Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:30 30.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема приятелство м/у гей и момиче  
Автор Death Angel (Inspiracion)
Публикувано05.06.03 00:54



Здравейте.
Аз съм момиче и не знам доколко е удобно да влизам в клуба ви, но имам един въпрос и смятам, че това е най-подходящото място, където мога да го задам.
Бих желала да попитам възможно ли е гей да се сприятели с момиче (като изключвам всякакви сексуални, любовни и т.н. отношения)
Нямам никаква представа как до достигна до него или какво да му кажа, за да го накарам да се чувства добре, без да се притеснява, и да разбере, че за мен фактът, че той е гей, не е никакъв проблем за едно приятелство.
Просто бих искала да ви помоля за съвет по тази тема.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: Death Angel]  
Автор Joint (..:Mary Jane:..)
Публикувано05.06.03 07:40



А аз не виждам защо да не е възможно. Да не би гейовете да са по-различни хора от останалите? Не виждам смисъл във въпроса ти...




Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: Joint]  
Автор Death Angel (Inspiracion)
Публикувано05.06.03 10:00



Мерси, К.
А относно Joint - питам, защото той е малко враждебен в общуването си и това ме безпокои. Не съм казала, че хомосексуалните са по-различни хора от останалите. Напротив. Имам приятели хомосексуалисти и за мен те са си супер.
Много съм объркана спрямо това как да се държа с него и всъщност проблемът е, че сме се виждали 2 пъти и то по работа. Единственото, което знам за него е местоработата му и първото му име, така че нещата не са толкова прости.
Не бих се допитала до вас, ако ми беше много лесно.

Как бихте се почувствали, ако клиентка ви поиска gsm-а или ви попита нещо по-лично? Честно казано на мен ми е неудобно, а още по-малко искам да той да се чувства така.
И имено поради тази причина съм доста пестелива в общуването си с него.
Относно въпроса на К. - не знам 100% дали той е гей, защото лично от него не съм го чувала. Просто ми го споделиха доста хора. А и според мен не винаги има начин да разбереш по външния вид и по говора дали някой е хомосексуален, нали така?
Ами това е за сега. Извинявам се, ако ви занимавам с моите си глупости, но всеки търси помощ понякога.



Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: Death Angel]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано05.06.03 11:28



Чета и нещо не разбирам. Виждали сте се два пъти и то по работа, а ти искаш да му ставаш приятелка и то не интимна...
За какво ти е това?

Ако толкова много държиш все пак, подходи към него като към всеки друг.

Що съм толкова хубав бееее


Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: Sam]  
Автор WebMister (virtual)
Публикувано05.06.03 13:28



Взе ми въпроса от устата

Where you go, I won't lead...See how love unholy cuts into your mind


Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: Sam]  
Автор Death Angel (Inspiracion)
Публикувано05.06.03 13:32



Sam, знам, че звучи налудничаво, но така стоят нещата.
Не ти ли се е случвало просто като видиш никого да се почувстваш привлечен от него, в несексуален аспект?
Е, на мен ми се случи и честно казано ми е ужасно криво от това, защото се чувствам безпомощна.

Между другото сигнатурата ти е страхотна



Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: K.]  
Автор Death Angel (Inspiracion)
Публикувано05.06.03 13:43



К., ами и мен от това ме е страх - да не си помисли, че съм му метнала око.
А относно интересът ми към него - уверявам те, че не ми е интересен, само защото е гей. Даже държа да подчертая, че разбрах, че е гей, след като ми стана интересен.
Просто си е страхотен и това е. Знам, че е тъпо като се описва само с думи, но за съжаление няма друг начин тук :)
Е, това е за сега хора, много мерси все пак, че се си дадохте мненията.



Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: Death Angel]  
Автор BoianМодератор (старо куче)
Публикувано05.06.03 19:14



Ами, от личен опит, когато говоря с хора по бизнес, обикновено съм доста по-официален от обикновено. Ако това, че е хомосексуалист не е част от работата (в повчечето случаи) предпочитам да не е тема на бизнес разговор. Затова, ако отношенията ви са чисто делови, бих те посъветвал да не повдигаш темата. Ако той реши да я повдигне добре.

Ако искаш да направиш отношенията приятелски, то може би откровения подход би бил най-добър. Кажи му, че би искала да сте приятели и го покани на кафе или на бира или на филм, разходка в парка, футболен мач.... Зависи какво харесва. Тогава се дръж с него като с всеки друг приятел. Ако вярваш на стереотипите може да го поканиш да пазарувате по Витошка (или съответния там център със скъпи магазини). Ако искаш да му покажеш, че всичко е ОК относно хомосексуалността, повдигни въпроса от трето лице. Например кажи му как една вечер си била на гей дискотека, или пък си гледала филм с гей (суб)тематика и нещо такова. Така на него би му било ясно, че не е проблем да ти каже, ако е хомосексуалист. Но остави го той пръв да ти каже. Не ни е приятно, когато хората допускат това просто по външен вид или маниери. Ако го питаш пряко, има вероятност да не му е приятно да му задават въпроси за личния живот. Не знаеш все пак каква е житейската му ситуация.

И късмет



Тема Re: приятелство м/у гей и момиченови [re: Death Angel]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано06.06.03 12:17



Аз лично ако изобщо е налага да се опрделям, бих е определил като гей. В същото време има поне 2 момичета, с които сме много близки приятели, без сексуално, любовни и т.н. отношениея. При все това т са ми много близки, приятно ни е да сме заедно...
В интерес на истината и с двете съм имал нещо като романс, но и с двете той така и не можа да се развие... Нещата се влачеха с години, преди аз да добия достатъчно смелост да обясня изворът на проблемите...
Честно казано, като ситуация и чувства, нещата много, много силно напомнят на това което има между Джереми и Ким в разказа "Чувства" (някой е публикувал кинк в темата Feelings пак в този клуб) - и като искреност и взаимност, пък и дори донякъде като развитие.
Така, че, мисля, определено -- go ahead спокойно, no estestweno, ne se wodi t towa che e ay. Bih kzal, che towa edwa li e zdrawoslowna wrata za sblizhenie s edin chowek. И като казваш, че това че е гей, не ти пречи, за да реализира на практика, според мен трябва в някакъв смисъл да се абстрахираш от това че той е гей. Дръж се с него естествено, а ако някога темата бъде засегната, остави я да се развие есествено и там докъдето сама стигне.
Една от тях вече е омъжена за точно момче, наскоро роди едно прекрасно дете от него и аз ужасно се радвам на щастието й :-) И дори завиждам :-))))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.