Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 11.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Двама влюбени мъженови [re: pensif]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано09.06.03 14:47



Не знаех, че песента е от 4-5 години, мислех си , че е съвсем нова. Но ако от Такси, ни играят поредният номер - надсмешка над обратните , то ще я изтрия от колекцията си. Не им прави чест, да се подиграват с нас. Но то си е за тях.



Тема Re: Двама влюбени мъженови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано09.06.03 15:21



Бях я слушал само случайно по радиото, сега нарочно я изтеглих за да чуя по-добре думите...

Мисля че "надсмешка над обратните" е малко силно казано. Според мен текстът ляга добре и в двете трактовки, при това по-добре в хомосексуалната. Спорът коя е истинската е просто безпредметен. Би трябвало да каже този дето е писал текста какво има предвид. Но какво ще промени това? Ако някой слушател намира нещо истинско за себе си в една песен, дори и авторът да не го е влагал, защо да не държи на него? Колкото повече пластове и страни има едно творение, толкова е по-интересно...

Аз изтрих песента, просто щото не ми допада като звучене и стил, не ме грабва с нищо. И дори да беше химн на being гей или на живота изобщо, пак щях да я изтрия, при това звучене.

Тоест, според мен ако някой го кефи песента, нека си я слуша. Която и трактовка да ви допада, определено не виждам нищо надсмиващо се в нея по отношение на който и да било.

За малко по-весело, да ви разправя една истинска случка с една приятелка... Трябвало да пише нещо за "Старецът и морето" на Хемингуей. В учебника по литература била застъпена някаква теза, какво искал да каже авторът, а даскалицата ужасно много настоявала на тая теза. Тезата била толкова стара, че самият Хемингуей някога бил запитан вярна ли е тезата, това ли е искал да каже. Човекът отговорил, че нищо не бил искал да каже, най малкото пък това. Просто пишел каквото и както му идва.

Приятелката ми си имала друга трактовка и вработата си, като излагала мнението си привела въпросния цитат от Хемингуей. :-) С което сринала всичките аргументи на упоритата даскалица...



Тема Re: Поредната хетеро-атака...нови [re: jaytee]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано09.06.03 15:50



Толкова ли е срамно да си хомосексуалист, не мога да разбера? Защо изопачават текста, че бил за двама мъже влюбени в жена? Не е вярно - прочетох го около 50 пъти4, и смея да твърдя, че си е чиста песен за двама мъже - влюбени един в друг!!! А това, че Такси се отмятат е под влияние на хетеросексуалното мнение. Пак сме преебани! Мамка му!



Тема Re: Това е песен за мъжката любовнови [re: Hopтттчe]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано09.06.03 15:55



100% съм убеден, че това е песен за мъжката любов, или за неосъществимата любов между двама мъже!!! Слушах я доста пъти и прочетох текста 50 пъти - никой не може да ме убеди в обратното. Думите на Такси, са породени от налагане на хетеросексуалното заклеймяване, че ще ги обвинят в ненормалност. Между другото имам и приятелки лесбийки, които категорично заявиха, че това си е чиста гей-песен. Колкото и да не е приятно на повечето хетеровци. Защо се питам продължават да си налагат мнението, за нещо което е факт и ни карат да вярваме в хетеро-фантасмагории? Стига бе, както пее Мариус - не не не мога не, не не не мога да правя такива неща...



Тема Re: Поредната хетеро-атака...нови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано09.06.03 16:02



Ако "Такси" наистина се отмятат от първоначалната си вложба в текста (лелей), бих казал че по този начин предават самите себе си. С твоя израз -- "за тях си е". Така че, дори и тъй да е (което аз все пак далеч не смятам за толкова сигурно), не виждам нещо, което да ме кара да се чувствам преебан :-))



Тема Re: Двама влюбени мъженови [re: AMAZlNG]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано09.06.03 16:31



Всички сте я намерили, та чак на мен ми стана интересно...
Дайте някое URL да си я дръпна и чуя и аз.

Що съм толкова хубав бееее!


Тема Re: Двама влюбени мъженови [re: Sam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано09.06.03 16:36



mp3-bg.com
Но се съмнявам това да се вижда от чужбина, ако си там



Тема Re: Двама влюбени мъженови [re: Hopтттчe]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано09.06.03 16:36



Аз лично не смятам, че целта е била планувана "атака" срещу гейовете или "надсмешка" и "подигравка", стилът не е такъв. Както споменах, за мен подбудите са си чисто рекламни. При все това обаче, аз се почувствах тогава един вид измамен, като консуматор на продукт, който се оказва не това, за което са ви го продали и което пише на опаковката... Но както и да е. Разбира се, че това не пречи песента да се слуша и всеки да си я разбира така, както си иска.

Колкото до примера ти за това "какво иска да каже авторът", съгласен съм, че случки от този тип са много забавни. Особено щом в тях са намесени ограничени даскалки по литература. На мен от една такава в гимназията ми е останало своеобразно "изкривяване" щом чета някаква поезия. Помните ли що е структурален анализ?Е, имахме една фанатичка на тази тема, чийто любимец бях аз (!!), щото под "вещото" й ръководство бях се усъвършенствал до педантизъм да интерпретирам какво е искал да каже поетът с еди си кое струпване на съгласни(алитерация) или гласни (асонанс) и т.н....И така можеше да се стигне до такива невероятни изводи за дълбокомислието на автора, че ако горкият имаше възможност да прочете какви идеи и замисли сме му вменили(наместо искреното му вдъхновение), сигурно би скрил от света творбите си. Интересното е, както казах, че този навик(да го нарека) ми е останал и до днес - щом хвана някакъв стих, такива неща веднага ми правят впечатление, били те търсени или далеч не.

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Лошонови [re: Hopтттчe]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано09.06.03 17:10



Съмненията ти са напълно оправдани - висях около половин час в опити да заредя страницата и все ахаааа да стане ама ядец...
Други идеи?

Що съм толкова хубав бееее!


Тема Re: Лошонови [re: Sam]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано09.06.03 17:16



Няма как да стане, всички подобни сайтове са орязани от чужбина.

Единственият начин е някой да ти прехвърли файла лично, да речем по ICQ, DCC в IRC или друга подобна връзка, или да го качи на сървър, от който ти да можеш да го изтеглиш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.