Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 16.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemales  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано30.07.03 09:59



Транссексуалността, се нарича още интерсексуалитет.
Представлява нарушение на половото детерминиране и диференциране, като може да бъде вродено и наследствено заболяване по своя път на предаване в поколението.
Нарушението на половото детерминиране се изразява в различен, от нормалния брой хромозоми, които получава оплодената яйцеклетка (както по брой, така и по вид - У или Х). Така всъщност нарушението е на ниво оплождане, което води до нарушение на възникването на т.нар. генетичен пол на индивида. Генетичният пол на индивида определя насоките на половото развитие на човека, което започва винаги от индиферентен, амбисексуален стадий.
Нарушението на половото диференциране, се изразява в нарушение на етапите на полово развитие, което започва още в бременната матка, продължава след раждането и завършва с формирането на репродуктивната спосбност у индивида. Т.е. нарушават се процесите оформящи бъдещите полови органи, вкл. първичните и вторичните полови белези), както и психосексуалната ориентация на индивидите от мъжки и женски тип.
Като цяло, се появява и оформя индивид, който е с патология на пола. Т.е. нарушени са типовете на развитие и оформяне на пола - генетичен пол, гонаден пол, вътрешен генитален пол, външен генитален пол, хормонален пол, герминативен пол, соматичен пол, психичен пол. Тези 8 вида пол са нарушени, а оттук се разрушават и крайните типове пол - мъжки и женски, с което определянето им, може да стане само с изследване на вида, типа и броя на хромозомите на човека.
Накратко, това е съвсем не простия път за развитие на това състояние. Макар, че процесите са доста по-сложни, докато се стигне до това преобразуване - подробни описания на етапите на нарушенията са описани в учебниците по патологична анатомия, патологична физиология, сексология , ендокринология, съдебна медицина, андрология, гинекология.
В крайна сметка се оформя индивид, който може да бъде с:
-развити мъжки белези, но женски полови органи;
-развити женски белези, но мъжки полови органи;
-развити мъжки белези, мъжки полови органи, но женски хромозомен набор;
-развити женски белези`, женски полови органи, но мъжки хромозомен набор;
-типовете супер-мъж и супер жена, които имат в повече по една полова хромозома. При нормален хромозомен набор от 46 хромозоми + ХХ или ХУ, те имат по още една Х или У-хромозома. Външно и вътрешно като органи са развити като нормални мъже или жени, само, че в клетките си носят по още една хромозома.
-развити мъжки белези, но едновременно носят мъжка и женска полова система
-развити женски белези, но едновременно носят мъжка или женска полова система.
Днес т.нар. тренита, са по-скоро вид сексуални атракции, но е факт, че те съществуват.
Въпрсче:
-Какво смятате за тях?
-Бихте ли се влюбили в транссексуален индивид?
-Бихте ли живели с транссексуален индивид?
-Бихте ли поддържали сексуални отношения с транссексуален индивид?



Тема Re: До Jupiter!!!нови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано30.07.03 13:19



1. Благодаря, но нямам нужда от твоето признание.
2. В реалния живот съм го получил, доста отдавна. Удовлетворен съм от живота си, и не го сменям за нищо.
3. Ти не водиш спор. Когато искаш да се изкажеш по една тема, ти трябва да пишеш по нея, а не да оставяш бележки с отнесени неща и необосновани, присмехулни, безпочвени изрази - такива, които аз прочитам в бележките ти оставени до мен, относно моите постинги.
4. Не желая да доказвам на някого , че съм велик учен. Чета, но прочетено си остава за мен, трупам знания за собственото си израстване, а не заради някой.
5. Това, че съм прочел нещо интересно, и съм го написал, означава, че искам то да стане достояние на повече хора, които със сигурност си задават въпроса - какво е това?, но по една или друга причина - нямат отговор.
6. Когато чета постинг на някого, първото нещо е да преценя имам ли позлза от него и какво ново ми дава, като информация и знание. Едва тогава, ако нещо не е дописано, или има нови мнения по темата, си позволявам да дам мнение. Но, забележи - много рядко пиша и се намесвам в темите, когато не съм подготвен по тях, или считам, че мнението ми ще повтори това, което е изказано от създателя на постинга.
7. И не си позволявам да обръщам постинга към друга тема, така както става винаги тук в този форум. Няма един постинги, който да не се е превърнал в разправия по тема, нямаща нищо общо с основната. И то от определени юзъри, които обръщат всичко към себе си, и живеят с мисълта, че са ненадминати. Аз се разграничавам от тях, тъй като никога не съм си променял позициите, мнението, и състоянието.



Тема Re: До Jupiter!!!-и още нещонови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано30.07.03 13:25



Това, че ти не познаваш, не само тези заглавия като източници, а и всички останали, на медицинска тематика, не значи, че и другите не ги познават. Освен това, посочването на заглавията в научните цитати е задължителен ритуал, който показва уважение както към авторите на статията, така и към читателя, който ще може , при желание, да се обърне към този източник, за да черпи повече и разнообразна информация.



