Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 08.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моя приятелнови  
Автор Woman in.... (непознат )
Публикувано04.06.03 00:37



Здравейте!
Пиша ви тези редове с поглед замрежен от сълзите ми... съжалявам, извинявайте, търся съвета ви...
Имам приятел на 28г. сме от 4г. е връзката ни, живеем кажи - речи заедно. Понякога от ревност, проверявам когато е бил в нета, къде е бил, той не знае, че в history остава частична информация. Та така попаднах на кореспонденция в http://www.******.com, на хомоснимки, на чат в гейстаички.
В началото не повярвах, после се повториха нещата....
Искам да говоря с него, истината ме шокира, не разбирам...Не мога да си представя как ще реагира?!? Навярно ще ми каже, че се е шегувал в нета.

Редактирано от BBourgas на 04.06.03 22:00.



Тема Re: Моя приятелнови [re: Woman in....]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано04.06.03 00:58



Какъв точно съвет очакваш да получиш? Проблем виждам, но какъв е въпросът?

Man invented language to satisfy his deep need to complain.


Тема Re: Моя приятелнови [re: Woman in....]  
Автор Woman in.... (непознат )
Публикувано04.06.03 01:16



Искам да говорим на тази тема, трябва да знам. Той няма да повдигне темата пръв, а аз няма да мога да си "трая" или ако го направя това ще ме досъсипе. Не искам да има недоверие между нас. Искам да имам здраво и хармонично семейство. Искам да подходя с цялата си нежност и любов към него, да имам доверието му. Явно няма да мога да го получа....



Тема Re: Моя приятелнови [re: Woman in....]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано04.06.03 02:25



Искам да говорим на тази тема, трябва да знам .... ако го направя това ще ме досъсипе.

Няма защо да те досъсипва. Говори с него.

Искам да имам здраво и хармонично семейство ..... Явно няма да мога да го получа....

Ами тук вариантите са доста:

1. Той е гей и хич не му харесва да е с жени но го е правил (примерно) защото се е чуствал принуден от общество/познати/близки. В общи линии не много добър вариант за тебе.
2. Той е бисексуален и е склонен на моногамна връзка и си те харесва - идеален вариант за тебе, той просто е проявявал любопитство без да има намерение да ти изневерява. Въпросът е да можеш да го приемеш такъв какъвто е.
3. Той е бисексуален и не е склонен на моногамна връзка - май там малко ще се поразминете в мненията си.
4. Той си е напълно хетеросексуален, просто си е правил майтап.
5. и много други.

Говори с него и разбери какво е положението. Тогава действай както смяташ че е добре.

Man invented language to satisfy his deep need to complain.


Тема Re: Моя приятелнови [re: Пepин]  
Автор Woman in.... (непознат )
Публикувано04.06.03 02:40



Как да подходя?
Директно? Или да почна да чета такива книжки и оставяйки ги на нощното шкафче, да питам - ти как мислиш по този и този въпрос?
Ако му покажа сайтовете ще се почуства доста зле и в такива моменти бяга от проблема, просто ще си излезе без да каже дума....



Тема Re: Моя приятелнови [re: Woman in....]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано04.06.03 04:52



Не знам, не го познавам. Има вероятност самият той да е притеснен. Но в крайна сметка след като от толкова време сте заедно ти дължи обяснение. Дори и да излезе, трябва после да се върне и да обясни така или иначе.

Man invented language to satisfy his deep need to complain.


Тема А ти?нови [re: Woman in....]  
Автор David l. (освободен)
Публикувано04.06.03 11:53



