причина - нямат отговор.
6. Когато чета постинг на някого, първото нещо е да преценя имам ли позлза от него и какво ново ми дава, като информация и знание. Едва тогава, ако нещо не е дописано, или има нови мнения по темата, си позволявам да дам мнение. Но, забележи - много рядко пиша и се намесвам в темите, когато не съм подготвен по тях, или считам, че мнението ми ще повтори това, което е изказано от създателя на постинга.
7. И не си позволявам да обръщам постинга към друга тема, така както става винаги тук в този форум. Няма един постинги, който да не се е превърнал в разправия по тема, нямаща нищо общо с основната. И то от определени юзъри, които обръщат всичко към себе си, и живеят с мисълта, че са ненадминати. Аз се разграничавам от тях, тъй като никога не съм си променял позициите, мнението, и състоянието.



Тема Re: До Jupiter!!!-и още нещонови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано30.07.03 13:25



Това, че ти не познаваш, не само тези заглавия като източници, а и всички останали, на медицинска тематика, не значи, че и другите не ги познават. Освен това, посочването на заглавията в научните цитати е задължителен ритуал, който показва уважение както към авторите на статията, така и към читателя, който ще може , при желание, да се обърне към този източник, за да черпи повече и разнообразна информация.



Тема Виж се първо ти самия, пък тогава давай мнениенови [re: Jupiter]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 18:29



за други...
Според мен не е нужно да се присмиваш на някой друг, след като ти самия не си дори и на неговото ниво

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема това до тебе не са обидинови [re: Jupiter]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 18:35



Защо те е срам от истината?
Може би защото си лекомислен, и много лесно ЛЪЖЕШ?
Например, Каза 1: не си Българин.
2. че знаеш за 6 месеца какво се продава в магазините защото във вашата къща от 1 човек не пазаруваш ти... След това каза, че пак си Българин щото си се развел, без да си се женил...
И постоянно нападаш хората които не искат да се съобразяват, с капризите ти, защото не ти вярват на нито една приказка.
Помисли малко защо всички само тебе "обиждат"

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема И още нещо и от мен:нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 18:38



Ти са Никъм не го принизявай на такова долнопробно ниво, той чете от къде къде по високоинтелигенти учебници.
******


Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...

Редактирано от °C на 30.07.03 18:54.



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Nikam]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано30.07.03 19:26



nqma li i vyzmozhnost da ima razviti myzhki polovi belizi, no lichnostta da se vyzpriema kato zhena i obratno?



Тема Re: До Jupiter!!!нови [re: Nikam]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано30.07.03 19:33



а не да оставяш бележки с отнесени неща и необосновани, присмехулни, безпочвени изрази - такива, които аз прочитам в бележките ти оставени до мен, относно моите постинги.
Kakwoto powikalo, takowa otgoworilo.



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 19:44



Не разбрах - как така различен брой хромозоми? Ти направо прати транссексуалните в друг животински вид.

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: До Jupiter!!!нови [re: Jupiter]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 19:46



Мда, някои хора си продължават да обиждат, модераторите си блеят ...

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.