Тема Виж се първо ти самия, пък тогава давай мнениенови [re: Jupiter]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 18:29



за други...
Според мен не е нужно да се присмиваш на някой друг, след като ти самия не си дори и на неговото ниво

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема това до тебе не са обидинови [re: Jupiter]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 18:35



Защо те е срам от истината?
Може би защото си лекомислен, и много лесно ЛЪЖЕШ?
Например, Каза 1: не си Българин.
2. че знаеш за 6 месеца какво се продава в магазините защото във вашата къща от 1 човек не пазаруваш ти... След това каза, че пак си Българин щото си се развел, без да си се женил...
И постоянно нападаш хората които не искат да се съобразяват, с капризите ти, защото не ти вярват на нито една приказка.
Помисли малко защо всички само тебе "обиждат"

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема И още нещо и от мен:нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 18:38



Ти са Никъм не го принизявай на такова долнопробно ниво, той чете от къде къде по високоинтелигенти учебници.
******


Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...

Редактирано от °C на 30.07.03 18:54.



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Nikam]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано30.07.03 19:26



nqma li i vyzmozhnost da ima razviti myzhki polovi belizi, no lichnostta da se vyzpriema kato zhena i obratno?



Тема Re: До Jupiter!!!нови [re: Nikam]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано30.07.03 19:33



а не да оставяш бележки с отнесени неща и необосновани, присмехулни, безпочвени изрази - такива, които аз прочитам в бележките ти оставени до мен, относно моите постинги.
Kakwoto powikalo, takowa otgoworilo.



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 19:44



Не разбрах - как така различен брой хромозоми? Ти направо прати транссексуалните в друг животински вид.

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: До Jupiter!!!нови [re: Jupiter]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 19:46



Мда, някои хора си продължават да обиждат, модераторите си блеят ...

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: До Jupiter!!!нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 19:59



По точка 3 в конкретния случай си прав. Доста е безсмислено да се казва 'какви глупости си писал' без да се казва кое конкретно е глупост. На мен това за хромозомите ми се стори странно и там драснах един постинг, бих се радвал ако поясниш. Разбира се това не е повод да се ръсят обиди, както ти правиш.

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Ами много просто:нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 20:06



Човешкия индивид има нормално 46 хромозоми или 23 домоложни двойки.
44 от Хромозомите се наричат автозомни хромозоми,
следователно са групирани в 22 автозомни хомоложни двойки.
Останалите 2 хромозоми, се наричат полови хромозоми.
Във всяка една полова клетка, има само една хомоложна двойка хромозоми. или хромозомния набор при половите клетки е на половина. Когато стане оплождането, в зиготата (оплодента яйцеклетка се нарича Зигота) се въстановява пълния набор от хромозоми.
Възможно е при аномали на делителното, в получената яйцеклетка да попаднат, повече от нормалните за нея хормозоми.
Защитните механизми, в новополучената зигота блокират развитието и ако в нея етриплицирана някоя автозома.
Половите хромозоми при човека са две Х и У.
Възможно е при делението в овогенезата (поредица от последователни деления при които се образува на яйцеклетка) в яйцеклетката да има дуплициране на Х хромозомата.
по този начин тя има две ХХ хромозоми, от преди оплождането
При човека хомозигетната Х комбинация определя женски пол а Хетерозиготната ХУ комбинация определя мъжки пол.
Ако стане оплождане на дефектна с дупликация на Х хромозома яйцеклетка, от "мъжки" сперматозоид (сперматозоидите са половоопределящи, при човека те са Мъжки имащи У хромозома и женски имащи Х хромозома) в получената зигота се образува тризомията: ХХУ. В случея се приема че Мъжкия пол е Доминантен, на рецесивния Женски.
( при мъжете У хромозомата е носител на доминращите мъжки белези, въпреки че и те имат Х хромозома носител на женските белези)

За това се получава мъжки индивид с определен пол от У хромозомата. Въпреки всичко той има в клетките си и две ХХ хромозоми подобно на жените.
За това говори той.


Възможно е да има индивиди с полизомия полиплицирани Х хромозоми.
например ХХХУ ХХХХХУ ХХХХХХУ
в рядки случай е възможно да има сперматозоид и с дуплицирана У хромозома, така новополучения индивид има ХУУ в ромозомния си набор.
Установено е че защитните механизми не могат да определят дефект на Полизомия при Половите хромозоми.


