Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 01.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Световна волейболна лига  
Автор davide (обречен)
Публикувано17.06.03 01:02



Една малко по-различна тема от последните. В момента текат квалификациите от световната волейболна лига за мъже, в която участва и България. България е начело в група "C" и има много добри шансове да се класира сред първите осем, които ще играят през месец юли. Във всяка група са по 4 отбора, като всеки играе с всеки по 4 мача - по два във всяка от страните, т.е. всеки е 2 пъти домакин и 2 гост. На този адрес можете да получите повече информация за отборите и резултатите:

.

Като изберете "Team Rosters" от менюто вляво, ще можете да видите списъците с отборите, а оттам и всеки от играчите (всъщност почти всеки) като щракнете върху името му. В последните четири срещи България игра срещу Холандия, от които аз лично станах фен на Reinder Nummerdor с номер 4 от холандския отбор... Какво да се прави, патриотизмът ми нещо се губи някъде...





Тема Re: Световна волейболна лиганови [re: davide]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано17.06.03 11:03



Не можах да повярвам, че такава тема е отворена тук... Интересно... Всъщност, радвам се, защото аз съм фен на спорта изобщо и следя всякакви прояви, особено щом има българско участие.
Само че, davide, една малка корекция - за съжаление, след последните изиграни срещи (загубата ни от Холандия и победата на Сърбия над Куба), не сме вече лидери в групата. Но шансовете ни за класиране за финалите все още са много големи, дори и за първото място в нашата група. Трябва да стискаме палци този уикенд в решителните мачове срещу временния лидер Сърбия и Черна Гора...
Колкото до Nummerdor, мда, симпатяга е...Абе изобщо на холандците винаги много съм им се кефел като нация...
А от нашите волейболисти никой ли не ти харесва?

Редактирано от pensif на 17.06.03 14:05.



Тема Re: Световна волейболна лиганови [re: pensif]  
Автор davide (обречен)
Публикувано18.06.03 01:44



Здрасти!

Повярва ли вече? Приемам корекцията - по-късно разбрах, че Сърбия и Черна гора са вече първи в групата. Жалко за загубата от Холандия; в петък се получи страхотен мач във Варна. Сега остава да стискаме палци срещу Сърбия и Черна гора. Добрата новина е, че ги победихме веднъж там, значи можем, но нашите като ги знам - доста са непостоянни в играта си. А и онези няма да се дадат. Боя се да не стане (както често става с мъжкия ни волейбол на големи състезания) така, че пак да разчитаме на еди кой си да бие еди кой си за да можем ние да се класираме на финалите, щото често и двамата еди кой си много добре знаят, че от тях зависи нашата съдба и стават някои подаръци и изненади тогава...

Второто място в групата е опасно, защото доколкото прочетох на сайта, един от 8-те отбора (първите 2 от всяка група) може да отпадне за да се класира автоматично домакинът на финалите (Испания), ако той не е сред тях. Като нищо може да сме ние...

Nummerdor е голям симпатяга, даже реално е по-сладък отколкото на снимката на сайта, който посочих, защото реално изглежда по-младолик, с по-момчешка физиономия и косата му е по-хубава. Ето това му е сайта:

. Иначе по време на игра е малко буен. Имам предвид по-конкретно последния мач с нашите, който загубихме. Ако си го гледал, сигурно си забелязал, че често търсеше обяснения от съдиите и даже ги е обвинил, че ни подкрепят... Но това, разбира се, е спортен дух! Извън игрището не знам какъв е. И аз съм с високо мнение за холандците като цяло.

А за българите... Ами опитвам се да харесам някой на външен вид, но не се получава. Трябва малко да се насиля. Понякога ми се струва, че самите играчи не се поддържат, т.е. че не се стремят да изглеждат добре. Има нещо и в поведението им сякаш. И екипите им са скучновати. Освен това не съм забелязал да се усмихват, поне чар да имат... А иначе като игра, когато им върви, им се кефя на всички. Когато не върви, се ядосвам...

А на теб харесва ли ти някой?