Нямам представа, дали точно от това място можеш да получиш правилния съвет. Логичното е да се очаква, че хората тук ще са по-скоро на страната на приятеля ти, отколкото на твоя. От друга страна вече поопознах пишещите тук (абе сменил съм си ника само заради това мнение) и си мисля, че умеят да се поставят на мястото на другите...
Ето го и моето мнение. Едва ли ще мога да ти дам точно "съвет", но ще се опитам поне да изразя отношението си.
Да почнем от това: "Понякога от ревност, проверявам...". Ревността е нещото, което разваля най-често хубавите връзки. Sic!
Това че приятелят ти е бисексуален (не си представям да е гей и връзката ви да продължава 4 години) не ми се вижда голям проблем. Аз самият съм женен и през първите 10 години от брака ни не изневерявах, въпреки че и през това време си бях осъзнато бисексуален, а жена ми знаеше за фантазиите ми. Същото е както когато си хетеросексуален - като си имаш партньорка, която ти дава всичко, защо да търсиш друга? Според Фройд всички хора са по рождение бисексуални. Така че твоето "истината ме шокира, не разбирам..." за кое се отнася? За това че е бисексуален? Всички сме (проявяваме го/не го проявяваме по различен начин и в различна степен и клоним естествено към различни цветове на спектъра). За това, че не е единствено и само твой? Е, остави му лично пространство поне във фантазиите. За това, че не е споделил с теб? Ами като виждам сълзите в очите ти, постъпката му е логична. Щеше да сподели, ако имаше шанс да срещне разбиране, а не сълзи.
Не мисля, че трябва да търсиш вината в него. Той е такъв, какъвто е (имам предвид като сексуална ориентация). Ти си го харесваше досега, нали? Продължавай да си го харесваш, но ако искаш да си е само твой, направи така че да ти има доверие. Позволи му да ти говори за фантазиите си, да ти споделя. Предизвикай го към това.
Разговор от типа “Ти защо посещаваш гей-страници и чатове?” “Шегувах се!” едва ли ще ти донесе информация. Само ще го притесни и ще го направи недоверчив към теб. Ти вече знаеш каквото е трябвало или не е трябвало да знаеш по въпроса.
Това което трябва да изясниш е не неговото отношение, а своето. ТИ можеш ли да го разбереш и доколко си готова да приемеш, да споделиш фантазиите му. Освен това пожелано не е равно на направено. А фантазиите могат да обогатят вашия сексуален живот.
Ебаси, нещо се отнесох и заприличах на доктор Врабчев. Направо ми стана тъпо. Изчезвам. Ако искаш да си приказваме, остави ми бележка с номер на ICQ, MSN, Y! или каквото там имаш.
И го давай по-спокойно. Света не свършва с това, че приятеля ти има по-широк кръгозор в сексуално отношение от другите.



Тема Re: Моя приятелнови [re: Woman in....]  
Автор Woman in.... (непознат )
Публикувано04.06.03 23:42



Колкото и да е странно ми помогнахте....Прочетах разказа"Чуства" от Блугай предстои ми доста неща да попрочета на темата.
Говорихме....той започна да ми разказва, за "забавленията" си в нета, естествено както и предположих, не призна бисексуалността си.
Притеснена..... да откакво съм притеснена.... от това, че не го разбирам, а както и се оказа не го познавам. От това, че може всичко да е маска, всичко чуствата, приятните мигове, а всъщност да е с мен за да го мислят за "нормален".
А относно ревността, ами всеки ревнува малко или много любимия, даже кучето ми ревнува, когато погаля друго куче :)))

Благодаря ви момчета!



Тема Re: Моя приятелнови [re: Woman in....]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано05.06.03 07:59



...от това, че не го разбирам, а както и се оказа не го познавам. От това, че може всичко да е маска, всичко чуствата, приятните мигове, а всъщност да е с мен за да го мислят за "нормален".
------------------------------------
Дааа, това може да е напълно възможно - просто премисли много внимателно връзката си дотука и се опитай да анализираш дали такава възможност е вероятна ако можеш. Все пак ти го познаваш най-добре и еднствено само ти можеш да си отговориш на този въпрос.
За съжаление много бисексуални момчета се женят за прикритие и после лека-полека започват да изневеряват на жените си без да имат смелостта да им кажат, което според мен е много подло и гадно.
Приеми го като факт и прецени дали можеш да толерираш една такава евентуално "отворена" връзка или не. Не знам какво друго да ти кажа иначе.