----------------

И сега един много известен факт, дето суфраджетните движения, често пъти го пропускат:
Образуването на яйцеклетките при жената, става в етап на ембрионалното им развитие. Именно тогава се образуват и дефектите или хромозомните мутации... След като жената достигне до полова зрялост при месечния цикъл, една яйцецеклетка доозрява и еволуира. т.е. Цитоплазмата и се пълни с белтък необходим за изхранване на зиготата в първите и дни.
При мъжът спрематогенезата започва след пубертета, и тогава имаме самото образуване на половите клетки.
Ето защо е възможно при злоупотреба с АЛКОХОЛ, ЦИГАРИ и Дрога, от Бремнни жени, да се повлияе в голяма степен на детето ако то е МОМИЧЕ, и риска е по малък ако е момче.


Това е от мен

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: това до тебе не са обидинови [re: °C]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 20:08



Разбира се че са обиди. Разбира се също че обидите са характеристика не на този към когото са отправени, а на този който ги отправя.
Не виждам какво общо има транссексуалността или обидите с това кой е българин и кой не е (това по повод смяната на темите).
Също така мога да предложа една интересна тема за размисъл - ако ти хареса помисли си и ти за нея - защо все точно определени хора отправят обиди? Към всички които не са им в групичката? Приятно мислене. Полезно е - намалявало шансовете за Алцхаймер (това чух по телевизията, не знам колко е вярно).

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема това с хромозомите вече аз лично го пояснихнови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 20:11



всъшност информацията я има в учебника по биология

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема А знаеш ли какво е синдром на Аухаймер?нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 20:12



или и него да напиша какво е?

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема аз не съм на това мнение:нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано30.07.03 20:14



НЕ Е НУЖНО да поставяш цензура на някой друг, след като твойте пращаници до ЛУДНИЦАТА седят. не изтрити... т.е. как го каза за Модераторите?

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: Ами много просто:нови [re: °C]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 20:19



Благодаря за обяснението. Беше много интересно и образоващо. (не се ебавам или нещо такова, съвсем сериозно)

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: това с хромозомите вече аз лично го пояснихнови [re: °C]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 20:22



Предполагам е така. Можеше малко пълна да е - примерно с това пояснение което ти даде на мен ми стана по-ясно.
Както и да е въпроса е, че да казваш на някого че говори глупости, без да подочиш какво точно са глупостите му, си е просто загуба на време. Особенно ако става дума за спор на теми не еднакво познати на всички (ето, вие там сте лекари, еди какви си, занимавате се с биология, а на мен последната ми биология е била преди 10-на години).

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: А знаеш ли какво е синдром на Аухаймер?нови [re: °C]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 20:23



Ами ако има нещо общо с темата, кажи.

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: аз не съм на това мнение:нови [re: °C]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.07.03 20:25



Аз не поставям цензура. Ако беше така, щях да се кандидатирам за модератор. Какви пращаници?

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Boian]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано31.07.03 01:12



Да, има такава възможност, и това се определя от посоката на развитие на т.нар.психичен пол, който започва своето развитие малко преди пубертетния период, и се свързва с нивата на хормоните, които определят поведението ни на ниво подкорие. Тук участие взема и т.нар. хипоталамо-хипофизарно-адренална ос или интеграционната ос между три компонента, свързани с вътрешната хормонална секреция - това са хипоталамус (част от мозъка) - хипофиза - жлеза с вътрешна секреция разположена в черепа в т.нар. турско седло и надбъбречните жлези. Интересното е, че тестисите и яючниците - са изключени от тази ос, и дефакто те са й подчинени жлези.



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Пepин]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано31.07.03 01:43