Тема Re: Световна волейболна лиганови [re: davide]  
Автор jaytee (reloaded)
Публикувано18.06.03 13:35



Интересно . Аз следях волебола преди време, по времето на Любо Ганев, тогава имаше няколко доста добре изглеждащи българи, но не си ги спомням вече... Сега разгледах снимките на българския отбор в сайта на fivb и наистина, прав си, няма усилие да изглеждат усмихнати и секси, а може да се направи. А Nummerdor на снимките не изглежда точно мой тип, но има сладки трaпчинки.

Et in Arcadia alto!

Редактирано от jaytee на 18.06.03 15:50.



Тема Re: Световна волейболна лиганови [re: davide]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано18.06.03 16:10



Не само, че повярвах, ами и разбрах, че имам насреща си човек, който наистина се интересува от волейбол (най-малкото следи игрите на националния отбор). Супер!
Разбира се, че гледах последния мач, и не само него, впрочем. Рядко пропускам:) Само дето малко завиждах на варненци, че този път срещите се играят в техния град и поради тази причина, нямаше как да съм част от атмосферата в залата...Сигурно на живо е било страхотно ...Жалко наистина, че след такава борба(от 0:2 до 2:2) изпуснахме въможността да си осигурим със сигурност първото място в групата и участие на финалите...Ама сякаш националният по волейбол е обречен да следва съдбата на този по футбол:)))

Що се отнася до самите състезатели, макар и от най-големите ни "врагове" в Световната Лига преди години, винаги съм харесвал физически най-много италианските волейболисти от националния отбор. Особено разпределителя Самуеле Папи...

Относно нашите си прав до голяма степен - те почти никога не се усмихват...Преди защото атмосферата в отбора бе нездрава, сега нямам представа защо - може би са пределно концентрирани, или просто остават верни на балканския имидж на спортистите ни пред света - сурови и страшни Иначе в началото си падах по нашия разпределител - Николай Иванов (но не и по играта му). Има хубави крака, а мен това ме впечатлява. Ама през последните години се попромени и вече не ме кефи толкова... Мартин Стоев ми харесваше много преди време, но преди да напълнее... Сега симпатизирам до известна степен на Пламен Константинов и Евгени Иванов, последният има изключително приятен глас...


Играта няма какво да я коментираме - когато нашите са мотивирани, е истинско удоволствие да се гледат мачовете им с когото и да е от най-силните отбори в света. Драматизмът винаги е изключителен. Това е и чарът на самата игра, особено с новите правила - никога не може да се предскаже кой ще е победителят.

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Световна волейболна лиганови [re: jaytee]  
Автор davide ()
Публикувано19.06.03 23:56



jaytee, нещата, които написах за нашия отбор, не съм ги извлякъл от снимките на нашите играчи, публикувани в този сайт, а от телевизията и от впечатления на живо. Снимките на нашия отбор на този сайт за мен са под всякаква критика, особено като видях Николай Иванов...

А пък като спомена Любо Ганев... Не знаеш какъв камък ми падна от сърцето! Преди 2-3 дни на няколко пъти се убих да се мъча да си спомня първото му име и не можах. А пък не можах и да питам някой, защото след 5-минутно чудене забравях за това. И така няколко пъти, докато не го прочетох в твоя постинг и тогава се сетих, че още не съм се сетил! ;-)



Тема Re: Световна волейболна лиганови [re: pensif]  
Автор davide ()
Публикувано20.06.03 00:18



Тоя път направо ми открадна всички мисли!

Преди години и аз най-много харесвах разпределителя ни Николай Иванов, но не заради краката, а заради играта, заради функцията му на разпределител и в лице също ми допадаше. Докато един ден на някакво състезание не го видях променен - той наистина се промени през последните години (за мен лично това стана изведнъж; може би не го бях гледал известно време или не са го давали) и спря и мен да ме кефи както преди. От сегашния отбор бих казал, че най-много ми допада Евгени Иванов. За гласа му си мноооого прав...

Напълно съм съгласен с доводите ти за това защо не се усмихват. Всъщност въпросът, разбира се, не е да се усмихват постоянно. Просто според мен у нашите липсва някаква топлота, чар, каквито могат да се уловят у някои други отбори.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.