Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 28.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Какво е толерантност към различните от нас?нови  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано23.07.03 00:53



Като чета споровете около педофилията се чудя какво е толерантност към различните? Има ли някакъв смисъл в това понятие? 100%-вата толерантност към различните от нас не е ли противоречиво понятие? Ако сме толерантни към всички, тогава не трябва ли да сме толерантни и към тези, които не са 100% толерантни? А може ли да сме толератни, но само към някои неща? Опитвате ли се да си обясните защо не сте толерантни към нещо и някого или смятате, че причините са очевидни?

Ако на някой му се разсъждава по тези въпроси, ще ми е интересно да прочета.

Et in Arcadia alto!


Тема Re: Какво е толерантност към различните от нас?нови [re: jaytee]  
Автор geminiled (via combusta)
Публикувано23.07.03 01:19



Накратко - толерирам Хората... тези, дето си носят Душите с тях.
И не съм склонна да бъда толерантна към Фанатиците - все едно кога, къде и на каква тема.
Аз поне у фанатик Душа не съм намирала...

Живата памет на Сърцето...


Тема Re: Какво е толерантност към различните от нас?нови [re: jaytee]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано23.07.03 01:29



jaytee, ще ти кажа какво е толерантност. Това е търпимост и уважение към всяка мисъл, всеки човек, всяка идея, но!!! при условие, че ти се отвръща със същото!!!
Толерантен съм към всеки, но не считам , че е редно, хора, които нямат понятие от социалното ти положение, като гей, да те напътстват и поучават на всяка крачка, и да се изкарват те онеправдани, и да изкарват гей-обществото виновно за всичко, което се случва на тая планета.
Не може един хетеросексуал, бисексуал или лесбийка, да обвиняват за всичко всеки гей и постоянно да натрапват своите псевдофилософски измишльотини за живота, и как те били праведни, а такива като мене - дяволи или сатани.
Не може всеки постинг , който се пусне тука от гей, да бъде буквално заклеймяван за секунди от група хора, които го изкарват сатанинско творение, именно и само , защото е писан от гей.
АЗ съм толерантен, но считам, че всеки трябва да си знае мястото!!!
С какво право, разни , ще се намесват в живот, от който нямат и понятие??? Питам???
Защо тук постоянно влизат хора, които оскверняват гейовете? Които им хвърлят боклук в лицето? Които им се надсмиват? И които се смятат за велики, поради собствения си нарцизъм? Кой гей, е отишъл да се надсмива над хетеросексуалите, над бисексуалите или лесбийките - никой!!!
Защото именно геят е синоним на търпимост, толерантност и подадена в нужда ръка!!!
Спри някой би- или хетеро на улицата и поискай помощ - да видиш какво ще стане?
Кажи на някой че си гей, когато те назначават на работа - какво ще стане? Поискай да заведеш любимият си човек на ресторант, и го целуни на масата, да видиш какво ще стане???
Е - кой тогава не е толерантен?
Как може да си позволяват разни отявлени и самонабедили се активистки да наричат гейовете педофили??? с какво право??? И коя е тая елия, че ще казва, че щом си гей си педофил???
Тъй като аз пък, за нейн яд имам познати лесбийки - се оказа, че никоя не е чувала за това същество - голямата активистка!!! Да - факт е, колкото и да го отрича! Защо не пусне някой постинг в лесбо куба - та да видим - ми те ще я наръфат на секундата, защото просто всички са разбрали едно злокобие какво може да причини на всеки.