Човешкият хромозомен набор се представя от два типа хромозоми, които се обособяват в две групи хромозоми:
1. Соматозоми или телесни, соматични хромозоми - те са 44.
2. Гонозоми, или полови хромозоми - това са Х и У - хромозомата. Последните две са специфични и те определят пола. У-хромозомата се предава винаги от бащата (но в 50%), в другите 50% бащата предава Х-хромозомата. И така, в зависимост от това, каква хромозома носи сперматозоида - У или Х, се появява мъжки или женски индивид, защото майката в своите яйцеклетки винаги дава Х-хромозома.
Това обаче е при нормално оплождане и нормално предаване и обмен на генетичен материал. Когато се наруши хромозомното равновесие 46+ХУ или ХХ, тогава се получават отклонения от хромозомния набор и се появява транссексуалността, но при условие, че се засяга равновесието между двете полови хромозоми. Т.е. нарушават се Х и У. Когато се нарушава структурата или броя на соматозомите или телесните хромозоми - всички онези, които са в цифрата 44, тогава се появяват наследствените и вродените хромозомни соматични болести. При тях има нарушение в телесните, но не и в половите хромозоми. Възможно е и съчетано нарушение.
Например - Синдромът на Шерешевский-Търнър е полово хромозомно страдание, от вроден, но не от наследствен тип. Тук хромозомният набор е 45Х - това ще рече, че телесните хромозоми са налице - 44, налице е и едната полова хромозома - Х, но 46-тата хромоза от полов тип - не е ясно каква е - Х или У. И ето появява се индивид - тук половите органи са почнали да се оформят като женски, но не са довършили своето развитие, а са недоразвити или хипопластични, гърдите не се формират като женски, има изоставане в умственото развитие, нисък ръст. Т.е. организмът се е развивал до един момент, но идва друг момент, в който той не знае какво да направи с тялото което изгражда, тъй като липсва информация, който да довърши това развитие. Няма ДНК-код, който да каже на белтъците какво да правят, и как да доорганизират тъканите в човека.
Докато ако разгледаме едно хромозомно заболяване но на соматичните хромозоми - например Синдром на Даун, при тези синдроми се нарушават соматичните 44 хромозоми - една ли повече, или бройката им. Обикновено такива индивиди са си развити като мъжки или женски, с полови органи, и то продуциращи, но при тях части от тялото на са правилно развити - например синдрома на Даун е известен още като синдром на русия идиот.
Така, че всички хромозомни болести, имат различен брой или структура - и въобще нарушение в хромозомния набор. Затова се появяват индивиди, които приличат на човека, но дефакто имат нарушения поради недоизграждане или свръхнадграждане на генетична информация, която се носи от хромозомите.
Например - има синдром на супержената или още синдром на Трипло - те са с хромозомен набор 47ХХХ, т.е. жени, които имат още една Х-хромозома.
А колкото до хермафродитизма, по-чест е псевдохермафродитизма. И в двата случая има нарушение в гонозомите, от типа на т.нар. структурни аберации.
Общо взето тези заболявания са толково много и толкова разнообразни, че има специална наука - Медицинска генетика, която описва всяко нярушение в хромозомните състояния. Те не са малобройни и са с висока честота. Всичките тези *изроди*, които срещаме по улиците, до един са с такива заболявания.
Проблемът е много обширен, имайки предвид че носим 46 хромозоми, и всяка е сложно устроена, и нарушенията могат да засегнат всяка част от нея.



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Nikam]  
Автор CDV (onanist)
Публикувано31.07.03 15:55



Травеститите ме "кефарат"(ама каква дума а).

Кърпа на главата моооой!



Тема Re: А знаеш ли какво е синдром на Аухаймер?нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано31.07.03 18:11



има, но до тук с генетиката за 9ти клас

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема и на мене.нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано31.07.03 18:12



нямам нищо общо с Биологията, аз съм прост чиновник.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема кандидатираш или самопредложиш?нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано31.07.03 18:12



????

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема момент:!!! Недей да звучиш...нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано31.07.03 18:24



накрая като "жълт вестник."
Извинявай де но не се търси сензацията, а истината в науката:
"Проблемът е много обширен, имайки предвид че носим 46 хромозоми, и всяка е сложно устроена, и нарушенията могат да засегнат всяка част от нея."
тука ще кажа само: Хромозомата сама по себеси не е чак толкова сложно устроена. Метафазните хромозоми, са тези които можем да наблюдаваме, и те са сравнително просто устроени: на вита спирала от молекулите на ДНК около хистоновите белтъци.
Нарушенията идват не от сложноста на хромозомата а от нуклеотидната последователност.
Генетичната информация която се реализира в един момент не е групирана в хромозоми, а в разплетена ДНК която в момента се реплицира.
Хромозомите са явление на структурна организаця, само тогава когато клетката осъществява деление.
Доколкото това съвпадение е свързано с Генетиката по простата причина, че генетичната информация се предава на 1/2 именно поради пълзенето на хромозомните по метафазното делително вретено, до толкова класическата генетика, се е появила случайно на хромозоммна основа.

Например: Колко хромозоми има 1 нервна клетка?
Отговора е НИКОЛКО. Нервната клетка не се дели, въпреки това има ДНК, която в един момент, се използва.
Справка: Какво е Луда Крава?
Ами синтезираните от нервната клетка белтъци по информация подадена от ДНК, но не и от хромозомите на нервната клетка, не могат да се нагънат правилно, защото нормалните нагъващи белтъци (или наричат се приони) са видоизменени. От кравата могат да попаднат и при човека. Така новосинтезираните от нервната клетка белтъци имат нарушена 3чна структура, и нервната клетка губи нормалното си поведение. Кравата няма мозък, и полудява.
Това е от мен!

