Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 16.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Какви са бисексуалните и имат ли място тук?  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано21.06.03 20:31



Изхождайки от две тези, които АГ доктор Никам разви в безкрайно дългата тема “Какво е усещането да си гей?”, ще се опитам да поставя на обсъждане един въпрос.

Да караме наред. Ето ги двете тези, цитирани съвсем буквално от постерите на АГ доктор Никам:

1. “И така - формират се две основи - сексуалната, която има два подтипа - хомосексуална и хетеросексуална и половата - също с 2 подтипа - женски и мъжки компоненти. Останалите две междинни състояние - бисексуалност и транссексуалност по пол - се считат за отклонения от нормата и са признак за недоразвитост и незрялост на еволюционните процеси”.
“геят знае как да обича, и знае как иска да бъде обичан, докато при хетерото и бисексуалите - тези чувства са ви непознати”.

2.“и като си бисексуален и не те интерсуват проблемите на гейовете - какво правиш тук - направи си клъб Бисексуал - и ходи си пиши там”. (подобен съвет получиха няколко човека).

Първата теза ме навява на извода, че бисексуалните мъже са недоразвити и незрели еволюционно, както и че са неспособни да изпитват обич.
Пряко следствие от първата е и втората – тия извращения на природата нямат място в клуб Адам и Адам.

Вашите коментари моля!

Що съм толкова хубав бееее!

Редактирано от Sam на 21.06.03 20:32.



Тема Re: Моят коментарнови [re: Jupiter]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано21.06.03 21:04



Прав си до известна степен... - що се отнася пряко до доктора.

Само че темата е по-дълбока според мен.

Имам предвид например дали гей, лесбийки и бисексуални имат нещо, което да ги свързва и обединява. И какво точно ги разделя.

Имам предвид също, че темата: "тая е лесбийка, този е хетеро, този е би - нямат място във форума ни" не я е измислил Никам. Срещал съм я и друг път.

Що съм толкова хубав бееее!


Тема Re: Моят коментарнови [re: Jupiter]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано21.06.03 21:20








Тема Re: Какви са бисексуалните и имат ли място тук?нови [re: Sam]  
Автор didoboy (непознат )
Публикувано21.06.03 21:21



opredeleno biseksualnite nqmat rabota tuk. neka da si napravqt tqhno mqsto i tam da si pishat. hora kao tqh ne trqbva da ni se barkat v nashite raboti. nikak ne gi haresvam zastoto vzemat i ot jenite i ot majete tova koeto iskat i v kraina smetka ostetqvat vsi4ki.
no neka vse pak da vidim kakvo ste kajat te...



Тема конкуренция?нови [re: didoboy]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано21.06.03 21:28



Притеснява те конкуренцията?
Ето един сериозен аргумент!

Що съм толкова хубав бееее!


Тема Re: Моят коментарнови [re: Sam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано21.06.03 21:37



Според мен хората се стремят да правят нещо заедно (като този форум например), когатоп имат някакви общи социални интереси или проблеми.

В тоя смисъл хомосексуалните (мъже и жени) и бисексуалните (мъже и жени) имат достатъчно общи неща.

По-нататък, хората сами подбират нужните им неща. Аз например съм крайно хомосексуален, но обичам да посещавам Ева и Ева, при това не само като зрител. Там има неща, които не намирам тук, както тук има неща, които не намирам там. Тоест, ако хомосексуална жена, и бисексуален, или дори хетеросексуален човек си е направил труда да дойде дотук, да чете мнения и да отделя от времето си за да даде своето, вероятно търси нещо, което смята, че може да намери тук. Както и че може да даде нещо, което някой тук ще оцени.

Разбира се, изключвам патологичните случаи дето идват да изтърсят псувня и те не знаят з акакво и срещу кого.

Ето защп според мен изкуственото филтриране на хора, което рекламира Никам:

1.
Би довело до излишно самозатваряне на хомосексуалните които посещават клуба, което би било с тъжни последствоия само по себе си за атмосферата в него. То би било крачка не към обществото, в което гей може да целуне приятеля си в ресторанта. А към обществото, в което геят ще трябва да се свира на потайни места, за да може да целуне приятеля си.

2.
Би прогонило от клуба хората, които желаят да дадат нещо на клуба, или които биха могли да приемат нещо, което клубът би се радвал да им даде. (в най-широк смисъл)

С две думи:
Идеята "вън неправоверните" е изкуствена цензура на клуба. Докато в сегашната ситуация нещата се регулират добре от само себе си, имат собствена жизнена сила.



Тема Re: Какви са бисексуалните и имат ли място тук?нови [re: didoboy]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано21.06.03 21:50



Аз бих погледнал нещата от друг ъгъл.

Не мисля, че бисексуалните се явяват конкуренция на гейовете за потенциалните партньори. Причината? Ами въпросният, желан и от двамата Партньор, ако ще трябва да избира между двамата, нима ще избере бисексуалния заради това че е бисексуален??? Ако наистина го направи по тая причина, то значи че той търси именно бисексуален, и следоветелно нещата са предрешени, конкуренция няма.

А ако избере бисексуалния по друга причина, то пак не сме конкуренция, зашото тогава нещо друго го кара да избира, а не бисексуауалността или нейната липса.

Човекът, с който съм сега, е бисексуален. Не съм го избрал заради това че е бисексуален. Че е бисексуален научих, как да кажа, след като вече го бях избрал. Реакцията ми беше просто, че повдигнах рамене.

Ето още един ракурс: представи си, че всички бисексуални са хомосексусални... Щеше да има абсолютен недостиг на мъже ;-))

И като капак на всичко, не мисля че проблемът с евентуалната конкуренция има отношение към евентуална дискриминация на посещаващите клуба според сексуалната им риентация...



Тема Re: Какви са бисексуалните и имат ли място тук?нови [re: Jupiter]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано21.06.03 22:03



Май този дето не е в час съм аз, та съм казал обратното на каквото съм имал предвид :-)

Ако всички бисексуални бяха чисто хетеросексуални, хомосексуалните щяха да имат избор между доста по-малко на брой потенциални партньори.



Тема За Юпитернови [re: Hopтттчe]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано21.06.03 22:07



Мисля че вдяна за каква конкуренция ставаше въпрос.

Що съм толкова хубав бееее!


Тема Re: Какви са бисексуалните и имат ли място тук?нови [re: Sam]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано21.06.03 22:09



Ами според мен до голяма степен зависи от това до каква степен даден човек възприема себе си като бисексуален, или с други думи по какъв начин третира хомосексуалната си част. За съжаление по-голямата част от бисексуалните които познавам третират хомосексуалното в тях като нещо гадно и добре прикрито от околните. Общо-взето споделят житейската философия на никъм - изпраскай се набързо да задоволиш нагона и после обратно в обществото...някои хора това ги задоволява, други искат нещо повече. А има и 3-та група (визирам себе си и перин от тук пишещите) които се самоопределят като бисексуални до някаква степен, но живеят в моногамна връзка със партьор от същия пол.
Аз самият лично се чувствам човек и като такъв нищо човешко не ми е чуждо за да изпитвам потребност да се разграничавам и местя в клуб бисексуал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.