Но колкото и да пишеш - щом насреща ти има пън, то той няма да ти проговори !!! Просто се уверих, че става безсмислено да пускаш каквото и да било, защото отвори постингите, има дни в които преглеждам постингите по няклко пъти - и мога да кажа едно - една тема, и отдолу - трима, които създават трилог. Всеки извън тях (т.е. ако не си би- или лесбийка) се оказва боклук.
И затова , въпреки, че имам търпимост - пак изказвам личното си мнение - вън на такива от форума. Да си направят техен и да се хапят колкото си искат...
И накрая, същите тези, които се надсмиват над всеки - видно е от постингите - ми да създадат те нещо, а не само да коментират как сайта на тоя бил боклук, как сайта на оня бил за кофата, как един не членувал правилно на български, как втори не знаел нищо от философията на живота и т.н.
А вие, какви сте??? Занасяте се по форумите с мъже, а посме в живота тичате при жените си??? Това не е ли подлост, подмолвност и жалко съществуване? Защо не се покажете пред обществото с мъж, питам Ви?
Айде, искам да чуя мнението ви, но винаги когато задам този въпрос, всички бисексуални бягат и млъкват!!!
Аз съм гей, но вървя по улицата с вдигната глава, защото не се срамувам от това което съм, за разлика от перушинести създания, които единствено си отпускат жалките и мизерни души - тук пред екрана, и то за да хвърлят отрова върху всеки и всимчко, що е създадено от гея!!!
Браво!



Тема Re: Какво е толерантност към различните от нас?нови [re: jaytee]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано23.07.03 02:57



Това е много труден въпрос.
Толерантни ли ме към нещо което не ни засяга? Примерно това че в Африка хората ядат насекоми? В общи линии нито сме толерантни, нито не сме толерантни - не ни пука. Може даже да не знаем за това.
Толерантни ли сме към нещо което не ни засяга, но ставаме свидетел на него? Примерно всяка сутрин минаваме край Африкански ресторант където сервират насекоми. В общи линии да - не ни пука кой знае колко за това - минаваме си и това е.
Толерантни ли сме ако живеем над този ресторант, и познатите ни си правят шеги с нас по този повод. Хмм ... ами май би трябвало да сме, защото ресторантът с нищо освен съществуването си не ни е навредил, а да отречем правото му на съществуване е нелогично.
Толерантни ли сме ако смятаме хлебарката за свещенно животно, или пък че не е правилно да се ядат хлебарки (за по-реален пример - мислете си за вегетарианци)? Хмм ... ами май пак трябва да сме, защото не ни е работа да натрапваме вярата си на другите. Виждате ли как вече става по-трудно да сме толерантни?
Очевидно не трябва да сме толерантни когато хлебарките от развъдника на ресторанта плъзнат из нашия апартамент - има ясна вреда, физическа.

Т.е. поне за мен толерантността (наличието/липсата и) е в случаите когато няма физическа, материална вреда, но това което другите правят противоречи на нашите убеждения. Още примери:

Аз съм хомофоб и смятам че хомосексуализма е смъртен грях. Не искам децата ми да учат заедно с гейове и да им преподават гейове, защото се излагат на риск от грях, може да се покварят, гейосат и т.н.
Аз съм гей и смятам че всяко хомофобско изказване, даже най-дребното, трябва да се преследва по съдебен ред защото е проява на дискриминация. На всякъде в учрежденията и фирмите трябва да има специален бонус за хомосексуалисти при приемане на работа, защото обществото ни дискриминира.
Аз съм атеист и смятам че трябва да се забрани споменаването на бог от държавни лица, защото е нетърпимо да се налагат верски представи в светска държава. В училище трябва да се изучава амо еволюция.
Аз съм правоверен и смятам че държавния глава трябва да споменава Бог в официалните обръщения, нищо че има 10% хора в държавата с друга вяра. В училище трябва да се изучава само креационизъм.
Аз съм правоверен и смятам че е напълно правилно неверниците да бъдат избивани, защото са грешници. Да дойде царството господне.

И ето с повишена трудност - обърнете внимание на първия:

Аз съм педофил и смятам че секса с малки деца е съвсем естествен (за мен е) и не трябва да се наказва.
Аз съм родител (дете?) и смятам че педофилите трябва да се горят на клада защото причинияват болка и страдание на децата.

