Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 11.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема питанка  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано11.02.03 12:34



Мили приятели!

Интересно ми е, дали и вие мислите като мен:

1. Българската общественост е крайно негативно или изобщо не е информирана по въпроси, касаещи гей, лесбийки, бисексуални и трансджендър. В краен случай живее в заблуди - грешни и остарели.
2. Българските медии тензенциозно предават информация, касаеща гореупоменатите групи хора.
3. Лесбийките са "невидими" в очите на хората, които свързват понятието "хомосексуален" само с мъжете.

Какво според вас може да се направи, за да се променят нещата, ако изобщо са в този вид? Повече появавния в публичното пространство, създаване на положителни role-models (извинявам се за англицизма)? Натиск върху медиите, с цел не само прекратяване на грешната информация, но и формиране на нова медиина политика? Неща, които трябва да бъдат извършени от БГО “Джемини”?

Ще се радвам, ако ми отговорите.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: питанканови [re: dexter_sum]  
Автор BoianМодератор (пристрастен)
Публикувано11.02.03 20:14



Не съм бил в България от около 2 години, така че не мога обективно да съдя. Но по спомен, мисля, че си права, поне за първите три точки.

Нещо, което според мен може да е много ефективно, е добър гей парад. Да се появят една две знаменитости и да изразят подкрепа.

Повече видимост е необходимо. Как да се промени представата на обществото, когато за него такова животно у наше село нема.



Тема Може ли и аз да кажа?нови [re: dexter_sum]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано11.02.03 21:50



Сигурно ще ви е интересен един поглед "отстрани".

Значи
1 Мнението ми започва от крайния случай натам.
2 Без коментар. Просто не зная ...
3 Вярно е. Първата асоциация на "хомосексуалист" е мъж който спи с мъже. Забележи - дума "хомосексуалистка" или няма, или аз не съм я чувал.

Какво да правите?
Ами бъдете хора.
Не се срамувайте от себе си, в края на краищата, като ви чета, говорите за любов и все такива хубави работи, които и аз изпитвам към жени, така че ...
Бъдете добри.
Бъдете достойни.
Не се срамувайте от, но не се и гордейте със сексуалните си предпочитания - дръжте се така, както искате да се държат с вас.
Имайте предвид, че агресивното поведение може да помага в синдикалната дейност, но на вас има опастност да навреди.
Гей-парад, гей-концерти - ще ми е интересно да посетя и двете, въпреки, че няма в какво да ме убеждавате. (ДФ е непукист, въпреки, че още не е ходил в гей-заведение - никой от приятелите му не ще да го придружи )
С две думи - живейте си живота.



Тема Re: питанканови [re: dexter_sum]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано11.02.03 21:56



Забелязвам, че има голяма тенденция при лесбийките в БГ към желание за излаз в публичното пространство. Много повече, отколкото гейовете. Това си е породено чисто и просто от разликата между мъжете и жените - жените като цяло предпочитат да се показват по медиите колкото се може по-често за да се чувстват значими. Мъжете като цяло желаят други значими неща.

Както и да е. Защо има липса на знания и защо се обобщава и се категоризират гейовете от мъжки и женски пол в една група?

Защото като цяло на българите въобще не са им интересни обратните жени тъй като просто не им пука за тях. Понякога са им интересни педалите и то защото изпитват агресивни чувства към тях.

Ще ви дам пример за типично отношение към женската хомосексуалност в БГ. Имаше едно предаване "сблъсък" на тема хомосексуалност и разговорът вървеше главно на тема мъже педали. Някакво момиче беше в публиката и когато най-накрая се пребори за думата изръси следното: " защо не говорите за женската хомосексуалност тук?" Хората я чуха, но не я слушаха и си продължиха дискусията.

Просто няма интерес, не им пука.



Тема Re: питанканови [re: LuboPenev]  
Автор BoianМодератор (пристрастен)
Публикувано11.02.03 23:55



Защо да не се поставят гейовете и лесбийките в една група? Каква е съществената разлика м/у тях освен пола?

Какво мислиш желаят мъжете? Тук (САЩ) виждам много мъже, които са на предните линии. И ако жените лесбийки се показваха по-често, не мислиш ли, че по щеше да им пука на хетерите?



Тема Re: питанканови [re: Boian]  
Автор LuboPenev (Deadly)
Публикувано12.02.03 11:33



Az po princip si gi slagam v edna grupa, s malki izklu4enia, razbira se. Kato cialo sred majete geiove ima po-malak procent psihicheski labilni hora otkolkoto pri homo jenite. Tova e mnogo dalga tema na razgovor v koiato ne jelaia da navlizam, no s dve dumi majete gei sa po-chitavi psihicheski otkolkoto jenite gei i zaradi tova sam po-sklonen da provejdam razgovor s takiva. Imam daje i takiva priateli.

Po princip na hetero horata mnogo malko im puka za homotata zashtoto prosto ne sa im interesni. Poniakoga im obrashtat vnimanie, no maksimum zaradi niakoia kliuka ili za poboi.

Редактирано от LuboPenev на 12.02.03 11:35.



Тема Хаха и аз съм на тва мнение:нови [re: Boian]  
Автор Mими Пeпepyтkaтa ® ((К.))
Публикувано12.02.03 19:42



Освен да се върнем за малко в БГ и да направим такъв?
И аз не съм си бил 2 години в БГ



Тема Re: Хаха и аз съм на тва мнение:нови [re: Mими Пeпepyтkaтa ®]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано13.02.03 09:56



ами айде де!:)))

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Тряа се обадя на този от "Army of Lowers"нови [re: dexter_sum]  
Автор Mими Пeпepyтkaтa ® ((К.))
Публикувано14.02.03 13:31



да го накарам да води напред със знамето!



Тема Re: питанка14 2нови [re: dexter_sum]  
Автор moderator (2003+presen)
Публикувано14.02.03 14:29



ex mnogo bix iskala da ti pomogna ,no ne mi se struva podxodiast momenta zastoto balgaria e tolkova tolkova zle vav vsiako otnoscenie ce nadali ste ima vreme za nasoki i posoki v tazi nasoka..razbra me nali? cestit praznik

bebeyo mi ste se rodi momicence....yra



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.