Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 22.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сбогом, моя любовнови  
Автор jaytee (reloaded)
Публикувано29.05.03 02:41



В клуба за БГ музика прочетох, че Слави Трифонов направил кавър на "Сбогом, моя любов" на Васил Найденов. Косата ми настръхна . Моля ви се, кажете ми, че не е вярно!

"For every end, there is a new beginning"


Тема вярно е,нови [re: jaytee]  
Автор HlM (.:Ville Valo:.)
Публикувано29.05.03 07:37



но това е от доста отдавна. Ти чак сега ли разбираш?


Won't you die tonight for love
Baby join me in death...



Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: jaytee]  
Автор Sam (като никой друг)
Публикувано29.05.03 09:45



Съвсем лично мнение:
Слави ми е много симпатичен, ама пее все по-зле, особено откакто заряза стила, който най му отиваше - нещо като попфолк. Трябва някой да му го каже, за да не разваля хубави песни.
Васил Найденов никак не ми е симпатичен, ама това е една от неговите песни, които харесвам...



Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: jaytee]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано29.05.03 13:03



Si, si, вярно е... Аз лично нямам представа дали кавърът официално е включван в някакви албуми и т.н., но съм го слушал само веднъж, и то отдавна, ако не се лъжа при гостуването на Люси - българското момиче от No Angels - в шоуто. Пяха в дует именно това парче на Васил Найденов (дано не се лъжа наистина) и доколкото си спомням, не беше чаак толкова зле. Даже като се замисля песента пасва на гласа на Слави. Друг е въпросът, че изпълнението на Васко Кеца:) е неповторимо. Това за мен е не само една от най-хубавите негови песни, тя е сред най- добрите български изобщо. И само да допълня, че и аз се дразня от италианския вариант ("adio, amore mio").
Уф, сега цял ден само тя ще ми е в главата, дано поне остана за малко сам в офиса, че да мога да си я изпея на воля и да ми мине

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: pensif]  
Автор jaytee (reloaded)
Публикувано29.05.03 14:50



Аз пригласям оттук ;-)

Мен Васко от периода му 1978-86 много ме кефи, особено по-ранните му неща. Бил съм му на три концерта през 80-те като тинейджър и дори имам автограф! :-)

Това е един от малкото случаи, когато моя гейдар е проработил... Интересното е, че го намирах привлекателен без да съм бил наясно нито с моите, нито с неговите сексуални предпочитания :-).

Ето една песен за смяна на ритъма ;-)

"Всеки ден, ставам точно в пет
Бързо пия чаша кафе
Шест без пет, казва Хоризонт
Паля своята кола.

Бродя аз из пусти улици
Сънни щори повдига града
Маха ми подранил хлапак,
Спирам аз, аааааа..."

"For every end, there is a new beginning"


Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: jaytee]  
Автор pensif (zamislen)
Публикувано29.05.03 15:50



Сега разбирам защо ти е настръхнала косата като си разбрал за кавъра на "Сбогом, моя любов"
Аз много харесвам песните на Васко, за мен е изключителен глас и талант, ама по никакъв начин не ме привлича физически, то не че е и нужно:) - и така си го слушам с голям кеф. Иначе не познавам толкова добре творчеството му по периоди, но все пак по-близки са ми нещата му от 90-те, колкото и малко да са те, т.к. това са моите по-съзнателни години
"Седем пъти", "Болката отляво", "Преди 100 лета"(или както се казваше там), "И утре е ден", и т.н., пропускам много... Като цяло обаче харесвам най-вече бавните му песни, направо се разтапям на "Синева", "Адаптация", "По първи петли"(!!!)...

Ето откъс от тази, в чието изпълнение, според приятели, съм постигнал неподозирано съвършенство:

"Странно просветлява
смръщеният ден.
Спомен загорчава -
тя (той) стои пред мен:)
Искам да докосна
устните й (му) пак,
но не зная просто как...
Но зная -
миналото мина,
бъдещето - не,
ако се докоснем
в кратък миг поне,
ще избухне огън..."

"To be natural is such a difficult pose to keep up"


Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: jaytee]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано30.05.03 14:57



:-) През 1999 бях в казармата, тогава чух варианта на Слави... Беше в в един албум, но вече съм забравил името му... Но това поне дава представа кога е излязла... Не е лош, има нещо свое там... Но на Васко безусловно ме кефи доста повече...

Особено момента, в който в едно от последните пее-казва съвсем тихо "...аз... не плача..."... Побиват ме тръпки всеки път... Тва си е цяла бездна...



Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: Hopтттчe]  
Автор jaytee (reloaded)
Публикувано30.05.03 20:19



Интересно, аз съм бил много пъти в България от 1999 насам, но не съм чувал версията на Слави. Ще взема да я потърся това лято от любопитство.

А Васко има много песни за безнадеждна любов, раздяла и т.н. и всички звучат много истински...

"For every end, there is a new beginning"


Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: jaytee]  
Автор lNSATlABLE (непознат )
Публикувано30.05.03 21:53



Кавърверсията е от албума "Вавилон". Ако толкова много държиш, може да си го купиш от www.bulgariancds.com

Варианта на Слави не е лош. Добавен е и нов куплет, но иначе оригиналът е много по-упешен.



Тема Re: Сбогом, моя любовнови [re: pensif]  
Автор jaytee (reloaded)
Публикувано31.05.03 05:08



Да, много е хубава тази песен за болката отляво. Ето още една песен на подобна тема, мисля че текста е на Васил Найденов (дано да не го греша много):

Молба

Ако останеш винаги в съня,
Чрез който те приех и те запомних.
Ако дочуеш някъде в дъжда
Как шепна аз със тихия му ромон.

Ще се завърне оня миг на трепет
Докосване и лудост,
И нека да остане оня час
От хилядите часове, които губим.

Ако след тежък грях не ми простиш,
Но в самотата пак потърсиш мене.
На нежността ми, ако ти не устоиш,
когато те погледна с очи зелени.

Ще се завърне оня миг на трепет
Докосване и лудост,
И нека да остане оня час
От хилядите часове, които губим.

"For every end, there is a new beginning"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.