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: Какво е толерантност към различните от нас?нови [re: Jupiter]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано23.07.03 08:51



Не, толерантността не е безразличие. Тя е отстъпка, компромис, именно в случая когато не си безразличен, ами си отрицателно настроен към нещо. Но не даваш воля на емоциите си, уважавайки чуждото право на избор. Интересно какво ли пише в БТР.

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: Толерантен съм и то прекалено много...,нови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано23.07.03 12:24



Jupiter,тълкуваш нещата погрешно и ще ти обясня защо:
- толерантен съм към всички, но не и към тези, които са свикнали да налагат своето мнение, което на всичкото отгоре е и насочено срещу обществото, за което е предвиден този форум; това е недопустимо;
- толерантен съм към съвета на всеки, но не и когато се опитва да наложи своя стереотип на живот и ако откажеш да го приемеш, то той те заклеймява по най-отвратителния начин , който може да роди мозъкът му, и едва ли не е готов да те одере жив, само защото не се съгласяваш с това негово мнение, което забележи е анти-хомосексуално настроено;
- толерантен съм, към всяко мнение, но не мога да търпя да се обижда гей-обществото, именно защото аз съм гей!!!
Откъде на -къде - хетеросексуални, бисексуални и лесбийки, ще хвърлят камъни срещу гей-общността и аз ще им мълча - към такива не мога да бъда толерантен!!!
Не ми харесва въобще максимата да обръщам и другата буза постоянно!!! Стига вече!!!
Омръзна ми да вървя по улицата и да се подмятат от всички страни, вулгарности по адрес на хомосексуалиста? Защо? С какво сме длъжни да търпим това?
Че на всичкото отгоре, тези, които обиждат и на улицата, влизат и плюят и във форумите за хомосексуалисти. Кой им дава това право???
Аз съм гей, но го заявявам открито и не се крия под полата на майка си или под полата на жена си.
Не съм бисексуал, който се жени, и после тича по момчетата, или гледа мъжки задници, но за пред обществото той е нормален, а в същото време влиза да се дере във форумите.
Аз не се крия и под полата на жена си, за разлика от тях!!!
Така, че смятам, че съм прекалено толерантен, към всички, които са анти-хомонастроени.
Немога да търпя, и не искам да се примирявам, с положението на гей-обществото в страната. Така че ако трябва - мамка и, на толерантността. Трябва да се оцелява. Но когато не те разбират с блага дума - то действа другият закон.




Тема Re: Какво е толерантност към различните от нас?нови [re: jaytee]  
Автор °C ()
Публикувано23.07.03 15:31



Някой качества не би трябвало да се толерират. Това е.

Фактите са си факти...
нечутите камбани - нечути, изпуснатите влакове - заминали...


Тема Re: Какво е толерантност към различните от нас?нови [re: Nikam]  
Автор Giggle (усмихната)
Публикувано23.07.03 19:23



"АЗ съм толерантен, но считам, че всеки трябва да си знае мястото!!!
С какво право, разни , ще се намесват в живот, от който нямат и понятие??? Питам???"


Толерантността е въпрос на морал и се възпитава и аз се считам за толерантна, защото досега мирно и кротко си четях в това клубче и не съм натрапвала присъствието си на никой от присъстващите в него. Ако ти е любопитно защо - ще ти кажа - имам си приятелчета гей и искам да съм в час за нещата и проблемите, които ги вълнуват и по никакъв начин не обичам да натрапвам моя избор относно сексуалната си ориентация. Така мисля да постъпя и с възпитанието на децата си - това е личен избор.
Обаче изявление от този род (виж горния цитат) започват полека да стопяват моята толерантност. Мисля, че си интелигентен и ще разбереш защо...

Библията ни учи да обичаме ближния - "Кама Сутра" ни учи как!