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: до Температурата по Целзийнови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано31.07.03 22:44



За да не ставам саркастичен - ще ти направя само няколко бележки :
не сравнявай човека с животно!!! В общи линии биологичните процеси, които описваш са така, но моля те - нещата съвсем не са толкова прости. Ако твоите думи важат за човека в 100%, то нямаше да има хромозомни болести.
и недей да ми казваш, че звуча като жълт вестник, щото това което пишеш, е на ниво учебник по зоология за началното училище.
Не е вярно, че може да наблюдаваш само метафазните хромозоми, от доста време насам, благодарение на някои специфични флуоресцентни техники и електронно-микроскопското сканиране, както и техниките на ецване на клетките, можем да видим всичко.
Не е вярно, че хромозомите се появяват само кагота клетката се дели!!! Ние можем да си бръкнем в бузата с тампон, и да си установим хромозомния набор, по умрелите вече епителни клетки.
Няма клетка в човещшкото тяло без хромозомия, дори и невроните, нищо че не се делят. Лудата крава е болест на животните, но не и на човека. Как ще ми обясниш тогава умствените нарушения при Даун, При Кри-дьо ша, Търнър, Клайнфелтер, Торледа, и др. хромозомни болести?
И въобще - не ми се спори, но ако имаш интерес - прочети учебниците по Медицинска генетика на човека, А НЕ ЗООГЕНЕТИКА.
Не ни сравнявай с животни!!! Моля те!!! Мууууууууу.



Тема Re: до Температурата по Целзийнови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано31.07.03 22:50



> Лудата крава е болест на животните, но не и на човека.

Но все пак нещо в поразеното от луда крава месо скапва човешкия мозък?



Тема Re: до Нортттченови [re: Hopтттчe]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано31.07.03 22:58



Мисълта ми беше, че механизмите са различни - а и сравнението е безпочвено.
Когато възниква лудата крава при кравата - това е един механизъм, който няма нищо общо с хромозомите. Когато възниква при човека, то става по пътя на заразата.
Т.е. човек прихваща, заразява се от луда крава, но не му се променят хромозомите!!! Това е вид инфекциозна болест.
Хромозомните болести не са инфекциозни!!! Това е разликата.
Не знам защо С дава това сравнение, което е най-малкото неуместно.



Тема Re: до Нортттченови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано31.07.03 23:04



Разбирам :-) Благодаря :-)



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.08.03 01:14



Много малко от това разбрах, но благодаря все пак. Малко да се просветя за биологията.

In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is.


Тема Малко не си прав:нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 16:23



защото човека реагира на мутациите така като реагират всички живи същества: не само животните.
На мен това ми е ясно и никога не съм го казвал, т.е. без да включа и останалите представители на царство растения, гъби и протозоа.
"Не е вярно, че може да наблюдаваш само метафазните хромозоми, от доста време насам, благодарение на някои специфични флуоресцентни техники и електронно-микроскопското сканиране, както и техниките на ецване на клетките, можем да видим всичко. "
Ами ВЯРНО Е.
Може да се направи ДНК анализ, но не и да се видят хромозоми. Ако очакваш хромозоми в неделящи се клетки, не знам наистина на каво ниво е тая медицинкса генетика....
"Ние можем да си бръкнем в бузата с тампон, и да си установим хромозомния набор, по умрелите вече епителни клетки. "
Не можем да установим хромозмния набор по умрели епителни клети, те съдържат само рогова тъкан, и практически ДНК е денатурирана изцяло. Дори и да е жива, не виждам как ще се отдели при центруфугиране от роговитеполигликани.

всъшност принципа на ДНК анализа е следния:
Взмат се ядра, ДНК се реплицира на ПЦР, на дрожди и там се търсят гените вече. Най често тяхната проява: синтеза на данения белтък.

Хромозомните мутации , се набл'дават само при метафазна клетка. Всяко дете знае че в ядрото ДНК не е организирана на хромозоми, а на разплетени вериги навити около хистоновите белтъци, и части които се реплицират.
Не знам вашия учебник защо бърка някой неща.
Мнението за Лудата крава ме шашна направо.
Но няма значение не искам да споря:
Осъществяването на ДНК при човека протича по същия универсален начин както и при останалите организми:
ДНК->РНК->Белтък.
както и обратния пренос на информация:
РНК->ДНК->РНК ->Белтък

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема ей колко умно: ако прочетеш внимателнонови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 16:28



ще видиш защо го давам:
Защото нервната клетка е постембрионалното развитие не се дели. Ако се делеше, щеше заразените клетки да се заместят с нови.
Лудата крава не я давам като пример за генетична болест!

