Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 24.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сам - доказа, че си малоумен!нови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано27.06.03 15:17




Как можеш да пишеш, че за СПИН - не се е писало нищо след 1982 година - ти вред ли си с акъла - и въобще - да не би да караш на 1 мозъчна клетка?
Как може да пишеш така, господин Голяма компетентност?
Първият случай в България от СПИН е регистриран в Плевен, от Проф. Борис Илиев - ръководител на катедра по Епидемиология, паразитология и тропическа медицина, през 1986 година, при болен студент от Танзания!!! Ти наясно ли си с времето?
Това е официален документ, който всеки може да прочете в сборника $Епидемиология на инфекциозните и неинфекциозни болести$ - издаден 1994 година, под редакцията на Б.Илиев и Г. Митов, Сф. - Медицина и физкултура.
Видя ли се колко си жалък и смешен? Нищо се не пишело?
Абсолютен перко си - тва е.Може да ме триете колкото си искате - аз мнението си за тоя няма да го променя.

допълнение:
1. Причинителят е открит през първите седмици на януари - 1983 година, от L. Montagnier, F.Barre-Sinoussi , G.Cherman и е наречен Лимфаденопатично асоцииран вирус. Данните са публикувани през май 1983 година.
2. През май 1984 година са публикувани едновременно данните за открития причинител от М.Попович и сътр. и Р.Гайо и сътр., наречен - Човешки Т-клетъчен лимфотропен вирус тип 3.
3. През същата година вирусът е изолиран от Леви, който го нарича AIDS-virus.
4. 1885 - Montagnier открива и втория причинител на вируса на СПИН - ХИВ-2., причиняващ заболяването в Западна Африка. и т.н.
Така, че не се прави на поликомпетентен, юзер Сам, щото си само един въздух под налягане.

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от Nikam на 27.06.03 15:25.</em></font></p>

Редактирано от Boian на 27.06.03 23:59.



Тема Re: Сам - доказа, че си малоумен!нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано27.06.03 18:55



Струва ми се че изказването му че нищо не се пише от еди коя си година беше иронизиране на източниците които посочваш. Но както се казва шеги не бива да се обясняват.

Библията ни учи да обичаме ближния. Кама Сутра ни учи как.


Тема Re: Сам - доказа, че си малоумен!нови [re: Пepин]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано28.06.03 00:31



Не мога да разбера едно - как на някои постоянно им доставя удоволствие да се заяждат за неща, за които нито са чували, нито са достатъчно компетентни. Ами да си намери източниците и да прочете сам. Ако се затруднява в превода или намирането на част от тях, то нарочно посочих един от сравнително пресните български източници. Не смятам, че има право да се надсмива над научните трудове на редица учени, които са посветили живота си в решаването на този проблем, който между другото, е наболял някъде от 60-те години на миналия век - 20век, в Централна африка.
Намерих една доста интересна монография по проблема - Световната конспирация на Никола Николов - прочети я.



Тема Re: Сам - доказа, че си малоумен!нови [re: Nikam]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано28.06.03 00:59



Въпросът е не само какво казваш, а и как го казваш. Често звучи сякаш мерилото за истина е, че нещо е писано в учебник. А и изказванията са ти често доста високомерни, сякаш си последна инстанция по въпроса. На критики отговоряш с остра полемика, с това как другите били некомпетентни и пр. От друга страна не забравяй, че това е област където има много учени с много различни мнения.

Лично аз бих предпочел да включиш точни цитати, имената в оригиналния им език и т.н. За много от нас книги в библиотеката на медицинския факултет в София са недостъпни.



Тема Re: Бояне,нови [re: Boian]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано28.06.03 02:47



Колкото и чудно да е - учебниците за висшите учебни заведения, са все пак официални документи, още повече това важи за Медицината - не знам с вашите науки как е, но за моята е така. Щото ако в моите учебници не е написано кое заболяване с какво да го лекуваме, например - вие останалите отдавна щяхте да сте мъртви. Така, че не оспорвай истинността на учебниците по медицина. В тях например се описва подробно как се прави една операция - нима ще кажеш, че това е измишльотина? Но благодарение на такива измишльотини - вие живеете. Ти за какво учиш и що четеш?
И още нещо - по-точни цитати от това да посочиш източника, авторите, годината на издаване, издателството - и съответно цитата от този източник - аз не знам. Мисля, че съм изпълнил всички условия - ти какво повече искаш за цитат? Недей да издребняваш, защото това се превръща в един безпочвен спор, от който никой няма нужда! А колкото до този, който ти защитаваш - аз мисля, че той си го заслужава - не може да се изкарва компетентен по всички въпроси. А аз пиша само по въпроси, които съм убеден, че познавам и съм срещал, чел и учил, и въпроси по които разполагам с данни и литература. Това е истината. Просто си кривиш душата безсмислено, ей така, щото си решил да ме оспорваш - твоя воля - прави каквото искаш. Между другото ти имаш ли 20 години, щото аз отивам на 30 вече, и да ти кажа бая съм поживял, за да твърдя някои неща. И не бих си играл на мистър всезнайко, щото не ми е в природата. Айде - остани си със здраве!