Тема Re: Толерантен съм и то прекалено много...,нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано23.07.03 19:31



> Не ми харесва въобще максимата да обръщам и другата
> буза постоянно!!! Стига вече!!!

Да не би да намекваш че поне веднъж си го правил? Аз пък бях останал с друго впечатление.

> Не съм бисексуал, който се жени, и после тича по момчетата, или гледа
> мъжки задници, но за пред обществото той е нормален, а в същото време
> влиза да се дере във форумите.

Аз нещо не съм забелязал да има такъв който да пише в форума. Да не би да съм пропуснал нещо?

> Така, че смятам, че съм прекалено толерантен, към всички, които са
> анти-хомонастроени.
> Немога да търпя, и не искам да се примирявам, с положението на
> гей-обществото в страната. Така че ако трябва
> - мамка и, на толерантността.

Това да си противоречиш в едно и също изказване в два последователни абзаца е всъщност много удобно - не трябва човек да си припомня 'Абе тоя не беше ли казал нещо друго в предишния си постинг' ... не, всичко събрано на едно, подредено и пред очите.

I find it kinda funny,and I find it kinda sad,the dreams in which Im dying,are the best Iv ever had


Тема Re: Какво е толерантност към различните от нас?нови [re: Giggle]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано23.07.03 19:54



> > "АЗ съм толерантен, но считам, че всеки трябва
> > да си знае мястото!!!
> > С какво право, разни , ще се намесват в живот,
> > от който нямат и понятие??? Питам???"

Отдавна вече смятам, че изказвания от този сорт е безмислено да се анализират, нито да се вземат твърде насериозно. Въпреки че (смея да твърдя) много добре разбирам крещящата от тях болка.

> Толерантността е въпрос на морал и се възпитава
> и аз се считам за толерантна, защото досега мирно
> и кротко си четях в това клубче и не съм натрапвала
> присъствието си на никой от присъстващите в него.
> Ако ти е любопитно защо - ще ти кажа - имам си
> приятелчета гей и искам да съм в час за нещата
> и проблемите, които ги вълнуват и по никакъв начин
> не обичам да натрапвам моя избор относно сексуалната
> си ориентация. Така мисля да постъпя и с възпитанието
> на децата си - това е личен избор.

Дай боже. Надявам се наистина да стане така, понеже имам някаква представа до какво може да доведе отчуждеността и бездомността у един порастващ човек по отношение на тия усещания. Дори бих се изкушил да кажа, че сърцевината на много от злобата и фанатизма, които се излъчват от възрастния, лежи именно в липсата на възпитание за толерантност, както във възпитание в обратното (антитолерантност). независимо дали активно или пасивно. Разбира се, дозата прави от лекарството отрова и обратна, а точната доза варира много по-силно от човек на човек, много по-силно от медикаментите. Склонен съм да си мисля, че хомосексизмът и хетерофобията на възрастния най-често възниква именно като реакция на хетеросексизма и хомофобията у възпитателите на младия човек...

> Обаче изявление от този род (виж горния цитат) започват
> полека да стопяват моята толерантност. Мисля, че си интелигентен
> и ще разбереш защо...

Боя се че често голата интелигентност не е достатъчна за подобно разбиране. Понякога на човек му се налага да преразгледа много дълбоко неща в себе си, за да вникне в думите на другите, особено когато му пречат разни... как да кажа... предварителни разсъдъци и предварителни емоции. А това често е съпроводено с много дискомфорт, огромно усилие.... Човек рядко има сили да го постигне. особено ако се чувства добре в някакво обкръжение, което си е създал.

Във всеки случай линията на поведение на един родител, струва ми се, би трябвало да е добре достигната, почувствана, обоснована, когато се отнася до такив сериозни неща като възпитанието в толерантност и способност за отмерване на толерантността. И в такъв смисъл да бъде устойчива (най-малкото принципно) срещу влияние на изказвания от сорта на цитираното. Иначе...

Иначе... криворазбрана работа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.