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 16:47



Първо нито примера за нервните клетки е на място, нито за лудата крава!
Второ - как нервните клетки да не се делят постембрионално - ти чуваш ли се какво говориш???? Осъзнай се!!! Говорим за човека.
Делят се и още как, поради следните причини
- след деленето на загитота, се образува ембриона - в който се формира нервната тръба - с някакъв слой клетки, но не и всички неврони.
-след ембрионално - когато се преминава във фазата на фетуса или плода - тогава се оформят нервите - периферните и централните, тогава растат петте мозъка, формиращи - големия мозък - продълговат, междинен, среден, малък и главен. Допълнително от първичната нервна тръба се дооформя и гръбначния мозък. Моля те - спри се!!! Тогава се появяват и новоорганизираните в кората нервни клетки - припомням ти, че са разположени в 5 функционални слоя. Те се делят, докато не се оформи окончателно мозъка и неговите структури. Формират се следните нервни системи - Централна, Периферна и Вегетативна. Тук са и двата дяла - симпатикус и парасимпатикус. През цялото това време има делене на неврона. Като си толкова запознат, трябва да си наясно, че има палеокортекс и неокортекс. Тогава какви са тия щуротии, които пишеш. Затова се казва, че човек се ражда с около 14 милиарда неврона - забележи израза - ражда се!!!
Стига вече, -не ми се спори да доказвам, неща, които отдавна ги пише във всички учебници по ембриология, цитология, хистология, анатомия на човека.



Тема Re: Малко не си прав:защото съм седнал на столнови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 17:02



Част от нещата са така. НО!!!!!
Как ще коментираш - определянето на хромозомния набор в съдебната медицина, която работи само с умрели хора??? И там има ДНК-анализ, и там има хромозомен анализ, и там има определяне на хромозомни аберации и какво ли още не и то върху умрели хора!!! . Всеобщо известен факт е, че в съдебната медицина 95% от пациентите са трупове, с различна давност на смъртта!!!
Добре си четеш учебниците по биология, но прочети медицината на ЧОВЕКА!!! Генетиката не е наука на граховите зърна!!! Така, както ти я пишеш. Четеш май биология за гимназиалното образование, но прочети човешката цитология.
Не смятам повече, да пиша каквото и да било. Хората отдавна са го доказали. Трябва ли пак да пускам списък с литературата по въпроса?
Какви са тия приказки за царствата животни, гъби - тинтири-минтир - миа го, но това се учи в биологията за 9 клас, и касае гъби и плесени, и тяхното делене, а не нашето.
Да си чувал че човешката МЕЙОЗА - няма нищо общо с другата, а митозата??? А жизнения зикъл на човешките клетки, и какъв е процента на застъпване с митотичния и защо през 1974 година Бонадерли и Начели доказаха, че подобни образувания на делителни вретена и прочие са строго изместени и не са кактопри растителните и другите животински клетик. А какво ще кажеш за това, че вече и четвъртичните белтъци могат да участват в четенето на генетичната информация - четенето!!! обърни вниманияе, чеблтъци с над 100000 далтона молекулно тегло!!! А да си чувал за базичното отдаване и придърпването на полярните телца в яйчниковия фоликул???
Спирам да пиша, щото това е гей-форум, а не място за безпочвени спорове с твърдоглавци като тебе, които си мислят че са хванали бога за оная работа.
И спорят за неща, които не се отнасят до човешките клетки изобщо. И когато преписваш нещо от някъде, първо го разбери, научи и тогава пиши глупости.



Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 17:05



Според теб какво е ембрионално развитие, и след (или Пост) ембрионално развитие.
Няма значение де.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема MМного лошо:нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 17:10



Аз давам примери а ти задаваш реторични въпроси. Когато спреш да говориш така тогава ще разбереш аз на кое ниво съм.
Само за проба знаеш ли на колко е равен 1 далтон?
Аз знам.
1/14 от масата на въглерод14.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 17:13



Аз знам много добре какво е ембрионално, постембрионално и фетусно развитие.
И правя разлика между ембрион и плод!!! Направи и ти!!!
Това, че в ембрионалното развитие се появяват трите зародишни слоя, и дават начален тласък на развитието на тъканите, не значи, че тяхното оформяне е завършило. Тъканите и органите се дооформят през плодното развитие. Че даже и след раждането. Например - черепната кутия - нали се сещаш за брегмата??? Да не говорим, че за да срастнат шевовете, са нужни - кръвоносни съдове и какво - нерви!!! за да осигурят трофиката и сенситивността. Да не говорим, че тия костни Хаверсови канали също имат нужда от трофика - там също растат нерви.
така, че коригирай си знанията в областта на човешката структура и развитие.



Тема Re: Я, господин Дървен философнови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 17:19



Айде, нали си компетентен и си на високо ниво - защо не обясниш на невежествата тука, как се прави хромозомен анализ в съдебната медицина на трупен материал.
Айде да те видя.
Колко били далтоните.
Ще ни сравняваш с животни, гъби и плесени. не си вред.

Редактирано от Boian на 01.08.03 19:38.



