Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 25.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема черномислие посред нощ  
Автор Ronit_Boedjian (размишляващ)
Публикувано21.05.03 01:01



Все съм се чудил,та питал?!?!Сами няма как да отречете че един нормален мъж търси една или някаква си жена,дори тя да е последната никаквица и търси нея но никога няма да я смени с него!Затова се удивявам от вроденото във всеки средностатистически гей да се поддава на мекотата и излишието на движенията в китката и начинът по който мята очите си-досущ като някоя парясница,досущ като лишена от благоприличие жена.Проблемното в случая е че колкото и да бъдат женстевнни,гейовете никога няма да съблазнят един нормален мъж.Защото един мъж ще си намери жена и никога не би погледнал едно женствено момче с нещо повече от погнуса!Ако греша ще съм щастлив да го оборите!Излезе напоследък сякаш модата да си признаеш и да се гордееш,така повече да те мразят хората и хал-хабер си нямам ако си по-женствен що за партньор ще си намериш!пиша го това защото искам да ви напомня все пак че сме родени мъже и би било благоразумно да сме умерени и да не демонстрираме обратното-на-мъжкото-в-себе-си.Дори аз не крия че съм в дъното на душата си обратен,но изглеждам като мъж и не се дъжа "разкрепостено и с гордост"Пиша ги тези неща,за да мога сам да проумея защо ме погнусяват обратните момчета с женственни маниери-отговорът е вероятно че сякаш се оглеждам в тях като в криво огледало и се виждам деформиран до антихуманност!Защото смятам че геят е иронизиране на мъжа-затова омразата срещу нас никога няма да изчезна!Колко жалко!Още не мога да свикна че харесвам само забранени неща и съм принуден да се крия и да живея в лъжа-това е едната крайност.Другата е да махна с ръка на задръжките и да стана "горд".Обаче какво ще видят и намерят в мен мъжете или момчетата които бих харесал-извратено подобие на жена и как да се надявам че ще предпочетат мен пред някоя от кръстостващите улиците момичета имащи пълен анатомичен комплект от цици,гъз,устни,вагина пр.Да го нарека абсурд на съществуванието!Има ме такъв,но по прородному ми е забранено всичко!А на този свят няма случайни неща!Нужно ли е цял живот да страдам,да гледам скришом на хората синовете и да хленча сам в къщи...Скоро ще ще отминат облаците и пак ще дойде лято



Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Ronit_Boedjian]  
Автор Jupiter (ентусиаст)
Публикувано21.05.03 03:43



Прочетох го постинга ти два пъти и пак ми е трудно да разбера - WHAT DO WE FIGHT FOR?! Дразнят те женствените момчета? Никой не те задължава да ги харесваш, да предпочиташ тях пред "някаква си жена,дори тя да е последната никаквица" или пред когото и да било. Ти не искаш да имаш нищо общо с "женствените", ами живей си и ги остави и те да си живеят!! Това, че обществото при споменаването на думата "гей" си представя женствено момче си е проблем на обществото. Това явно те дразни, но то никога няма да се промени, докато то (обществото) не види и другата страна. Ти не чупиш китки и на въртиш очи, тогава какъв ти е проблема да кажеш, че си гей? Едва ли на хората около теб ще започне да им се превижда чупене на китки или въртене на очи в теб. Или те е страх, че може да се случи от самосебе си?

Не виждам защо трябва да се определяш с всеки, който е женствен и чупи китки и защо виждаш в него изкривено свое огледално изображение. Това, че имате еднаква сексуална ориентация не значи, че имате еднакво поведение, външен вид, че слушате еднаква музика, обличате се по един и същ начин и т.н. Всеки човек е индивидуланост и трябва да бъде възприеман на първо място като такава, а чак след това като принадлежност към дадена група, било то автомонтьори, парашутисти или гейове. Ако хората около теб не го разбират, им го набий в главите или си смени обкръжението.