Тема Re: Многоумний ми Никамнови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано28.06.03 17:50



Многоумний ми Никам, виждам, че си се научил да четеш, но не и да разбираш това което пише. За това ще ти го напиша по-бавно, та дано го схванеш (нямам време да се консултирам с детска учителка, дали написаното е достатъчно просто, за да бъде схванато от първокласник):

В предната си реплика цитирах посочените от теб източници, датата на издаването на които замира на 1982 г. Че са издавани много неща след това е ясно, дори и на хората с една клетъчна клетка като мен. Въпросът който повдигнах беше, дали ти случайно си чел нещо, написано след това. Защото аз случайно съм чел учебници (медицински, по които се подготвят лекари!), написани през посочения от теб и цитиран съвсем точно от мен период. В тях хомосексуализмът се описва като заболяване, което трябва да бъде лекувано, оралният и аналният секс - като полови извращения, а освен това има директни препратки към Наказателния кодекс от соц. време, където практикуващите подобен вид секс подлежаха на пандиз. Ах, да, още нещо си спомням - в такъв един учебник имаше цяла глава, посветена на вредата от онанизма (самозадоволяването) и се препоръчваха мерки като: децата да се приучват да спят с ръце извадени над одеалото (чаршафа); да им се ангажира вниманието със спорт (блъскай щангите докато ти се разтреперят ръцете да не можеш да направиш една чекия) и неща от този сорт.

От подобен учебник ли извади ученото мнение за бисексуалните?

Та ако черпиш дълбоки мисли от плитки кладенци... Или ако подобни мнения са меродавни за теб... Хмммм...


За мен не са!

Що съм толкова хубав бееее!


Тема Re: Добре, че си чел - не това което трябванови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано29.06.03 13:21



Освен български учебници, на планетата Земя е пълно и с издания на хиляди други езици - достатъчно е да потърсиш антикварните издания на такива учебници, за да прочетеш какво се пише за хомосексуализма в тях, а не български - по които се подготвяли лекари - в посочения период, и които са били подвластни на криворазбрания строй. Така, че пак не улучи десетката. Та в нашите БГ-учебници от посочения период - пише съвсем ясно, че освен хомовците, психично болни са и бисексуалите - а ти доколкото си спомням си такъв - бисексуал. Така, че не сме сами в света на психичните заболявания.



Тема Re: Добре, че си чел - не това което трябванови [re: Nikam]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано29.06.03 14:35



Никам, не спираш да ме изненадваш. Наистина ли мислиш толкова ограничено или само се правиш? Мисля, че съвсем ясно заявих в края на предното си мнение по темата, че НЕ споделям написаното по подобни учебници. Нито за бисексуалните, нито за хомосексуалните, нито за вредата от онанизма и т.н. Това не го ли прочете?! Или не можа да го схванеш? Във всеки случай ми създаваш големи проблеми по отношение на това, как да се изразя по-достъпно за теб. Полагам сериозни усилия, но очевидно неуспешни. Каквото и да кажа, не може да достигне до съзнанието ти. И понеже съм напълно отчаян от тези си неуспешни опити, ще се постарая да ги огранича до минимум. Пряк диалог с теб - само в краен случай.

Не смятам за необходимо да чета за хомосексуализма. Нито по старите, нито по новите учебници. Както не смятам за необходимо да чета за бисексуализма, за марксизма и ленинизма и т.н.
Но твоят (персонален! и не визирам това, че си гей!!! още веднъж ще го напиша, дано го схванеш - това, което пиша не е свързано със сексуалната ти ориентация!!! най-добрите ми приятели са гей и бисексуални - просто така се получи) , та твоят персонален случай май е клиничен и заслужава да бъде описан в учебник.

Що съм толкова хубав бееее!


Тема Re: Най-накрая ще отдъхнанови [re: Sam]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано29.06.03 14:57



не знаех, че можеш да се изненадваш. По едно време взех да си мисля,че си след лоботомия - ама то така и не знам. Пък и ти не си признаваш. Няма да пиша повече, щото каквото и да напиша - ти си живееш в един измислен абсолютно нереален свят, което си е направо... сещаш се какво. Ами това, че ти трябва друг, за да ти каже какво да напишеш към някой е доста зле, и ти предлагам съответните консулти, че туку виж и тебе те описали на някой симпозиум.
Престани да се правиш на хомо-любител - прочети си думите малко по-долу:
най-добрите ми приятели са гей и бисексуални - просто така се получи)- всеки ще разбере какво си искал да кажеш , а аз ще им помогна - ПРОСТО така се получи - ама защо стана така, язък за мене - имам за приятели психари - ей това си искал да кажеш. Сега вече съм убеден, че си един хетеро, който ненавижда нито гей, нито лесбото, нито бисексуалите.
Айде остани си със здраве.
Че ми омръзна да водя безсмислени писания, насочени сруще оправданието на една псевдофилософия.



Тема Re: Най-накрая ще отдъхнанови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано29.06.03 15:14



Никаме, как успя пък да го извъртиш това?

Според мен тълкуванието ти на неговата фраза е абсолютно неадекватно.

Ти какво мислиш по принцип за хетерофобията? Смяташ ли че има подобно понятие? И че има такива хора?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.