Тема Ембрион и плод?нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 17:21



Ембрион: индивид, който се образува от зиготата след достиgане диферинцирането и на слоеве.
Плод: индивид при семмените растения, който се образува от зиготата след достигане на диференцирането и на слоеве. Ембриона при семените растения се нарича плод.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Ами не се прави ХРОМОЗОМЕН АНАЛИЗнови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 17:32



а ДНК анализ.
Хромозомен анализ се прави само на живи ЕУКАРИОТНИ организми както се взимат Метафазни Клетки (има ги и при МЕЙОЗАТА), Клетките се снимат на обикновен фаотоапарат през обикновен микроскоп, след това от снимките се изрязвах хромозомите. и се групират по групи. за Повечето еукариотени видове е направена и стандартна таблица. Хромозомите в групите са подредени и по хомоложни двойки. Хи У хромозомите или половите хромозоми са в отделна група.
Ако в сниманите метафазни хромозоми се забележи Морфологична разлика на някоя хромозма от хомоложната и или тази от таблицата, то се съди на око, че има хромозомна мутация, например делеция, (хромозомата е по къса) или включвания: хромозомата е по дълга.
Ако останат въпросните мултиплицирани Х хромозоми, в твоята описана 1воначална болест, неподредени т.е. в снимката имаш осен 46 хромозоми още 2, определено тогава се наблюдава полизомия.
===
На труп се прави ДНК анализн.
Пример за такъв анализ е установяване на кръвната група или Резус фактор.
Взимат се ДНКа от ядрата чрез центрофугиране, след това установени Участаци от тази днк, се реплицират, в ПЦР, в клетки на дрожди, мишки или ракови човешки клетки.
тези клетки, започват да произвеждат белтъка взет от донора. По синтезирания белтък се отчита и кръвната група.

Изказвнето ти за Комплексар и т.н. е малко смешно. Нямам комплекси от оценките си по някой изпити.
Както някой мои колежки които завиждаха на всяка моя 6ца. Както и да е.
П.С.
Освен това Гаджето ми все още е молекулярен биолог, и това и си работи и всека вечер ми разправя кво бил направил, да ми подържа нивото...
Да може би имам комплекси че не работя и аз това а съм се отдал на извъннаучни дейности.


Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...

Редактирано от °C на 01.08.03 17:36.



Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: Nikam]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано01.08.03 19:32



По темата,

Като че ли наскоро четох някъде, че е възможно и деление след раждането. Но не помня точно подробности.



Тема Re: Ембрион и плод?нови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 20:49



ти луд ли си или на такъв се правиш?
изкуфя ли? ти за майска роза ли се взимаш бе?



Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: Boian]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 20:53



Възможно е разбира се.
Дори едни пример ще ти дам, за хората, които са с увреди на т.нар. кауда еквина на гръбначния мозък - ако до 6-ия час от травмата, участъка бъде хирургично подпомогнат и съединен, то човека се оправя, т.е. избягва се парализата, която иначе му е в кърпа вързана докато е жив. Пълно е вече с хиляди нови теории и постановки и нови доказателства за човешкото тяло. Та ние почнахме да се клонираме - това какво е? По само себе си, си е вид чисто делене. Ето защо - е така.



Тема Re: Напротив - ПРАВИ СЕ!!!нови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 21:00



Не ме интерсува какво ти е гаджето, нито с кого си лягаш. То може да е молекулярен биолог, но не се занимава с човешкото тяло. И тия глупости, които пишеш, не важат за човека.
Престани да преписваш един и същи цитат за тия смехории относно метафазите.
Прави се хромозомен анализ в Съдебната медицина и още как. Чул-недочул и пишеш за кръвните групи - да не те питам за 99-те вида кръвни групи, които се определят в съдебната медицина, че няма да ти стигне нито един молекулярен биолог, той да си гледа бръмбарите и зелките, а не да се занимава с човека, от който нищо не разбира.
Въобще не ми пука какви оценки имаш и какво правиш - аз поне спасявам човешки животи всеки ден, ми ти се чудя какво правиш, освен да преписваш учебници, от които нищо не разбираш.
Пък и поне от кумова срама, в гинекологията, познавам цялата хромозомна патология на новородените, и методите за доказване на тая патология, и какво ли още не - що си губя времето?
Айде, клати молекулите на тоя молекулярен биолог, който трябва да си накъса дипломата.



Тема защо ту намираш плодове при ненови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано03.08.03 22:41



не семенни растения или животни ли?
Къде е плодът на охлюва?
И къде е плодника при човека?
Плодът се развива в плодник
Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...

Редактирано от °C на 03.08.03 22:43.



Тема ако то се прави опиши метода накратко.нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано03.08.03 22:47



това което казваш не е нищо смислено.
какво съм чул и какво не съм дочул малко смешно звучи, спомням си че съм бягал само от едни противни лекции по цитогенетика, дето наистина там може да се каже че съм недочул.
П.П.
май не си чувал че в някой лаборатории се работи с човешки клетки, ама това е проблем май на образованието ти. Това направо ме разби
"И тия глупости, които пишеш, не важат за човека."
кои са ТЕЯ глупости?