От къде тази нетърпимост? Мисля, че ти липсва малко толерантност. Ти не възприемаш хората, такива каквито са и затова те е страх от това, как ще те възприемат другите. Oт тук и страха, че ще си умреш в самота. Тъпо е да кажеш, че те е гнус от няокй, само защото той чупел китки. Искаш хората да се отнасят без предразсъдъци към теб, когато ти самия имаш такива.

Виждаш някой да чупи китки и веднага си казваш "Айдеее, още един гнусар", тогава не се дразни като чуеш при споменаването да думата "гей" хората около тебе да казват същото.

От травеститите получаваш сигурно колики? Мен те не ме привличат, но не ги мразя за това, което са. Не мразя никой всъщност... Човек сам избира това, какво да бъде и ако на някой не му харесва, проблема си е негов. Не е задължително да се харесва на всички, то не е дори възможно...

Не ти харесва да чуваш, че някой те мрази, само защото си гей (т.е. с по-различна сексуална ориентация от другите) тогава не казвай, че мразиш някой само защото той е по различен (имено, че чупел китки). Сигурно и на него не му харесва да го чува? Не забравяйте, че повечето не могат да ги контлорират тези "женски" маниери, така както и ти не можеш да контролираш това, че те превличат мъже.

Мочето, което най много съм обичал и с което бях 2 години имаше комплекс от това, че чупи китки и се опитваше да го прикрива, въпреки че аз го намирах за толкова секси начина, по който той го праваше. Ако имах предубеждения като твоите, никога нямаше да разбера, какъв страхотен човек имам до себе си.

Между другото виж Давид (и китките му). Той векове наред е символ на мъжественост и красота.

Редактирано от Jupiter на 21.05.03 03:49.



Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Ronit_Boedjian]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано21.05.03 07:37



Мисля че разбирам какво имаш в предвид и затова си мисля че това което ще каже няма да е много от полза. Поне в практически план.

Сами няма как да отречете че един нормален мъж търси една или някаква си жена

Да разбира се понеже не е гей. Защо обаче избра да използваш думата 'нормален' вместо средностатистически, която ползваш в следващото изречение? Това че някой е гей прави ли го ненормален? И лошо ли е това? Лошо ли е да си различен?

Затова се удивявам от вроденото във всеки средностатистически гей да се поддава на мекотата и излишието на движенията в китката и начинът по който мята очите си-досущ като някоя парясница

Kолкото гейове, толкова и личности, толкова и начини на поведение. Вярно е че модата наложена вътре в гей обществото е да се чупят китки и да се държат като глезли (без благоприличие). Но не всички го правят.

Проблемното в случая е че колкото и да бъдат женстевнни,гейовете никога няма да съблазнят един нормален мъж

Че няма да го съблазнят си прав. Че е проблемно не си прав.
Между другото имам един познат който е от тези дето се правят на жена - той предпочита драг куиин (drag queen - как се казва на български?) да се нарича, не съм много наясно с техните класификации. И разправя че съблазнявал съвсем 'нормални' мъже - поне що се отнася до това да им духа. Сега не ги знам колко хетеросексуални точно са, но са мъже които са женени, деца имат, и в общи линии не се въртят в гей обществото. Ума ми не го побира, ма май все пак не лъже.

Защото един мъж ще си намери жена и никога не би погледнал едно женствено момче с нещо повече от погнуса

Така де, хетеросексуален мъж. Ако е гей ще си е ОК. Ако си пада по женствени. Примерно аз си падам по женствени жени и мъжествени мъже, ама по тея дето имат пишка ама чупят китки - бррр гадно ми е само като си го помисля.

Излезе напоследък сякаш модата да си признаеш и да се гордееш

Човек трябва да се гордее със своите постижения. Да се гордееш с това че имаш привличане към мъже (или жени, ако е за въпрос) е тъпо. Виж с това че смело заявяваш пред обществото какъв си, въпреки че знаеш че ще загубиш много, си е повод за гордост.