Тема Re: Избързала си :(нови [re: Myминтpoл]  
Автор Balkan_BEAR (непознат )
Публикувано05.06.03 14:07



Здравей!
Стана ми много мила и симпатична с тази твоя болка.
Преди да отпусна думите си, ще ми се да те успокоя и да ти кажа, че няма смисъл да търсиш вина там, където тя не може да се намери. Според мен това е много важно, защото освобождава от отговорност и двама ви пред когото и да е.
Дай, Боже, да не сте правили тийнейджърски глупости от сорта "ще сме си верни до гроб", "с теб до края на света" и всякакви подобни розовороманщини. Защото ако вече сте го направили, значи сте изрекли обмислени думи, а знаеш каква е силата на словото. В думите, изречени на глас, се крие немалка магия, която ни кара да поемаме понякога необмислени отговорности, за тежестта на които просто не сме готови.
В момента съм долу-горе в позицията на твоя приятел. 9 години съм живял с една прекрасна жена. Вече не сме заедно, но това не пречи тя да продължава да бъде 100% човек, нито пък аз да се чувствам пълноценен. Преди половин година срещнах и първия мъж в живота си... От тогава, пък и малко преди това, аз също влизам от дъжд на вятър в разни чатове и форуми, където има само представители на Марс. За разлика от много други мъже, при мен нямаше тотален срив и самообвинения от типа "аз съм най-нещастният на Земята". Имай предвид обаче, че повечето мъже много трудно преживяват първо осъзнаването на двойнствената си същност, и второ - момента на нейната първа проява. А както някой бе писал по-горе, бисексуалността е вродена и никой не е спосеобен да рита срещу природата. Повярвай ми, едва след като видях и усетих и двете страни на медала, разбрах и осъзнах, че съм ИСТИНСКИ!
Сигурно вече се питаш защо пиша всичко това?! Просто защото ще можеш поне мъничко да разбереш какво става в съзнанието на твоя приятел, как се разкъсва така наречената му "душа" и да си наясно, че на него никак, ама никак не му е лесно. Не казвам, че на теб ти е, но явно той те познава много добре и е преценил, че поне за сега няма как да ти обясни. Самата ти го потвърждаваш с твоите сълзи. Значи е бил прав да не ти казва, нали? Обича те и не иска да те нарянява с нещо, което в действителност не цели да наранява никого. В този ред на мисли не считам, че е било необходимо въобще да повдигаш въпроса за бисексуалността му, а ти вече си избързала и си го направила... Скоро ще осъзнаеш, че и сълзите са били излишни, защото, съгласи се с мен, те са проява на първичен егоизъм, при все че уважавам егоизма.
По-добре да дам един малко по-градивен тласък на мислите ти. Щом приятелят ти все пак търси контакт със себеподобни, той е на прага на собствената си истина. Цял живот я търсим, малцина от нас я намират. Тогава какво по-красиво от това един от търсещите да е твой спътник. Ти си го обичала до сега, а отсега нататък това е повод, даже причина, да го заобичаш още повече! Не се доверявай на моментните чувства - те са външен израз на емоцията! Довери се на усещанията си! Дай си сметка, че човекът до теб е много повече от мнозина мъже, които познаваш. Дори само защото вече се е вслушал в ИСТИНСКИЯ си вътрешен глас. Повечето хора - и жени, и мъже никога дори не стигат до идеята за търсенето! Мисля, че ще можеш да се справиш блестящо, нали ти казах, че си ми много симпатична. Само и ти се вслушай в себе си, а не в хората. А за това, че желаеш да живееш с този човек, да създадеш семейство и поколение, са все неща, които много по-естествено и лесно ще се осъществят ако и двамата бъдете верни на себе си. Преди всичко на СЕБЕ СИ и не толкова един на друг. Това второто го казват хора, които не са успели да се справят със собствените си комплекси и страхове. Между вас е много по-важно да има взаимност, любов, флуиди, хармония+антагонизъм (едното без другото не струва).
Ако след месец или два усетиш, че това, което сега ти пиша, вече си го осъзнала и приела, дай воля на усещанията си. Външната им изява сама ще намери подходящата форма. Бъди естествена. Той ще долови промяната, а това със сигурност ще доведе до нова посока във връзката ви. Може би пък точно тогава той ще те допусне още по-близо до себе си и ще ти каже... а може би не... Може дори да се разделите... Това не е най-важното, много по-важно е да бъдеш естествена. При най-малкия опит за театър, бъди сигурна, в подсъзнанието му ще светне една червена лампичка (която свети и сега, но по слабо) и той ще брани собствената си територия още по-настървено, отколкото в момента. А ти определено не искаш това.

Уфффф! Защо не мога да изпия едно кафе с теб и да те успокоя очи в очи. Имаш нужда от приятели и се радвам, че си се решила да потърсиш част от тях тук.

Редактирано от Balkan_BEAR на 05.06.03 14:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.