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано03.08.03 22:50



хахаха....
до 6тия час се дели а след 6тия не се дели?
Или до 6тия час аксона може да се съедини нервхохирургично и да не умре. Каква разлика.
Или защо парализираните прохождат: защото им са се разделили нервните клетки, или защото рефлексните дъги, могат да бъдат пренесени...
ясно, спрор с аматьори

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема До Градусанови [re: Nikam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.08.03 00:03



Тъй като е безсмислено да споря със стената, то преди да приключа, ще ти кажа само няколко факта:
1. Това, че ти живееш в сферата на зоологията и ботаниката и твой проблем.
2. Това, че ти се мислиш за *****.Не е нормално, човек, да се сравнява с животно или растение, и още повече да сравнява процесите при човека, с тези при растенията, мешестите, безгръбначните и т.н.
3. Тъй като работя в сферата на РЕПРОДУКТИВНОТО ЗДРАВЕ -недей да си позволяваш да ме учиш на това какво е репродукция, какви са клетките, процесите, обектите и прочие при човека. Стана за смях, ти и там твоите молекулярни биолози. които явно имат знания на ниво 1957 година, когато Уотсън и Крик са открили двойната спирала.
4. Като си неграмотен - поне си мълчи, и недей да обръщаш темата ми на панаир.
5. Доказвай се в живота, а не тука с разни измишльотини.
6. Може да си учил цитогенетика, но тя определо не е била свързана с човека. това ти го гарантирам. Че се чудя и къде в медицината има такава специалност - цитогенетика, която да се учи в студенството, като отделна дисциплина. Моите сведения за международното медицинско образование, Американската образователна медицинска секция, Австралийският департамент по медицински науки, както и петте ВУЗА в България и стария континет - показаха, че такова животно нема.
7.
Не си прави труда да пишеш - щото няма повече да ти чета тъпизмите.

Редактирано от Boian на 04.08.03 03:46.



Тема не живея в свери.нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано04.08.03 01:31



не нещата дето си ги писал и най-голямата 3каджийка завършила дентоплатика, не би и написала, би била много по интелигентна, защото всеки знае че нервната клетка не се дели, а хромозомите се наблюдават само по врмеме на Метафазата, совен ако не се е заблудила, да не види политенни хромозоми, или лампови четки.
за останалото анализа звучи смешно,
Когато опишеш един метод за ДНК аналази от мъртви клетки тогава цитирай ниво на някаква академия,
аз както казах от 10 г съм много далеч от биологията.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: и на мене.нови [re: °C]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано04.08.03 03:43



Аз останах с впечатление че си доста по-запознат с материала от мен, примерно. А Юпитер ако не се лъжа беше лекар (не искам да слагам на никого думи в устата - струва ми се че това прочетох в някой пост, ама не съм сигурен).

In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is.


Тема Re: кандидатираш или самопредложиш?нови [re: °C]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано04.08.03 03:45



Честно казано никаква разлика, освен лексикална, не виждам между двете. Процеса на кандидатиране винаги предполага самопредлагане. Дали кандидата получава подкрепа е съвсем отделен въпрос.

In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is.


Тема БОЯН - ОСТАВКА ВЕДНАГА!!!нови [re: Nikam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано04.08.03 11:44



Кой ти дава право да ми редактираш мненията?
Ти за какъв се изживяваш?
Нямаш право да посягаш върху интелектуалната собственост на никого.
Моите мнения са лично мои, и когато касаят определен човек, то това се отнася само до мене и него.
*-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------*
За разлика от другите подлизурковци в тоя форум, аз пиша това, което мисля. Не ми пука, щото имам независимост и не се крия под полите на разни безполови същества.
ПОДАЙ СИ ОСТАВКАТА!!!
Дир-лафа, не е твоя собственост, за да си позволяваш произволности!
Нямаш право във форум за гейове - да толерираш хетеросексуални, бисексуални и лесбийки, а мнението на гейовете да бъде незачитано и потъпквано.
От такива антихомосексуално настроени ********* ми дойде до гуша.

Редактирано от BBourgas на 04.08.03 20:33.



Тема ОСТАВКА, и аз съм ЗАнови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано04.08.03 12:20



не можах да прочета са какво стана с клетките...
Никъм а ти ми го напиши на приват.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: и на мене.нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано04.08.03 12:21



не знам за него какъв е.
аз съм учил, и каквото съм научил... са ми псиали оценки за него.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: кандидатираш или самопредложиш?нови [re: Пepин]  
Автор °C ()
Публикувано04.08.03 12:23



ех за съжаление има.
Кандидата се издига от други хора и после официално той лично си подава кандидатурата - кандидатсва.
а другото е малко по различно, някой "става" и казва аз се САМОкандидатирам за ...длужноста.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...

Редактирано от °C на 04.08.03 12:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.