пиша го това защото искам да ви напомня все пак че сме родени мъже и би било благоразумно да сме умерени и да не демонстрираме обратното-на-мъжкото-в-себе-си

Несъгласен. Или като сме родени мъже да чукаме само жени, или пък без никакви ограничения. Щото така става една неясна - хем сме гейове, ама трябва да бъдем по мъжествени ... ама това може, онова не може ... истината е че всеки прави това което иска и което му стиска. Лошото е че обществото (особенно в България, поне сравнено с някои други страни, поправете ме ако не съм прав) смята това да си гей за лошо. Това да кажеш че си гей си има цена - нали знаете - истории от рода целунали на се двама, видяли ги и ги пребили и т.н.

Дори аз не крия че съм в дъното на душата си обратен,но изглеждам като мъж и не се дъжа "разкрепостено и с гордост"

Ми дръж се както искаш ти бе. Ако всички гейове тръгнат да скачат от петия етаж и ти ли ще ги последваш? Защо тогава когато всички чупят китки (да повторя, не всички го правят) ти се чустваш по някакъв начин задължен да правиш като тях?
Да, и хетеросексуалните, и гейовете (като общество) уви са създали един отвратителен имидж на гейа - нещо като евтина курва с пишка. От това уви няма къде да избягаш. Но ти не си задължен да се подчиняваш на внушения на други хора, били те гейове или хетеросексуални. Да, гадно ти е на тебе да си мислиш че си (трябва да си?) като момченца с женствени маниери. Но:

1. създадения имидж не е универсално правило, има много изключения.
2. ти не си длъжен да правиш както другите (гейове), нито да правиш така както другите (хетеросексуални или гей) биха очаквали от тебе.

Обаче какво ще видят и намерят в мен мъжете или момчетата които бих харесал-извратено подобие на жена

Ако бъдеш себе си - ще видят тебе. Точно толкова мъжествен колкото ти си. Точно толкова женствен колкото ти си.

и как да се надявам че ще предпочетат мен пред някоя от кръстостващите улиците момичета имащи пълен анатомичен комплект от цици,гъз,устни,вагина пр

Ако се надяваш да се състезаваш за вниманието на хетеросексуални (имам предвид наистина хетеросексуални, ами не например хомосексуалист който не си казва какъв е) - нямаш абсолютно никакви шансове. Защото те си харесват жени и това е.

Та да обобщя - това че си гей по никакъв начин не те задължава да си женствен. Това че някой си мисли (или може да си помисли) че си гей и затова си еди какъв си също.

There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.


Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Ronit_Boedjian]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано21.05.03 09:15



Честно казано, намирам досегашните отговори за много свестни и изчерпателни и ще се опитам да кажа каквото имам, като се извинявам че сигурно ще повторя нещо покрай това.

Всеки(!) човек търси някой, с който могат да се харесват/обичат взаимно. Ако ти или това което търсиш е обичайно (средностатистическо), просто имате повече шанс: както да се намерите, така и обществото да не ви гледа накриво, просто щото по случайност сте обичайни хора и останалите обичайни (които са маса) биха ви разбрали по-лесно.

Това е просто да си изтеглил по-лесния късмет "в сляпата игра на природата 1 срещу 9", както някой беше казал.

Е, ние сме издърпали по-трудния. Но дори и така да е, и ние търсим някой, с който да се харесваме взаимно. Ако не ти харесват женствените жестове, просто тия момчетата няма да са сред търсените от теб и толкоз. Няма нито смисъл, нито място за омраза.

После, категорично не е вярно, че средностатистическият гей кърши китки. Обществото най-лесно забелязва тези, а другите няма по какво да ги познае че са такива. Влез в един гей клуб и може да се убедиш, че повечето ако се разминеш с тях на улицата, няма да познаеш по нищо че са гей.

Сега ще си призная, че аз също се дразнех (мразя е силно казано струва ми се) от такива момчета. В един момент осъзнах, че правя нещо, което сам аз ужасно мразя у повечето хора!!! А именно -- съдя генерално за някакъв човек само по някаква особеност на фасадата, която няма нищо общо с човешките му качества! Също като всички онези, които биха направили гейовете на сапун само защото харесват хора от собствения си пол. Тогава се разсмях на себе си и раздразнението се стопи. Оказа се, че съм държал зъл призрак в собствената си душа.

