Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 21.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: до Нортттченови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано31.07.03 23:04



Разбирам :-) Благодаря :-)



Тема Re: ТРАНССЕКСУАЛНОСТ или Shemales-Hefemalesнови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано01.08.03 01:14



Много малко от това разбрах, но благодаря все пак. Малко да се просветя за биологията.

In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is.


Тема Малко не си прав:нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 16:23



защото човека реагира на мутациите така като реагират всички живи същества: не само животните.
На мен това ми е ясно и никога не съм го казвал, т.е. без да включа и останалите представители на царство растения, гъби и протозоа.
"Не е вярно, че може да наблюдаваш само метафазните хромозоми, от доста време насам, благодарение на някои специфични флуоресцентни техники и електронно-микроскопското сканиране, както и техниките на ецване на клетките, можем да видим всичко. "
Ами ВЯРНО Е.
Може да се направи ДНК анализ, но не и да се видят хромозоми. Ако очакваш хромозоми в неделящи се клетки, не знам наистина на каво ниво е тая медицинкса генетика....
"Ние можем да си бръкнем в бузата с тампон, и да си установим хромозомния набор, по умрелите вече епителни клетки. "
Не можем да установим хромозмния набор по умрели епителни клети, те съдържат само рогова тъкан, и практически ДНК е денатурирана изцяло. Дори и да е жива, не виждам как ще се отдели при центруфугиране от роговитеполигликани.

всъшност принципа на ДНК анализа е следния:
Взмат се ядра, ДНК се реплицира на ПЦР, на дрожди и там се търсят гените вече. Най често тяхната проява: синтеза на данения белтък.

Хромозомните мутации , се набл'дават само при метафазна клетка. Всяко дете знае че в ядрото ДНК не е организирана на хромозоми, а на разплетени вериги навити около хистоновите белтъци, и части които се реплицират.
Не знам вашия учебник защо бърка някой неща.
Мнението за Лудата крава ме шашна направо.
Но няма значение не искам да споря:
Осъществяването на ДНК при човека протича по същия универсален начин както и при останалите организми:
ДНК->РНК->Белтък.
както и обратния пренос на информация:
РНК->ДНК->РНК ->Белтък

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема ей колко умно: ако прочетеш внимателнонови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 16:28



ще видиш защо го давам:
Защото нервната клетка е постембрионалното развитие не се дели. Ако се делеше, щеше заразените клетки да се заместят с нови.
Лудата крава не я давам като пример за генетична болест!

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 16:47



Първо нито примера за нервните клетки е на място, нито за лудата крава!
Второ - как нервните клетки да не се делят постембрионално - ти чуваш ли се какво говориш???? Осъзнай се!!! Говорим за човека.
Делят се и още как, поради следните причини
- след деленето на загитота, се образува ембриона - в който се формира нервната тръба - с някакъв слой клетки, но не и всички неврони.
-след ембрионално - когато се преминава във фазата на фетуса или плода - тогава се оформят нервите - периферните и централните, тогава растат петте мозъка, формиращи - големия мозък - продълговат, междинен, среден, малък и главен. Допълнително от първичната нервна тръба се дооформя и гръбначния мозък. Моля те - спри се!!! Тогава се появяват и новоорганизираните в кората нервни клетки - припомням ти, че са разположени в 5 функционални слоя. Те се делят, докато не се оформи окончателно мозъка и неговите структури. Формират се следните нервни системи - Централна, Периферна и Вегетативна. Тук са и двата дяла - симпатикус и парасимпатикус. През цялото това време има делене на неврона. Като си толкова запознат, трябва да си наясно, че има палеокортекс и неокортекс. Тогава какви са тия щуротии, които пишеш. Затова се казва, че човек се ражда с около 14 милиарда неврона - забележи израза - ражда се!!!
Стига вече, -не ми се спори да доказвам, неща, които отдавна ги пише във всички учебници по ембриология, цитология, хистология, анатомия на човека.



Тема Re: Малко не си прав:защото съм седнал на столнови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 17:02



Част от нещата са така. НО!!!!!
Как ще коментираш - определянето на хромозомния набор в съдебната медицина, която работи само с умрели хора??? И там има ДНК-анализ, и там има хромозомен анализ, и там има определяне на хромозомни аберации и какво ли още не и то върху умрели хора!!! . Всеобщо известен факт е, че в съдебната медицина 95% от пациентите са трупове, с различна давност на смъртта!!!
Добре си четеш учебниците по биология, но прочети медицината на ЧОВЕКА!!! Генетиката не е наука на граховите зърна!!! Така, както ти я пишеш. Четеш май биология за гимназиалното образование, но прочети човешката цитология.
Не смятам повече, да пиша каквото и да било. Хората отдавна са го доказали. Трябва ли пак да пускам списък с литературата по въпроса?
Какви са тия приказки за царствата животни, гъби - тинтири-минтир - миа го, но това се учи в биологията за 9 клас, и касае гъби и плесени, и тяхното делене, а не нашето.
Да си чувал че човешката МЕЙОЗА - няма нищо общо с другата, а митозата??? А жизнения зикъл на човешките клетки, и какъв е процента на застъпване с митотичния и защо през 1974 година Бонадерли и Начели доказаха, че подобни образувания на делителни вретена и прочие са строго изместени и не са кактопри растителните и другите животински клетик. А какво ще кажеш за това, че вече и четвъртичните белтъци могат да участват в четенето на генетичната информация - четенето!!! обърни вниманияе, чеблтъци с над 100000 далтона молекулно тегло!!! А да си чувал за базичното отдаване и придърпването на полярните телца в яйчниковия фоликул???
Спирам да пиша, щото това е гей-форум, а не място за безпочвени спорове с твърдоглавци като тебе, които си мислят че са хванали бога за оная работа.
И спорят за неща, които не се отнасят до човешките клетки изобщо. И когато преписваш нещо от някъде, първо го разбери, научи и тогава пиши глупости.



Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 17:05



Според теб какво е ембрионално развитие, и след (или Пост) ембрионално развитие.
Няма значение де.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема MМного лошо:нови [re: Nikam]  
Автор °C ()
Публикувано01.08.03 17:10



Аз давам примери а ти задаваш реторични въпроси. Когато спреш да говориш така тогава ще разбереш аз на кое ниво съм.
Само за проба знаеш ли на колко е равен 1 далтон?
Аз знам.
1/14 от масата на въглерод14.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: Градус - не пиши глупости!нови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 17:13



Аз знам много добре какво е ембрионално, постембрионално и фетусно развитие.
И правя разлика между ембрион и плод!!! Направи и ти!!!
Това, че в ембрионалното развитие се появяват трите зародишни слоя, и дават начален тласък на развитието на тъканите, не значи, че тяхното оформяне е завършило. Тъканите и органите се дооформят през плодното развитие. Че даже и след раждането. Например - черепната кутия - нали се сещаш за брегмата??? Да не говорим, че за да срастнат шевовете, са нужни - кръвоносни съдове и какво - нерви!!! за да осигурят трофиката и сенситивността. Да не говорим, че тия костни Хаверсови канали също имат нужда от трофика - там също растат нерви.
така, че коригирай си знанията в областта на човешката структура и развитие.



Тема Re: Я, господин Дървен философнови [re: °C]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано01.08.03 17:19



Айде, нали си компетентен и си на високо ниво - защо не обясниш на невежествата тука, как се прави хромозомен анализ в съдебната медицина на трупен материал.
Айде да те видя.
Колко били далтоните.
Ще ни сравняваш с животни, гъби и плесени. не си вред.

Редактирано от Boian на 01.08.03 19:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.