Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ще си позволя.....нови [re: eлия]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано20.06.03 19:51



Елия,

Няколко коментара.

Аз се наричам обратен -- нетрадиционен, непокорен, не според общественото мнение. На английски ползвам queer, точно заради тези нейни отенъци. Харесва ми като дума, която обхваща много различни сексуалности. Как би я превела на български? Не съм много сигурен, че обратен е най-сполучливият превод. Давам английската дума, защото повечето от опита ми с тези теми е в англоезична страна.

Относно секса, според мен това е до голяма степен централното. Все пак говорим за СЕКСуалност. Хомосексуалността се познава от това дали имаш сексуално привличане към хора от собствения пол. Това не означава, че трябва да има секс, или пък че това е центърът на на нашето съществуване. Просто така се различаваме от другите.

Може да продължим дискусията по icq ili lichni belezhki



Тема Re: Ще си позволя.....нови [re: Depp]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано20.06.03 20:03



Не съм съгласен. Едно от най-обидните неща, които мога да чуя от хетер, е че няма нищо против хомосексуалните, стига да не демонстрирали, или пък само да не му се слагали. Това е все едно да кажеш: "нямам нищо против евреите, стига да не демонстрират с тези бради, ярмулки и т.н." Такива изрази с право не се толерират. Но какво, гейовете трябва да се крием или преструваме, или да си мълчим? Какво значи да се държиш демонстративно? Какво е гей поведение? Ще си се държа както аз сметна за добре, а не както ми се налага от хетеросексуалнот общество. Ето едно стихотворение на Лангстон Хюз на темата:

Dream Deferred

What happens to a dream deferred?

Does it dry up
like a raisin in the sun?

Or fester like a sore ---
and then run?

Does it stink like rotten meat?
Or crust and sugar over--
like a syrupy sweet?

Maybe it just sags
like a heavy load.

Or does it just explode?

Извинявам се, че не е преведно.



Тема Re:УВАЖАЕмА, ЕлИЯ!!! чЕТИ ВНИмАТЕлНО!нови [re: Nikam]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано20.06.03 20:33



Може би би трябвало да се обидя на следните ти изказвания:

и като си бисексуален и не те интерсуват проблемите на гейовете - какво правиш тук - направи си клъб Бисексуал - и ходи си пиши там
Останалите две междинни състояние - бисексуалност и транссексуалност по пол - се считат за отклонения от нормата и са признак за недоразвитост и незрялост на еволюционните процеси.


Но хайде, това че съм недоразвит и незрял от еволюционна гледна точка в твоите очи ще го преживея.
Само едно нещо ще ти кажа - няма да е зле да се замислиш дали трябва да се разпореждаш кой в кой клуб да пише, след като си се появил самият ти отскоро. Вярно че пишеш много и мненията ти са дълги. Ама аре недей да гониш другите а? Остави хората които имат нещо да кажат или нещо да питат, да си пишат. Ти ако искаш да кажеш нещо, също си го кажи. Ама не пречи на другите, ако искаш на теб да не ти пречат.

DOOM Will Never Die, Just The Players.


Тема Re: Нямаш ли си Ева и Ева ...нови [re: Jupiter]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано20.06.03 20:37



Тц Тц Тц! Как не те е срам да тънеш в неизвестност и да претендираш че имаш диплома и знаеш езици! Веднага склони глава пред ВЕЛИКИЯ ВОЖД и се извини и се моли прегрешенията ти да ти бъдат простени! Амин!


DOOM Will Never Die, Just The Players.


Тема Re:УВАЖАЕмА, ЕлИЯ!!! чЕТИ ВНИмАТЕлНО!нови [re: Пepин]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано20.06.03 21:03



Присъединявам се към съдържанието на постера ти Перин. Само не бих могъл да го напиша толкова меко и спокойно. Вероятно защото всяка проява на талибанщина и радикализъм ме дразни извънредно. С това изречение отговарям на Никам защо съм такъв. Такъв съм само към такива като него.

Между другото Никам, понеже почна да разгонваш хората от клуба, нали се сещаш ако трябваше да избирам между Елия и теб, кой бих предпочел да си пише постерите тук? И май няма да съм само аз на това мнение... Я пресметни колко от постерите в това клонче те подкрепят и колко считат, че Елия е права?

Редактирано от Sam на 20.06.03 21:13.



Тема Re: стига денови [re: Nikam]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано20.06.03 22:51



Ами уточни се че говориш за секс тогава, а не за любов



Тема Re: Брей!нови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано21.06.03 00:02



Бе, ти голям защитник на хетеросексуалите се извъди бе! Ми що не се пъхнеш при тях, ми висиш тук, при хомовците? Айде, кво чакаш още - върви се еби с някоя, ако въобще можеш да свършиш нещо! Като не ти харесват хомосексуалистите - махай се оттук!



Тема Re: стига денови [re: Пepин]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано21.06.03 00:11



За дрогирането не мога да вземам отношение, тъй като не ме касае. Колкото до духовната страна на проблема - съгласен съм и те подкрепям, че духовната връзка също има значение. Но нека все пак не забравяме, че с духовна връзка не може да караш докато си умреш, щото с държане на ръце - 50 години не се живее. Все пак, тялото ни произвежда хормони, които си искат своето, а те подкарват нашите полови органи, които търсят също своето. Така , че духовното си е духовно, но сексуалното е неделима част от нас.



Тема Re: Нямаш ли си Ева и Ева ...нови [re: Jupiter]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано21.06.03 00:27



То е ясно, че не отговаряш адекватно, щото когато се пишат факти, то останалите какво могат да напишат, при условие, че дори не знаеш и как да ги опровергаеш. Тъни си в неизвестното, и си остани през твоята 1967 - аз чета по-нови неща - а там със психоза (не намеквам, че имаш) може и тебе да те изкарат. Само ми се иска да знам - ти мъж ли си или жена, на колко години си, какъв ти е семейният статус, колко често имаш сексуални контакти и каква специалност имаш?



Тема Re: Не си прилежна въобще...нови [re: eлия]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано21.06.03 00:44



Няма да пиша дълго, щото разбрах, че можеш да броиш до пет, макар, че се съмнявам...но: чудя се, защо отговарящ на въпросите ми заобикаляйки същината им, чудя се защо не си отговорила на други - доста интересни въпроси, чудя се защо не отидеш в ева и ева да се раздаваш, чудя се защо ти трябва да се доказваш сред гейове, чудя се и отговор не получавам! Колкото до научните факти - това е така - харесва ти - не ти харесва - факт е!!! Няма грам измислица, няма грам преувеличение - не си падам по философии и разни други теории, а съм човек с практическо мислене и за мене важи това, което се вижда и има изява, а не разни фантазми.
Аз разсъждавам реално , докато Вие, повечето от хората във тоя форум - имате някаква неориентираност и безтегловност по проблемите - чудя се защо ли? Щото явно сте продукти на време, което ви е промивало мозъците - аз не живея в потисничество и не желая да бъда сравняван с тълпата, ако на тебе това ти харесва - отдавай се, прави го, ти разполагаш с живота си.
Между другото - знам добре 3 езика - писмено и говоримо, един от които е новогръцки.! Сполай ти, Ева!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.