Сега мога да предложа дори идея за възможната причина за омразата или раздразнението. Дали не е защото обичайните хора виждат именно тях, превръщат ги в синоним на всички нас, и ние подсъзнателно започваме да ги мразим, защото дискредитират общата ни хомосексуалност вочите на обществото, създават й лошо име. А ние знаем до какво води това -- до безкрайни терзания, ужасно много болка, самота, обвинения и омраза, които някои няма да нямат щастието да преодолеят цял живот. Така че, мисля лесно е да възникне подобна омраза.

Коренът на злото обаче е съвсем друг, и това е нетолерантността на обичайните хора към женствените момчета. Той вече може да има съвсем други обяснения, но в случая това не е важно.

Всъщност, ти описваш именно това. Виждаш как обичайните реагират на женствените и се ужасяваш, че биха реагирали и към тебе по същия начин само защото и в тебе има хомосексуалност, макар да не си самият ти женствен. Вината е у обичайните, а не у женствените. Иначе все едно си като азиатец, който мрази негрите, защото белите са измислили расизма именно покрай негрите.

Забранено ти е всичко не по природному. Ти си мислиш, и си приел че е така. Но това пак е твой призрак. Именно тоя призрак ти забранява. А не природата.

Може и да е вярно, че сме изтеглили по-трудния късмет, но това не значи, че сме обречени на нещастие. Тук има много психология. Приемеш ли че е така, така ще бъде за теб.

За глупавите заблуди на обществото не си виновен ти.
Но ако се оставиш на тях, ще означава, че сам си избрал да живееш в заблудата.



Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Hopтттчe]  
Автор Depp (attractive)
Публикувано21.05.03 13:00



Доста болезнена тема.
Спомням си, една приятелка на майка ми веднъж каза, защо гейовете я дразнели: "Изнервя ме фактът, че те постоянно демонстрират, това, което са..."...
Аз доста съм мислел по този въпрос...и стигнах до заключението, че чупенето на китки и останалите меки движения са единственият начин, по който ние някак си напомняме за себе си...За съжаление това ни поведение не успява да бъде възприето или е неразбрано....Поне това е моето мнение.
Иначе аз се погнусявам от такива момчета (с извинение).Женственият глас, меките движения ме притесняват и бих предпочел да съм с момиче в случая...
А и все пак...аз харесвам Мъже, не жалки подобия на тях...(отново с извинение)

The more you take, the better you feel!


Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Ronit_Boedjian]  
Автор Konflikt ()
Публикувано21.05.03 13:51



Темата, която повдигнахте ме навежда на мисълта на първо място за толерантността. Отношението или по-скоро липсата на толерантност сред “средностатистическите” към “сексуалните малцинства” ми се вижда обяснимо, макар че тотално не го одобрявам. Това е неразбирането, ограничеността, липсата на въображение да излезеш извън клетката от норми, които са ти наложили (с възпитание, пример и т.н.) или сам си си наложил.
Толкова по-странна ми се вижда обаче липсата на толерантност сред самите “сексуални малцинства” едно към друго: у лесбийките към гейовете, у гей към бисексуални, у бисексуални към “меки китки” и все неща от този род. Та кой би трябвало да разбира другия, ако не този, който е поставен в сходно положение – най-малкото обкръжението на нетърпимост и нетолерантност у заобикалящата ни маса.
Не мога да не призная, че аз самият съм изпитвал пък и досега от време на време изпитвам отрицателни емоции към някой представители на тези групи. Особено (всъщност май само!) към тези, които имат демонстративно поведение и то на обществени места. Може и да не е оправдано, но ми се случва да се дразня. Във всеки случай обаче не изпитвам подобни емоции/чувства, да не говорим пък за омраза, презрение и т.н. към цяла група. Нещо повече, позволявал съм си да ги защитавам пред убедени хетеросексуални, към чиято задръстеност вътрешно съм изпитвал презрение и присмех.
Това което защитавам обаче е правото на избор. Но да направиш определен избор според мен не означава, че трябва да го натрапваш на другите. Ако искаме да ни приемат нормално си мисля, че трябва да се държим “нормално”. Май трябва да обясня това изречение. Аз например съм си бисексуален. Но вътрешно в себе си съм приел това за нормално и естествено. И затова се държа нормално и естествено. Не го демонстрирам, не парадирам с “различността си”, макар че има хора (тези които приемам за приятели, нямам предвид в сексуален смисъл) знаят за нея. Ако аз се държа различно, как мога да очаквам към мен да се държат като с всички. Как можем да очакваме обществото да ни приеме като естествена и нормална част от себе си, когато ние сами се делим от него и парадираме с това (има и изключения, но не искам да повтарям това след всяко изречение. говоря по принцип). И задълбочаваме разликата, като сами едни други не се приемаме.
Май доста завързано се изразих, не съм сигурен, че успях да изразя това, които исках. Но поне опитах.
Разбира се не мога да си представя, как един травестит ще “се слее” с общата картинка в обществото. Ами то да си травестит означава точно това – да демонстрираш с дрехи и поведение че си по-различен.
Което доказва ограничеността на мисленето ми. Но се опитвам да се променя...
Та: да бъдем толерантни едни към други, за да бъде и цялото общество толерантно към нас.





Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Konflikt]  
Автор Hopтттчe (мъглявo)
Публикувано21.05.03 14:51



Понякога си мисля, че бъркаме естественото поведение с демонстрация и оттам произтичат доста недоразумения.

Например, когато влюбени момче и момиче вървят хванати за ръка, това никой не би нарекъл демонстрация. Те се държат не защото искат да демонстрират отношенията си, а просто защото им идва отвътре да се държат за ръце. Ако влюбени момчета дадат такава воля на чувствата си, това автоматично е демонстрация. как ли пък не. И то само защото е необичайно, изпъква и по силата на вроденото отрицание на непознатото се заклеймява като "лошо", "нахално", "грозно" и "неприлично".

Когато казват, че ги дразни демонстрацията, те лъжат. Дразни ги свободата, и то само тази която им се навира в очи. Дори и тя реално с нищо да не им пречи.

По същия начин, по който твърде възрастните хора понякога се възмущават от момче и момиче, които се целуват на улицата. Наричат го "неприлично" и "лошо" само за да изразят отрицателността си, която всъщност сигурно е породена от от нещо съвсем друго (без значние какво), а не от елементарната волност на чувствата.

Понеже смятам, че демонстрация е да се насилваш да показваш нещо. Те искат от нас да се насилваме да СКРИВАМЕ нещо. А това не е честно. Никак не е честно. Но те ще го искат, понеже самите те не са преживявали подобно нещо за себе си.

Нека всеки преценява избора си какво и доколко да показва, докато реално не пречи с нищо на другите. Нека не съдим избора на другите, след като държим нашият собствен да бъде свободен.

Редактирано от Hopтттчe на 21.05.03 15:01.



Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Depp]  
Автор BoianМодератор (пристрастен)
Публикувано21.05.03 20:40



Без да обиждам никого персонално, много ме дразни, когато хората се оплакват, че гейовете демонстрирали природата си. Ами какво да правят? Да ни е страх да целунем приятеля си? Чупенето на китки не е гейско поведение. Това може да е театралничене, което го правят много много хора, и не само гейовете. Когато чупиш китки, не казваш "харесват ми мъже".

Дразни ме и когато мъже се оплакват, че всичките гейове чупели китки, пък те били нормални. Ама никой не ги знае, че са гейове. Не е честно да се оплакваш, ако сам не можеш да заявиш, че си гей, без да чупиш китки.

От друга страна за всеки тип поведение си има място и време. Един интелигентен човек знае как да се държи естествено, подчертавам естествено. Когато е естествено да чупиш китки, това изглежда дори приятно, съвсем не е гротескно. Един мъж, който не го е страх от загуба на мъжествеността си, не би трябвало да се притеснява от това дали познатите му или той чупят китки. Да си мъж не означава да си грубоват и недодялан. Ако питате мен, жалките подобия на мъже са често точно тези, дето лъхат на тестостерон, мъжагите, дето други думи освен "путка" и "еба" не знаят, или пък се гнусят от обратните. С такива наистина би ме било срам да ме видят.



Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Ronit_Boedjian]  
Автор jaytee (2.0)
Публикувано21.05.03 21:14



Тежки въпроси, които сигурно всеки от нас си задава или си е задавал някога. Коментарите до момента са доста изчерпателни и сигурно ще повторя някои, но реших все пак да напиша нещо.

Проблемното в случая е че колкото и да бъдат женстевнни,гейовете никога няма да съблазнят един нормален мъж.Защото един мъж ще си намери жена и никога не би погледнал едно женствено момче с нещо повече от погнуса!

Прав си, няма да съблазнят хетеросексуални мъже, но те и нямат такава цел. Има хомо- и би-сексуални мъже, които харесват женствено държащи се момчета. Между показно-женсвено държащите се мъже има такива, които са много забавни и са приятна компания. Показно-женствените мъже не са мнозинство в гей обществото, по-скоро са малцинство, но са най ярки и забележими. Друга забелижима група са бодибилдърите, например. Преди около две-три години имах за три месеца колега от Сан Франциско, хетеросексуален мъж, който ми каза, че гей мъжете там се разпознавали по мускулите... На мен ми прозвуча странно, но не съм живял в Сан Франциско, така че съм склонен да го приема за вярно.

Още не мога да свикна че харесвам само забранени неща и съм принуден да се крия и да живея в лъжа-това е едната крайност.Другата е да махна с ръка на задръжките и да стана "горд".

Има и път по средата, поне аз вярвам, че има и се стремя да живея живота си по този начин. Вярно, не успях да го намеря този път в България, но сега като поглеждам назад съм донякъде сигурен, че не е било невъзможно. Докато бях студент в София в началото на 90-те изпитвах, може би, подобни чувства на твоите. Бих го нарекъл страх от неизвестността: как да живея като гей; да си гей не означава ли да женствен (може би наркоман) с много секс партьори; как ще се предпазя в тази среда от венерически болести; ако стана един от "тях" ще загубя ли другите си приятели и това което съм постигнал до момента; ще мога ли да имам нормална професия и кариера... За щастие този период мина. Сега доста уверено мога да кажа, че да си гей не означава да си "курва с пишка", както някой каза по-горе. Но пътят по средата изисква усилие и интелект, защото е много по-лесно да последваш готовия шаблон и да станеш член на една или друга група с дефинирано поведение. Това се отнася и за други неща, например принадлежност към една или друга църква и религия... Сещам се за една хубава книга в тази връзка: "Сидхарта" на Херман Хесе, има я преведена на български.

"For every end, there is a new beginning"


Тема Re: черномислие посред нощнови [re: Boian]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано21.05.03 21:21



Когато е естествено да чупиш китки, това изглежда дори приятно

До колкото схващам мисълта на ронит за него това не е естествено по всяко време. Но може и да не съм разбрал.

Да си мъж не означава да си грубоват и недодялан

Има както грубовати и недодялани мъже (дори и хомосексуални), така и нежни и чуствителни (включително и напълно хетеросексуални). Защо трябва да се занимаваме с това да слагаме етикети - това е мъж, това не е мъж, това е гей, това не е гей?

Не е честно да се оплакваш, ако сам не можеш да заявиш, че си гей, без да чупиш китки.

Какво точно имаш предвид под това че не е честно?

Един мъж, който не го е страх от загуба на мъжествеността си, не би трябвало да се притеснява от това дали познатите му или той чупят китки

Абсолютно вярно. И важи не само за мъж а и за всяко човешко същество - мъж, жена, гей, лесбийка, и т.н. да не се впускаме в подробности.

С такива наистина би ме било срам да ме видят

Няма смисъл да занимаваме ронит с нашите вкусове и предпочитания. Въпреки че е интересно да ги обсъдим - ако ще заради статистиката - нали все за някакъв средностатистически гей говорим .
Важното е (и това пролича в няколко мнения) е той да разбере че това какъв е е лично негов избор, който не може да му бъде наложен от разбиранията на хетеросексуалните и хомосексуалните хора.

There are 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.